Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

Technologia elektrolizy jest kluczowa dla magazynowania wodoru, zwłaszcza zielonego wodoru z odnawialnych źródeł energii. W tym procesie wodę rozkłada się na wodór i tlen za pomocą prądu elektrycznego. Uzyskany wodór może być przechowywany i używany jako nośnik energii, który nie emituje CO2. Produkcja zielonego wodoru za pomocą elektrolizy wspiera transformację …

Przełom w branży wodorowej – niemal 100% skuteczności w …

Przełom w branży wodorowej – niemal 100% skuteczności w zatrzymywaniu gazowego wodoru dzięki technologii polskich naukowców z hiPower Institute of Materials. Polscy naukowcy z Politechniki Wrocławskiej opracowali technologię, która może znacząco zredukować straty wodoru podczas jego magazynowania, transportu oraz przesyłania. Podczas konferencji …

„Magazynowanie wodoru" "Hydrogen storage

magazynowania wodoru. Ta nowa formuła realizacji programów zakłada odejście od typowego dotychczas w Polsce finansowania badań, poprzez udzielanie grantów na pojedyncze projekty, a polega na tworzeniu kompleksowego programu badawczego z portfolio projektów, które przyczyniają się do realizacji głównego celu Programu, tj. rozwiązania problemu lub …

Zyska: Polska jest liderem w produkcji wodoru

Chcemy wspierać wytwarzanie i wykorzystanie wodoru niskoemisyjnego i zeroemisyjnego. Chcemy, aby w 2030 r. udział polskich firm i technologii wodorowych w łańcuchu dostaw przekroczyła poziom 50 procent. Zależy nam na utrzymaniu pozycji lidera w produkcji wodoru" – mówił Zyska.

Uniwersalne zbiorniki do magazynowania i transportu wodoru

W nowym, koncepcyjnym, module do magazynowania wodoru zastosowano zbiorniki o 3,5 razy większej pojemności niż w Toyocie Mirai. Zbiornik o długości 2192 mm i średnicy 486 mm może przechowywać do 9,1 kg wodoru pod ciśnieniem 70 MPa. Dla porównania, zamocowany wzdłuż pojazdu zbiornik z Toyoty Mirai drugiej generacji ma długość 1533 ...

W marcu rusza nabór na innowacyjne projekty wodorowe

„Program rozwoju magazynowania wodoru w kawernach solnych dla wzmocnienia krytycznej infrastruktury energetycznej Polski". Do konkursu mogą przystąpić …

Polskie plany wodorowe

Chęci osiągnięcia neutralności klimatycznej spowodowały większe zainteresowanie wodorem. W tym kontekście najistotniejsza jest zielona odmiana surowca, czyli pozyskiwana dzięki energii ze źródeł odnawialnych. Polska jest 3 producentem wodoru na świecie, ale głównie wytwarza typ szary, emitujący gazy cieplarniane. Opracowanie metod …

Polska inwestuje w wodór

Polska inwestuje w wodór. PKN Orlen znalazł się wśród 29 przedsiębiorstw, których obejmie zgoda KE na pomoc państwa w realizacji projektu dotyczącego technologii wodorowych (Hy2Use). Zgodnie z unijnymi …

Zbiorniki kompozytowe do magazynowania wodoru (typ IV

Zbiorniki do magazynowania wodoru będą wykonane z materiałów kompozytowych wraz z wykładziną z modyfikowanych tworzyw sztucznych – specjalnych odmian polietylenu lub poliamidu (np. typu high performance PA11 Rilsan marki Arkema), zapewniającą odpowiednią barierowość na przenikanie wodoru. Wśród zasadniczych cech konstrukcji zbiorników na …

PGNiG wybrało najbardziej innowacyjne pomysły z polskich

PGNiG zamierza do 2022 roku przeznaczyć na innowacje około 700 mln zł. Branża gazu i paliw inwestuje w inteligentne systemy monitoringu sieci dystrybucyjnej, wykorzystanie pojazdów bezzałogowych w procesie poszukiwania węglowodorów czy technologie wytwarzania i magazynowania wodoru. Kluczowe znaczenie ma przy tym współpraca ze start …

O Programie Studium

W ramach Studium Wodoru organizowane są wycieczki do przedsiębiorstw związanych z wodorem w Niemczech: producenci wodoru, producenci urządzeń do wytwarzania i magazynowania wodoru, firmy wykorzystujące zielony wodór. Wyjazdy studyjne stanowią platformę łączącą teorię z praktyką.

Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla …

Jak japońscy naukowcy zmienili perspektywę na wodór. Polska innowacja w produkcji paliw alternatywnych. Eksperci uznają, że nieczynne wyrobiska solne oraz specjalnie …

Energia z wodoru

Jego celem jest opracowanie technologii magazynowania wodoru oraz zamówienie prototypu zasobnika wodorowego do zastosowań mobilnych. To kluczowy element do upowszechnienia technologii wykorzystania wodoru jako magazynu energii. Zmagazynowany wodór może być wykorzystywany do zasilania ogniw paliwowych, wytwarzających prąd elektrycznych w sposób …

Akademia wodorowa: szkolenia wodorowe, wodór w przemyśle, …

Wodór stanowi bazę do nowego podejścia do magazynowania i przetwarzania energii elektrycznej – szczególnie w kontekście rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii (panele PV, off-shore). Instalacje wodorowe znajdują się obecnie w planach inwestycyjnych największych polskich przedsiębiorstw.

Wodór zielony, niebieski, szary. Wszystkie kolory wodoru

W debatach eksperckich wymienia się aż 9 rodzajów wodoru, różniących się pod kątem technologii wytwarzania bądź surowców, z których powstają. Wodór szary, wodór niebieski, wodór zielony, a także wodór biały, …

Klaster

Wspierane będą przedsięwzięcia mające na celu rozwój technologii i produkcji „bezemisyjnego" wodoru oraz technologii przesyłania i wykorzystania wodoru, w tym m . technologii: …

Magazynowanie wodoru

2. Celem Programu „Magazynowanie wodoru" jest opracowanie Technologii Magazynowania Wodoru do wykorzystania z ogniwami paliwowymi, stworzenie prototypu innowacyjnego Systemu Zasobnika Wodoru oraz zademonstrowanie jego działania w Obiekcie Mobilnym. Określone w przyjętej przez Radę Ministrów w 2017 r.

Inwestycje w technologie wodorowe, wytwarzania, …

Realizacja celu obejmie scentralizowane i rozproszone systemy wytwarzania, magazynowania, transportu niskoemisyjnego, w ty odnawialnego wodoru z wykorzystaniem sieci przesyłowej i dystrybucyjnej, jak i innych form transportu, a następnie wykorzystanie go jako produktu końcowego (transport, przemysł, ciepłownictwo i energetyka zawodowa, …

Rynek wodoru w Polsce

Odpowiednie spozycjonowanie gospodarki wodorowej w polityce gospodarczej Polskiego Rządu przyczyni się do znacznego zmitygowania zagrożeń finansowych zarówno wewnętrznych i zewnętrznych, uniknięcia trudnych decyzji w kontekście przyszłości wielu polskich przedsiębiorstw (głównie spółek Skarbu Państwa), a także będzie impulsem pro-rozwojowym …

Podziemne magazynowanie wodoru odnawialnego.

Perspektywy magazynowania wodoru. UE potwierdziła realizację kilku projektów związanych z magazynowaniem wodoru, zgodnie z trybem przyjętym w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) …

(ostatnia aktualizacja: 23.10.2023)

Wsparcie projektów polskich przedsiębiorstw uczestniczących w realizacji. Ważnych Projektów Stanowiących Przedmiot Wspólnego Europejskiego. Zainteresowania (IPCEI - important projects of common European interest). Finansowanie będzie dotyczyło projektów z obszaru niskoemisyjnego i produkowanego z wykorzystaniem energii odnawialnej wodoru. Celem …

Kompozytowe zbiorniki do magazynowania wodoru

Firma Amargo przekonuje o korzyściach stosowania zbiorników kompozytowych w procesie magazynowania wodoru. Jak informuje Szczepan Gorbacz, prezes Amargo, tylko 15% światowej produkcji wodoru jest wykorzystywane poza miejscem produkcji i transportowane w postaci sprężonego gazu lub cieczy kriogenicznej. Oznacza to konieczność inwestycji w …

NCBR ogłosiło XI konkurs GOSPOSTRATEG, tematem magazynowanie wodoru …

Warszawa, 22.04.2024 (ISBnews) – Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło XI konkurs GOSPOSTRATEG na projekty zamawiane dotyczące programu rozwoju magazynowania wodoru w kawernach solnych dla wzmocnienia krytycznej infrastruktury energetycznej Polski, podało Centrum. Maksymalne dofinansowanie projektu wynosi 20 mln zł. Wnioski można …

Zbiorniki wodorowe, do magazynowania i transportu …

Kompozytowe zbiorniki do magazynowania i transportu wodoru jako szansa i wyzwanie. Pobierz broszurę informacyjną nt. projektu innowacyjnej technologii produkcji zbiorników kompozytowych do magazynowania i transportu wodoru …

NCBiR – Nowoczesne metody magazynowania wodoru

Celem programu "Nowoczesne metody magazynowania wodoru" jest opracowanie nowatorskiego, mobilnego zbiornika wodoru z przeznaczeniem do wykorzystania z ogniwami paliwowymi. Dofinansowane w ramach inicjatywy prace badawczo-rozwojowe są szansą na nowy etap w rozwoju technologii przyjaznych środowisku. Program jest prowadzony w modelu …

Kierunek: Technologie wodorowe i elektromobilność (I stopnia ...

Wykładowcy z trzech wydziałów: Elektrotechniki i Automatyki, Chemicznego oraz Elektroniki i Telekomunikacji przekażą Ci wiedzę z zakresu projektowania i implementacji instalacji oraz układów do produkcji i magazynowania wodoru w oparciu o najnowsze dostępne technologie, wykorzystujące układy sterowania, w tym elementów pomiarowych i wykonawczych …

Dotacja na technologie wodorowe dla polskich firm w 2024 roku

Dotacja na technologie wodorowe dla polskich firm w 2024 roku. Wraz z początkiem 2024 roku pojawi się szansa na nową dotacje i pożyczki dla branży wodorowej. …

Nabór na innowacyjne projekty wodorowe od 18 marca

Innowacje w obszarze produkcji, transportu, magazynowania i wykorzystania wodoru jako pierwsze uzyskają wsparcie w ramach programu „Nowa Energia", który uruchamia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i …

Konferencje 2024

Dyskusja panelowa: W jakim kierunku rozwija się rynek magazynowania wodoru, amonikau i biogazu – bariery, zachęty, inwestycje, praktyki i korzyści. Zaproszeni uczestnicy: Anna Rozkosz, Water2H2 AB & Metacon AB; Przedstawiciel Stokota; Grzegorz Jóźwiak, PKN Orlen; Moderator: Paweł Piotrowicz, Hydrogen Poland. TECHNOLOGIE …

Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie

Dla przedsiębiorstw szczególnie interesujące mogą okazać się również takie korzyści wypływające z magazynowania energii jak: ... Zaletą magazynowania energii w postaci wodoru jest możliwość przechowywania go przez długi czas oraz wysoka gęstość energii. Metan jest łatwiejszy w produkcji, ale jego wadą są straty energii w procesie wytwarzania, które …

Raport SK&S | Polskie prawo wodorowe

Prowadzenie działalności dotyczącej wodoru bez wymaganej koncesji Podmiot, który w dniu wejścia w nowelizacji będzie wykonywał działalność gospodarczą w zakresie magazynowania, przesyłania, obrotu wodorem oraz dostarczania wodoru bezpośrednimi rurociągami wodorowymi, która zgodnie z nowelizacją wymaga uzyskania koncesji – będzie …

Program rozwoju magazynowania wodoru w kawernach solnych

Rozwój sektora magazynowania wodoru w Polsce jest możliwy dzięki dużemu potencjałowi magazynowania wodoru w pokładach i wysadach solnych w naszym kraju …

Kongres Wodoru – projekty biznesowe i finansowanie

3 · Angażował się także w duże projekty wodorowe w Polsce, w zakresie dystrybucji wodoru w gazociągach, magazynowania w kawernach solnych oraz produkcji energii odnawialnej i jej konwersji na wodór. Autor mapy drogowej dotyczącej wodoru dla jednej z największych polskich firm. Inicjator powołania Klastra Technologii Wodorowych. Dzięki ...

Nowa Energia – nabór na innowacyjne projekty wodorowe rusza …

Innowacje w obszarze produkcji, transportu, magazynowania i wykorzystania wodoru jako pierwsze uzyskają wsparcie w ramach programu „Nowa Energia", który uruchamia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tym naborze zostanie udostępnione wsparcie w wysokości 300 mln zł.

Przechowywanie wodoru w formie ciekłej

Skupiał się na projektowaniu technologii wytwarzania struktur do transportu i magazynowania wodoru jako pracownik naukowy Technische Universität Dresden, Institute fur Leichtbau und Kunststofftechnik oraz jako dyrektor zarządzający w polskich i niemieckich firmach z branży materiałów kompozytowych. Założyciel i prezes (od 2016 roku ...

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r. - Projekt 2 PRZEDMOWA Udostępniamy Państwu projekt Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r., która określi cele i działania na rzecz budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej, odnoszące się do trzech sektorów wykorzystania wodoru – energetyki, transportu i przemysłu,

Zielony wodór ma rozpędzać w Polsce ekologiczną gospodarkę

Inwestycje w wykorzystanie zielonego wodoru, w produkcji którego nie są emitowane gazy cieplarniane, nabierają szczególnego znaczenia dla realizacji celów energ

Szkolenia Akademii Wodorowej

• Inne metody magazynowania wodoru 4. Dystrybucja, transport wodoru • Sposoby dystrybucji wodoru w postaci wodoru, amoniaku, inny związki chemiczne • Sposoby transportu wodoru gazowego ( rurociągi, bateriowozy, zbiorniki przewoźne) • Tymczasowe punkty tankowania wodorem • Stacje tankowania wodorem 5. Zastosowanie wodoru