Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Czy warto inwestować w odnawialne źródła energii?

Odnawialne źródła energii są modne i ekologiczne, a w Polsce możemy uzyskać nawet 45% dofinansowania do kredytów bankowych na instalacje solarne. Okazuje się jednak, że niewielu korzysta z energii odnawialnej. Nie jesteśmy pewni, czy to się w ogóle opłaca, czy ma sens i czy jest trudne. W tym artykule opisaliśmy trzy najbardziej ...

Wady i zalety elektrowni atomowej: sprawdź, czy energia

Zaletami elektrowni atomowej są: brak emisji gazów cieplarnianych, stabilniejsze dostawy energii i niskie koszty produkcji prądu. Do wad elektrowni jądrowej można zaliczyć: koszty inwestycji, długi proces budowy, konieczność składowania niebezpiecznych odpadów, a także tragiczne skutki w przypadku awarii. Bezpieczeństwo energetyczne w kraju …

Własna elektrownia wiatrowa, czy łatwo to zrobić? Jak …

Jednak energię wiatru można ujarzmić w znacznie mniejszej skali, wyłącznie na własne potrzeby. Zanim jednak zaczniemy poszukiwać informacji na temat cen niewielkich turbin wiatrowych, czy ...

Jak refakturować energię elektryczną – poradnik

3. **Umowy z najemcami**: Sprawdź, czy umowy z najemcami zawierają klauzule dotyczące refakturowania kosztów energii elektrycznej. 4. **Faktura od dostawcy**: Odbierz fakturę za energię elektryczną od dostawcy i sprawdź jej poprawność. 5. **Przygotowanie refaktur**: Na podstawie zebranych danych przygotuj refaktury dla poszczególnych ...

Elektrownia fotowoltaiczna – co to jest i czy się opłaca?

To czy elektrownia fotowoltaiczna jest opłacalną inwestycją zależy od wielu czynników. Przed rozpoczęciem budowy warto wykonać dokładny plan oraz kosztorys całego przedsiębiorstwa. Każdy panel, dodatkowe urządzenia oraz robocizna powinny być dokładnie obliczone i dopasowane do indywidualnych potrzeb inwestora.

Przydomowa elektrownia wiatrowa – czy to się opłaca?

Przydomowa elektrownia wiatrowa wykorzystuje turbiny wiatrowe do tego, by przekształcić energię kinetyczną mas powietrza w energię elektryczną: Powietrze porusza łopatami wirnika w turbinie. Ruch wirnika za pomocą przekładni jest przekazywany do generatora. Generator wytwarza prąd (działa jak prądnica).

Czy wynajmujący może odciąć prąd

Przede wszystkim, aby stwierdzić, czy w danym przypadku do wynajmującego będą miały zastosowanie przepisy ustawy Prawo energetyczne, należy ustalić, czy wynajmujący sprzedaje najemcy energię za wynagrodzeniem. Jeśli tak jest, wynajmujący jest tzw. przedsiębiorcą energetycznym. Jak wynika z orzecznictwa, podmioty, które prowadzą taką działalność, są …

Inwertery hybrydowe: jak działa falownik hybrydowy i czy warto?

Wybierając instalację fotowoltaiczną, w przypadku znacznego zapotrzebowania na energię elektryczną, należy postawić na inwerter fotowoltaiczny trójfazowy, ponieważ większość budynków posiada już trójfazową instalację elektryczną. Dzięki temu każda faza będzie zasilana symetrycznie, a my będziemy mogli cieszyć się z pełnego wykorzystania …

Stawka VAT przy refakturowaniu kosztów energii elektrycznej i …

Poradnik VAT nr 9 (561) z dnia 10.05.2022. Stawka VAT przy refakturowaniu kosztów energii elektrycznej i usług dystrybucji Spółka na podstawie zawartej umowy umożliwia korzystanie z energii elektrycznej kontrahentowi, którego lokal bezpośrednio przylega do budynku spółki (lokal nie jest własnością spółki).

Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …

Co, jeżeli chcemy przyłączyć magazyn energii elektrycznej do sieci średniego napięcia? Wówczas do wniosku należy dołączyć dodatkowo: wykres określający dostępność …

Polska chce mieć elektrownię atomową, ale co z odpadami?

W ostatnim czasie jest coraz głośniej o polskiej elektrowni atomowej, także w kontekście dyskusji, która przetacza się właśnie przez Niemcy, gdzie coraz głośniej mówi się o odwołaniu ...

Jak zbudować elektrownię słoneczną (fotowoltaiczną), …

Poszukując urządzenia bezwzględnie należy sprawdzić, czy nadaje się ono do pracy on-grid. Moc inwertera dobieramy tak, aby była możliwie zbliżona do mocy konstruowanej przez nas instalacji. Widać stąd, że właściwy …

Wybuch elektrowni jądrowej

Od czasu wybuchu reaktora elektrowni jądrowej w Czarnobylu w 1986 roku, świat nieprzychylnie patrzy na energię jądrową. Szczególnie od rozpoczęcia prowadzenia działań zbrojnych przez rosyjskie siły w rejonie zaporoskiej elektrowni jądrowej, zauważalny jest wzrost powszechnego strachu, a wręcz paniki przed skażeniem radioaktywnymi związkami.

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Magazynowanie energii elektrycznej to metoda na uzyskanie niezależności energetycznej każdego przedsiębiorstwa. To rozwiązanie daje możliwość zachowania 100% …

Jak uruchomić światła cofania?

Aby uruchomić światła cofania, wykonaj następujące kroki: 1. Włącz zapłon pojazdu. 2. Przełącz dźwignię biegów w tryb cofania. 3. Sprawdź, czy światła cofania są włączone na desce rozdzielczej. 4. Jeśli światła cofania nie są włączone, zlokalizuj bezpiecznik odpowiedzialny za oświetlenie cofania i sprawdź, czy jest ...

Przydomowe elektrownie wiatrowe – wady, zalety i przepisy

Niewielkie elektrownie wiatrowe nie podlegają ograniczeniom z ustawy odległościowej, jednakże warto upewnić się, czy ich umiejscowienie nie narusza innych przepisów. Gdy turbina przekracza dozwolone wysokości, traktowana jest jako obiekt budowlany, a wtedy należy uzyskać pozwolenie na budowę. Program „Moja elektrownia wiatrowa"

Sprzedaż energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej

17 listopada 2022. Sprzedaż energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej > farmy wiatrowe. Podstawowym założeniem osoby posiadającej instalację fotowoltaiczną (PV), poza obniżeniem własnych rachunków za energię elektryczną, jest również możliwość jej sprzedaży w ramach jednego z dostępnych systemów jej obrotu.

Magazyn energii

Wniosek: Z magazynu należy korzystać rozsądnie, by zmaksymalizować zyski. Przeanalizujmy zatem różne sposoby korzystania z magazynów energii. Są to: Magazynowanie energię z fotowoltaiki w celu autokonsumpcji To podstawowy i najbardziej opłacalny sposób użytkowania energii z fotowoltaiki. Zamiast sprzedawać energię z PV ...

Przydomowa elektrownia wiatrowa. Jak działa, ile kosztuje i czy …

Tak jak niektórzy z nas posiadają panele fotowoltaiczne, tak możemy również kupić małą elektrownię wiatrową. Czy to się w ogóle opłaca? Reklama. Jak działa elektrownia wiatrowa? Sposób działania elektrowni wiatrowej (również domowego wiatraka do produkcji prądu) jest bardzo prosty. Główne założenie sprowadza się do wykorzystywania energii …

Refaktura za energię elektryczną – kiedy wystawić?

Refaktura za energię elektryczną to dokument, który jest wystawiany w celu przeniesienia kosztów zużycia energii elektrycznej na inny podmiot. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, gdy jedna strona ponosi koszty energii elektrycznej, ale faktycznym użytkownikiem tej energii jest inna strona. Refaktura może być wystawiona w różnych okolicznościach, takich jak …

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki (rezygnacji z wykorzystania paliw kopalnych)? Ilustracja 1: System łączący elektrownię …

Magazynowanie energii elektrycznej – Wikipedia, wolna …

Magazynowanie energii elektrycznej – przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do innej postaci energii, przechowanie tej energii, a następnie ponowne jej przetworzenie na energię elektryczną [1].

Elektrownia wiatrowa: wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Elektrownia wiatrowa to zaawansowany kompleks urządzeń, którego głównym zadaniem jest przekształcanie energii kinetycznej wiatru w energię elektryczną. Kluczową rolę odgrywają tutaj specjalne turbiny, które za pomocą swoich obracających się łopat, przechwytują energię wędrujących mas powietrza.

Jak magazynuje się energię elektryczną w Polsce? Raport URE

Mniejsze magazyny (o mocy od 50 kW do 10 MW) wymagają tylko wpisu do rejestru magazynów energii, prowadzonego przez poszczególnych operatorów systemu …

Budowa własnej elektrowni słonecznej. To szybkie i proste!

Inwerter – zwany także falownikiem fotowoltaicznym, to urządzenie, które przetwarza energię pozyskaną przez panele. Transformuje prąd stały w przemienny, czyli taki, jaki mamy w domowych gniazdkach elektrycznych. Okablowanie – kable rozprowadzają energię elektryczną z paneli do inwertera, a później do sieci elektrycznej. Kable ...

Magazyny energii a prawo budowlane – potrzebne regulacje!

Prawo energetyczne (Dz. U. z 2023 r. poz. 295) – dalej: „pr. ener.", magazynem energii elektrycznej jest instalacja umożliwiająca magazynowanie energii elektrycznej i …

Czy zasadny jest rozwój energetyki jądrowej w Polsc

niż jednostek wytwarzających energię atomową. CZY ELEKTROWNIA ATOMOWA PRODUKUJE TANI PRĄD? Średni koszt produkcji prądu przez elektrownię jądrową jest niższy od produkowanego przez węglową czy gazową, choć oczywiście wyższy niż w elektrowniach wiatrowych czy słonecznych. Na wartość tę wpływa koszt budowy samego

Sprzedaż energii z fotowoltaiki najemcy

Jak legalnie sprzedać energię elektryczną z fotowoltaiki najemcy? Obecnie najlepszym rozwiązaniem w przypadku sprzedaży energii elektrycznej z fotowoltaiki najemcy jest refakturowanie. Polega ono na przeniesieniu kosztów z podmiotu będącego stroną umowy z zakładem energetycznym na osobę, która faktycznie będzie korzystać z prądu.

Jak uzyskać warunki przyłączenia i zgłosić magazyn energii?

Przyjrzeliśmy się bliżej tym procedurom. Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu? Dofinansowanie magazynów energii zwiększy ilość przyłączeń? Czy magazyn energii trzeba zgłosić? Zgłoszenie magazynu energii a wydanie warunków przyłączenia - kiedy? Energa - zgłoszenie magazynu energii i wydanie warunków.

Split payment na fakturze za energię – jak to działa?

Split payment to nowy sposób płacenia za energię elektryczną. Polega on na podzieleniu kwoty faktury na dwie części: jedną część płaci się z konta bankowego, a drugą część z konta podatkowego. Dzięki temu rozwiązaniu można uniknąć nadmiernych opłat podatkowych i skorzystać z ulg podatkowych. Split payment jest szybki i wygodny, a jego użytkownicy mogą …