Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Energy harvesting – współczesne rozwiązania i możliwości

Podobnie jak w przypadku innych systemów gromadzenia energii, w sytuacji braku możliwości zapewnienia bezpośredniego, stabilnego oraz ciągłego poziomu zasilania konieczne jest zastosowanie układu magazynującego …

Jak działa prąd stały? Zastosowania w elektronice i technologii

Elektryka stanowi integralny element naszej codzienności. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie, gdyż wpływa ona niemalże na każdą dziedzinę życia. Prąd elektryczny zasila źródła światła, jest przemieniany w ciepło, daje siłę napędową dla wielu urządzeń, ułatwiając nam jednocześnie funkcjonowanie i codzienne obowiązki. Niewiele osób zdaje sobie …

Mobilne magazynowanie energii? To możliwe!

Istnieje wiele różnych sposobów na użycie magazynów energii i przekształcenie ich w awaryjne źródła zasilania. Jeden z nich opiera się na wykorzystaniu ładowarek do samochodów elektrycznych. Mogą one być traktowane jako rodzaj magazynu energii, ponieważ przechowują …

Jaka stacja zasilania będzie najlepsza? Ranking

Czas ładowania stacji zasilania jest jednym z kluczowych czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu. Czas ładowania może się znacznie różnić w zależności od pojemności baterii, technologii ładowania oraz źródła zasilania. Na przykład, mniejsze stacje zasilania o pojemności baterii do 300 Wh ...

Biomasa jako źródło energii – czym jest i jakie ma zastosowania?

Biomasa, jako odnawialne źródło energii, staje się coraz bardziej popularna. Jest to materia organiczna, która może być wykorzystywana do produkcji energii w różnych formach, od biogazu po pellet. Poruszymy temat czym jest biomasa, jak jest pozyskiwana i wykorzystywana, jakie ma zalety i wady oraz jak wygląda sytuacja wykorzystania biomasy w Polsce. Spis Treści ukryj 1 […]

Zasilanie budynków w energię elektryczną w warunkach …

W prezentowanym układzie zasilania znajdą się wszystkie źródła zasilania, a ich stosowanie w określonym układzie zasilania może być przyjmowane w zależności od potrzeb i wymaganego poziomu niezawodności. Natomiast podział na poziomy rezerwowania oraz przypisane im źródła zasilania wynika z przyjętego w gospodarce elektroenergetycznej …

Magazyn energii

Dowiesz się z niego: do czego służą magazyny energii? jakie problemy, dotykające przydomową instalację fotowoltaiczną, pozwalają rozwiązać? jak działają magazyny energii? jak są …

Magazynowanie energii – technologie przyszłości dla …

Efektywne magazynowanie energii jest nie tylko odpowiedzią na wyzwania dzisiejszego rynku energetycznego, ale również kluczem do przyszłości zrównoważonej …

Jaka stacja zasilania będzie najlepsza? Ranking 2024

Szukasz mobilnego źródła zasilania w rozsądnej cenie? Goal Zero Yeti 200 X to przenośny generator energii o pojemności 187 Wh. Ten kompaktowy zasilacz jest wyposażony w wiele portów do ładowania różnych urządzeń, takich jak laptopy, telefony, tablety, kuchenki turystyczne i wiele innych. Urządzenie może dostarczyć energię przez wiele godzin i jest …

Zamiana energii mechanicznej na elektryczną: jak przebiega?

Konwersja energii mechanicznej na elektryczną jest jednym z kluczowych procesów, które umożliwiają nam wykorzystanie różnych form energii do zasilania urządzeń elektrycznych. Proces ten polega na przekształceniu energii kinetycznej i potencjalnej w energię elektryczną. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jak dokładnie przebiega ten proces, jakie …

Zasilanie rezerwowe urządzeń przeciwpożarowych

zastosowanie odpowiednich kabli, właściwe usytuowanie (bezpieczne) z punktu ; widzenia ochrony przeciwpożarowej, odpowiedni moment ich uruchomienia, odporność na zakłócenia. W literaturze często spotykane jest sformułowanie doskonale oddające ideę takich rozwiązań, mowa jest o kablach ze zintegrowanymi elementami zapewniającymi podtrzymanie funkcji. Z punktu …

Samochód elektryczny jako magazyn energii – na czym to polega?

Użytkowanie samochodu elektrycznego w charakterze magazynu energii pozwala generować istotne oszczędności w tym obszarze. Chodzi tu oczywiście o ładowanie …

System zasilania awaryjnego

Czym jest system zasilania awaryjnego. System awaryjnego zasilania domu to sposób na podtrzymanie pracy urządzeń elektrycznych w danym gospodarstwie domowym w momencie, kiedy z jakiegoś powodu sieć przerywa dostawę energii elektrycznej. Zwykle przyczyną takich sytuacji są awarie infrastruktury energetycznej wywołane przeważnie oddziaływaniem …

ZASTOSOWANIE PRZETWORNICY BUCK – BOOST W …

Zastosowanie przetwornicy buck-boost w układzie zapłonowym 117 zapłonowej. Oznacza to, że napięcie zasilania pomniejszone o spadek napięcia na diodzie prostowniczej będzie minimalną wartością na kondensatorze gromadzącym energię niezależnie od stanu układu wyłączając chwilę generacji iskry zapłonowej. 3. OBWÓD PRZETWORNICY

Bojler na dwa źródła zasilania: na czym to polega?

Dobre bojlery na dwa źródła zasilania de facto obsługują aż trzy takie źródła – istnieje możliwość zastosowania w nich grzałki elektrycznej. To może być bardzo dobry wybór dla posiadaczy instalacji fotowoltaicznej. Jaki bojler z podwójnym zasilaniem wybrać? Najważniejsze jest, aby prawidłowo dobrać pojemność bojlera ...

Zasada działania transformatora

Sprawność transformatora. Transformator rzeczywisty nie jest idealny i zawsze wiąże się z pewnymi stratami mocy. W transformatorze występują dwie główne rodzaje strat: straty mocy w uzwojeniach i straty mocy w rdzeniu. Straty w miedzi, czyli straty mocy w uzwojeniach, wynikają z oporu przewodów, przez które płynie prąd. Im większy prąd przepływa …

Transformator – budowa i zasada działania [baza wiedzy]

Transformator to element elektroniczny, który przekształca energię. W praktyce kojarzy się go np. z zasilaczami, w których pozwala zmniejszyć napięcie z 230 V na niższe, np. 12 V. Z tego artykułu dowiesz się m ., jak działa i jak jest zbudowany transformator, jakie są jego zalety i gdzie go można znaleźć.

ZAPEWNIENIE ISKROBEZ PIECZEŃSTWA SYSTEMÓW ZDALNEGO ZASILANIA …

Najprostszym sposobem realizacji pierwszego sposobu jest zastosowanie szeregowego rezystora ograniczaj ącego. Wadą tego sposobu jest brak stabilizacji napięcia na wejściu iskrobezpiecznego obwodu elektrycznego oraz niska wartość iskrobezpiecznej mocy odbieranej od źródła zasilania z ograniczającym rezystorem wyjści owym. Separacja energetyczna źródła zapłonu (np. źródła ...

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, wynikających ze spalania węgla, ropy czy gazu można osiągnąć zastępując te źródła energii innymi. Na pierwszy plan wysuwają się tu …

WYKORZYSTANIE ALTERNATYWNYCH ŹRÓDEŁ ZASILANIA POJAZDÓW …

źródła zasilania były tylko obiektem badań naukowców, konstruktorów lub pasjonatów. Szersze zainteresowanie się niekonwencjonalnymi paliwami i wprowadzanie nowych

ŹRÓDŁA ZASILANIA URZĄDZEŃ PRZECIWPOŻAROWYCH.

„ŹRÓDŁA ZASILANIA URZĄDZEŃ PRZECIWPOŻAROWYCH. PRZECIWPOŻAROWY WYŁĄCZNIK PRĄDU ORAZ OCHRONA PRZECIWPORAŻENIOWA URZĄDZEŃ, KTÓRYCH FUNKCJONOWANIE JEST NIEZBĘDNE W CZASIE POŻARU. TYMCZASOWE INSTALACJE ELEKTRYCZNE ROZWIJANE PRZEZ JEDNOSTKI OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ W …

Porównanie technologii magazynowania energii

Jakie są główne technologie magazynowania energii? Jakie są zalety i wady baterii, akumulatorów cieplnych oraz CAES? W jakich obszarach można zastosować baterie? …

Energia dla firm

Źródła zasilania firm produkcyjnych. Problemy i rozwiązania. Wytwarzasz energię na potrzeby swojej firmy, szukasz zasilania nowej inwestycji i zastanawiasz się jakie zmiany przyniesie transformacja energetyczna? Twój biznes czeka wiele wyzwań, sprawdź jak im sprostać.

Jak obliczyć zapotrzebowanie na energię elektryczną?

Według szacunkowych danych, jakie podają dostawcy prądu w Polsce, zapotrzebowanie na energię elektryczną przeciętnego domu jednorodzinnego zamieszkiwanego przez 4-osobową rodzinę wynosi średniorocznie mniej więcej 4200 kWh. Wartość ta jest jednak wyłącznie orientacyjna, gdyż na wielkość zużycia prądu przez gospodarstwo domowe wpływ …

Awaryjne zasilanie domu

Kryteria wyboru odpowiedniego źródła zasilania Wybierając źródło awaryjnego zasilania, warto zwrócić uwagę na: Moc: Powinna być dostosowana do potrzeb domu. Paliwo: Rodzaj paliwa, jakie zużywa urządzenie, powinien być dostępny w okolicy. Poziom hałasu: Dla komfortu mieszkańców warto wybrać urządzenie ciche.

Układy zasilania elektrycznego

Układy zasilania elektrycznego to ogół urządzeń i elementów elektrycznych, które dostarczają energię elektryczną do różnych urządzeń i systemów elektrycznych. Służą one zapewnieniu niezbędnej energii elektrycznej do prawidłowego działania urządzeń elektrycznych oraz zapewnienia bezpiecznego i stabilnego dostarczania prądu elektrycznego.

Magazyny energii

2. Zarządzanie szczytowym obciążeniem. W okresach dużego zapotrzebowania na energię magazyny mogą uwalniać zgromadzoną energię, zmniejszając …

Źródła zasilania dla elektroniki: baterie, akumulatory, elektryka

Dziś już wiemy, że takie działanie urządzeń jest niemożliwe, na szczęście potrafimy już jednak także zadbać o to, żeby te źródła energii zapewnić. Jednym z podstawowych źródeł energii jest prąd elektryczny. Jest on podstawowym źródłem zasilania dla większości domowych urządzeń elektrycznych. Korzystamy z niego m ...

Nieodnawialne źródła energii: rodzaje, charakterystyka i zastosowanie

W tym artykule powiemy, jakie są główne nieodnawialne źródła energii, ich charakterystyka i zastosowanie, a także wpływ na środowisko. Nieodnawialne źródła energii Energie nieodnawialne, jak sama nazwa wskazuje, to takie, których nie można zregenerować w krótkim czasie i których istnienie w przyrodzie jest skończone.

Odnawialne źródła energii (tzw. OZE): czyli, co daje …

Odnawialne źródła energii to wszechstronne zastosowanie Jak pokazują to przykłady źródeł energii odnawialnej – OZE może służyć zarówno do produkcji czystego prądu, jak i być wykorzystywana do dostarczania energii …

Systemy zasilania rezerwowego

Grupa. odbiorców. Charakterystyka. Wymagana. klasa. niezawodności. Dopuszczalny czas trwania przerwy. t dop [h]. Określenie układów zasilania. I. Odbiorcy wyposażeni w odbiorniki wymagające dwustronnego zasilania z dwóch niezależnych źródeł przełączanych samoczynnie u odbiorcy, a dla szczególnie ważnych odbiorników dodatkowo z …

Jakie są odnawialne źródła energii i ich zalety?

Dzieje się tak dlatego, że na energię oceanu wpływa pogoda i prądy oceaniczne. Strategie wdrażania odnawialnych źródeł energii. Wybierając, które odnawialne źródła energii wdrożyć, ważne jest, aby rozważyć korzyści i wady każdego typu. Powinieneś również wziąć pod uwagę swoją lokalizację oraz koszt instalacji i ...

Jakie korzyści daje zastosowanie systemów zasilania …

Największą zaletą systemów zasilania rezerwowego jest ich niezawodność w sytuacjach, kiedy nagle zostaje przerwany dostęp do podstawowego źródła zasilania. W wielu przypadkach zachowanie ciągłości zasilania może mieć istotne znaczenie dla zdrowia i życia ludzi. W szpitalach i przychodniach niezwykle ważna jest nieprzerwana praca aparatury medycznej …

Mobilne magazyny energii – na czym polega to rozwiązanie?

Urządzenia od Goal Zero mogą funkcjonować w charakterze awaryjnego źródła zasilania lub magazynować energię do wykorzystania w miejscach, w których podłączenie do …

Technologie magazynowania energii

W ten sposób poprawiają jakość zasilania: ochraniają przed krótkotrwałą utratą mocy, zmianą napięcia zasilania lub częstotliwością. Sprawność superkondensatorów …

Opcje podłączenia grzałek elektrycznych do źródła zasilania.

Prawie każdy typ grzałki,w tym przeznaczony na prąd 220 V, może mieć kilka rodzajów połączeń, które różnią się między sobą liczbą faz: jedno-, dwu- i trójfazowe. W takim przypadku istnieje kilka schematów połączeń, które zostaną omówione w tym artykule. Połączenie jednofazowe Jest to najprostszy sposób podłączenia grzejnika elektrycznego do źródła zasilania ...

Agregaty prądotwórcze jako źródła zasilania rezerwowego

Większość odbiorników energii elektrycznej to urządzenia, które wymagają ciągłego zasilania energią elektryczną o określonych parametrach. Każdy, nawet najmniejszy zapad, zanik lub zakłócenie powstałe w sieci elektroenergetycznej może spowodować straty związane z przestojami urządzeń, ich wadliwą pracą lub uszkodzeniem.

Źródło zasilania: co to jest i jak działa?

Ważne jest, aby pamiętać, że źródło zasilania jest zwykle skracane jako PSU i jest również nazywany jako źródło zasilania. Kolejnym szczegółem do podkreślenia jest to, że płyty główne, pudełka i źródła energii Występują w różnych rozmiarach, zwanych Formy czynników ", które muszą być kompatybilne, aby działać poprawnie.

ZASILANIE BUDYNKÓW W ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ W …

stwarzanych przez akumulatory stosowane jako źródła zasilania rezerwowego z uwagi na ważność tych zagadnień w ogólnym rozumieniu bezpieczeństwa. Pominięta została problematyka doboru przewodów, której zostanie poświecony osobny artykuł. Wymagania dotyczące zasilania budynków zostały sprecyzowane w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 …