Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Wykorzystanie technologii magazynowania energii do uniezależnienia dostaw ciepła (np. z elektrociepłowni, elektrowni cieplnych) i zapotrzebowania (np. do ogrzewania i chłodzenia budynków, dostarczania przemysłowego ciepła procesowego, wstępnego podgrzania pary technologicznej lub wody w procesie produkcyjnym) w celu wykorzystania ...
Magazynowanie energii
Klasyczne urządzenia, jak generator o budowie koła wodnego, do zastosowań domowych, umożliwiają zamianę energii kinetycznej wody na energię do wykorzystania chwilowego, jak …
Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym
Magazyny energii dzieli się ze względu na ich wielkość (przydomowe i przemysłowe) oraz zastosowane technologie, wśród których wyróżnia się głównie elektrownie szczytowo-pompowe, baterie elektrochemiczne, superkondensatory, ogniwa paliwowe, nadprzewodnikowe zasobniki energii, kinetyczne i pneumatyczne zasobniki energii, zasobniki ...
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Wykorzystanie technologii magazynowania energii do uniezależnienia dostaw ciepła (np. z elektrociepłowni, elektrowni cieplnych) i zapotrzebowania (np. do ogrzewania i chłodzenia …
Magazynowanie energii
Praca całego układu TES dzieli się na trzy fazy: ładowanie magazynu, przechowywanie ciepła oraz rozładowywanie magazynu (lub zamiana ciepła na chłód). W zależności od czasu trwania …
Produkty i usługi związane z układami chłodzenia
Układy chłodzenia Hitachi Energy to niezawodne i energooszczędne rozwiązania o zoptymalizowanych kosztach cyklu życia. Hitachi Energy oferuje kompletne portfolio układów …
SYSTEMY ENERGETYKI ODNAWIALNEJ B.22 Energetyka wodna
Klasyfikacja elektrowni wodnych. 4. Rozwiązania konstrukcyjne elektrowni wodnych. 5. Urządzenia i układy technologiczne elektrowni wodnych. 6. Mała energetyka wodna. 7. Układy regulacyjne turbin wodnych. 8. Kompensacja mocy biernej w małych elektrowniach wodnych. 9. Układy automatyki małej elektrowni wodnej. 10.Rodzaje automatyzacji procesów ruchowych w …
Elektrownia jądrowa. Bezpieczeństwo układu chłodzenia do …
Polskie Elektrownie Jądrowe złożyły wniosek do Państwowej Agencji Atomistyki o klasyfikację obiegu wody chłodzącej dla elektrowni jądrowej, jako bezpiecznej. Elektrownia jądrowa. Bezpieczeństwo układu chłodzenia do sprawdzenia - Inżynieria
Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym
Najczęściej stosowanymi obiektami magazynowania energii są elektrownie szczytowo-pompowe (PHES). Są to elektrownie wodne, składające się zazwyczaj z dwóch zbiorników wodnych, które znajdują się na różnych wysokościach n.p.m. Działa ona na bardzo prostej zasadzie, wykorzystując dwa zbiorniki wody położone na różnych ...
MAGAZYNOWANIE ENERGII CIEPLNEJ DLA POTRZEB …
Magazyny to konstrukcje pozwalające na akumulację ciepła lub chłodu. Wyróżniamy dwa typy krótkoterminowe oraz długoterminowe. Wykorzystując do ich ładowania energię pochodzącą …
Chłodzenie cieczą w magazynach energii: rewolucja w technologii ...
Zaspokojenie potrzeb chłodzenia w wielkoskalowych projektach magazynowania energii. Coraz wyższa pojemność i gęstość mocy systemów magazynowania energii elektrycznej (nowe elektrownie, magazynowanie energii poza siecią) oraz wysokie wymagania dotyczące wydajności magazynowania energii elektrycznej zwiększą wytwarzanie …
Układ chłodzenia silnika – budowa, działanie i funkcje
W schemacie układu chłodzenia znajdują się też inne elementy, nie tylko sama chłodnica. Poza nią istotną funkcję pełnią choćby termostat albo czujnik temperatury. Pompa płynu chłodniczego sprawia, że ten może przepływać przez silnik. Nie obędzie się także bez wentylatora silnika, zbiornika wyrównawczego oraz przewodów, które to wszystko ze sobą …
Rodzaje systemów chłodzenia w elektrowniach …
Chłodzenie otwarte wodą morską zapewnia niższą temperaturę chłodzenia niż w przypadku innych systemów chłodzenia, niewielkie zmiany temperatury w ciągu roku oraz brak problemu z dostępnością wody. Niższe …
Systemy magazynowania energii – poradnik
Najczęściej stosowanymi obiektami magazynowania energii są elektrownie szczytowo-pompowe (PHES). Są to elektrownie wodne, składające się zazwyczaj z dwóch zbiorników wodnych, które znajdują się na różnych wysokościach n.p.m. Działa ona na bardzo prostej zasadzie, wykorzystując dwa zbiorniki wody położone na różnych ...
Magazynowanie energii
Systematykę technologii magazynowania podano na rysunkach (1÷7) i w tabeli 1. Rys. 1. Koszty technologii elastycznych (Źródło: Storage Energy Analysis)
Hybrydowe obiektowe magazyny energii
− Wodne elektrownie szczytowo-pompowe – przeznaczone do magazynowania dużej ilości energii oraz charakteryzujące się dużymi mocami osiągającymi nawet 4000 MW. Budowa elektrowni szczytowo-pompowych wiąże się z wysokimi nakładami inwestycyjnymi, lecz także długim czasem eksploatacji (czasem życia). Czas generacji jednego ...
Magazynowanie energii
Praca całego układu TES dzieli się na trzy fazy: ładowanie magazynu, przechowywanie ciepła oraz rozładowywanie magazynu (lub zamiana ciepła na chłód). W zależności od czasu trwania fazy przechowywania systemy TES dzielą się na długoterminowe (miesiące) oraz krótkoterminowe (dni, godziny).
Chłodzenie cieczą w magazynach energii: rewolucja w technologii ...
Zaspokojenie potrzeb chłodzenia w wielkoskalowych projektach magazynowania energii. Coraz wyższa pojemność i gęstość mocy systemów magazynowania …
Elektrownie wodne – działanie, korzyści i wady energii wodnej
Większość elektrowni wodnych w Polsce kwalifikuje się do tak zwanych małych elektrowni wodnych, które wytwarzają do 5 MW mocy. Ich budowa zaspokaja zapotrzebowanie indywidualnych gospodarstw domowych i zazwyczaj są to prywatne inwestycje. Wybudowanie własnej niewielkiej hydroelektrowni możliwe jest nawet na rzece cechującej się niewielkim …
Jak działa i produkuje prąd elektrownia jądrowa?
Turbiny wytwarzają energię mechaniczną, która jest przekazywana do generatora, gdzie przekształcana jest w energię elektryczną. System kontroli i bezpieczeństwa elektrowni jądrowej jest bardzo ważny, ponieważ reaktor jądrowy jest źródłem energii potencjalnie niebezpiecznym. Elektrownia jądrowa musi być wyposażona w systemy ...
Produkty i usługi związane z układami chłodzenia
Układy chłodzenia Hitachi Energy to niezawodne i energooszczędne rozwiązania o zoptymalizowanych kosztach cyklu życia. Hitachi Energy oferuje kompletne portfolio układów chłodzenia czystą wodą do zastosowań przemysłowych i przesyłu energii o wydajności chłodzenia od 2 kW do kilku megawatów.
(PDF) Wybrane aspekty środowiskowych skutków zrzutu
Wybrane aspekty środowiskowych skutków zrzutu wód pochłodniczych przez elektrownie termiczne z otwartym systemem chłodzenia Raport z badań terenowych ...
Magazynowanie energii
Czynnik przepływający przez wymienniki umieszczone w gruncie oddaje ciepło i ogrzewa go. Schłodzone medium wraca do budynku i wykorzystywane jest do chłodzenia pomieszczeń przez cały okres lata. W okresie zimowym chłodny czynnik z budynku transportowany jest do gruntowego magazynu energii.
Procesy w układach przetwarzania energii
Główną osią podziału elektrowni cieplnych jest rodzaj silnika cieplnego wykorzystywanego do produkcji energii. Wyróżnia się: Elektrownie konwencjonalne parowe, które napędzane są przez parę wodną wytwarzaną w kotle, a następnie transportowaną do turbiny parowej produkującej energię. Elektrownie parowe jądrowe, które napędzane są dzięki energii pochodzącej z …
Magazynowanie energii
Klasyczne urządzenia, jak generator o budowie koła wodnego, do zastosowań domowych, umożliwiają zamianę energii kinetycznej wody na energię do wykorzystania chwilowego, jak oświetlenie czy monitorowanie, lub do ładowania urządzeń zasilanych bateriami, np. telefonów komórkowych i sprzętu elektronicznego.
Płyny do chłodnic oraz obsługa układu chłodzenia
Terminy okresowej wymiany płynu chłodzącego i konserwacji układu chłodzenia podawane są przez producenta pojazdu lub silnika, dlatego należy stosować się do ich zaleceń. Orientacyjnie można podać, że najczęściej w starszych modelach pojazdów z silnikami Euro 2 zalecana jest wymiana co 2 lata. Dla silników Euro 3 producenci wydłużyli okres nawet do 48 …
Układ chłodzenia silnika
Budowa układu chłodzenia silnika. Wyróżniamy dwa rodzaje układów chłodzenia – pośrednie i bezpośrednie, chociaż we współczesnych autach stosuje się przede wszystkim układ pośredni, na którym skupia się ten artykuł.W układzie bezpośrednim za chłodzenie odpowiada powietrze, które krąży pomiędzy podzespołami.