Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Akty prawne
Na poziomie unijnym ramowe obowiązki w zakresie etykietowania produktów wykorzystujących energię reguluje rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1369 z dnia 4 lipca 2017 r. ustanawiające ramy etykietowania energetycznego i uchylające dyrektywę 2010/30/UE (Dz. Urz. UE L 198 z 28.07.2017, str. 1).Natomiast szczegółowe wymagania w zakresie …
Smart-Grids.pl
Pozyskiwanie energii (ang. energy harvesting, EH) ma ogromny potencjał rynkowy, ponieważ jest to innowacja, umożliwiająca wprowadzanie technologii dla zużywających niewiele energii, niewymagających konserwacji urządzeń elektronicznych. W obszarze zastosowań zużywających niewiele energii, technologie EH oparte na energii słonecznej, termicznej lub mechanicznej …
Rozdział 18: Efektywność jako podstawa działalności i …
Rozdział 18: Efektywność jako podstawa działalności i zarządzania przedsiębiorstwem -istota i perspektywy badania
Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]
Regulator wydał pięć decyzji uznających magazyny energii elektrycznej za w pełni zintegrowane z siecią. Technologie magazynowania energii stanowią istotny element …
Prof. Tadeusz Skoczkowski, Politechnika Warszawska …
do określania i badania efektywności energetycznej w zależności od przy-jętej defi nicji. W Unii Europejskiej kluczowym do- kumentem dotyczącym efektywności energetycznej jest Dyrektywa PE i Ra-dy 2012/27/UE z dnia 25 października 2012 r. w sprawie efektywności ener-getycznej ( EED). Dyrektywa ustanawia wspólne ramy działań na rzecz pro-mowania efektywności …
Zastosowania zasilaczy laboratoryjnych w warsztacie elektronika
Rodzaje zasilaczy laboratoryjnych. Wybór odpowiedniego zasilacza laboratoryjnego zależy od specyficznych potrzeb oraz rodzaju projektów, nad którymi pracujesz. Każdy z wymienionych typów zasilaczy ma swoje unikalne zalety, które sprawiają, że jest lepiej sprawdzi się w określonych zastosowaniach: Zasilacze liniowe:
Krajowy Plan Działań dotyczący efektywności energetycznej dla …
przyjętych lub planowanych do przyjęcia mających na celu poprawę efektywności energetycznej. Krajowy plan działań zawiera opis środków poprawy efektywności energetycznej w podziale na sektory końcowego wykorzystania energii oraz obliczenia dotyczące oszczędności energii finalnej uzyskanej w latach 2008-2015, zgodnie z wymaganiami dyrektywy Parlamentu Europejskiego i …
Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii
energetycznego i zmniejszeniu jego śladu węglowego; G. mając na uwadze, że zielone gazy, takie jak gazy produkowane za pomocą elektrolizy z wykorzystaniem elektr yczności z …
Rozporządzenie Ministra Energii
Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 5 października 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobu sporządzania audytu efektywności energetycznej oraz metod obliczania oszczędności energii 1) Minister Energii kieruje działem administracji rządowej - energia, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 grudnia …
Audyt efektywności energetycznej. Czym jest i co warto o nim …
Obowiązująca od 2016 roku ustawa o efektywności energetycznej, ''stworzyła'' dwa typy audytów: audyt energetyczny oraz audyt efektywności energetycznej. O ile ten pierwszy opisany jest dość dobrze ze względu na status prawny czynności obowiązkowej (jakkolwiek wyłącznie dla pewnej grupy przedsiębiorców), o tyle ten drugi może nastręczać pewnych …
Dotacje na efektywność energetyczną [2024]
Przedsiębiorstwa planujące realizację zadań z zakresu poprawy efektywności energetycznej mogą skorzystać z następujących inicjatyw. Dotacje na efektywność energetyczną dla przedsiębiorstw w 2024 roku: Nazwa programu (Kliknij nazwę programu, aby przejść do jego strony) Wsparcie: Zakres inwestycji: Energia Plus : Pożyczka. Do 85% kosztów …
Efektywność energetyczna – co to? Jak ją poprawić? | enerad.pl
Kwestia efektywności energetycznej w firmach, jest o tyle ważna, że ustawodawca nałożył na część podmiotów biznesowych obowiązek jej badania. Ustawa o efektywności energetycznej nakazuje dużym przedsiębiorcom przeprowadzenie co 4 lata tzw. audytu energetycznego przedsiębiorstwa. Powinien on obejmować 90% całkowitego zużycia ...
Efektywność energetyczna w układach napędowych
Zapotrzebowanie na energię elektryczną 2016-2040. Znaczna część tej energii zużywana jest przez silniki el. Udział . silnikówelektrycznych Globalnie, zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrasta szybciej niż na jakikolwiek inny rodzaj energii. Jednocześnie wzrasta emisja, dlatego też konieczne jest podejmowanie kroków w celu jej ograniczenia. 0. 5000. 10000. 15000. 20000. …
Praca badawcza pt. „Badanie efektywności energetycznej …
„Badanie efektywności energetycznej budynków administracji publicznej (rządowej i samorządowej) ... I. Podstawy prawne badania 1. Ustawa o efektywności energetycznejz dnia 15 kwietnia 2011 r. (Dz. U. 2011 nr 94 poz. 551). 2. Drugi Krajowy Plan Działań dotyczący efektywności energetycznej dla Polski, opracowany na podstawie dyrektywy w sprawie …
Opracowanie zakresu oraz zasad wykonania audytu efektywności ...
Inne obszary racjonalizacji zapotrzebowania na energię ... i metody określania ilości energii zaoszczędzonej zawarte w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Ministra Energii w sprawie szczegółowego zakresu . Opracowanie zakresu oraz zasad wykonania audytu efektywności energetycznej do WNIOSKU O DOFINANSOWANIE PROJEKTU ze środków Narodowego …
Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej
Efektywność. Technologie magazynowania energii muszą być efektywne energetyczne, co oznacza, że powinny magazynować i uwalniać energię z minimalnymi jej stratami. Sprawność …
Efektywność energetyczna budynków
Przez efektywność energetyczną budynku należy rozumieć stopień przygotowania budynku do zapewnienia komfortu jego użytkowania zgodnie z przeznaczeniem przy jednoczesnym możliwie najniższym zużyciu energii przez ten budynek. Ocena efektywności energetycznej jest to ocena zbioru właściwości budynku mających wpływ na zużycie przez ten …
Magazyny Energii w Polsce – Przewodnik i Analiza
W obliczu rosnącego zapotrzebowania na efektywne zarządzanie energią, polskie magazyny energii stają się kluczowym elementem transformacji energetycznej. Dzięki innowacyjnym …
Energochłonność pojazdów z napędem elektrycznym
ków magazynujących energię. Przyczynia się to znacznie do ograniczenia zużycia energii elektrycznej przez pojazdy komunikacji miejskiej wyposażone w napęd elektryczny [13,15,50]. Zagadnieniem badania procesu hamowania odzyskowego zajmowali się następujący autorzy: Bartłomiejczyk, Połom [8], Stefan Hamacek [57], Witold Kobos [72 ...
Efektywność energetyczna budynków
Ocena efektywności energetycznej, to ocena zbioru właściwości budynku mających wpływ na zużycie przez ten budynek energii niezbędnej do jego użytkowania, obejmująca m . ocenę izolacyjności cieplnej przegród budynku oraz sprawności zastosowanych w nim instalacji i urządzeń. Szczegółowe wymagania. Szczegółowo sprawy efektywności energetycznej …
Przegląd metod stosowanych w analizach efektywno ci energetycznej
Przegląd metod stosowanych w analizach efektywności energetycznej Autorzy: Kinga Wesołowska, Sławomir Bielecki - Politechnika Warszawska, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Instytut Techniki Cieplnej im. B. Stefanowskiego („Energetyka" – kwiecień 2018) Zadaniem audytingu energetycznego jest pozyskanie wiedzy o profilu zużycia energii
(PDF) METODY I WYNIKI OBLICZANIA ŚLADU WĘGLOWEGO …
metody i wyniki obliczania Śladu wĘglowego dziaŁanoŚci podmiotÓw branŻy energetycznej i wydobywczej
Środki poprawy efektywności energetycznej
Znowelizowana ustawa o efektywności energetycznej wzmacnia przepisy dotyczące umów o poprawę efektywności energetycznej (tzw. umów EPC), czyli projektów ESCO w sektorze publicznym. W szczególności ustawa precyzuje w jakich sytuacjach umowy EPC nie będą miały wpływu na zwiększenie poziomu długu publicznego, tym samym wdraża wytyczne Eurostatu w …
Ocena efektywności ekonomicznej zastosowania magazynu …
Streszczenie. W artykule przedstawiono ocenę celowości zastosowania magazynu energii w instalacji fotowoltaicznej o mocy 5 kWp, która pracuje w ramach programu Prosument, zgodnie z przepisami obowiązującymi od 2022 roku. Analiza została wykonana w oparciu o dane rzeczywiste uzyskane w czasie trzyletniej eksploatacji systemu fotowoltaicznego.
Instrumenty finansowe służące finansowaniu środków poprawy efektywności ...
Znowelizowana w 2021 ustawa o efektywności energetycznej wprowadza krajowy cel oszczędności energii finalnej do uzyskania do końca 2030 roku w wysokości 5580 tys. toe, który jest realizowany od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2030 r. Cel wyznaczony na 2030 rok będzie realizowany poprzez system świadectw efektywności energetycznej oraz tzw.
Metody i sposoby optymalizacji energii elektrycznej
Celem działania jest wprowadzenie optymalizacji energetycznej. Zarówno w przedsiębiorstwach, jak i w gospodarstwach domowych stosuje się szereg działań, których celem jest redukcja zużycia energii elektrycznej i ograniczenie jej kosztów. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów pozwalających zmniejszyć nakłady na energię.
Audyt efektywności energetycznej
Audyt efektywności energetycznej jest z kolei wymagany w przypadku, kiedy firma chce podjąć działania służące poprawie efektywności energetycznej oraz uzyskać białe certyfikaty, czy uzyskać dofinansowanie do realizacji działań związanych z efektywnością energetyczną. Ponadto audyt energetyczny obejmuje całą gospodarkę energetyczną firmy, a w przypadku audytu …
W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII
świadomie zarządzać produkowaną we własnej instalacji energią odnawialną oraz brać aktywny udział w podnoszeniu bezpieczeństwa energetycznego na lokalnym poziomie. Model został …
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Efektywność ekonomiczna i wpływ technologii magazynowania na środowisko naturalne powinny być głównym kryterium stosowalności danej metody magazynowania energii. Rozproszenie …
Krajowy Plan Działań dotyczący efektywności energetycznej dla Polski ...
Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej (205,52 mln EUR) i w sektorze mieszkaniowym (225,58 mln EUR), Programy dot. przemysłu i MŚP –Dz. 1.2 Promowanie efektywności energetycznej i korzystania z OZE w przedsiębiorstwach (150,32 mln EUR), Programy dot. transportu –Dz. 6.1 Rozwój publicznego
W centrum uwagi: Efektywność energetyczna – czynnik …
Zgodnie z dyrektywą w sprawie efektywności energetycznej państwa UE muszą wprowadzić środki służące osiągnięciu krajowych celów w zakresie efektywności energetycznej, które przyczyniają się do realizacji ogólnego celu UE w zakresie efektywności energetycznej (obecnie ustalonego na poziomie 32,5 proc. do 2030 r.).
Integracja systemowa technologii akumulacji energii elektrycznej
Istotnych możliwości poprawy efektywności energetycznej, ekologicznej i ekonomicznej magazynowania energii elektrycznej upatruje się obecnie układach technologicznych …
Symulacja energetyczna i ocena standardu energetycznego budynków …
W bibliotece ESS zastosowano dwie metody wyznaczania zapotrzebowania na energię do ogrzewania i chłodzenia budynków, opracowane i rozwijane w projekcie STEP. Pierwsza z nich to metoda godzinowa oparta o model matematyczny 6R1C dynamiki cieplnej budynku, natomiast druga to pseudodynamiczna metoda bilansowa z miesięcznym okresem obliczeniowym. …
Audyt efektywności energetycznej (energetyczne) budynku
Przeprowadzane przez ECO-DORADZTWO audyty efektywności energetycznej sporządzane są wg Ustawy o efektywności energetycznej z 20.05.2016 r. i wydanego na jej podstawie Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 5 października 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobu sporządzania audytu efektywności energetycznej oraz …
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Krajowy plan działań dotyczący efektywności energetycznej; Instrumenty finansowe służące finansowaniu środków poprawy efektywności energetycznej ; Sektor publiczny; Obowiązki dla operatorów i właścicieli centrów przetwarzania danych; Cel oszczędności energii finalnej do 2030 roku. Obecnie obowiązująca ustawa dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej (tj. …