Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Magazynowanie energii

Przemysł magazynowania energii przeżywa bezprecedensowy wzrost innowacyjności technologicznej, a jego wartość rynkowa do 2018 r. może osiągnąć w skali globalnej 10,8 mld …

Audyt instalacji sprężonego powietrza

Audyt sprężonego powietrza to przeprowadzona na miejscu szczegółowa analiza bieżącego stanu i efektywności całej instalacji pneumatycznej, a także wchodzących w jej skład urządzeń – niezależnie od rodzaju obiektu i miejsca jej zastosowania. Celem audytu jest zidentyfikowanie wszelkich potencjalnych problemów (w tym wycieków) i możliwości …

Instalacje sprężonego powietrza – na co zwrócić uwagę przy ...

Sprężone powietrze jest jednym z najpopularniejszych nośników energii wykorzystywanych w zakładach przemysłowych i firmach świadczących usługi. Dla optymalnego działania systemu kluczowe jest prawidłowe zaprojektowanie instalacji sprężonego powietrza uwzględniające czynniki, które będą miały w przyszłości wpływ na wydajność i bezawaryjność procesów …

Instalacje pneumatyczne, instalacja sprężonego powietrza, …

Ich zasada oparta jest na zjawisku spadku ciśnienia wytwarzanego w dyszy smarownicy, który to spadek powoduje zasysanie oleju ze zbiornika przez rurkę kroplącą do komory, gdzie krople oleju są rozbijane strumieniem sprężonego powietrza do postaci mgły olejowej a następnie wprowadzane do instalacji pneumatycznej. Wymienione elementy przygotowania powietrza …

8 kroków: Jak ograniczyć zużycie energii w instalacjach sprężonego ...

Każdego roku koszt energii elektrycznej jest większy i skalę tego problemu może uświadomić fakt, że około 30% energii elektrycznej w zakładach produkcyjnych w Europie zamieniana jest na energię sprężonego powietrza i znaczna część tej energii wypuszczana jest do atmosfery. Dlatego warto jak najszybciej wprowadzić powyżej opisanych 8 kroków, aby jak najszybciej …

Magazyny energii wykorzystujące sprężone powietrze

Kwestia tylko stworzenia odpowiedniej instalacji do wychwytywania i magazynowania ciepła z fazy sprężania powietrza. Groty podziemne jako magazyn ciepła. Dwa największe magazyny sprężonego powietrza na świecie znajdują się w Niemczech i w USA. Są to podziemne komory utworzone w formacjach solnych. Te instalacje tracą jednakową część …

Projektowanie instalacji sprężonego powietrza, projekt instalacja

Dobrze opracowany projekt instalacji sprężonego powietrza wymaga zaangażowania doświadczonych projektantów i zaawansowanych narzędzi, stąd też warto skorzystać z naszej oferty. Naszym celem jest tworzenie i kształtowanie dobrych praktyk zarówno budowy, jaki i projektowania instalacji sprężonego powietrza, w oparciu o przeszło 28 lat praktyki. Udzielamy …

Magazynowanie sprężonego powietrza do wytwarzania energii …

W tej chwili bada, jak to zrobić powietrze zaporoweEuropejscy naukowcy zamierzają stworzyć rodzaj baterii zdolnej do magazynowania energii odnawialnej, czyli magazyn sprężonego powietrza do wytwarzania energii elektrycznej.. Projekt badawczy o nazwie as BOGATY 2020, przewidziana przez Unię Europejską, tak twierdzi pieczary zamknięte i nieużywane znalezione …

MAGAZYNOWANIE ENERGII ZA POŚREDNICTWEM …

W artykule przedstawiono obecny stan technologii magazynowania energii w postaci sprężonego powietrza. W oparciu o odpowiednie modele dynamiczne takich instalacji i symulacje procesów …

Jak zaprojektować instalację sprężonego powietrza

Projekt instalacji sprężonego powietrza to zadanie wymagające specjalistycznej wiedzy. Niezbędna jest ona nie tylko w zakresie wykorzystania i dostarczania sprężonego powietrza. Ważne jest także, aby orientować się w rynku kompresorów i rozwiązań zaopatrujących w sprężone powietrze. Tylko takie połączenie pozwoli zaprojektować instalację …

Instalacja sprężonego powietrza

Wybór i montaż odpowiednich kompresorów ma kluczowe znaczenie dla efektywności oraz niezawodności całej instalacji sprężonego powietrza. Automatyka w instalacji sprężonego powietrza umożliwia optymalizację pracy kompresorów oraz przepływu powietrza, co przekłada się na oszczędność energii oraz wydajność całej instalacji. Dobrze zaprojektowana …

Technologie magazynowania energii. Cz. II

Stosunek energia/moc dla magazynów sprężone-go powietrza może być dobierany bez ograniczeń. Technologia nazwana skrótowo CAES (ang. Compressed Air Energy Storage – …

(PDF) Magazyn energii do instalacji fotowoltaicznej dla …

Celem projektu jest zaprojektowanie magazynu energii odpowiadającej zapotrzebowaniu indywidualnego prosumenta z instalacją fotowoltaiczną. Kierując się …

Próba szczelności nowej instalacji sprężonego powietrza

odcięcie zasilania sprężonego powietrza na wlocie do instalacji np. zaworem kulowym (zobacz produkt). pomiar po 24 godzinach spadku ciśnienia w instalacji. instalację uznaje się za szczelną, jeżeli spadek ciśnienia na manometrze wynosi maksymalnie 0,1 bara. Próba szczelności instalacji sprężonego powietrza – to warto zapamiętać

Projektowanie systemu sprężonego powietrza Cz. I

Poznaj 5 najważniejszych elementów związanych z projektowaniem systemów sprężonego powietrza. Co musisz wiedzieć niezależnie czy projektujesz go od podstaw, czy też …

Jakie rury do instalacji sprężonego powietrza?

Jeśli planujesz zainstalować system sprężonego powietrza, jednym z kluczowych elementów, o których musisz pomyśleć, są rury. Wybór odpowiednich rur do instalacji sprężonego powietrza ma ogromne znaczenie dla wydajności i niezawodności całego systemu. W tym artykule omówimy różne rodzaje rur dostępnych na rynku i podpowiemy, jakie rury będą …

Instalacje sprężonego powietrza [WYMAGANIA | BADANIA]

Instalacje sprężonego powietrza Projektowanie instalacji sprężonego powietrza | Instalacja sprężonego powietrza wymagania | Projekt instalacji sprężonego powietrza | Pomiary sprężonego powietrza | Gazy medyczne | Projekt i jakość wykonania instalacji sprężonego powietrza - wydajność zastosowanego systemu osuszania, rodzaj zainstalowanych filtrów sprężonego …

Projektowanie instalacji próżni i sprężonego powietrza

1. Instalacje sprężonego powietrza - analiza wymagań 2. Prawidłowy dobór i konfiguracja urządzeń 3. Instalacje sprężonego powietrza a instalacje. Przygotowując się do inwestycji, trzeba pamiętać przede wszystkim, że instalacje próżni i sprężonego powietrza powinny być projektowane tak, aby koszt ich działania był jak ...

Projektowanie instalacji sprężonego powietrza

W artykule omówimy najczęstsze błędy w projektowaniu instalacji sprężonego powietrza oraz zaproponujemy sposoby ich uniknięcia. 7 błędów w projektowaniu instalacji sprężonego powietrza. Poznaj 7 najczęstszych błędów przy projektowaniu i budowie instalacji pneumatycznych. 1. Źle dobrane materiały do budowy instalacji

Instalacja sprężonego powietrza — jak ją zaprojektować?

Projektowanie instalacji sprężonego powietrza jest procesem kluczowym dla wielu firm i zakładów przemysłowych, ponieważ sprężone powietrze jest powszechnie używane w różnych procesach produkcyjnych. Co należy wziąć pod uwagę przystępując do tworzenia projektu instalacji sprężonego powietrza? Poznaj kilka podstawowych wskazówek, które …

Projektowanie • montaż • budowa • serwis instalacji sprężonego powietrza

W przypadkach awarii instalacji sprężonego powietrza, jak również podczas pojawiających się błędów w jej prawidłowym działaniu coraz częściej zdarza się, że użytkownicy doszukują się przyczyny w nieprawidłowej ilości powietrza w każdym urządzeniu. Nie zawsze będzie to główną przyczyną usterki i tym samym za pojawiające się błędy nie musi …

Magazynowanie energii elektrycznej przy u życiu spr onego powietrza ...

Magazynowanie energii elektrycznej przy użyciu sprężonego powietrza. Pod ciśnieniem Autor: dr inż. Mariusz Filipowicz (Nafta & Gaz Biznes – czerwiec 2004) Temat magazynowania energii nabiera ostatnio coraz większego znaczenia w związku z powszechniejszym stosowaniem odnawialnych źródeł energii, które pracują z bardzo zmienną

Magazynowanie energii elektrycznej przy użyciu sprężonego …

Powietrze, ze względu na możliwość sprężania do wysokich ciśnień, posiada dużą zdolność do magazynowania energii (w przeliczeniu na jednostkę objętości ok. 10 razy większą niż woda). …

Projektowanie instalacji sprężonego powietrza / pneumatycznych

Tak, ciepło odpadowe z instalacji sprężonego powietrza można odzyskać i wykorzystać do innych celów, takich jak ogrzewanie pomieszczeń (w przypadku odprowadzania ciepłego powietrza kanałami wyrzutowymi) lub wody, lub technologii (w przypadku zastosowania odzysku energii zabudowanym w sprężarce lub wolno stojącym). Odzysk ciepła może znacznie poprawić …

Podstawy systemów sprężonego powietrza

Przepływ sprężonego powietrza przez system, w tym przez przewody i zawory, jest również przedmiotem analizy w fizyce sprężonego powietrza. Opór przepływu, straty ciśnienia oraz efektywność przesyłu energii to kluczowe …

Magazynowanie energii dzięki sprężonemu powietrzu? Takie

Magazynowanie energii z użyciem sprężonego powietrza mogłoby znacząco zwiększyć wykorzystanie odnawialnych źródeł energii . Magazynowanie energii z wykorzystaniem sprężonego powietrza ma zapewnić taką możliwość. Wspomniana nadwyżkowa energia jest w tym przypadku wykorzystywana do zasilania sprężarki powietrza. Powietrze to ...

Powietrze jako magazyn energii

Istnieje również możliwość stosowania takich instalacji jako rezerwowych elektrowni gazowych bez magazynowania energii. Sprawność wynosi wtedy ponad 40 proc. Magazynowanie sprężonego powietrza może odegrać ważną rolę w systemach elektroenergetycznych opartych o odnawialne źródła energii. Jest to jednak jeszcze …

Magazynowanie energii sprężonego powietrza

Magazynowanie energii sprężonego powietrza (CAES: compressed air energy storage) jest rozwiązaniem stosowanym od lat 70. ubiegłego wieku. Jego zasada działania jest …

Instalacja sprężonego powietrza – potencjalne problemy i środki …

Popularność instalacji sprężonego powietrza w zastosowaniach przemysłowych wynika z co najmniej kilku czynników. Przede wszystkim powietrze jest medium bezpiecznym, łatwym w transporcie i użyciu, a także powszechnie dostępnym, co z kolei oznacza niski koszt jego pozyskania. W instalacjach, w których wykorzystuje się sprężone powietrze, nie występują …

Jak zaprojektować energooszczędną instalację sprężonego powietrza ...

Wydajność uzyskana przez prawidłowy projekt instalacji sprężonego powietrza – czyli jak zaprojektować i wykonać energooszczędną instalację Koszt sprężonego powietrza a instalacja Większość dyskusji dotyczących optymalizacji instalacji sprężonego powietrza sprowadza się do doboru nowego kompresora (najczęściej z falownikiem) oraz lepszych …