Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Magazynowanie energii – jak i po co to robić?
Energię cieplną można wytworzyć zasilając prądem elektrycznym element grzejny (np. grzałkę w piecu czy bojlerze), ale można ją też pozyskać z energii promieniowania …
Magazyn energii – jak długo i ile energii może przechować?
Ile energii może przechowywać magazyn energii? Maksymalną ilość energii, jaką może przechowywać urządzenie, określa pojemność magazynu. To parametr wyrażany przy pomocy …
Jak będą wyglądały nasze rachunki za prąd w drugiej połowie …
Do końca czerwca br. odbiorców indywidualnych obowiązuje cena netto za sprzedaż energii na zamrożonym przez ustawodawcę poziomie 412 zł/MWh (do określonych limitów zużycia prądu). Zgodnie z Ustawą o bonie, w drugiej połowie 2024 r. cena ta wzrośnie do 500 zł/MWh (bez względu na poziom zużycia energii).. Na całkowitą wysokość rachunku za …
Magazynowanie energii
Mogą one magazynować energię nawet do kilku miesięcy, co pomaga na przykład neutralizować różnice pomiędzy podażą i popytem na energię, występujące w cyklu rocznym (np. gdy jakaś pora roku bardziej niż inna sprzyja produkcji prądu). Zakresy parametrów (czas magazynowania, moc i pojemność) obecnie dostępnych systemów magazynowania …
Rachunek za prąd
Przyjrzyjmy się, jak może wyglądać przykładowa faktura za energię elektryczną (wersja elektroniczna faktury), wystawiona przez firmę Energa dla taryfy G12W - rozliczenie rzeczywiste. Pierwsza strona tego dokumentu przedstawia rozliczenie faktycznie zużytej przez użytkownika energii w danym okresie oraz formy płatności:
Magazyn energii: jak działa i dlaczego jest ważny
Kiedy energia jest potrzebna, reakcje te są odwracane, uwalniając zgromadzoną energię w postaci prądu elektrycznego. Z kolei zbiorniki wodne przechowują potencjalną …
Uzyskaj dodatek na pokrycie kosztów energii ...
być wskazany(a) jako bezpośredni płatnik rachunku za energię elektryczną – wiemy, że gospodarstwo domowe opiera się na wspólnocie praw i obowiązków jego członków, gromadzić dla nas rachunków potwierdzających wnoszenie opłat za energię elektryczną – wiemy, że potwierdzenie korzystania z koncentratora tlenu lub respiratora oznacza, że takie koszty są …
Obciążenie najemców kosztem energii elektrycznej
Najemcy zużywają energię elektryczną wyprodukowaną z Twojej instalacji fotowoltaicznej? Nie ma podatku akcyzowego 2. Czy od energii z paneli… Spis treści: 1. Najemcy zużywają energię elektryczną wyprodukowaną z Twojej instalacji fotowoltaicznej? Nie ma podatku akcyzowego 2. Czy od energii z paneli fotowoltaicznych jest akcyza? 3. pon.-pt. 09:00 - 17:00 …
Faktura za energię na przełomie roku
Faktura za energię na przełomie roku - ujęcie faktury za energię wystawionej w styczniu obejmującej grudzień i styczeń w księgach rachunkowych. Na mocy art. 6 ust 1 tej ustawy o rachunkowości w księgach rachunkowych jednostki należy ująć wszystkie osiągnięte, przypadające na jej rzecz przychody i obciążające ją koszty związane z tymi przychodami …
Zakup energii elektrycznej na giełdzie
Niebagatelną rolę mają ceny samych surowców, z których produkuje się energię elektryczną. Mowa tu więc o węglu, gazie czy ropie. Decyduje o tym też oczywiście import/eksport z sąsiednich krajów. Nie mniejsze znaczenie ma wielkość produkcji z OZE, gdyż obniża ona ceny w godzinach największego pozyskiwania czystej energii.
Wprowadzenie do magazynów energii off-grid: Czy to …
Czy mogę przechowywać energię z wiatru w magazynie off-grid? Tak, magazyny energii mogą gromadzić energię z różnych źródeł odnawialnych, w tym energii wiatrowej. Wybór magazynu energii off-grid, w połączeniu z fotowoltaiką off grid, może być kluczowym krokiem w stronę niezależności energetycznej.
Jak przechowywać hulajnogę elektryczną • HulajCity
Jak przechowywać hulajnogę elektryczną na zewnątrz w warunkach atmosferycznych. Jeśli zdecydujesz się przechowywać hulajnogę na zewnątrz, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie jej przed działaniem warunków atmosferycznych. Wybierając miejsce na przechowywanie, upewnij się, że jest ono osłonięte przed deszczem, śniegiem i …
Energia elektryczna – co to jest i skąd się bierze?
Energia słoneczna jest przekształcana w energię elektryczną za pomocą paneli słonecznych, które wykorzystują efekt fotowoltaiczny do wytwarzania prądu elektrycznego. Ciepło wydobywane z wnętrza Ziemi jest wykorzystywane do ogrzewania wody, która później obraca turbiny, a następnie generatory w elektrowniach geotermalnych. Energia kinetyczna pływów i …
RPO: czy wspólnoty i spółdzielnie zapłacą więcej za …
Wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mają problemy z podwyżkami cen prądu. Od października 2022 r. sprzedawcy energii, którzy dotychczas nie musieli przedstawiać taryf do zatwierdzenia URE, mają taki …
Magazyn energii
Magazynowanie energii to jak posiadanie gigantycznej baterii, która pozwala nam przechowywać energię elektryczną „na później". Jest to szczególnie istotne w kontekście instalacji fotowoltaicznej. Zwróćmy bowiem uwagę na oczywisty fakt – słońce nie świeci 24 godziny na dobę. A w większości gospodarstw domowych najwięcej ...
Jak sprzedawać własną energię elektryczną i na czym ...
Jak legalnie odsprzedać niewykorzystaną energię z własnych źródeł. Legalnie odsprzedawanie niewykorzystanej energii z własnych źródeł stało się nie tylko ekologicznym, ale także ekonomicznym trendem. Dzięki postępom technologii i zmianom prawodawczym, każdy, kto posiada własne źródło energii, może przyczynić się do zrównoważonego rozwoju, zarabiając …
Magazyn energii czy agregat prądotwórczy?
W skład magazynu energii wchodzi zestaw akumulatorów, które pozwalają przechowywać energię elektryczną w postaci stałej. Z reguły są to konstrukcje bateryjne z ogniwami litowo-jonowymi lub litowo-żelazowo-fosforanowy. Tego typu urządzenia działają na zasadzie konwersji energii elektrycznej pozyskiwanej z instalacji fotowoltaicznej w związki chemiczne. W …
Czy można magazynować energię elektryczną
Wyjaśniamy, czy można magazynować energię elektryczną wytworzoną dzięki OZE? Odnawialne źródła energii mają istotny udział w zapewnianiu prądu niezbędnego w przemyśle oraz na użytek odbiorców indywidualnych. W głównej mierze dotyczy to osób pozyskujących energię z paneli fotowoltaicznych, zarówno tych montowanych na dachu, jak i instalowanych w gruncie. Coraz …
Rodzaje magazynów energii – jakie wyróżniamy? | enerad.pl
Inny podział magazynów energii może dotyczyć czasu, w jakim są one w stanie przechowywać energię elektryczną bez znaczących strat. Tu wyróżnić można długoterminowe (np. wodorowe) i krótkoterminowe oraz średnioterminowe magazyny energii, do których zalicza …
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Zwiększenie magazynowania energii elektrycznej pozwoliłoby na skompensowanie wahań generacji niestabilnej oraz krzywej poboru energii z systemu elektroenergetycznego, ułatwiłoby …
Czy z hulajnogą elektryczną można wejść do autobusu?
Czy z hulajnogą elektryczną można wejść do autobusu? W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z hulajnóg elektrycznych jako środka transportu. Są one wygodne, ekologiczne i świetnie sprawdzają się w poruszaniu się po mieście. Jednak wiele osób zastanawia się, czy można wejść do autobusu z taką hulajnogą. W tym artykule dowiesz się, jakie są …
Magazynowanie energii w obliczu cen godzinowych energii
Wpływ na rozliczenie – dzięki magazynowi, prosumenci mogą przechowywać energię wyprodukowaną w godzinach niskich cen i wykorzystać ją lub sprzedać w godzinach, …
Jak zmniejszyć rachunki za energię elektryczną i zaoszczędzić
Jak zmniejszyć rachunki za energię elektryczną i zaoszczędzić - Jak oszczędzać energię elektryczną? - Nikt z nas nie lubi wydawać niepotrzebnie pieniędzy, a wysokie opłaty za energię elektryczną potrafią niemiło zaskoczyć. Warto jednak zastanowić się czy wynikają one z ceny energii elektrycznej, czy też z nieświadomego zwiększania rachunków przez nas samych.
Czy można jeździć hulajnogą elektryczną zimą?
Czy można jeździć hulajnogą elektryczną zimą? Chociaż nie zaleca się, aby jeździć na hulajnogach elektrycznych zimą, nie jest to do końca niemożliwe. Gotowe na zimę lub wodoodporne hulajnogi elektryczne nie będą …
Projekt ustawy dot. cen energii od 1 lipca przyjęty przez Radę ...
Rząd wprowadza program osłon przed drastycznymi podwyżkami cen energii w Polsce od lipca 2024. Celem ustawy o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym, którą 7 maja 2024 r. przyjęła Rada Ministrów, jest przedłużenie rozwiązań osłonowych dla odbiorców energii, którzy znajdują się …
Czy magazyn energii to dobra inwestycja?
W dobie dynamicznego rozwoju technologicznego oraz zwiększającej się liczby instalacji fotowoltaicznych i energetycznych coraz większą popularność zyskują magazyny energii. Ich zadaniem jest przechowywanie nadmiaru energii, którą można wykorzystać w przypadku braku zasilania z sieci, a także gdy produkcja energii w instalacji fotowoltaicznej jest niższa. Magazyn …
Jak można magazynować energię elektryczną?
Wszyscy nieustannie słyszymy, że głównym problemem jest energetyki jest fakt, że produkując prąd w elektrowniach cieplnych opalanych węglem przyczyniamy się do efektu …
Jak przechowywać żywność i oszczędzać energię
Najlepiej więc utrzymywać temperaturę w zamrażarce w jej 4-stopniowym zakresie. Temperatura będzie się wahać, ale jeśli masz monitoring IWMAC, będziesz otrzymywać raporty z zapisami temperatury co 24 godziny. …
Jak działa generator elektryczny ️
Generator elektryczny to urządzenie przekształcające energię mechaniczną w energię elektryczną. Działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej, gdzie obracający się wirnik wytwarza pole magnetyczne, które indukuje prąd elektryczny w cewkach. Ten przepływ prądu jest następnie kierowany i wykorzystywany do zasilania różnych urządzeń elektrycznych.
płyta elektryczną czy indukcyjna zużycie prądu: Porównanie
Planujesz zakup nowej płyty kuchennej, ale nie wiesz, czy wybrać elektryczną czy indukcyjną? Jeden z najważniejszych aspektów, które warto wziąć pod uwagę, to zużycie prądu. Nie tylko wpływa to na Twoje rachunki za energię, ale także na środowisko. W tym artykule porównamy płyty elektryczne i indukcyjne pod względem zużycia prądu, aby pomóc Ci podjąć …
Porównanie technologii magazynowania energii: baterie litowo …
Energię słoneczną można wykorzystać do produkcji wodoru poprzez elektrolizę, który następnie można przechowywać i używać jako paliwo do wytwarzania energii …
Nowe przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych i urządzeń …
Zabronione jest przejeżdżanie hulajnogą elektryczną, urządzeniem transportu osobistego przez przejście dla pieszych. Nie wszędzie można zaparkować hulajnogę elektryczną. Nowe przepisy wprowadzają obowiązek pozostawienia m . hulajnogi elektrycznej na chodniku w przeznaczonym do tego miejscu (wyznaczonym przez zarządcę drogi). W ...
Dlaczego powinniśmy oszczędzać energię elektryczną?
Pierwszym i chyba najważniejszym argumentem, który wyjaśnia, dlaczego powinniśmy oszczędzać energię elektryczną, jest jej cena. Na rynku energii popyt generuje podaż. Im większe zapotrzebowanie na energię elektryczną, tym większa jej produkcja m in. w elektrociepłowniach opalanych węglem kamiennym, a co za tym idzie, większe koszty.
Baterie słoneczne: Wyjaśnienie, jak działają i jak mogą zasilać …
Baterie słoneczne, nazywane także akumulatorami fotowoltaicznymi, są urządzeniami, które mogą przechowywać energię słoneczną w postaci elektryczności. Głównym źródłem energii dla baterii słonecznych są panele fotowoltaiczne, które przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną za pomocą zjawiska fotowoltaicznego.