Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Jak powstała chińska bomba atomowa. Fascynująca historia, …
Chińska Republika Ludowa zdetonowała swoją pierwszą bombę atomową, dołączając tym samym do grona mocarstw jądrowych. Droga do pozyskania tej technologii …
Stany Zjednoczone: Bomby szybujące zamiast rakiet ...
Amerykańskie siły powietrzne udowodniły, że „precyzyjne" bomby szybujące mogą być równie skutecznym uzbrojeniem do zwalczania okrętów nawodnych na odległość, jak rakiety przeciwokrętowe. Mają przy tym dodatkowo tą zaletę, że są kilkunastokrotnie tańsze oraz mogą przenosić kilkakrotnie większy ładunek bojowy.
Historia bomby atomowej. Jak powstała bomba atomowa?
Historia bomby atomowej zaczyna się na długo przed jej pierwszym wykorzystaniem. Jednak badania zmierzające do jej bezpośredniego skonstruowania i …
Urządzenie EmField do głębokiej stymulacji …
Urządzenie EmField to nowoczesne rozwiązanie, służące do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej. Posiada szeroki zakres możliwości terapeutycznych min. stymuluje mięśnie, nerwy obwodowe, działa …
Ranking producentów magazynów energii 2023
Magazyny energii to doskonałe rozwiązanie pozwalające na optymalizację wykorzystania energii pozyskanej dzięki fotowoltaice lub innym odnawialnym źródłom. Decydując się na inwestycję w urządzenie magazynujące energię należy jednak rozważyć wiele aspektów dotyczących jego specyfikacji, kompatybilności z posiadaną instalacją, wydajności i …
FizykaII OO/Energia fali elektromagnetycznej – Brain-wiki
Energia zmagazynowana w kondensatorze jest równa pracy ładowania go i obliczamy tę energię następująco: [math]Gamma = W = int Q dU = int CUdU = frac{1}{2} CU^2[/math] Natężenie pola elektrycznego w kondensatorze jest równe [math] E = …
Jaka jest różnica między prądnicą a alternatorem
Prądnica to urządzenie, które konwertuje energię mechaniczną na energię elektryczną za pomocą zjawiska indukcji elektromagnetycznej. W jej sercu znajduje się stały magnes oraz obracająca się cewka. Kiedy cewka obraca się w polu magnetycznym, wytwarzany jest prąd stały. Prądnice były jednymi z pierwszych urządzeń do wytwarzania energii elektrycznej i odegrały kluczową rolę ...
4.1. Zjawisko indukcji elektromagnetycznej
Mechanizm tego zjawiska można objaśnić za pomocą siły Lorentza. Weźmy pod uwagę kawałek prostego pręta metalowego (w którym elektrony mogą się swobodnie przemieszczać) poruszającego się z prędkością v → prostopadle do swojej osi i do wektora indukcji jednorodnego pola magnetycznego B → (il. 4.2a).
Domowe Urządzenie Magazynujące Pamieć Urządzeń …
Informacje o Domowe Urządzenie Magazynujące Pamieć Urządzeń - 9168766195 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2024-07-02 - cena 499,99 zł
Bomba termojądrowa: urządzenie. Pierwsza bomba termojądrowa. Test bomby ...
Urządzenie bomby termojądrowej w tym wariancie pokazano schematycznie na poniższym rysunku. Miał kształt cylindryczny, z mniej więcej sferyczną, pierwotną bombą atomową na jednym końcu. Wtórny ładunek termojądrowy w pierwszych, wciąż nieprzemysłowych próbach, pochodził z ciekłego deuteru, nieco później stał się stały ze związku chemicznego …
Tysiąc głowic nuklearnych w rękach Chin. Amerykanie zaskoczeni
Jak wynika z treści raportu, celem Chińczyków jest rozwój tzw. triady nuklearnej, czyli zdolności do wystrzeliwania pocisków balistycznych z ładunkiem jądrowym z lądu, wody …
Raport o broni atomowej. „Niepokojąca tendencja"
Mocarstwa atomowe kontynuują redukcję zbrojeń, ale utrzymują coraz więcej głowic nuklearnych w gotowości – ostrzegają eksperci SIPRI. Według rocznego raportu …
Rodzaje magazynów energii – jakie wyróżniamy? | enerad.pl
Mechaniczne magazyny energii - ten rodzaj magazynów energii elektrycznej obejmuje wspomniane już wcześniej elektrownie szczytowo-pompowe, systemy magazynujące energię w sprężonym powietrzu (CAES - ang. Compressed Air Energy Storage) oraz kinetyczne magazyny energii, których konstrukcja opiera się na kole zamachowym. Obecnie najbardziej …
Projekt Manhattan i wynalezienie bomby atomowej
Naukowcy byli przekonani, że grafit może spowolnić reakcję łańcuchową, utrzymując nieco energię bomby w ryzach. Projekt był w toku, ale postęp był powolny, dopóki jedno brzemienne w skutki wydarzenie nie przyniosło rzeczywistości wojny na amerykańskie wybrzeża. Rozwój bomby. 7 grudnia 1941 roku japońskie wojsko zbombardowało Pearl Harbor na Hawajach, …
USA czy Chiny? Kto prowadzi w wyścigu o stworzenie bomby …
Stworzenie pierwszej bomby atomowej zmieniło oblicze świata. Ta potężna broń stała się gwarantem bezpieczeństwa dla państw, które ją posiadają, a jednocześnie …
Wojna atomowa. Co by się stało, gdyby Rosja lub Chiny …
Czyli redakcja AS analizuje skutki wybuchu bomby nuklearnej w USA, które byłyby straszliwe, a jednocześnie sprzeciwia się modernizacji amerykańskiego arsenału …
Podział fal elektromagnetycznych oraz ich zastosowanie
Odkształcenie powierzchni wody rozchodzi się, tworząc falę, a zgęszczenie powietrza wywołane ruchem struny przenosi się w powietrzu, tworząc falę dźwiękową. W odniesieniu do zmiennego pola elektrycznego i magnetycznego mówimy o fali elektromagnetycznej. W II połowie XIX wieku teorię rozchodzenia się fal opracował James Clerk ...
Magazynowanie energii
W fazie ładowania (prąd płynie w przeciwnym kierunku niż w trakcie jego pracy) urządzenie jest odbiornikiem energii, wewnątrz energia elektryczna jest przetwarzana na energię chemiczną. Po podłączeniu do urządzeń elektrycznych lub elektronicznych następuje tryb pracy i akumulator staje się źródłem prądu, zamieniając energię chemiczną na energię elektryczną.
Działo elektromagnetyczne? Broń laserowa? Trwają prace.
O broni elektromagnetycznej w Polsce stało się głośno w 2016 r. za sprawą byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Podczas jednego ze spotkań na pytanie, czy słyszał o broni elektromagnetycznej i jej testowaniu na polskich obywatelach, odpowiedział twierdząco. Z ułamkowych informacji, które miały docierać do Macierewicza, …
System magazynowania energii EssPro™ PCS Siła w kontroli …
Urządzenie magazynujące energię reguluje przepływ mocy, dostarczając energię do sieci w zależności od wahań podaży ze źródeł odnawialnych, a także w przypadku niestabilności sieci powodowanej przez ekstremalne warunki pogodowe. Tak zaprojektowana mikrosieć gwarantuje niezawodność przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej, zapewniając kontrolę zarówno mocy …
Urządzenia magazynujące dla monitoringu
Urządzenia magazynujące Pokaż Filtry (3) Urządzenie magazynująca, zwane również macierzami, zawierają przestrzeń na dyski fizyczne – od kilku, do kilkunastu. Służą do rozbudowy przestrzeni dyskowej w rejestratorach, powiększając pojemność zapisu danych. Urządzenia pozwalają na grupowanie RAID, dzięki czemu zestaw kilku dysków fizycznych jest widziany …
Chiny podwoją arsenał nuklearny do 2030 roku. Co to ...
Państwo Środka zwiększa siłę swojej tzw. triady nuklearnej, czyli połączenia trzech możliwości przenoszenia głowic nuklearnych – przy pomocy bombowców, łodzi …
Chiny stawiają na rakiety przenoszące broń atomową. USA i …
Chiny mają rozbudowywać infrastrukturę do przechowywania i wystrzeliwania pocisków jądrowych, twierdzą amerykańscy analitycy. Chociaż część chińskich ekspertów …
(PDF) W kierunku podważenia statusu państwa ...
Zbliżenie chińsko – amerykańskie wywołało niemałe obawy Tajwańczyków o przyszłość niepodległości wyspy. Nastroje nieco uspokoiła dopiero deklaracja sekretarza stanu USA Colina Powella mówiąca o chęci dotrzymania amerykańskich zobowiązań wobec Tajwanu7. Dla Pekinu kwestia wsparcia militarnego jakiego udzielają Stany Zjednoczone rządowi w Tajpej jest …
Przełom w magazynowaniu energii. Autostrada dla wszystkiego, …
Superkondensatory, zwane także ultrakondensatorami, to urządzenia magazynujące energię elektryczną, które łączą cechy tradycyjnych kondensatorów i akumulatorów. Mają one bardzo wysoką pojemność w porównaniu do tradycyjnych kondensatorów, co pozwala im przechowywać większą ilość energii. Zastosowania …
Indukcja Elektromagnetyczna
Prądnica to urządzenie, które przekształca energię mechaniczną w energię elektryczną. Zalicza się ona do maszyn elektrycznych oraz generatorów elektrycznych. Energia wytwarzana jest dzięki zjawisku indukcji elektromagnetycznej, która zachodzi dzięki względnemu ruchowi przewodnika oraz zewnętrznego pola magnetycznego.
16.2 Płaskie fale elektromagnetyczne
Fale mechaniczne wymagają ośrodka, aby móc się rozprzestrzeniać, np. struny, wody albo powietrza. Prawdopodobnie najważniejszą konsekwencją równań Maxwella jest przewidzenie istnienia połączonych pól elektrycznego i magnetycznego (sumarycznie pola elektromagnetycznego), mogących rozchodzić się w przestrzeni jako fale elektromagnetyczne.
Magazyn energii – komfort i niezależność
Magazyn energii to urządzenie, które umożliwia przechowywanie energii elektrycznej. Zgodnie z Dz. U. 1997 Nr 54 poz. 348 USTAWA z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne, definicja określa magazyn energii jako „instalację umożliwiającą magazynowanie energii elektrycznej i wprowadzenie jej do sieci elektroenergetycznej".
Jak działa impuls elektromagnetyczny?
Choć bomby atomowe i inne, specjalistyczne bronie najczęściej kojarzą się w tym zjawiskiem, to nie są one jedynym wytworem człowieka zdolnym do emitowania impulsu elektromagnetycznego. Bardzo słabe EMP są …
Bomba elektromagnetyczna
Bomba elektromagnetyczna, nazywana też często bombą E, wywołuje impuls elektromagnetyczny o dużej mocy unieruchamiający urządzenia elektroniczne. Wykorzystuje …
16.3 Energia niesiona przez fale elektromagnetyczne
Fale elektromagnetyczne dostarczają energię przez pola – elektryczne i magnetyczne. Pola te mogą wytwarzać siły i poruszać ładunkami w układzie, a w ten sposób wykonywać w tym układzie pracę. Jednak fala elektromagnetyczna niesie w sobie energię bez względu na to, czy została ona pochłonięta, czy też nie. Po wytworzeniu fala ...
Broń EMP – jak działa i czym grozi humanitarny ...
W najgorętszych latach Zimnej Wojny amerykańscy naukowcystworzyli pierwsze bomby neutronowe – które przy dziesięciokrotniemniejszej energii wybuchu niż tradycyjne …
Historia bomby atomowej. Jak powstała bomba atomowa?
Historia bomby atomowej zaczyna się na długo przed jej pierwszym wykorzystaniem. Jednak badania zmierzające do jej bezpośredniego skonstruowania i wykorzystania nabrały tempa podczas II wojny światowej i były efektem pracy najwybitniejszych światowych naukowców pracujących w ramach projektu Manhattan. Przełom w badaniach nad …
13.7 Zastosowania indukcji elektromagnetycznej
Zjawisko indukcji elektromagnetycznej wykorzystywane jest w pracy niektórych komputerowych dysków twardych. W tego typu urządzeniach zapis informacji odbywa się na powierzchni obracającego się dysku pokrytej odpowiednią warstwą czynną. Pierwotnie odczyt zapisanych w ten sposób informacji odbywał się z wykorzystaniem zjawiska indukcji elektromagnetycznej. …
Równanie fali elektromagnetycznej – Wikipedia, wolna encyklopedia
Równanie fali elektromagnetycznej – równanie różniczkowe cząstkowe drugiego rzędu opisujące rozchodzenie się fali elektromagnetycznej w ośrodku lub próżni. Równanie wyrażone z użyciem pola elektrycznego E lub pola magnetycznego B ma postać jednorodną: ) =, =, gdzie c m to prędkość światła w ośrodku materialnym. Dla próżni c m = c = 299 792 458 m/s. Równanie fali ...