Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

Elektroliza odgrywa ważną rolę w rozwoju magazynów wodorowych, które mogą być kluczowe w przyszłości energetyki. Dzięki niej wodór może być produkowany na dużą skalę, …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Tu niestety można napotkać pewne trudności, gdyż w związku z faktem, że polski rynek akumulatorów magazynujących energię znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, to próżno szukać wiążących danych dotyczących ilości i łącznej mocy tych urządzeń. Niemniej jednak Polska Izba Magazynowania Energii i Elektromobilności (PIME) oszacowała, że z …

Podziemne magazynowanie wodoru odnawialnego. Wyzwania, …

Magazyny wodoru są częścią łańcucha infrastruktury wodorowej, która pozwala na zarządzanie nadwyżkami i niedoborami wodoru na rynku. Istnieje kilka sposobów na …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa (Storage …

Streszczenie. W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach systemowych.

Wybrane aspekty podziemnego magazynowania wodoru

nadaje siê do wykorzystania w celu zmagazynowania energii w postaci wodoru, wyprodukowanej w okresach nadwy¿ek zapotrzebowania oraz uwalniania jej do sieci w godzinach szczytu, …

Analiza przyczyn źródłowych (Root Cause Analysis

FMEA (Analiza Przyczyn i Skutków Wad). identyfikacja przyczyn źródłowych i walidacja rozwiązań metodami Planowania Eksperymentów (DOE – Design of Experiments); przegląd narzędzi wspomagających generowanie i wybór rozwiązania (m . Poka-Yoke, Andon, 5S, elementy Six Sigma i Lean Manufacturing); ćwiczenia w grupach – analizy przypadków­. …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa …

Przedstawiono studium możliwości magazynowania energii z odnawialnych źródeł energii (OŹE) w zasobnikach akumulatorowych i elektrowniach szczytowo-pompowych …

Technologie magazynowania energii

Według prognoz WWF do roku 2028 ogniwa litowo-jonowe będą stanowić ponad 1,2 TWh na globalnym rynku, w tym: w pojazdach elektrycznych tych ogniw będzie 1 TWh, w elektronice – 0,15 TWh, zaś w stacjonarnym magazynowaniu energii – 0,1 TWh. Oprócz tego warto śledzić postępy w dziedzinie technologii ogniw paliwowych, szczególnie ogniw …

Magazynowanie energii – czy ostatecznie wygra wodór?

W poprzednim artykule na temat trendów technicznych w magazynowaniu energii rozpatrywaliśmy najprostszy przypadek – możliwość zmagazynowania energii pozyskanej z OZE w akumulatorze wodnym („PI" 6/2020). Zadaniem było zgromadzenie około 7000 kWh energii cieplnej, czyli takiej jej ilości, która pokryje zapotrzebowanie przykładowego domu …

Energetyka wodorowa

Aspekt dystrybuowania wodoru stanowi jedną z dyskusyjnych kwestii w planach upowszechnienia energetyki wodorowej. Najnowsze ustalenia przekonują jednak, że wodór, podobnie jak gaz ziemny może być przesyłany gazociągami lub transportowany cysternami (pod większym ciśnieniem).Odrębnym aspektem wpływającym na efektywność wykorzystania …

Magazynowanie wodoru

W związku z tym, trwają globalne prace na rzecz opracowania metod, które pozwolą na efektywną i ekonomiczną produkcję wodoru, umożliwiając jego szerokie …

Korzyści z magazynowania energii za pomocą wodoru – …

Magazynowanie energii za pomocą wodoru oferuje możliwość wykorzystania istniejącej infrastruktury gazowej do transportu i przechowywania wodoru. W wielu przypadkach istniejące …

Magazynowanie wodoru: Kluczowy element efektywnego …

Magazynowanie wodoru to nadal duże wyzwanie. Wystarczy wspomnieć zagrożenia i trudności spotykane w tym zakresie: Sprawność wytwarzania wodoru w postaci gotowej do …

Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce

Szukajmy takiej niszy, która daje możliwość zrobienia czegoś efektywniej niż inni. Twórcy pierwszych generatorów nie wiedzieli, w jakim kierunku rozwinie się system energetyczny za 30-50 lat. Trzeba nam …

"Przyszłość magazynowania energii: co powinieneś wiedzieć o …

Jest to obszar, który dynamicznie ewoluuje, a wśród wielu rozwiązań dla ekologicznego przechowywania energii, coraz większe zainteresowanie budzą magazyny energii wodorowej. Szczególnie na uwagę zasługuje tu model o mocy 200kW, który stanowi znaczny krok naprzód w tej dziedzinie. To znakomity wybór dla tych, którzy dążą do zrównoważonej i …

Metoda analizy przyczyn źródłowych | Definicja, korzyści i 5 ...

Metoda ta, znana również jako „analiza przyczyn źródłowych", wykorzystuje określone techniki w celu znalezienia przyczyn leżących u podstaw problemów. Dotarcie do źródła problemu wykracza poza objawy na poziomie powierzchniowym. Korzystając z tej techniki, organizacje mogą zidentyfikować podstawowe czynniki przyczyniające się do problemów i …

Wielkoskalowe magazynowanie energii – rozdroże nowych …

Idea współpracy magazynów energii z systemem elektroenergetycznym (krajowym, lokalnym, przemysłowym, wyspowym) polega na odbieraniu i magazynowaniu energii ze źródeł (przede wszystkim odnawialnych) w okresach, gdy wytwarzają one nadwyżkę mocy, której nie są w stanie zużyć pracujące w systemie odbiorniki energii, i oddawaniu mocy wtedy, …

ANALIZA PROCESÓW TRANSPORTU WEWNĘTRZNEGO I MAGAZYNOWANIA W …

analiza procesÓw transportu wewnĘtrznego i magazynowania w aspekcie bezpieczeŃstwa w wybranym przedsiĘbiorstwie produkcyjnym November 2018 Systemy Logistyczne Wojsk 2(49):83-100

Wodór jako magazyn energii. Jak poprawić stabilność sieci ...

możliwość długotrwałego magazynowania energii i związany z nią duży potencjał równoważenia niestabilności w dostawach energii z odnawialnych źródeł; wysoka efektywność: energia …

ANALIZA ZUŻYCIA ENERGII PODCZAS JAZDY POJAZDEM …

Analiza zużycia energii podczas jazdy pojazdem samochodowym 183 W celu wykazania, że zastosowanie jednego z powyższych czynników może być uzasadnione ekonomicznie, dokonano analizy energetycznej pojazdu, przy uwzględnieniu specyfiki jego pracy. 3. ANALIZA ENERGETYCZA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH Chcąc wykazać zasadność stosowania …

ANALIZA PRZYCZYN WAD W PROCESIE PRODUKCYJNYM

Dalsza analiza wadliwości została przeprowadzona w odnie-sieniu do zidentyfikowanych najczęściej występujących wad jako najistotniejszych z uwagi na jakość procesu. Dla każdej z wybra-nych wad wykonano diagram Ishikawy w celu znalezienia przyczyn powstawania niezgodności w procesie przetwórstwa i konfekcjono-wania miodu. Analizę ...

Magazyn energii

Pierwszym krokiem w procesie magazynowania energii wodorowej jest elektroliza wody, która dzieli wodę na wodór i tlen, wykorzystując do tego energię elektryczną. Wodór można następnie przechowywać w odpowiednich zbiornikach i wykorzystać w późniejszym czasie do wytworzenia energii elektrycznej za pomocą ogniwa paliwowego. Jednym z …

Rewolucja w magazynowaniu energii? [KOMENTARZ]

Światowe sieci elektryczne trzeszczą pod presją zmiennych cen paliw kopalnych i konieczności odzwyczajenia świata od zanieczyszczających źródeł energii. Rozwiązanie może być w zasięgu ręki, dzięki innowacyjnej baterii, która jest tańszą alternatywą dla technologii litowo-jonowej.

Magazynowanie energii odnawialnej: wyzwania i możliwości.

Dzięki magazynowaniu energii można zagwarantować stały dostęp do energii odnawialnej, niezależnie od zmienności warunków pogodowych czy sezonowych. To z kolei sprzyja zwiększeniu udziału źródeł odnawialnych w globalnym miksie energetycznym. Wpływa to na redukcję emisji gazów cieplarnianych i przyczynia się do walki ze zmianami klimatycznymi. …

Przyczyny trudności i niepowodzeń...

Istnieje wiele przyczyn, które mogą powodować trudności i niepowodzenia w nauce. Poniżej przedstawiam charakterystykę najważniejszych czynników wpływających na ten problem. 1. Brak motywacji: Jednym z głównych czynników prowadzących do trudności szkolnych jest brak motywacji do nauki. Uczniowie, którzy nie widzą sensu w poznawaniu nowej wiedzy …

Niemcy masowo instalują magazyny energii. Łącznie są w stanie …

Od czterech lat Niemcy promują montaż fotowoltaiki wraz z przydomowym magazynem energii. Obecnie takie połączenie stanowi ⅔ wszystkich instalacji. Taka strategia przyniosła rezultat: w tym czasie ich łączna pojemność wzrosła z 1 GWh do 10 GWh. Prym wiodą przydomowe magazyny energii. Do rewolucji w magazynowaniu energii przyczynili się głównie …

U progu transformacji wodorowej – rok 2022 w polskiej energetyce

Ważne zmiany wprowadza jednak nowelizacja ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw, której postanowienia w odniesieniu do gospodarki wodorowej wejdą w życie 1 stycznia 2023 r. Jednym z kluczowych elementów ustawy jest rozszerzenie dotychczasowej definicji paliw o wodór i zdefiniowanie samego pojęcia wodoru. …

Od objawów do rozwiązań: Sztuka analizy przyczyn źródłowych

Analiza przyczyn źródłowych (Root Cause Analysis - RCA) to technika rozwiązywania problemów wykorzystywana do identyfikacji przyczyn leżących u podstaw problemu lub zdarzenia. Ma ona na celu zidentyfikowanie podstawowej przyczyny (przyczyn) wystąpienia problemu, a nie tylko zajęcie się jego objawami. RCA pomaga organizacjom lub …

Przyczyny niepowodzeń szkolnych oraz elementy pracy z …

Wyodrębnia się trzy zasadnicze grupy przyczyn trudności i niepowodzeń uczniów w nauce. Są to: - przyczyny ekonomiczno - społeczne, - przyczyny pedagogiczne, - przyczyny biopsychiczne. Wśród przyczyn ekonomiczno - społecznych podkreśla się zazwyczaj negatywny wpływ takich czynników jak: bardzo złe warunki materialne i mieszkaniowe, rozpad struktury rodziny i …

Magazyn energii GoodWe – rewolucja w fotowoltaice

GoodWe – lider w sektorze magazynowania energii. GoodWe to wiodący producent falowników hybrydowych na świecie. Ma ponad 10 lat doświadczenia i zainstalowało ponad 100 tysięcy falowników. Oferuje szerokie portfolio produktów do magazynowania energii. Nasze innowacje w magazynowaniu energii są cenione na całym świecie.

RAPORT: ŁAŃUH WARTOŚI GOSPODARKI WODOROWEJ W …

RAPORT: ŁAŃUH WARTOŚI GOSPODARKI WODOROWEJ W POLSE SPIS TREŚI Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce I. PRODUKCJA 4 II. MAGAZYNOWANIE 40 III. TRANSPORT 56 IV. ZASTOSOWANIE 83 BADANIE ANKIETOWE 108 3