Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Chłodzenie i odprowadzanie ciepła z baterii w ...
Dla akumulatora optymalna jest temperatura w zakresie 20-25°C. Podczas pracy typowy zakres temperatur to -30°C do 50°C. W zakresie pomiędzy 70°C a 100°C może …
Chłodzenie cieczą a chłodzenie powietrzem – które lepsze?
Chłodzenie olejowe (przedstawione na zdjęciu) jest podobne do chłodzenia cieczą, jednak czynnikiem wymieniającym temperaturę jest olej silnikowy a nie płyn chłodniczy. Często można takie chłodnice oleju spotkać jako tuning silników chłodzonych powietrzem ale nie jest tak wydajne jak chłodzenie cieczą, a nawet może przeszkadzać. W chłodnicy oleju nie …
Pomiar gęstości elektrolitu – ocena stanu akumulatora
Przez pomiar gęstości elektrolitu - gęstość elektrolitu maleje ze wzrostem temperatury. Gęstość zmienia się o 0,01 [g/cm3] przy zmianie temperatury o 15 °C. Prawdziwe …
Jak działa akumulator? Zasady, budowa i zastosowania
Proces ten jest kluczowy dla działania akumulatora i wpływa na jego żywotność oraz wydajność. Regularne i właściwe użytkowanie akumulatora pozwala na jego długotrwałe i efektywne działanie, co jest istotne dla wielu urządzeń elektronicznych i pojazdów. Budowa akumulatora. Budowa akumulatora obejmuje kilka kluczowych elementów. Anoda, wykonana z …
Chłodzenie cieczą vs. powietrzem w motocyklach: Jakie są różnice?
Chłodzenie powietrzne jest prostsze i lżejsze od chłodzenia cieczą. Opiera się na ożebrowaniu cylindra i głowicy, które zwiększają powierzchnię wymiany ciepła. Silnik chłodzony powietrzem jest zazwyczaj tańszy w zakupie i konserwacji. Zalety: Prosta konstrukcja; Niska waga; Niskie koszty zakupu i konserwacji
Gęstość elektrolitu w akumulatorze: jaka powinna być, jak …
Gęstość elektrolitu w akumulatorze jest bardzo ważnym parametrem dla wszystkich akumulatorów kwasowych, a każdy właściciel samochodu powinien wiedzieć: jaka powinna …
Kalkulator gęstości powietrza
Użyj naszego kalkulatora gęstości powietrza, aby natychmiast dowiedzieć się, jak ciasno upakowane są cząsteczki, co pozwala oszacować gęstość ρ rho ρ na podstawie lokalnych warunków; temperatury i ciśnienia. Wartość ta jest niezbędna do wielu dalszych obliczeń, takich jak określanie oporów aerodynamicznych lub wydajności turbin wiatrowych.
Jaka jest żywotność akumulatora?
# Jaka jest żywotność akumulatora? ## Wprowadzenie Akumulator jest niezwykle ważnym elementem w naszych pojazdach. To on dostarcza energię niezbędną do uruchomienia silnika i zasila różne systemy elektryczne w samochodzie. Jednak wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak długo może on służyć. W tym artykule przyjrzymy się temu, …
Jak sprawdzić czy stan akumulatora jest dobry? Porady …
Głównym zadaniem akumulatora samochodowego jest, rzecz jasna, uruchomienie silnika. To właśnie z tego komponentu dostarczany jest prąd, którego potrzebuje rozrusznik. Ta część natomiast to nic innego jak silnik elektryczny, którego zadaniem jest rozpędzanie wału korbowego w silniku spalinowym. W silnikach spalinowych musi osiągnąć prędkość na poziomie 70 …
Jak sprawdzić stan akumulatora?
Za pomocą areometru, zmierz gęstość elektrolitu w każdej celi akumulatora; Gęstość powinna wynosić około 1,265-1,299 dla w pełni naładowanego akumulatora (przy temperaturze 25°C) Jeśli gęstość jest niska …
Zestawy akumulatorów chłodzonych cieczą: zwiększanie …
Dlaczego potrzebujemy chłodzonego cieczą zestawu akumulatorów litowo-jonowych? Pojazdy elektryczne wymagają większej gęstości energii, aby osiągnąć większy zasięg. Wzrost gęstości energii powoduje wzrost obciążenia cieplnego do zestawu akumulatorów. Dodatkowo, aby osiągnąć dużą pojemność akumulatora, zwiększa się liczba ogniw …
Gęstość elektrolitu w zależności od temperatury
Gęstość elektrolitu zależy od temperatury i wraz z jej zmianą ulega również zmianie. Najczęściej używa się wzoru korekcyjnego skorygowanego w stosunku do poziomu i temperatury …
Tabela zależności napięcia akumulatora oraz gęstości ...
Tabela zależności napięcia akumulatora oraz gęstości elektrolitu, zależnie od stopnia rozładowania akumulatora. Gęstość elektrolitu [g/cm3] Diagnoza stanu akumulatora na podstawie pomiaru gęstości elektrolitu 1,29 – 1,3 Nadmierna gęstość elektrolitu, należy rozcieńczyć elektrolit dolewając wody destylowanej 1,28 Akumulator w 100% naładowany, napięcie na słupkach …
Jaka jest żywotność akumulatora?
Jak rozpoznać słaby akumulator? Choć standardowa żywotność akumulatora obliczona jest nawet na 6 lat, to jednak mimo wszystko każdy kierowca powinien wiedzieć, jak rozpoznać moment, gdy dana bateria powoli traci swoje właściwości i należałoby ją wymienić na zupełnie nową. Podstawowym objawem kłopotów z akumulatorem jest problem z …
Trwałość akumulatora – jak wydłużyć jego żywotność?
Czyszczenie klem i biegunów akumulatora. Ta banalna czynność, jaką jest czyszczenie klem i biegunów akumulatora jest często pomijana nawet przez doświadczonych kierowców. Warto to robić nie tylko przy każdej wymianie akumulatora, czy przed jego montażem po procesie doładowywania, ale także okresowo co 3-6 miesięcy.
Diagnostyka i obsługa akumulatora | Poradniki | Inter …
Gęstość elektrolitu zależy bezpośrednio od stopnia naładowania akumulatora. Jej pomiar można przeprowadzić areometrem (fot. 1) lub refraktometrem (fot. 2). Zależność gęstości elektrolitu od stopnia naładowania …
Jaka jest żywotność akumulatorów w autach hybrydowych?
Jak wspomnieliśmy na początku, zużycie akumulatora w okresie eksploatacji samochodu jest sytuacją wyjątkową i w normalnych warunkach raczej się nie zdarza. Jest to jednak możliwe, jeśli pojazd użytkowany jest w ekstremalnych warunkach, w szczególności przy bardzo wysokich temperaturach otoczenia lub w przypadku aut elektrycznych bardzo ciężko …
Jaka jest gęstość ciekłego acetonu w gramach na mililitr?
Gęstość ciekłego acetonu wynosi 0,785 gramów na mililitr. Aceton jest organicznym rozpuszczalnikiem, który jest bezbarwną, łatwopalną cieczą stosowaną w różnych zastosowaniach chemicznych i komercyjnych. Chemicznie aceton stosuje się jako materiał wyjściowy do syntezy innych związków. Jest w stanie rozpuszczać tłuszcze ...
Jak zwiększyć gęstość elektrolitu w akumulatorze
Aby zrozumieć, jak zwiększyć gęstość w akumulatorze, a może wręcz przeciwnie – obniżyć ją w konkretnie zmierzonej komorze akumulatora, warto wiedzieć, jaka jest jego nominalna objętość w centymetrach sześciennych. Na przykład objętość elektrolitu w jednej puszce akumulatora samochodowego o pojemności 55 Ah, 6ST-55 wynosi 633 cm3, a 6ST-45 – 500 cm3 . …
Jak działa układ chłodzenia silnika?
Ponadto silnik chłodzony powietrzem jest głośniejszy od silnika chłodzonego cieczą ze względu na brak właściwości tłumiących płaszcza wodnego. Chłodzenie cieczą. Potocznie nazywane chłodzenie wodą bierze swoją nazwę z historii – dawniej korzystano z wody jako medium chłodzącego, ponieważ nie było płynów zabezpieczających przed zamarzaniem. …
Sprawdzanie akumulatora
Jedyną sytuacją, która nie wiąże się z wymianą akumulatora, jest odczyt napięcia na poziomie co najmniej 12 V bez spadków i wahań. Sprawdzanie akumulatora testerem . Cały proces rozpoczyna się od tradycyjnej kontroli akumulatora. Pracownik serwisu powinien sprawdzić, w jakim stanie wizualnym jest akumulator tj. czy bieguny nie są zaśniedziałe czy nie …
Czym jest elektrolit i jaką funkcję pełni w akumulatorze?
Kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu akumulatora samochodowego odgrywa elektrolit. Dowiedz się, jaką dokładnie pełni funkcję! Elektrolit – co to jest? Elektrolit to substancja będąca mieszaniną chemiczną, która przewodzi prąd elektryczny. W przypadku akumulatorów najczęściej spotykanym elektrolitem jest roztwór kwasu siarkowego (H2SO4) w postaci żelu lub cieczy ...
Gęstość elektrolitu w akumulatorze – poradnik
Sprawdź, jaka powinna być gęstość elektrolitu w akumulatorze. Dowiedz się, jakie są wymagania dotyczące stanu technicznego i jak zapewnić optymalną wydajność …
Jaka jest żywotność akumulatora?
Jaka jest żywotność akumulatora? Jeśli jesteś właścicielem samochodu, na pewno zastanawiałeś się, jak długo będzie działał akumulator. Akumulator jest niezwykle ważnym elementem pojazdu, ponieważ zapewnia energię potrzebną do uruchomienia silnika i zasila elektronikę samochodową. W tym artykule dowiesz się, jak długo można oczekiwać, że …
Jak Obliczyć Gęstość Elektrolitu w Akumulatorze?
Gęstość elektrolitu można obliczyć za pomocą specjalnego urządzenia zwanego hydrometrem. Hydrometr składa się z cylindra, który wypełniony jest cieczą o określonej …
Olej + powietrze czy chłodzenie cieczą? Przyglądamy się …
Olej silnikowy, nim się zagrzeje, ma wyższą gęstość i wolniej krąży po kanałach, którymi jest tłoczony do punktów smarowania. Do tego nie tworzy odpowiedniego filmu olejowego na powierzchni cylindra. Tłok „na zimno" nie jest idealnie dopasowany do cylindra i dopiero po rozgrzaniu rozszerza się do właściwych rozmiarów. Dlatego szybkie osiąganie temperatury …
Jaka pasta termoprzewodząca? Poradnik i ranking produktów
Silikonowa pasta termoprzewodząca: Genesis Silicon 701. Pasta termoprzewodząca oparta na bazie silikonu termoprzewodzącego. Cechuje się wysokimi wartościami przewodzenia ciepła, niską rezystancją termiczną oraz brakiem przewodzenia prądu.Przewodność cieplna wynosi 8.3 W/mK.Aplikowana jest za pomocą praktycznej …
Gęstość elektrolitu w akumulatorze – poradnik
Standardowo, dla w pełni naładowanego akumulatora kwasowo-ołowiowego, gęstość elektrolitu wynosi około 1,26-1,28 g/cm³ w temperaturze 25°C. Regularne …
Pomiar gęstości elektrolitu – ocena stanu akumulatora
Zmiana temperatury o 1°C to zmiana gęstości elektrolitu o 0,00066 [g/cm 3] (wydaje się, że jest to bardzo mała liczba, ale w przypadku ujemnych temperatur np. -10°C. Przykład: Pomiar gęstości elektrolitu w …
Jaka jest żywotność akumulatora?
Jaka jest żywotność akumulatora? Akumulator jest niezwykle ważnym elementem każdego pojazdu, zarówno samochodu, jak i motocykla czy skutera. To on dostarcza energię niezbędną do uruchomienia silnika i zasila elektronikę pojazdu. Jednak jak długo można oczekiwać, że akumulator będzie działał prawidłowo? Jaka jest jego żywotność? Odpowiedź …
Cieczą czy powietrzem – które chłodzenie silnika jest lepsze?
Dodatkowo, kluczowym elementem odbierającym ciepło z najbardziej nagrzanych miejsc jest olej silnikowy. Dlatego z punktu widzenia bilansu cieplnego jednostki, jego stan jest bardzo ważny. Olej odbiera ciepło z elementów, z których powietrze nie jest w stanie skutecznie tego zrobić. A więc np. z głowicy, denka tłoka czy skrzyni korbowej.
Jak obliczyć moc akumulatora
Moc akumulatora jest zazwyczaj podawana w amperogodzinach (Ah) lub kilowatogodzinach (kWh). Temperatura otoczenia. Pamiętaj o wpływie temperatury na wydajność akumulatora. W skrajnie niskich temperaturach akumulatory mogą tracić swoją moc. Upewnij się, że wybierasz akumulator dostosowany do warunków, w jakich będzie używany. Obciążenie. …
Jaki jest obieg cieczy chłodzącej w silniku?
Długi obieg jest rozszerzony o chłodnicę płynu. Jest ona wymiennikiem przekazującym ciepło płynu poprzez liczne użebrowania w jej konstrukcji do powietrza. Jeżeli temperatura płynu nie może być obniżona w sposób naturalny, powietrze wokół chłodnicy jest dodatkowo przyśpieszane przez wentylatory.
Ćwiczenie 6 (lab.)
Zdefiniuj gęstość. W jaki sposób można wyznaczyć masę ciała? Jaka jest różnica między masą a ciężarem ciała? Napisz odpowiednie wzory. a) Gęstość – stosunek masy pewnej ilości substancji do zajmowanej przez nią objętości. 𝑝 = 𝑚 𝑣 b) Najprostsza metoda wyznaczanie gęstości polega na bezpośrednim pomiarze masy i objętości ciał. W przypadku regularnych brył ...
Gęstość, masa, objętość
Z tego filmu dowiesz się: czym jest gęstość substancji, a czym jej masa, jak wyznaczać objętość substancji, w jakich jednostkach wyrażamy gęstość substancji i jak je przeliczać, jak obliczamy gęstość substancji, jaka jest zależność między masą a gęstością.
Jaka pojemność akumulatora? Porady i wskazówki
Typ akumulatora zależy od rodzaju silnika Twojego samochodu. Rozmiar akumulatora jest określony przez producenta samochodu i powinien być zgodny z danymi technicznymi Twojego pojazdu. Pojemność akumulatora określa się w amperogodzinach (Ah). Im większa pojemność, tym dłużej będzie on działał bez ładowania.
Chłodzenie akumulatorów w aucie elektrycznym
Aktywne chłodzenie cieczą. W systemach chłodzonych cieczą najczęściej wykorzystywany jest płyn na bazie glikolu. Wyjątkiem od tego jest BMW i3, które do …
Ten przykład pokazuje, jak obliczyć gęstość
Pytanie 1: Jaka jest gęstość kostki cukru o wadze 11,2 grama o boku 2 cm? Krok 1: Znajdź masę i objętość kostki cukru. Masa = 11,2 grama Objętość = kostka o bokach 2 cm. Objętość sześcianu = (długość boku) 3 Objętość = (2 cm) 3 Objętość = 8 cm 3. Krok 2: Podłącz swoje zmienne do wzoru na gęstość. gęstość = masa/objętość gęstość = 11,2 gram/8 cm 3 ...