Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Wymiennik ciepła
Wymiennik ciepła – zasada działania. Wymiennik ciepła umożliwia wymianę ciepła pomiędzy płynami o różnej temperaturze. Zasada działania urządzenia opiera się na wymianie ciepła w ramach zjawiska konwekcji i przewodzenia (wymiana ciepła między cieczami i gazami). Ciecz o wysokiej temperaturze oddaje energię cieplną ...
NCBR zabiega o polskie technologie magazynowania ciepła i chłodu
Dzięki proponowanemu przez NCBR rozwiązaniu technologicznemu powstanie zamknięty lokalnie obieg prądu. Energia pozyskiwana ze źródeł odnawialnych oraz energia …
Zasada Działania Kotła Elektrodowego – Poradnik
Kocioł elektrodowy zasada działania. Kotły elektrodowe to nowoczesne rozwiązanie w grzewarstwie. Działają dzięki elektromagnetyzmowi, co odróżnia je od tradycyjnych metod. Prąd elektryczny podgrzewa wodę, co jest podstawą ich działania. Jak …
Podstawowe informacje o klimatyzacji: zasada działania, zużycie …
Najważniejszą jest podstawowa zasada: użytkownik, poza czynnościami związanymi z konserwacją urządzenia (o których poinformuje montażysta), w żadnym stopniu nie może ingerować w system klimatyzacji. Niedopuszczalne są żadne naprawy we własnym zakresie, żadne dokręcanie śrubunków, poprawianie instalacji, zmianę ułożenia wiązek, demontaż i …
Kocioł elektrodowy – opinie, cena, zasada działania
W dobie coraz większych opłat za ogrzewanie oraz rosnącej świadomości ekologicznej, zwiększa się potrzeba nowoczesnych technologii. Na rynku pojawia się coraz więcej dobrych opinii o kotłach elektrodowych i ich …
Co to jest agregat chłodniczy: zasada działania urządzenia i ...
Agregat chłodniczy działa dzięki parownikowi, sprężarce i skraplaczowi, które są jego częścią. Przepływy wody i czynnika chłodniczego przechodzą przez parownik. Ten ostatni pochłania …
Budowa i zasada działania układu chłodzenia cieczą
Kanały wodne wewnątrz silnika wyprowadzają ciecz na zewnątrz poprzez przewody wodne (gumowe i/lub sztywne). Przewody te doprowadzają również z zewnątrz ciecz do kanałów wodnych. Kanały wodne prowadzą ciecz do/z dwóch układów z wymiennikami ciepła. Jednym jest układ chłodzenia z chłodnicą, a drugim układ ogrzewania z ...
Zasada działania płytowego wymiennika ciepła. Lutowane, składane
W artykule szczegółowo omówiona zostanie konstrukcja, zakres i zasada działania płytowego wymiennika ciepła. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na cechy konstrukcyjne różnych modeli, zasady eksploatacji i funkcje konserwacji. Ponadto zostanie zaprezentowana lista wiodących krajowych i zagranicznych producentów płyt TO, których produkty cieszą się dużym …
Akumulatory hydrauliczne – zasada działania i budowa
Akumulatory hydrauliczne – budowa i zasada działania. Ludzie od zawsze chyba dążyli do tego, aby ujarzmić siły natury. Początkowo zapanowaliśmy nad ogniem, nauczyliśmy się z niego korzystać. Dziś na naszych usługach są inne potężne zjawiska, takie jak wiatr czy woda. W wykorzystaniu właściwości wody i innych cieczy pomagają takie wynalazki, jak np. akumulatory …
Jak działają pompy ciepła? Zasada działania i rodzaje
Zasada działania pompy ciepła jest zbliżona do tego, w jaki sposób pracuje lodówka. Jej główną funkcję jest bowiem pobieranie i przekazywanie energii. Odbywa się to z tą różnicą, że pompa ciepła czerpie ciepło z zewnątrz i przekazuje je do środka. Bez względu na rodzaj urządzenia cały proces przebiega w identyczny sposób.
Kolektor do ogrzewania: zasada działania, zasady instalacji i …
Zasada działania dystrybutora. Główny cel kolektor dystrybucyjny - równomiernie rozprowadzać strumienie ciepła pochodzące z głównej linii wzdłuż obwodów systemowych i zwracać schłodzoną ciecz do kotła z powodu cyrkulacji.. Jednocześnie poszczególne gałęzie systemu podłączone do kolektora stają się od siebie niezależne.
Turbina gazowa Urządzenie i zasada działania.
Nie ma tak wielu takich przedsiębiorstw na świecie, chociaż na pierwszy rzut oka zasada organizacji głównych produktów jest prosta. Ogromne znaczenie ma zgromadzone doświadczenie, które pozwala uwzględnić wiele …
Jak działa zmywarka? Zasada działania urządzenia | North.pl
Są oczywiście także kosze (górny, dolny i na sztućce). W koszach umieszczamy naczynia. W zależności od modelu urządzenia możemy układać naczynia do 2, 3 poziomów plus osobny kosz na sztućce. Niektóre sprzęty oferują regulowane kosze, dzięki czemu dopasowujemy ich wysokość do wielkości naczyń. Zasada działania zmywarki
Dry cooler chłodzenie systemów przemysłowych | HEXONIC
Zasada ich działania opiera się na schładzaniu cieczy płynącej przez rurki wewnątrz lamelowego wymiennika ciepła za pomocą wymuszonego przez wentylatory przepływu powietrza. …
Urządzenia wszczepialne na przewodnictwo kostne – zasada działania …
Urządzenia wszczepialne na przewodnictwo kostne – zasada działania oraz wskazania The Implantable Bone Conduction Devices – operating principles and indications Anna Ratuszniak1AEF, Maciej ...
Jak działa chłodziarka? | Jak działa lodówka
Praca chłodziarki opiera się na przemianie krążącego w nim czynnika chłodniczego z cieczy w parę. Proces ten, zwany parowaniem, chłodzi otoczenie i daje pożądany efekt. Aby …
Urządzenie i zasada działania wodorowego kotła grzewczego
Zasada działania urządzenia grzewczego. Ze względu na swoją aktywność H 2 w czystej postaci nie występuje w naturze, jednak dość łatwo jest go odizolować od zwykłej wody za pomocą elektrolizy, podczas gdy uwalniany jest również gazowy tlen. Na prezentowanym obrazie można zobaczyć schemat urządzenia grzewczego działającego na wodór ze wskazaniem wszystkich …
Jak działa pompa ciepła? Schemat i zasada działania od A do Z
Choć może wydawać się to zaskakujące, zasada działania pomp ciepła jest podobna do schematu działania lodówki. Jak to możliwe? Lodówka wyrzuca ciepło ze swojego wnętrza, przekazując je na zewnątrz, podczas gdy pompa ciepła usuwa ciepło z przestrzeni zewnętrznej, oddając pozyskaną energię do wnętrza budynku. Jak odbywa się ogrzewanie budynku dzięki …
Pompy ciepła powietrze/woda – jaka jest zasada działania?
Podsumowując, należy stwierdzić, że zasada działania pompy ciepła powietrze woda sprawia, że tego typu urządzenia doskonale sprawdzają się jako główne źródło ciepła. Wydajność ich pracy, a co za tym idzie, koszty związane z eksploatacją uzależnione są oczywiście od prawidłowego doboru pompy. W związku z tym warto skorzystać z …
Jak działa lodówka? Zasada działania lodówki | Haier
Agregat, który jest wbudowany, pobiera energię elektryczną i dzięki niej zasila inne podzespoły. Po podłączeniu lodówki do prądu czynnik chłodzący zaczyna krążyć, przechodzi on przez różne etapy zmiany stanu skupienia i absorbuje ciepło z wnętrza urządzenia. Zapewnia to utrzymanie ustawionej temperatury wewnątrz.
Kolektory słoneczne
Płynąca rurkami kolektora ciecz (zwykle stosuje się trudno zamarzający roztwór glikolu) ogrzewa się od rozgrzanej przez słońce powierzchni płyty i przylegających do niej ścianek rur. Od jakości materiałów i precyzji wykonania zależy sprawność kolektora, a zatem także ilość energii, jaką dostarczy do instalacji przy określonej powierzchni. Urządzenia gorszej jakości są ...
Jak działa pompa ciepła? Zasady i etapy działania
Zasada działania pompy ciepła opiera się na wykorzystaniu procesów termodynamicznych, które pozwalają na zamianę energii cieplnej z jednego źródła na ciepło dostarczane do pomieszczeń. Istotą działania pompy ciepła jest wykorzystanie niewielkich ilości energii elektrycznej do pompowania ciepła ze środowiska o niższej temperaturze do wnętrza …
Czym jest i jak działa agregat absorpcyjny?
Chłodziarka absorpcyjna (lub agregat absorpcyjny) odnosi się do urządzenia, które wykorzystuje wszechstronną energię cieplną w celu nauczenia chłodu. Swoją nazwę …
Jak działa generator prądu: zasady działania i zastosowania
Zasady działania generatora prądu. Generator prądu to urządzenie, które przekształca energię mechaniczną na energię elektryczną. Działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Główne elementy generatora prądu to wirnik i stojan. Wirnik, który jest połączony z wałem napędowym, jest umieszczony wewnątrz stojana. Stojan ...
Pompa ciepła
Schemat działania pompy ciepła 1. Sprężarka spiralna. 2. Skraplacz (wymiennik ciepła z górnym źródłem). 3. Zawór rozprężny. 4. Parownik (wymiennik ciepła z dolnym źródłem). 5. Dolne źródło pompy ciepła. 6. Pompa obiegowa dolnego źródła. 7. Górne źródło pompy ciepła. 8. Pompa obiegowa górnego źródła. ZASADA ...
Zasada działania i budowa lodówki. Najważniejsze informacje
Część czynnika chłodzącego ulega odparowaniu, dzięki czemu spada temperatura pozostałej cieczy. Zimna mieszanka cieczowo-parowa ponownie trafia do parownika, a następnie cały cykl się powtarza. Jeśli zastanawiasz się, skąd chłód, który emituje lodówka, zasada działania parownika jest odpowiedzią na Twoje pytanie. To dzięki tej części Twoja …
Jak działa magazynowanie energii cieplnej?
Podstawowa zasada działania magazynowania energii cieplnej polega na przejęciu energii z jednego źródła, jej przechowaniu i oddaniu w momencie, gdy jest ona …
Urządzenia hydrauliczne – jaka jest zasada ich działania?
Pierwsze wykorzystują energię kinetyczną cieczy roboczej, drugie energię ciśnienia cieczy roboczej. Źródłem tej energii, w przypadku napędów hydraulicznych, są zwykle specjalne pompy. Producentem elementów hydraulicznych, głównie do maszyn rolniczych, jest firma
Zasada działania i budowa obiegów chłodniczych
Podczas ruchu tłoka w dół, w cylindrze wytwarza się podciśnienie. Pod wpływem różnicy ciśnień w cylindrze otwiera się zawór ssący, dolna płytka uchyla się w dół i para czynnika z parownika wpływa do cylindra. W trakcie ruchu tłoka w górę następuje …
Cykl obiegu czynnika chłodniczego
Pompa ciepła umożliwia odwrócenie cyklu obiegu czynnika chłodniczego opisanego w podstawach. Pompa ciepła pobiera energię z zewnątrz i przenosi ciepło do pomieszczenia. Taka zasada działania utrzymuje się nawet w bardzo zimne dni z temperaturami do -5°C, -10°C lub -15°C, w zależności od używanego systemu klimatyzacyjnego. Grzanie
Zasada działania
1. Aby jakąś ciecz doprowadzić do wrzenia i zamienić w parę, potrzebna jest energia cieplna. 2. Kiedy para przechodzi ponownie w ciecz, oddaje ona tyle samo energii cieplnej ile pobrała podczas parowania. 3. Gdy sprężamy gaz, temperatura rośnie wraz z ciśnieniem. 4. Gdy zwiększamy ciśnienie nad ciecz, rośnie jej temperatura wrzenia.
Czym jest chiller?
MATERIAŁ: SILIKON | NORMA: DIN | TEMPERATURA PRACY: -20°C DO +100°C. Agregat wody lodowej zwany też chillerem jest systemem chłodniczym, który służy do redukcji …