Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Top 7 krótko przeanalizowanych baterii magazynujących energię …

Scenariusze zastosowań wielkoskalowych systemów magazynowania energii Coraz więcej elektrowni wyposaża się w systemy magazynowania energii, aby wygładzić wahania mocy wyjściowej, takie jak nowa energia, energia wiatrowa czy energia słoneczna. Wraz z reformą systemu elektroenergetycznego stopniowo pojawia się niezależna elektrownia …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

poprawa powiązań między różnymi nośnikami energii (np. elektrycznością, ciepłem oraz paliwami gazowymi i płynnymi) – magazynowanie energii stanowi skuteczny sposób na ustanowienie …

co warto wiedzieć?

Coraz częściej pojawiają się pytania, w jaki sposób można magazynować energię z fotowoltaiki. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne, a przy tym zapewnia szereg korzyści. Omawiamy najpopularniejsze …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Wprowadzenie w 2022 roku dofinansowań do magazynów energii, a następnie zwiększenie górnego limitu możliwych do uzyskania dotacji powinno przekonać wielu …

Elektrownie balkonowe: zrównoważone wykorzystanie …

Skorzystaj z energii słonecznej, ciesząc się wygodą i oszczędnościami, jakie przynosi ona w zakresie potrzeb energetycznych. Ponadto, jako profesjonalny producent modułów fotowoltaicznych z 15-letnim doświadczeniem, Maysun …

Elektrownia geotermalna: Zasada działania i zastosowanie

Elektrownia geotermalna to rodzaj elektrowni, która wykorzystuje energię cieplną zgromadzoną w głębinach Ziemi. Jest to innowacyjne i ekologiczne rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne ze względu na zrównoważoną produkcję energii.

Elektrownia Siersza wykorzystuje biomasę do produkcji prądu

Elektrownia Siersza została zbudowana w latach 1958-1970. Posiada sześć bloków energetycznych opalanych węglem kamiennym o łącznej mocy osiąganej 797 MW. Zakład wytwarza energię elektryczną wprowadzaną do krajowej sieci elektroenergetycznej oraz cieplną przeznaczoną na potrzeby okolicznych miejscowości i własne.

Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?

Poznaj zasady działania elektrowni atomowych, ich historię i to jak wykorzystuje się energię atomową na świecie i jakie są plany dot. atomu w Polsce

Przydomowa elektrownia wiatrowa: moc, gdzie postawić wiatrak …

Własna przydomowa elektrownia wiatrowa także wykorzystuje energię wiatru, który w wielu rejonach Polski wieje intensywnie – to właśnie tam proces produkowania energii elektrycznej jest najbardziej opłacalny. Ze względu na swoją odnawialność w krótkim czasie energia wiatru zaliczana jest do OZE, czyli odnawialną energię kinetyczną. Uznawana jest za …

Elektrownia Dolna Odra – Kluczowe informacje i energetyka

Dolna Odra to elektrociepłownia zlokalizowana w województwie zachodniopomorskim, stanowiąca jeden z kluczowych elementów polskiego sektora energetycznego. Ta nowoczesna i wydajna elektrownia, zasilana zarówno węglem kamiennym, jak i biomasą, dostarcza cenną energię elektryczną i ciepło do okolicznych miast i przemysłu.

Na zachodzie Polski powstanie jeden z największych …

PGE właśnie uzyskała warunki przyłączenia dla swojej nowej instalacji bateryjnego magazynu energii elektrycznej Gryfino. Dzięki tej inwestycji o mocy 400 MW zwiększona zostanie stabilność energetyczna ponad 100 tys. …

Bateria magazynująca energię 12V 300Ah Litowa

SmartPropel to. Akumulator głębokiego cyklu 12 V producent, który ma pełną gamę baterii słonecznych, w tym 12v 100Ah akumulator, 12V 120Ah akumulator, 12V 150Ah akumulator, 12V 200Ah akumulator, Akumulator 12V 300Ah, Akumulator 24V 100Ah, Akumulator 24V 200Ah, akumulator 24V 300Ah ; 48V 100Ah Akumulator LiFePO4, 48V 200Ah LiFePO4 i 5KWh Power …

Fabryki energii – elektrownie

Na początek przytoczę notatki z encyklopedii PWN dotyczące większości elektrownii: a) elektrownia cieplna, elektrownia cieplna klasyczna, elektrownia, w której energię (przenoszoną w postaci ciepła), wytworzoną gł. w kotłach parowych z chem. energii paliw, przetwarza się w turbinach parowych lub gazowych na energię mech., a następnie w generatorach na energię …

Największe elektrownie cieplne w Polsce: Ranking i kluczowe …

Elektrownia Kozienice: Elektrownia Kozienice, zlokalizowana w województwie mazowieckim, jest kolejną znaczącą elektrownią cieplną w Polsce. Wykorzystuje ona węgiel kamienny jako główny surowiec energetyczny. Elektrownia Kozienice ma zainstalowaną moc wynoszącą około 2 996 MW i jest jednym z największych pracodawców w regionie ...

Magazyn energii – jak długo i ile energii może przechować?

Z przedstawionych wyliczeń wyraźnie wynika, że przy założonych danych magazyn energii o pojemności 15 kWh będzie w stanie zaopatrywać gospodarstwo domowe w …

Elektrownia cieplna

Elektrownia cieplna (konwencjonalna lub jądrowa) – zespół urządzeń produkujący energię elektryczną wykorzystując do tego celu szereg przemian energetycznych, wśród których istotne znaczenie odgrywa ciepło. Energia cieplna pochodzi zwykle ze spalania paliwa w kotle parowym.Służy ona do podgrzania i odparowania wody oraz przegrzania pary wodnej.

Co to jest elektrownia atomowa i jak działa?

Elektrownia atomowa działa dzięki rozszczepianiu jąder uranu.Efektem tej reakcji jest powstanie energii cieplnej, którą następnia przekształca się w energię elektryczną.Poniżej wyjaśniamy, jakie dokładnie procesy zachodzą w reaktorze i jakie technologie są w nim wykorzystywane.

Energia biomasy – produkcja i wykorzystanie

Wykorzystuje się wówczas energię słoneczną, którą wcześniej pobrały inne organizmy żywe. Dowiedz się, jak wygląda produkcja biomasy w Polsce i czy jej wytwarzanie jest ekologiczne. Dowiedz się, jak wygląda produkcja biomasy w Polsce i czy jej wytwarzanie jest ekologiczne.

Elektrownia geotermalna – jak działa? Budowa, wady i zalety

W jaki sposób działa elektrownia geotermalna? Elektrownie geotermalne swoim działaniem przypominają tradycyjne elektrownie parowe, o ile temperatura dochodzi powyżej 300 stopni Celsjusza. W przypadku kiedy nie dochodzi do takiej temperatury, wówczas trzeba użyć dodatkowego obiegu ze specjalnym czynnikiem roboczym.

Magazyn energii – jak długo i ile energii może przechować?

Najważniejsze parametry magazynów energii. Bez względu na to, jaki system magazynowania wybierze firma, czy też prywatny użytkownik, istnieje wiele parametrów, którymi urządzenia, czy instalacje będą się od siebie różnić.Warto poznać choćby podstawowy zakres tych zmiennych, aby móc wybrać najlepszy, a więc najbardziej wydajny i opłacalny system …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

Technologia magazynowania energii w małej elektrowni szczytowo-pompowej nowej generacji wykorzystuje płyn o wysokiej gęstości i jest szybsza w budowie; Polska ma tylko sześć elektrowni szczytowo-pompowych, które dysponują zaledwie 2 proc. mocy …

Przełom w magazynowaniu energii: Uruchomienie największej na …

Eksperci branżowi podkreślają, że nowa elektrownia zapewni wsparcie energetyczne dla około 200 000 do 300 000 gospodarstw domowych w godzinach szczytu.

Odkryj działanie, zalety i wyzwania związane z energią pływów

Energia z prądów oceanicznych: Opiera się na wykorzystaniu energii kinetycznej prądów oceanicznych do wytwarzania energii elektrycznej, podobnie jak działają turbiny wiatrowe. Energia fali: Znany również jako ruch falowy, wykorzystuje energię mechaniczną ruchu fal. Energia cieplna oceanu: Uzyskuje się go z różnicy temperatur pomiędzy wodami …

Elektrownia gazowa

W artykule: hide 1 Elektrownia gazowa – elementy 1.1 Do podstawowych elementów elektrowni gazowej zaliczamy między innymi: 2 Zalety elektrowni gazowych 3 Wady elektrowni gazowych 4 Elektrownie gazowe w Polsce Elektrownie gazowe należą do grupy elektrowni, które wykorzystują podczas swojego funkcjonowania wykorzystują paliwo w postaci gazu ziemnego.

Jak powstaje prąd w elektrowni węglowej: cały proces krok po kroku

Przetwarzanie energii cieplnej na energię elektryczną jest fascynującym procesem, który wykorzystuje zaawansowane technologie, takie jak kocioł parowy, prądnica i transformator. Główną rolą kotała parowego jest konwersja energii cieplnej z paliwa, często w postaci węgla, gazu lub biomasy, na parę pod wysokim ciśnieniem. To gorąca para napędza

Jak działa elektrownia wodna i jakie są jej korzyści dla …

Elektrownie wodne są jednym z najstarszych sposobów pozyskiwania energii elektrycznej i nadal są one popularne ze względu na swoją niezawodność i wydajność. W artykule tym omówimy, jak działa elektrownia …

Jak działa elektrownia wiatrowa?

Jak sama nazwa wskazuje, elektrownia wiatrowa jest (najczęściej) zespołem urządzeń, które przy pomocy turbin wiatrowych oraz energii wiatru, są w stanie produkować energię elektryczną w dużych ilościach. Pozyskany w ten sposób prąd uchodzi za jeden z najbardziej ekologicznych - głównie ze względu na fakt, że w czasie pracy turbiny nie spalają żadnego paliwa, a więc i nie ...

Porównanie technologii magazynowania energii

Wprowadzenie. W tym artykule dokonamy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów cieplnych i CAES …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Obecnie elektrownie szczytowo-pompowe posiadają koncesję na magazynowane energii elektrycznej, natomiast szczytowo-pompowe z dopływem naturalnym oba rodzaje koncesji. …

elektrownia fotowoltaiczna

Elektrownia fotowoltaiczna to elektrownia wykorzystująca efekt fotowoltaiczny do zamiany energii słonecznej na energię elektryczną. Efekt fotowoltaiczny występuje, gdy fotony uderzają w materiał i są w stanie wyprzeć elektrony, tworząc prąd stały.

Przydomowa elektrownia wodna – koszt, jak działa? | enerad.pl

Jak już wiemy, zarówno na świecie, jak i w Polsce istnieją nie tylko duże elektrownie wodne (do największych w kraju należy m . Elektrownia Żarnowiec, Elektrownia Porąbka Żar, Elektrownia w Solinie, Elektrownia Włocławek, czy Elektrownia Żydowo), energię wodną wykorzystuje się bowiem także w małych elektrowniach wodnych (oczywiście bez …

Rodzaje magazynów energii – jakie wyróżniamy?

Jaką energię można magazynować? W odniesieniu do magazynów energii, których technologia już od lat dyskutowana jest na arenie międzynarodowej polityki energetycznej zazwyczaj mówi się o magazynach …

Magazyny energii

Wykorzystanie technologii magazynowania energii zarówno w postaci tradycyjnych elektrowni szczytowo-pompowych jak i w postaci bateryjnych magazynów energii elektrycznej stanie się …

Największe systemy magazynowania energii elektrycznej

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

Taka elektrownia nie dość, że magazynuje energię z OZE, to pozwala poważnie zmniejszyć koszty sieciowe, bo odbiera energię bliżej producenta (fotowoltaiki, wiatraków) i może ją później oddać lokalnie. Na przykład w nasłonecznionych dobrze Bieszczadach, gdzie trzeba doprowadzić wielkim kosztem linie energetyczne, takie magazyny pozwoliłyby na rozbudowę …

Energia wodna (hydroenergia)

Elektrownia wodna . Do pozyskania energii z wody niezbędna jest elektrownia wodna. Sprawność wytwarzania energii w elektrowniach jest stosunkowo wysoka. Potrafią one przetworzyć nawet 90% energii wodnej w …

Elektrownia wiatrowa: wszystko, co musisz o niej wiedzieć

4. Elektrownia wiatrowa i jej zalety 5. Najpopularniejsze rodzaje elektrowni wiatrowych 5.1 HAWT - Elektrownia wiatrowa o poziomej osi obrotu 5.2 VAWT - Elektrownia wiatrowa o pionowej osi obrotu 5.3 Elektrownia wiatrowa offshore 5.4 Mini elektrownia wiatrowa 6. Elektrownia wiatrowa: podział względem mocy

Jak działa elektrownia wodna i ile prądu wytwarza?

Elektrownia wodna bazuje na bardzo prostym mechanizmie. Wykorzystuje energię ruchu wody, aby poruszać turbinę, która z kolei jest połączona z generatorem prądu elektrycznego. Aby zrozumieć, jak to działa, musimy przyjrzeć się bliżej poszczególnym krokom tego procesu. Głównym elementem elektrowni wodnej jest tama. To właśnie ona pozwala …

Islandia – kraina czystą i tanią energią płynąca

Kolejnym źródłem czystej energii jest energia geotermalna. Używana jest do ogrzewania domów (ponad 85% domostw wykorzystuje ten sposób), wytwarzania prądu, ogrzewania basenów, czy w rybołówstwie. Pierwsza elektrownia geotermalna powstała w 1969 roku w Bjarnarflag. Zobacz także: Islandia – mała wyspa z wielkim bogactwem