Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Bon energetyczny
Od 1 sierpnia do 30 września 2024 r. można składać wnioski o bon energetyczny - jednorazowe świadczenie pieniężne dla gospodarstw domowych o niższych dochodach na energię elektryczną. Wsparcie jest przeznaczone dla około 3,5 mln gospodarstw domowych o …
Klimakonwektory i belki chłodzące w systemach klimatyzacyjnych
Belki i panele chłodzące. W ostatnich latach jako urządzenia indywidualne do uzdatniania powietrza obiegowego stosowane są elementy montowane w stropie jako panele (stropy), bądź belki chłodzące. Panele chłodzące można porównać do ogrzewania sufitowego. Woda chłodząca przepływa przez rury umieszczone w warstwie stropu, obniża ...
Powietrzna pompa ciepła – jak działa, ile kosztuje i dla …
Pompa ciepła powietrze-woda pobiera energię z powietrza i wykorzystuje ją do ogrzewania domu oraz wody użytkowej. Działanie pompy ciepła można podzielić na następujące etapy: Powietrze zewnętrzne …
Belki chłodzące |
Oprogramowanie do doboru central wentylacyjno-klimatyzacyjnych; Oprogramowanie do doboru produktów pomieszczeniowych i elementów kanałowych; Oprogramowanie obliczania zapotrzebowania na energię i moc
Magazyny energii wykorzystujące sprężone powietrze
Gorące powietrze będzie miało za zadanie ogrzać rozdrobnioną skalę, która przejmie i utrzyma ciepło, a zimne powietrze które oddało ciepło będzie kierowane do głównej jaskini. Zanim zostanie ono …
Powietrze jako magazyn energii
Sprężone powietrze (CAES) Zaraz po elektrowniach szczytowo-pompowych, sprężone powietrze to najpopularniejszy sposób magazynowania energii elektrycznej. Jest wykorzystywany już od lat 70. Ubiegłego stulecia. Na świecie działają dwa takie magazyny, jeden w Huntorf (Niemcy), a drugi w McIntosh (USA). Ich sprawności wynoszą odpowiednio ...
Kompleksowa termomodernizacja a dofinansowanie Czyste Powietrze
Oprócz profitów finansowych wynikających z wyższego limitu dotacji Czyste Powietrze, kompleksowa termomodernizacja przynosi jeszcze inne, wymierne korzyści. Po pierwsze, chodzi o zmniejszone zapotrzebowanie na energię potrzebną na ogrzewanie, CWU i …
Jak magazynować energię z fotowoltaiki?
Jak magazynować energię z fotowolt ... Programy takie jak „Mój Prąd" czy „Czyste Powietrze" oferują wsparcie finansowe dla instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii, co może zmniejszyć całkowity koszt inwestycji nawet o kilkanaście procent. Magazynowanie energii elektrycznej - wymogi i regulacje techniczne . W Polsce oraz Unii …
Przekształcając ciepło w energię | Boge
Obok pełnego lub uzupełniającego ogrzewania pomieszczeń roboczych podgrzane powietrze chłodzące ze sprężarek można wykorzystać do wspomagania procesów osuszania, tworzenia kurtyn cieplnych lub do wstępnego ogrzewania powietrza w palnikach instalacji grzewczych. Odpowiednie inwestycje związane z odzyskiwaniem ciepła amortyzują …
Porównanie pomp ciepła powietrze-woda i powietrze-powietrze
Pompy ciepła powietrze powietrze. Pompa ciepła powietrzna to urządzenie wykorzystujące energię cieplną z powietrza zewnętrznego do ogrzewania lub chłodzenia budynków.Działa ona na zasadzie wymiany ciepła między powietrzem zewnętrznym, a powietrzem wewnętrznym, zatem energia jest przekazywana bezpośrednio do powietrza a nie …
Ogrzewanie za pomocą sprężarki
Home » Sprężone powietrze Sprężone powietrze. Ogrzewanie za pomocą sprężarki. 04.05.2012 | 0 komentarzy | Sprężarki Sprężone powietrze. Mniejsze zużycie energii, mniejsze koszty. Użytkownicy sprężarek mają ułatwione zadanie, jeśli chodzi o zmniejszanie zużycia i kosztów energii. Pieniądze znajdują się przysłowiowo na ...
Pompa ciepła powietrzna – informacje przed montażem
Powietrzna pompa ciepła to urządzenie, które pobiera energię cieplną z powietrza. Zobacz, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem inwestycji.
VRF Pompa ciepła-powietrze-powietrze freonowe sys. grzewczo-chłodzące
Pompa ciepła powietrze-powietrze/woda - Systemy grzewczo-chłodzące VRF, Split w praktyce. Realna alternatywa dla konwencjonalnego ogrzewania i chłodzenia?
Przełom w magazynowaniu energii: Uruchomienie największej na …
Pierwsza na świecie zaawansowana elektrownia demonstracyjna do magazynowania energii sprężonym powietrzem o mocy 300 MW/1800 MWh została …
Energię można tanio magazynować. Wystarczy sprężone powietrze …
Energię można tanio magazynować. Wystarczy sprężone powietrze Dzięki postępom dokonanym przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda powstał model oceniający, ile sprężonego powietrza potrzeba do magazynowania energii. Takie rozwiązanie powinno być tanie, wydajne i zapewniać konkurencję dla źródeł opartych na paliwach kopalnych.
Systemy magazynowania energii elektrycznej i cieplnej
Systemy magazynowania krótko i średnio-trwałego to systemy, które magazynują energię w zakresie od kilku godzin do kilku dni. Do tego celu nadają się systemy …
Audyt energetyczny w programie "Czyste Powietrze": Co
Zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego budynku jest jednym z głównych celów przeprowadzenia audytu energetycznego.Współczesne budynki, zwłaszcza te starsze, często zużywają znacznie więcej energii, niż jest to konieczne, co prowadzi do wyższych kosztów i niepotrzebnej emisji do atmosfery.. Audyt energetyczny analizuje różne aspekty …
Magazynowanie energii sprężonego powietrza
Magazynowanie energii sprężonego powietrza (CAES: compressed air energy storage) jest rozwiązaniem stosowanym od lat 70. ubiegłego wieku. Jego zasada działania jest …
System CAES, czyli magazynowanie energii za …
Naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zbudowali mikroukład magazynowania energii sprężonym powietrzem CAES, oparty na rozprężaczu powietrza z napędem tłokowym. Nowatorskie …
odzysk ciepła
Znajdujący się w nim ogromny potencjał energetyczny był przez długi czas niedostrzegany przez operatorów instalacji. Zasadniczo rozgrzewanie odbywa się na dwa różne sposoby: pierwszy to sprężanie medium przez urządzenie, drugi to ciepło odpadowe (powietrze chłodzące) z silnika, stopnia i tłumika oraz powietrze z chłodnicy oleju.
TechNiche Poland
/ Technologie chłodzące Chłodzenie ewaporacyjne Idealne dla chłodzenia ciała. Wystarczy namoczyć w wodzie; 5-10 godzin chłodzenia; Dowiedz się więcej CoolPax™ / Technologie chłodzące Chłodzenie w technologii zmian stanów skupienia Phase Change. Wstaw CoolPax™ do zamrażarki lub lodowatej wody na 30 minut; Zapewnia chłodzenie od 3 do 5 godzin; …
Magazynowanie w sprężonym powietrzu: Chiny uruchamiają …
Magazynowanie energii w sprężonym powietrzu ma wiele zalet jak możliwość osiągnięcia dużej pojemności, stosunkowo niskich kosztów inwestycyjnych, długa …
Prąd jak Powietrze czyli net-billing 1:1
W usłudze Prąd jak Powietrze stawka za energię wprowadzoną, jest taka sama jak za energię pobraną. Zasady rozliczeń są jasne – brak opłaty handlowej, stała opłata produktowa, stawka za dystrybucję zgodna z Taryfą Dystrybutora. Prąd jak Powietrze – dlaczego warto? Fotowoltaika z net-billingiem 1:1 to szereg korzyści:
Magazynowanie energii – jak i po co to robić?
Jak magazynować energię, czyli "na co przerobić prąd"? Systemy magazynowania energii można klasyfikować na podstawie różnych kategorii, jak np. …
Pompa ciepła powietrze-woda czy powietrze …
Zalety pomp ciepła powietrze woda. Energooszczędność — pompa ciepła powietrze-woda ma wysoką sprawność energetyczną, co pozwala na obniżenie kosztów eksploatacyjnych.; Ekologiczność — wykorzystuje …
Chłodzenie cieczą w magazynach energii: rewolucja w technologii ...
Systemy chłodzenia cieczą umożliwiają instalację większej liczby baterii w mniejszej przestrzeni, co pozwala na zwiększenie gęstości mocy magazynów energii. W …
Czy powietrze może być magazynem energii?
Sprężone powietrze jest wykorzystywane do magazynowania energii już od lat 70. XX wieku. Obecnie na świecie działają dwa takie magazyny – jeden znajduje się w …
Funke – wymienniki ciepła, agregaty chłodzące olej/powietrze
FUNKE jest wiodącym projektantem i producentem wysokiej jakości wymienników ciepła. Dostarcza rozwiązania o optymalnej konstrukcji termodynamicznej, dla szerokiego zakresu sektorów i niemalże każdego zastosowania, w tym także bezpieczne wymienniki ciepła i sterylny sprzęt zgodnie ze standardami FDA dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego.
Jakie chłodzenie powietrzem dla procesora Sklep komputerowy …
Podstawka odbiera energię cieplną i przekazuje ja od razu do rurek cieplnych, miedzianych lub aluminiowych. Dla maksymalnej efektywności ciepłowody są zatopione w metalowej podstawie, stykając się z procesorem. Same rurki nie są puste w środku, ale wypełnia je gaz lub ciecz.
Magazynowanie energii dzięki sprężonemu powietrzu? Takie
Kiedy zapotrzebowanie na elektryczność rośnie, sprężone powietrze napędza turbinę, która produkuje potrzebną energię. Jakby tego było mało, zamiast wypuszczać ciepło generowane podczas sprężania powietrza, rozwiązanie oferowane przez Hydrostor umożliwia jego przechwytywanie i przechowywanie w oddzielnym zbiorniku.
MAGAZYNOWANIE ENERGII ZA POŚREDNICTWEM …
W artykule przedstawiono obecny stan technologii magazynowania energii w postaci sprężonego powietrza. W oparciu o odpowiednie modele dynamiczne takich instalacji i symulacje …
Audyt energetyczny
Dowiedz się, jak przeprowadzić audyt energetyczny w ramach nowych zasad programu „Czyste Powietrze" od 22 kwietnia 2024 r. Sprawdź szczegóły dotyczące audytów, aby poprawić efektywność energetyczną swojego domu i uzyskać dofinansowanie. Przejdź do głównego menu Przejdź do treści Przejdź do stopki. Przełącz motyw. Jasny Ciemny Auto …
Rodzaje magazynów energii – kompletny przewodnik
Dzięki temu systemy chłodzące mogą pracować bardziej efektywnie, szczególnie w godzinach szczytowego zapotrzebowania na energię, co również przyczynia się do redukcji kosztów operacyjnych. Agregaty wody lodowej są z kolei wykorzystywane w większych instalacjach chłodniczych, takich jak duże obiekty komercyjne lub przemysłowe.
Maksymalizacja żywotności zasilaczy za pomocą ...
Zasilacze generują i przetwarzają energię elektryczną, co skutkuje wydzielaniem się ciepła. Nadmierne ciepło może negatywnie wpływać na wydajność i żywotność zasilacza. Aby temu zaradzić, stosuje się wentylatory chłodzące, które skutecznie rozpraszają ciepło i zapewniają, że zasilacz działa w wyznaczonym zakresie temperatur. W zasilaczach …
W nowej wersji programu „Czyste Powietrze" pojawiła się …
W nowej wersji programu „Czyste Powietrze" pojawiła się kategoria dofinansowania „kompleksowej termomodernizacji budynku", tj. zmniejszenia zapotrzebowania na energię użytkową do 80 kWh/(m2*rok) lub zmniejszenia tego zapotrzebowania o co najmniej 40%. Czy jest możliwość dofinansowania docieplenia przegród budowlanych i/lub wymiany …
Program czyste powietrze
Program "Czyste Powietrze" to unijna inicjatywa mająca na celu wsparcie finansowe w zakresie kompleksowej termomodernizacji budynków oraz wymiany starych, nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne, spełniające najwyższe normy ekologiczne. Głównym celem programu jest eliminacja pieców, które negatywnie wpływają na środowisko. Program jest dla Ciebie jeżeli: …
Klasyfikacja PKD
klasyfikacja pkd - dział 35 - wytwarzanie i zaopatrywanie w energiĘ elektrycznĄ, gaz, parĘ wodnĄ, gorĄcĄ wodĘ i powietrze do ukŁadÓw klimatyzacyjnych Kliknij ten link, aby przejść do panelu logowania.
Magazyny na sprężone powietrze CAES
Systemy magazynowania energii w sprężonym powietrzu CAES (ang. Compressed Air Energy Storage) są dość rozwiniętą technologią wykorzystywaną już praktycznie na świecie (np. …
PACIFIC |
Powietrze nawiewane, chłodzenie i ogrzewanie; Funkcje modułu to nawiew powietrz świeżego, chłodzenie i ogrzewanie. Dodatkowy moduł SA/EA z dodatkowym nawiewnikiem (SA) i dodatkowym wywiewnikiem (EA) na tej samej płycie czołowej co PACIFIC. Jeden produkt w suficie – pięć różnych funkcji!