Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Nowe regulacje dotyczące kominków – jakie zmiany czekają …

Przepisy dotyczące używania kominków nie są jednolite. Mieszkańcy Polski muszą dostosować się uchwał sejmików wojewódzkich: Identyczną sytuację co mieszkańcy całej UE odnośnie kominków mają mieszkańcy województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, gdzie nie ma uchwał antysmogowych. Można tam używać bez ograniczeń ...

Polskie emisje CO2: elektrownie stabilnie, przemysł w …

Tymczasem regulacje dotyczące CO2 będą się zaostrzać. Pod koniec kwietnia tego roku Rada UE przyjęła akty prawne związane z ograniczaniem emisji w ramach pakietu „Fit for 55". Nowe przepisy m . …

Jak aktywować tryb wydajności w systemie Windows 11? ️

2. Sprzęt: Aby możliwe było aktywowanie trybu wydajności, sprzęt komputera musi spełniać określone wymagania. Niektóre z kluczowych komponentów to: procesor: Wskazane jest posiadanie procesora z co najmniej 4 rdzeniami i minimalną częstotliwością 3 GHz, co zagwarantuje optymalną wydajność. RAM: Aby w pełni wykorzystać tryb wydajności, …

PGE wybuduje największy magazyn energii w Europie

Instalacje zapewnią bezpieczną integrację systemową nowych odnawialnych źródeł energii, przyczynią się do stabilizacji systemu elektroenergetycznego oraz poprawią …

Ile zapłacę za prąd z fotowoltaiką? Nowe zasady!

W 2023 roku mamy dwa rodzaje prosumentów (właścicieli mikroinstalacji fotowoltaicznych). "Starzy" prosumenci zgłosili instalację przed 1 kwietnia 2022 i rozliczają się w ramach net-meteringu (system opustów).Rachunek za prąd z fotowoltaiką dla tej grupy wyniesie mniej więcej 400-500 zł rocznie.Natomiast "nowi" prosumenci zgłosili instalację później i mają …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

Technologia magazynowania energii w małej elektrowni szczytowo-pompowej nowej generacji wykorzystuje płyn o wysokiej gęstości i jest szybsza w budowie; Polska ma tylko sześć elektrowni szczytowo-pompowych, które dysponują zaledwie 2 proc. mocy …

Spalarnie zyskały miliardy wsparcia, ale czy to wystarczy?

Jednak wymagania dotyczące poziomu recyklingu będą szybko rosnąć – w tym roku jest to już 35 proc., w przyszłym 45 proc. i 55 proc. w 2025 r. Natomiast przez kolejne 10 lat wynik będzie jeszcze bardziej śrubowany – docelowy poziom to 65 proc. w 2035 r. Jednocześnie będzie też ograniczana możliwość składowania odpadów. W latach 2025-2029 ma być w ten …

Nowe wymagania bhp dla stanowisk komputerowych

Od 17.11.2023 zaczną obowiązywać znowelizowane wymagania bhp dla stanowisk wyposażonych w monitory ekranowe. Największą długo wyczekiwaną zmianą jest uregulowanie kwestii stosowania komputerów przenośnych. Dotychczas wprost z wymagań prawnych nie wynikało czy laptopy należy traktować analogicznie jak komputery stacjonarne, co rodziło wiele …

Test wydajności Alan Wake II

Test wydajności Alan Wake II ma wysokie wymagania sprzętowe, ale grafika jest rewelacyjna. Zobaczysz prawdziwy next-gen... jeśli masz mocny sprzęt. Premiera Alan Wake II . Zgłoś błąd. X. Zanim wyślesz …

Najnowsze przepisy i normy dotyczące instalacji elektrycznych

Nowe przepisy i normy dotyczące instalacji elektrycznych w Polsce wprowadzają wiele zmian, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników oraz zwiększenie efektywności energetycznej. W artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat nowych regulacji, które warto poznać, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort w swoim …

Rozporządzenie BR 2023/1542: Czy jest się czego obawiać?

Od 17 sierpnia 2023 roku obowiązuje unijne rozporządzenie bateryjne BR 2023/1542. Zastępuje ono dotychczasową dyrektywę BD 2006/66/WE i wprowadza rygorystyczne wymagania dotyczące produkcji, recyklingu i bezpieczeństwa baterii. Zmiany te, mające na celu wsparcie Europejskiego Zielonego Ładu, są krokiem milowym w dążeniu do zrównoważonego …

Wszystkie nowe budynki od 2030 roku mają być zeroemisyjne

Aby nowe regulacje dotyczące efektywności energetycznej były ważniejszym elementem rynku nieruchomości, Komisja Europejska chce, aby świadectwa efektywności energetycznej zawierały dokładniejsze i bardziej przejrzyste informacje i aby obowiązek ich przedstawienia został rozszerzony na budynki poddawane renowacji oraz nowe obiekty …

Czy stać nas na energię jądrową w Polsce?

Aby elektrownie jądrowe mogły funkcjonować, potrzeba wielu inwestycji towarzyszących, takich jak wykup gruntów, budowy infrastrukturę sieci wysokich napięć, linii kolejowej do dowozu paliwa jądrowego, składowisk odpadów radioaktywnych, czy zarezerwowania środków na rozbiórkę elektrowni atomowej po zakończeniu jej pracy. Koszty …

Już w 2026 roku PGE uruchomi największy w Europie magazyn …

Do końca września 2026 roku Polska Grupa Energetyczna (PGE) planuje uruchomić największy w Polsce i jeden z największych w Europie bateryjny magazyn energii. …

Energetyka geotermalna: Jak działa elektrownia geotermalna?

Elektrownie geotermalne mają także korzystny wpływ na środowisko. Woda geotermalna, po oddaniu ciepła w procesie generacji energii, jest ponownie pompowana do rezerwuarów, tworząc zamknięty obieg, co minimalizuje wpływ na wodne ekosystemy. Ponadto, elektrownie geotermalne nie emitują dwutlenku węgla ani innych gazów cieplarnianych, co …

Czy energia z wiatru się opłaca? Analizujemy

Zgodnie z danymi Agencji Rynku Energii w 2021 roku polskie farmy wiatrowe pracowały przez 2 278 godzin, czyli przez ok. 26 proc. roku (8 760 godzin).; Według Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej źródła …

Lista elektrowni w Polsce

W Polsce głównymi producentami energii elektrycznej są elektrownie zawodowe (systemowe) konwencjonalne. Elektrownie tworzą system wytwórczy w krajowym systemie elektroenergetycznym.W 2012 roku elektrownie zawodowe - produkujące energię w celu dystrybucji i sprzedaży w krajowym systemie energetycznym - wytworzyły 82% energii.

W Polsce powstaną trzy nowe elektrownie magazynujące energię

Nowe elektrownie będą wykorzystywać zaawansowane technologie magazynowania energii, w tym baterie litowo-jonowe, które są obecnie jednymi z najbardziej …

Chłodzenie cieczą w magazynach energii: rewolucja …

Coraz wyższa pojemność i gęstość mocy systemów magazynowania energii elektrycznej (nowe elektrownie, magazynowanie energii poza siecią) oraz wysokie wymagania dotyczące wydajności magazynowania …

Magazyny energii: elektrownie szczytowo-pompowe zyskują …

Do niedawna jedynymi magazynami energii wykorzystywanymi w Polsce były elektrownie szczytowo-pompowe. Niemniej, budowa nowych jednostek tego typu wiąże się ze znacznymi …

Energia odnawialna Elektrownie szczytowo-pompowe

elektrownie szczytowo-pompowe magazynujące energię z elektrowni fotowoltaicznych (PV-PHES)2 elektrownie szczytowo-pompowe magazynujące energię z elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych (W-PV-PHES)3 elektrownie szczytowo …

Wymagania sprzętowe gier PC | Sprawdź dla swojej gry

Wymagania sprzętowe gier. Informacje o wymaganiach sprzętowych poszczególnych tytułów dla PC. Minimalne, zalecane, a także optymalne. Jaki potrzebny będzie procesor? Ile RAM? Jak mocna karta graficzna? Na jakim komputerze gra pokaże pełnie swoich możliwości i efektów graficznych. Czy twój komputer poradzi sobie z danym tytułem?

Wodne elektrownie szczytowe mogą wrócić z wielką pompą

Lepszych magazynów energii niż elektrownie szczytowo-pompowe wciąż nie wymyślono. Potrzebujemy ich nie tylko by rozwijać OZE. Są też kluczowe dla bezpieczeństwa Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, o czym przekonaliśmy się w maju 2021 r. przy okazji awaryjnego odłączenia od sieci niemal całej Elektrowni Bełchatów.

Elektrownia szczytowo-pompowa. Przegląd technologii i korzyści ...

Autorzy dokonują przeglądu w skali globalnej: mocy zainstalowanych w elektrowniach szczytowo-pompowych, rozwoju technologii i systemów hybrydowych (elektrownie szczytowo-pompowe magazynujące energię z elektrowni wiatrowych, fotowoltaicznych oraz wiatrowych i fotowoltaicznych) oraz rekomendują najlepsze opcje.

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Wymagania dotyczące uziemiania w sieciach elektroenergetycznych niskiego napięcia zostały określone w normie N SEP-E 001 Sieci elektroenergetyczne niskiego napięcia. Ochrona przeciwporażeniowa [6]. Zgodnie z ww. normą w obrębie koła o średnicy 200 m, zakreślonego dowolnie dookoła miejsca instalacji każdej stacji transformatorowej SN/nn lub …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

URE wpłynęły wnioski od 6 operatorów systemów dystrybucyjnych (OSD), dotyczące łącznie 41 magazynów energii, o wydanie decyzji na podstawie art. 9d 1 ust. 2 ustawy − Prawo …

Elektrownie wodne w Polsce

Pomimo, że obecnie częściej wspomina się o fotowoltaice i elektrowniach wiatrowych, to właśnie elektrownie wodne należą do najintensywniej wykorzystywanych odnawialnych źródeł energii, które …

Elektrownie wiatrowe – nowe regulacje dotyczące oznakowania …

11 lutego 2021 r. weszły w życie przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 stycznia 2021 r. w sprawie przeszkd lotniczych, powierzchni ograniczających przeszkody oraz urządzeń o charakterze niebezpiecznym. Zastąpiły one w zakresie sposobu zgłaszania oraz oznakowania przeszkd lotniczych rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 25 czerwca 2003 r. w sprawie …

Rodzaje magazynów energii – jakie wyróżniamy?

Mechaniczne magazyny energii - ten rodzaj magazynów energii elektrycznej obejmuje wspomniane już wcześniej elektrownie szczytowo-pompowe, systemy magazynujące energię w sprężonym powietrzu (CAES - …

Opublikowano uzupełniające przepisy wspierające rozwój …

Nowelizacja ustawy – Prawo energetyczne przewiduje m . całkowite wyłączenie z obowiązku posiadania taryfy magazynowania energii elektrycznej, zwalnia z …

Bez rekuperacji nie zbudujesz domu w 2021 roku!

Wymagania dotyczące zapotrzebowania na energię w nowo budowanych domach zostały w ostatnich latach znacząco zaostrzone, a rok 2021 będzie kolejnym rokiem wprowadzania ograniczeń. Wdrożenie WT 2021 …

Nowe warunki techniczne 2021 a ogrzewanie domu

Warunki techniczne 2021 - nowe wymagania dotyczące budowy domów. Z początkiem 2021 roku inwestorów planujących budowę lub modernizację domu obowiązywać będą nowe, bardziej restrykcyjne niż dotychczas wymagania dotyczące warunków zapotrzebowania budynków na energię (WT 2021). Wprowadzenie tych zmian jest …