Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Instalacja kolektorów słonecznych i najważniejsze zasady …

Właściwy montaż kolektorów słonecznych ma istotny wpływ na wydajność kolektora, czyli na to, ile energii uda się pozyskać ze słońca. Ważny jest kąt nachylenia …

Jak legalnie przyłączyć do sieci Magazyn Energii? Prawo ...

Zasady przyłączenia Magazynu Energii . Zasady przyłączenia magazynu energii do sieci energetycznej określone są w przepisach prawa energetycznego oraz w regulaminach operatorów sieci. Magazyn energii powinien spełniać określone normy techniczne, aby nie zagrażał stabilności sieci i bezpieczeństwu użytkowników.

Terminy wydawania warunków przyłączenia

Do terminów na wydanie warunków przyłączenia do sieci nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa do dokonania określonych czynności, terminów na uzupełnienie wniosku o wydanie warunków przyłączenia do sieci, okresów opóźnień spowodowanych z winy podmiotu wnioskującego o przyłączenie albo z przyczyn niezależnych …

Kolektory płaskie do słonecznej obróbki cieplnej

Wydajne kolektory płaskie są dobrym uzupełnieniem każdej instalacji grzewczej. Kolektory te składają się z absorbera i obudowy z płytą osłonową. Różnica tkwi w szczegółach: obudowa …

Jak działają kolektory słoneczne? ☀️ SunSol

Strona główna / Blog / Fotowoltaika dla domu / Jak działają kolektory słoneczne? Jak działają kolektory słoneczne? Data publikacji: 2023-07-07 . Efektywne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, zwłaszcza energii słonecznej, jest coraz częściej postrzegane jako obiecujące rozwiązanie problemu globalnego ocieplenia. Zastosowania termiczne przyciągają …

Właściwy wybór kolektorów słonecznych (solary)

Dowiedz się, jakie kolektory słoneczne będą dla Ciebie odpowiednie. Po podjęciu decyzji o instalacji systemu solarnego należy dokładnie zastanowić się nad wyborem właściwego rodzaju kolektora. Każdy z Państwa powinien dokładnie przeanalizować, czy woli typ płaski kolektorów, czy też próżniowy. Do niedawna wybór był ...

Obliczamy sprawność kolektora słonecznego – nie daj …

Kolektory słoneczne są jednym z najbardziej popularnych urządzeń, z grupy tych, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Pomimo, iż rynek jest nasycony tymi urządzeniami, w dalszym ciągu instaluje się ich w …

Kolektory słoneczne – zasada działania i rodzaje kolektorów

Sprawność optyczna to maksymalna sprawność, którą mogą osiągnąć kolektory, zakładając tylko straty optyczne będące wynikiem pochłonięcia i odbicia promieniowania …

Kolektory słoneczne

Czego dowiesz się z artykułu? Dlaczego kolektory słoneczne wykorzystujemy do ogrzewania wody? O ile spadną koszty c.w.u po zainstalowaniu solarów? Czy solary zwiększają komfort życia? Ile kolektorów wystarczy dla 4-osobowej rodziny? Gdzie umieścić kolektory? Jakie znaczenie w instalacji kolektorów mają strony świata?

Kolektory słoneczne

Z kolei w strefach o silnym nasłonecznieniu ważne jest użycie obudowy kolektora słonecznego z dobrym współczynnikiem przepuszczalności promieni słonecznych, aby zapewnić jak najlepsze wykorzystanie energii słonecznej …

Nowe prawo energetyczne – jakie zmiany nas czekają?

wzmacnia się obowiązujące prawa odbiorców oraz wprowadza nowe prawa w zakresie sprzedaży energii elektrycznej (nowe warunki umowne, obowiązki dotyczące rozliczeń, rozwiązywania sporów ze sprzedawcą, obowiązki informacyjne), a także dostosowuje się przepisy ustawy do postanowień Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. w zakresie ...

Magazyn energii

W dniu 15 kwietnia 2021 r. Sejm przyjął nowelizację ustawy – Prawo energetyczne dotyczącą uregulowania zagadnień magazynów energii. Uchwalone przepisy w nowy sposób podchodzą do tematyki magazynowania energii elektrycznej poprzez zwolnienie podmiotów posiadających magazyny energii do 10 MW z obowiązku występowania do Prezesa Urzędu Regulacji …

Analiza sprawności kolektorów słonecznych różnych typów

Sprawność kolektora to stosunek energii odebranej przez czynnik roboczy do ilości energii promieniowania słonecznego docierającego do kolektora. Sprawność kolektora spada wraz ze wzrostem różnicy temperatury pomiędzy czynnikiem roboczym a otocze-niem. Wykres (rys. 9) przedstawia zależności sprawności kolektorów słonecznych w funk-cji zredukowanej różnicy …

Jakie kolektory wybrać? Porównanie kolektorów …

Ogrzewanie mieszkań oraz wody użytkowej stanowi wysoki procent comiesięcznych kosztów eksploatacyjnych budynku, natomiast przestarzałe technologie zatruwają środowisko i prowadzą do jego degradacji. …

Wybieramy kolektory słoneczne – rodzaje, ceny, opinie, …

Kolektory słoneczne (albo też kolektory ciepła, solary) są urządzeniami do zamiany energii słonecznej na energię cieplną. Używając jakiejś popularnej, chociaż obco …

Lokalne elektrociepłownie i magazyny energii OZE to przyszłość.

Magazynowanie energii elektrycznej jest fundamentem przyszłego systemu energetycznego zarówno w Polsce, jak i na świecie. Niedawno media obiegła informacja, że w Australii uruchomiono właśnie największy magazyn energii elektrycznej, jaki kiedykolwiek zbudowano: ma on pojemność 450 MWh. Magazyny energii elektrycznej potrzebne są ...

Odzysk energii z kolektora wydechowego

Strona Główna / Forum / HydePark / Odzysk energii z kolektora wydechowego ; Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły. Odzysk energii z kolektora wydechowego Facebook Messenger X Whatsapp Reddit Linked-in Email Kopiuj URL Misian@ 13 Kwi 2011 21:21 4467 14. REKLAMA. Odpowiedz | …

Czym są i jak działają kolektory słoneczne? | ECO Synergia

Rodzaje kolektorów słonecznych. Obecnie można wyróżnić dwa główne rodzaje kolektorów tj. płaskie i próżniowe. Niemniej wybór odpowiedniego, zależy od wielu czynników m . miejsca, jakim dysponujemy, poziomu nasłonecznienia etc. Dopiero znając odpowiednie wytyczne, należy wybierać konkretny rodzaj kolektora, ponieważ jeden z drugim różnie sprawdzą się w różnych …

Ceny kolektorów słonecznych » Termomodernizacja

Kolektory słoneczne od paru lat cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Ich ceny wahają się w zależności od typu, powierzchni i producenta od 1000 do 7000zł Kolektor płaski Ciecz solarna przepływa przez rurki połączone trwale z płytą absorbera. W celu redukcji strat energii pod rurkami oraz na bokach kolektora znajduje się izolacja termiczna …

Zbiór praw konsumenta energii elektrycznej – aktualizacja

Zbiór praw konsumenta energii elektrycznej jest systematycznie uzupełniany i aktualizowany, tak aby odzwierciedlał obowiązujące przepisy oraz aktualną sytuację na rynku energii elektrycznej. Po raz pierwszy opracowanie zostało opublikowane przez Urząd Regulacji Energetyki w 2013 r., a jego treść powstała we współpracy z prezesem Urzędu Ochrony …

Magazyny energii a prawo budowlane – potrzebne regulacje!

W rozumieniu przepisów ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2023 r. poz. 295) – dalej: „pr. ener.", magazynem energii elektrycznej jest instalacja umożliwiająca magazynowanie energii elektrycznej i wprowadzenie jej do sieci elektroenergetycznej – tak art. 3 pkt 10k pr. ener.

Kolektory słoneczne

Budowa kolektora jest niezwykle prosta. Każdy kolektor zbudowany jest jako konstrukcja monoblokowa, zwykle nierozbieralna. Składa się z obudowy nośnej, która mocuje wszystkie elementy, wykonanej zazwyczaj …

Kalkulator doboru kolektorów słonecznych

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kolektora słonecznego. Przy wyborze kolektora słonecznego ważne jest, aby wziąć pod uwagę typ kolektora, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Istnieje kilka rodzajów kolektorów słonecznych, w tym kolektory płaskie, rurowe próżniowe oraz kolektory skupiające ...

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne stanowią rdzeń instalacji solarnej. Jak sama nazwa wskazuje, zbierają one promienie słoneczne. Następnie przekształcają je w ciepło użytkowe, które może być wykorzystane do ogrzewania ciepłej wody użytkowej lub jako wspomaganie centralnego …

Jaki kolektor wybrać – płaski czy próżniowy? Sprawdź!

Najważniejszą częścią kolektora słonecznego, tak próżniowego, jak i płaskiego, jest powierzchnia czynna, czyli ta, którą kolektor słoneczny „przyjmuje" promieniowanie słoneczne, nazywana powierzchnią APERTURY. Im większa powierzchnia apertury, tym więcej kolektor słoneczny przyjmie energii w ciągu dnia. Dlatego dobrym ...

Kolektory płaskie – Vademecum dla uczniów technikum

Budowa i zasada działania kolektora płaskiego Przegląd konstrukcji kolektorów płaskich pokazuje poniższy rysunek. Poniżej skupię się tylko na budowie tego typu kolektorów. Zasady ich montażu, czy parametry pracy zostaną omówione …

Kolektory słoneczne – Wszystko, co warto wiedzieć.

Przykładowo, koszt montażu kolektora słonecznego do ogrzewania wody użytkowej wynosi zazwyczaj od 15 do 20 tysięcy złotych, a w przypadku kolektorów do produkcji energii elektrycznej może to być koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że cena montażu kolektora słonecznego jest inwestycją, która zwróci się w …

Kolektory słoneczne rurowe

Kolektory słoneczne oferowane przez firmę GoldSun, to kolektory rurowo-próżniowe, które zostały wyposażone w dodatkowe, specjalnie profilowane lustra aluminiowe pokryte unikalną powłoką MIRO-SUN. Dzięki tej technologii promieniowanie słoneczne padające na przestrzeń między rurami kolektora odbijają się od zwierciadła CPC i wracają na powierzchnię absorbera …

Charakter prawny klastrów energii

Strona główna / Aktualności / Charakter prawny klastrów energii. Kolejny. Charakter prawny klastrów energii. Dynamicznie zachodzące procesy na rynku energii elektrycznej zdają się wpływać na zmianę dotychczasowej filozofii funkcjonowania lokalnych struktur systemu elektroenergetycznego (SEE) oraz lokalnych rynków energii na obszarze Polski. Przede …

Podłączenie zliczania impulsów licznika energii przez ESP 8266.

Jak podłączyć licznik energii WZE-1 do ESP8266? Szukam schematu i porady dotyczącej rezystora oraz napięcia zasilania SO+ SO- dla zliczania impulsów.

Strona główna | AZEnergia

Gruntowa pompa ciepła pozwoli na obniżenie zużycia energii przeznaczonej na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej nawet o 80% w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych.. Źródłem ciepła dla pompy ciepła powietrze-woda jest powietrze zewnętrzne. Sprawia to, że nie ma konieczności wykonywania dolnego źródła ciepła w postaci sond …

Kolektory słoneczne – zasada działania i rodzaje kolektorów

Śledząc uważnie doniesienia z rynku energetycznego, trudno jest być optymistą. Tradycyjne źródła energii, takie jak węgiel, czy ropa naftowa, wydobywane bez zahamowań przez dziesiątki lat, są na wykończeniu, energia atomowa cieszy się coraz mniejszym zaufaniem, a gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa z przerażeniem obserwują stale rosnące ceny …

Kolektor

Kolektor słoneczny – urządzenie do przekształcenia energii promieniowania słonecznego na ciepło. Energia słoneczna docierająca do kolektora zamieniana jest na energię cieplną nośnika ciepła, którym może być ciecz (glikol, woda) lub gaz (np. powietrze). Kolektor słoneczny powinien wyróżniać się następującymi cechami: Budowa i wykonanie kolektora powinny być zgodne z ...

Budowa płaskiego kolektora słonecznego

Zadaniem kolektora słonecznego jest pozyskiwanie Energii Promieniowania Słonecznego i wytwarzanie ciepła, które może być wykorzystane np. dla podgrzewania ciepłej wody użytkowej, wspomagania ogrzewania budynku czy też podgrzewu wody basenowej. W warunkach naszego klimatu, zastosowanie mają głównie kolektory typu absorbującego, a nie skupiającego. …

Dobór kolektorów słonecznych. Przyjmowanie mocy

W polskich warunkach klimatycznych, w słoneczny dzień można uzyskać z jednego metra kwadratowego powierzchni czynnej kolektora od 3 do 3,5 kWh energii. Wartość ta potwierdzona jest badaniami, jak również wyliczeniem, że instalacja może pracować przez około sześć godzin dziennie przy średniej wartości promieniowania słonecznego 800 W/m 2 i średniej sprawności …

Kolektor słoneczny – urządzenie do konwersji energii …

Udział energii słonecznej w Polsce jest bardzo niski i według urzędu statystycznego, pozyskanie energii z promieniowania słonecznego w porównaniu do innych źródeł odnawialnych w 2017 roku wyniósł niecałe 1%. Z tego …

Jaki kolektor słoneczny wybrać?

Jak wiemy główne zadania kolektora słonecznego to koncentrowanie promieni słonecznych i absorpcja energii cieplnej w celu przekształcenie jej na ciepłą wodę użytkową. …