Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Zbiorniki buforowe i akumulacyjne w instalacjach c.o. i c.w.u.

W typowych domach jednorodzinnych budowanych zgodnie z aktualnymi wymaganiami ciepłochronności można przyjmować nominalną moc grzewczą kotłów na poziomie 50-60 W/m2 powierzchni ogrzewanej, a regulacja intensywności ogrzewania w samym źródle ciepła powinna umożliwiać efektywną jego pracę nawet przy obciążeniu ok. 30% wartości …

Proste sposoby na oszczędzanie energii w domu

Jeśli o tej porze utrzymasz w pomieszczeniach temperaturę na poziomie 18 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia 20 stopni, to zaoszczędzisz aż 10% energii. Na rynku dostępne są już takie urządzenia, które pozwalają na bardzo precyzyjne planowanie temperatury w każdym pomieszczeniu, w różnych porach dnia i tygodnia. Są też takie ...

Magazynowanie energii

W fazie ładowania (prąd płynie w przeciwnym kierunku niż w trakcie jego pracy) urządzenie jest odbiornikiem energii, wewnątrz energia elektryczna jest przetwarzana na energię chemiczną. Po podłączeniu do urządzeń elektrycznych lub elektronicznych następuje tryb pracy i akumulator staje się źródłem prądu, zamieniając energię chemiczną na energię elektryczną.

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Magazyny energii dzieli się ze względu na ich wielkość (przydomowe i przemysłowe) oraz zastosowane technologie, wśród których wyróżnia się głównie elektrownie szczytowo …

Zamknięty System Dystrybucyjny (ZSD)

Operator systemu dystrybucyjnego, który uzyskał decyzję, o której mowa w art. 9da ust. 1, w przypadku gdy oprócz działalności gospodarczej w zakresie dystrybucji energii elektrycznej lub paliw gazowych prowadzi działal-ność w zakresie obrotu energią elektryczną lub paliwami gazowymi, w rozliczeniach z odbiorcami paliw gazowych lub energii elektrycznej w …

Zrozum różnice i role różnych rodzajów elektrowni w transmisji ...

Ponadto przekształcenie prądu w energię cieplną jest również stratą. Dlatego konieczne jest zwiększenie napięcia elektrowni przez podstację do 500000 voltów, a następnie przesyłanie go na dużą odległość do miast i fabryk, w których mieszkamy. Następnie napięcie zmniejsza się poprzez lokalne podstacje, a poprzez dystrybucję i inne środki staje się naszym dziennym ...

Domowe magazyny ciepła – Enetech

Domowe magazyny ciepła Domowe magazyny ciepła Domowe magazyny ciepła to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na wygodne i oszczędne korzystanie z energii cieplnej w domu. Dzięki magazynom ciepła możesz nadwyżki energii elektrycznej generowane w instalacji PV, zmagazynować i wykorzystać, kiedy tego potrzebujesz. Po co magazynować energię cieplną? …

Magazyn energii w domu. Jakie trzeba spełnić warunki …

Przydomowe magazyny energii można montować w domu w wydzielonym do tego miejscu, lub na zewnątrz budynku. Inwestorzy rozważający montaż takiego urządzenia mają wątpliwości, jakie trzeba spełnić warunki przechowywania takiego urządzenia w domu. Wyjaśniamy wątpliwości. Montaż przydomowego magazynu energii jest najczęściej …

Jak magazynuje się energię elektryczną w Polsce? Raport URE

Mniejsze magazyny (o mocy od 50 kW do 10 MW) wymagają tylko wpisu do rejestru magazynów energii, prowadzonego przez poszczególnych operatorów systemu …

Chińczycy magazynują coraz więcej energii i to nawet w powietrzu

W maju włączono do sieci energetycznej zbudowany kosztem niemal 1,5 mld juanów (210 mln dolarów) zakład magazynujący energię w postaci sprężonego powietrza, który China Daily określa jako największy tego typu magazyn energii na świecie. Ma on moc 300 MW. CZYTAJ WIĘCEJ . Bez magazynów energii nie uda się transformacja energetyki. Zakład może …

20 porad, jak oszczędzać energię w biurze

Zużycie energii w biurze jest tak wysokie, że rachunki za prąd i gaz pochłaniają znaczną część Twoich dochodów? Bywa, że tłumaczymy to podwyżkami cen, ale nie jest to jedyny powód, dla którego Twoje rachunki rosną. Zastanów się, czy Ty i Twoi pracownicy przykładacie należytą wagę do oszczędzania prądu i gazu. Oto 20 praktycznych porad, które warto wdrożyć, żeby ...

Regulacja i sterowanie urządzeń energetyki odnawialnej

W układzie tym pompa ciepła jest zależna od temperatury w pomieszczeniu, w którym znajduje się czujnik. Jeśli temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej temperatury zadanej, regulator załącza pompę do pracy. Następuje uruchomienie pomp dolnego górnego źródła; następnie uruchamiana jest sprężarka. Po zakończeniu cyklu grzania wyłączona zostaje sprężarka; po …

Nowy model taryfy na dystrybucję energii ma działać już od 2023 …

Urząd Regulacji Energetyki planuje, aby nowe taryfy dystrybucyjne na energię w 2023 r. uwzględniały już nowy model zwrotu z zaangażowanego kapitału, który dawałby większą stabilność inwestycyjną spółkom dystrybucyjnym. Publikacja: 07.11.2022 22:06. Foto: Adobe Stock Bartłomiej Sawicki . Reklama ...

Pomieszczenie z pompą ciepła: wymagania. Gdzie zainstalować pompę ...

Pompę ciepła można umieścić w holu, w schowku pod schodami albo w zaadaptowanym pomieszczeniu na strychu. Szczególnie godne polecenia są wtedy pompy kompaktowe, których wszystkie elementy (zawory, pompy obiegowe, naczynie wzbiorcze) są zamknięte w jednej, estetycznej obudowie. Wymagania dotyczące jego wymiarów wynikają …

Monitorowanie temperatury w pomieszczeniu magazynowym

System monitorowania temperatury w pomieszczeniu magazynowym powinien działać automatycznie, nieprzerwanie, w trybie 24h / dobę, 7 dni w tygodni. Wykaz cech, którymi powinien charakteryzować się tego typu system: Pomiar temperatury, ew. wilgotności, jakości powietrza w wybranych miejscach magazynu. Archiwizacja danych pomiarowych. Alarmowanie o …

Magazyn energii – warunki zabudowy i wymagania techniczne

Magazyn energii powinien być zainstalowany w pomieszczeniu o temperaturze od 5°C do 40°C i wilgotności względnej nieprzekraczającej 85%. Należy także przewidzieć miejsce na …

Oszczędzanie energii elektrycznej w magazynie

Czujniki monitorują obecność w danym pomieszczeniu, a także mogą dostosować jasność opraw do danego stanowiska. Szczegółowo analizują ilość luksów występujących w pomieszczeniu, a następnie przyciemniają lub rozjaśniają lampy, wedle zapotrzebowania. Jak oszczędzić prąd w hali magazynowej. Czujniki ruchu sposobem na …

Magazynowanie energii

Energię w postaci ciepła można wykorzystać do podgrzania dobrze przechowującej ją substancji (takiej, która przyjmuje jej dużo i oddaje powoli). Taką substancją może być zarówno ciecz (np. woda lub oleje) jak różne materiały stałe (np. cegły magnetytowe w piecach akumulacyjnych). Europa dysponuje magazynami energii termicznej mogącymi …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Na początku 2024 r. w Urzędzie Regulacji Energetyki przeprowadzono monitoring stron internetowych 191 podmiotów mających status OSD oraz OSP. Z przeglądu wynika, że …

Przewodnik po systemach ogrzewania i chłodzenia zasilanych …

Sercem magazynu energii słonecznej jest zbiornik magazynujący. Zbiorniki te przechowują gorący płyn z kolektorów słonecznych. W tych zbiornikach często stosuje się wymienniki ciepła do przekazywania ciepła do wody, która jest następnie pompowana w całym domu. Sterowanie ogrzewaniem słonecznym i rurociągi. Sterowanie to mózg Twojego …

Wilgotność powietrza w pomieszczeniach biurowych

Jak wynika z przeprowadzonych badań, niższa wilgotność powietrza w pomieszczeniach sprzyja lepszej ocenie przez użytkownika warunków panujących w pomieszczeniu [2]. Potwierdza się to szczególnie przy jednoczesnej stosunkowo niskiej temperaturze powietrza. Jednak przy wilgotności względnej powietrza poniżej 25-30% wzrasta …

Wydajna sieć WiFi 6 w magazynie dystrybucyjnym.

Profesjonalne sieci Wi-Fi często wspierają kluczowe procesy w firmach. Przykładem takiego zastosowania mogą być sieci dostępowe w halach i magazynach, gdzie coraz częściej wykorzystuje się urządzenia pracujące w trybie online. Dla firm dystrybucyjnych niezmiernie ważne jest zapewnienie dostępności towaru oraz szybka dostawa ...

Magazyny energii – EPP – Ecological Projects Poland

Magazyny energii mogą pełnić dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze: sprawdzą się doskonale u osób, które mają zamontowane instalacje fotowoltaiczne lub przetwarzają energię z innych …

Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …

W dzisiejszej publikacji skupimy się na przedstawieniu zagadnienia związanego z praktyczną kwestią przyłączenia magazynów energii do sieci elektrycznej. W …

Rodzaje magazynów energii – jakie wyróżniamy? | enerad.pl

Jaką energię można magazynować? W odniesieniu do magazynów energii, których technologia już od lat dyskutowana jest na arenie międzynarodowej polityki energetycznej zazwyczaj mówi się o magazynach energii elektrycznej.Wynika to przede wszystkim z faktu strategicznej roli, jaką energia elektryczna pełni we wszystkich sektorach gospodarki.

8 rzeczy w Twoim domu, które neutralizują złą energię

Jest wiele zalet posiadania kota w domu. Poza tymi nie wymagającymi wyjaśnień- urok, towarzystwo i zabawa tego zwierzęcia- koty znane są także z tego, że potrafią zmienić złą energię w tę pozytywną, są w stanie uśmierzyć ból i …

Zapotrzebowanie na energię pomieszczeń o różnej konstrukcji

Zapotrzebowanie na energię w budynku obejmuje zapotrzebowanie na ciepło w sezonie grzewczym i na chłód latem. Oba te składniki uzależnione są przede wszystkim od izolacyjności termicznej obudowy i zdolności przepuszczania energii słonecznej przez elementy przezroczyste. Pewien wpływ na bilans energetyczny ma także rodzaj konstrukcji i związana z …

Rozwój pożaru w pomieszczeniu mieszkalnym (Flashover)

Rozwój pożaru w pomieszczeniu mieszkalnym w czasie drugiej próby pożarowej realizowanej w ramach projektu bezpiecznaewakuacja.pl

Magazyny energii a prawo budowlane – potrzebne regulacje!

Na próżno jest szukać regulacji prawnych związanych z magazynami energii elektrycznej w przepisach prawa budowlanego. Dlaczego okoliczność ta jest tak istotna dla rynku odnawialnych źródeł energii? Czy możemy spodziewać się zmian w nadchodzącej nowelizacji …

Sprzedaż energii elektrycznej w centrach handlowych, obiektach ...

W ocenie Prezesa URE, jeśli dany podmiot nie zamierza prowadzić działalności gospodarczej w zakresie dystrybucji i w zakresie obrotu energią oraz nie posiada infrastruktury spełniającej warunków sieci elektroenergetycznej, ale jednocześnie chce zapewnić możliwość korzystania z energii elektrycznej, np. w budynkach będących jego własnością, w których …

Jak działa magazyn energii?

Sam magazyn energii nie należy konstrukcyjnie do szczególnie skomplikowanych urządzeń. Oprócz pakietów wspomnianych wyżej ogniw akumulatorowych w ilości generującej jego pojemność, magazyn energii posiada zestaw portów i złączy, które pozwalają mu współpracować z fotowoltaiką oraz oddawać energię zasilając domową lub firmową instalację.

Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie

Magazynując energię w godzinach jej największej produkcji przez źródła odnawialne znacząco wpływają na zmniejszenie ich odłączeń od sieci, zwiększając jednocześnie stabilność ogólnokrajowej sieci energetycznej. Wszystkie te korzyści sprawiają, że magazyny energii odgrywają coraz większą rolę w zrównoważonym i efektywnym systemie energetycznym.

Jak legalnie przyłączyć do sieci Magazyn Energii? Prawo ...

Prawo energetyczne w Polsce reguluje procedury związane z przyłączaniem magazynów energii do sieci. Zgodnie z przepisami, każdy nowy magazyn energii musi być …