Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Breeze Energies – Tworzymy przyszłość energii – Innowacyjne …

W Breeze Energies tworzymy zaawansowane magazyny energii, korzystając z najnowszych technologii w dziedzinie zarządzania energią. Opracowujemy inteligentne systemy BMS (Battery Management Systems) zapewniające maksymalną wydajność i bezpieczeństwo magazynów energii, a także systemy EMS (Energy Management Systems), które umożliwiają optymalizację …

Jaki magazyn energii do domu?

Proces magazynowania energii generuje straty (objawiające się np. nagrzewaniem akumulatora – prąd ulega zamianie na ciepło). Dane wymienione w tabeli pochodzą z kart katalogowych – o ile są dostępne, gdyż wielu producentów nie chwali się sprawnością. Trzeba jednak pamiętać, iż są to wartości maksymalne. Średnia sprawność …

Trójfazowy system magazynowania energii

Trójfazowy system magazynowania energii. 16 marca 2022. Udostępnij artykuł Facebook Twitter Google+ Pinterest. W Polsce inwestycje w odnawialne źródła energii, a szczególnie w panele fotowoltaiczne przeżywają prawdziwy rozkwit. Co jednak w przypadku nadwyżki energii w słoneczny dzień i jej braku w dni pochmurne i nocą. Warto …

Magazyn energii DC czy AC – różnice i zastosowania

Magazyn energii DC czy AC – co wybrać? Ostateczna decyzja między systemem magazynowania energii DC a AC zależy od konkretnych potrzeb i zastosowań. Systemy DC są doskonałe do zastosowań, które wymagają szybkiego i niezawodnego dostarczania energii, takich jak systemy zasilania awaryjnego (w sieciach opartych na prądzie …

Magazyn energii elektrycznej w przypadku fotowoltaiki

Zgodnie z art. 7 ust. 8d12 pr. ener. – w przypadku przyłączenia do sieci dystrybucyjnej mikroinstalacji z magazynem energii elektrycznej, do mocy zainstalowanej …

Jak uzyskać warunki przyłączenia i zgłosić magazyn energii?

Przyłączenie magazynu energii (bez względu na jego moc) przez prosumenta powinno być zgłoszone do operatora sieci dystrybucyjnej na podstawie przepisów art. 5 ust. 2 …

Fotowoltaika z magazynem energii

Nadmiar energii, który nie jest natychmiast zużywany, jest przechowywany w baterii. Przepływem energii między panelami, magazynem energii a siecią domową zarządza zwykle tzw. inwerter hybrydowy. Energia zachowana w akumulatorze może być wykorzystana w późniejszym czasie, np. w nocy, podczas awarii zasilania czy w mniej słoneczne dni.

Jak obliczyć pojemność magazynu energii – poradnik

Obliczanie pojemności magazynu energii jest kluczowym krokiem w projektowaniu systemów magazynowania energii, które są coraz bardziej istotne w kontekście zrównoważonego rozwoju i efektywnego zarządzania zasobami energetycznymi. Pojemność magazynu energii określa, ile energii można przechować w danym systemie, co ma …

Rozliczenie energii wprowadzonej do sieci z fotowoltaiki

Poniżej przedstawiliśmy informacje na temat sposobu rozliczania energii wprowadzonej do sieci, pochodzące wprost od sprzedawców energii takich jak PGE, Tauron czy Enea. Przy czym należy podkreślić, że każdy z nich kieruje się jednakowymi zasadami rozliczania energii z fotowoltaiki, określonymi odgórnie w ustawie o odnawialnych źródłach energii.

Magazyn energii do fotowoltaiki

Dopuszczalne warunki pracy, gwarancja i żywotność magazynu energii. Aby fotowoltaika z magazynem energii elektrycznej była dobrze zamontowana i spełniała swoje funkcje, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii związanych z dopuszczalnymi parametrami pracy, wpływem warunków otoczenia na żywotność magazynu i gwarancje …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

Z przywołanych przepisów wynika, że obowiązek prowadzenia wyżej wspomnianego rejestru obejmuje wszystkich operatorów systemu elektroenergetycznego …

Magazyn energii 1MW

Magazyny energii o mocy 1MW odgrywają kluczową rolę w stabilizacji sieci elektroenergetycznej i efektywnym wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Sprawdź, jakie korzyści przynoszą wielkoskalowe systemy magazynowania energii i poznaj najciekawsze rozwiązania dostępne na rynku. Rola magazynów energii 1MW w systemie elektroenergetycznym. Magazyny energii o …

Opłacalność magazynów energii w 2023 [analiza]

Moc instalacji fotowoltaicznej i pojemność magazynu energii muszą być tak skorelowane, aby maksymalizować konsumpcję energii wytworzonej przez PV na potrzeby własne gospodarstwa domowego i obniżać wolumen prądu oddawany do sieci. Przyjmuje się, że na 1,5 kW mocy instalacji PV powinno przypadać około 4 kWh pojemności magazynu energii, …

Systemy magazynowania energii fotowoltaicznej

Robocze pokłady domowego fotowoltaicznego magazynu energii mają bowiem większą moc od bazowego surowca zasilania sieci publicznej (prądu), w wyniku czego to właśnie system instalacji fotowoltaicznej jest pierwszym generatorem mocy. Dzięki magazynowi energii, bez wychodzenia z domu zapewniasz sobie rezerwowe zasoby na wypadek trudnych losowych zdarzeń, takich jak …

Czy magazyn energii wymaga pozwolenia na budowę? | Kon-Tec

Magazyn energii w wielu przypadkach nie wymaga pozwolenia na budowę, zwłaszcza, jeśli jest to mała instalacja domowa, instalacja wewnętrzna lub część istniejącej instalacji fotowoltaicznej. Ważne jest jednak, aby zawsze sprawdzić lokalne przepisy i skonsultować się z odpowiednimi ekspertami. Ponadto, dynamicznie zmieniające się przepisy prawne w obszarze odnawialnych …

Magazyny energii a prawo budowlane – potrzebne regulacje!

Na próżno jest szukać regulacji prawnych związanych z magazynami energii elektrycznej w przepisach prawa budowlanego. Dlaczego okoliczność ta jest tak istotna dla …

Magazynowanie energii słonecznej

Magazynowanie energii słonecznej jest ważne szczególnie wtedy, kiedy posiadamy instalację fotowoltaiczną typu off-grid. W tym przypadku, nadwyżki energii elektrycznej, które produkuje nasza instalacja fotowoltaiczna odsyłamy do własnych magazynów energii słonecznej.Alternatywną i również popularną opcją jest odsyłanie nadwyżek energii do …

Bilansowanie energii z fotowoltaiki

Bilansowanie energii z fotowoltaiki opiera się na rozliczaniu energii pobieranej z sieci oraz tej oddawanej do niej, co pozwala użytkownikom instalacji fotowoltaicznych na korzystanie z wyprodukowanej energii w sposób optymalizujący koszty. Bilansowanie energii przy systemach fotowoltaicznych ma ogromny wpływ na bieżące zużycie energii, czyli …

Off-grid

Różnice pomiędzy off-grid i on-grid. Wiemy już, że system off-grid daje nam możliwość magazynowania energii, czyli możliwość magazynowania nadwyżki prądu w okresie intensywnej ekspozycji paneli PV na słońce i wykorzystania jej, gdy pracują one mniej wydajnie lub w przypadku przerw w dostawie prądu. Choć to tylko teoria, gdyż magazyny energii …

Sprawdź jak obniżyć napięcie w sieci — fotowoltaika!

Kolejnym sposobem na obniżenie napięcia w sieci fotowoltaicznej jest zastosowanie systemów magazynowania energii. Akumulatory mogą absorbować nadmiar energii w okresach wysokiej produkcji, a następnie uwalniać ją do sieci w okresach niższej aktywności słonecznej. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie stabilnego napięcia w sieci, nawet w …

pless.pl: Jak działają magazyny energii w połączeniu z instalacją ...

Wykorzystanie energii w optymalnym czasie - Magazyn energii pozwala na wykorzystywanie energii w czasie, gdy jej cena jest najwyższa, a produkcja z paneli fotowoltaicznych jest niska (np. w szczytowych godzinach wieczornych). Dzięki temu nie tylko zmniejszamy koszty, ale również minimalizujemy wpływ wahań cen energii na nasze domowe …

Czy budowa farmy fotowoltaicznej wymaga decyzji środowiskowej?

Czy budowa instalacji fotowoltaicznej wymaga uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia OZE? Kolejnym częstym pytaniem ze strony moich klientów jest pytanie o konieczność uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy farmy fotowoltaicznej. Celem odpowiedzi na powyższe pytanie, należy w pierwszej …

Małe magazyny energii, mikroturbiny i stacje ładowania dostaną ...

3) wykonywanie robót budowlanych polegających na instalowaniu na obiekcie budowlanym urządzeń technicznych wraz z masztami – służących do wytwarzania energii elektrycznej z energii wiatru na własne potrzeby lub w celu wprowadzenia do sieci – o mocy nie większej niż moc mikroinstalacji (50 kW – red.), a także o łącznej wysokości większej niż 3 m i …

Magazyny energii a prawo budowlane – potrzebne regulacje!

W rozumieniu przepisów ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2023 r. poz. 295) – dalej: „pr. ener.", magazynem energii elektrycznej jest instalacja umożliwiająca magazynowanie energii elektrycznej i wprowadzenie jej do sieci elektroenergetycznej – tak art. 3 pkt 10k pr. ener.

Czy w 2024 opłaca się założyć magazyn energii? Ile kosztuje …

Zdecydowanie większa część energii z domowej instalacji fotowoltaicznej jest odprowadzana do sieci elektroenergetycznej. Prosumenci, których instalacje były uruchomione przed 1 kwietnia 2022 r., mogą ją potem z niej odbierać w ciągu 12 miesięcy od chwili wprowadzenia do sieci. Trzeba jednak brać pod uwagę, że za każdą kilowatogodzinę oddaną …

Różnice między magazynami energii nisko

Niskonapięciowe magazyny energii LiFePO4 są idealne do użytku zarówno w systemach magazynowania energii fotowoltaicznej, jak i w urządzeniach przenośnych, czy pojazdach elektrycznych. Również w systemach wysokonapięciowych popularnym rozwiązaniem są akumulatory LiFePO4, ze względu na ich zdolność do pracy w wysokich napięciach i dużą …

Jak włączyć magazyn energii do istniejącej sieci?

Włączenie magazynu energii do istniejącej sieci wymaga wiedzy, doświadczenia i racjonalnego planowania. Przede wszystkim należy pamiętać o dopasowaniu banku energii do indywidualnych potrzeb gospodarstwa domowego, a także o wyposażeniu instalacji w niezbędne komponenty dodatkowe – a zwłaszcza w odpowiedni falownik, który gwarantuje sprawną i efektywną …

Fotowoltaika i systemy magazynowania energii

Rozszerzenie istniejącej instalacji fotowoltaicznej o magazyn energii będzie wymagało montażu inteligentnego licznika energii. To na podstawie jego odczytów fleksument …

Moc magazynu energii i moc fotowoltaiki

Projekt ustawy o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu poza zamrożeniem cen gazu na 2023 r. zakłada również doprecyzowanie przepisów dotyczących współpracy mikroinstalacji z magazynem energii elektrycznej. Czy obowiązek sumowania mocy instalacji fotowoltaicznej i mocy magazynu …

Wpływ magazynów energii na stabilność sieci energetycznej.

Produkcja energii może gwałtownie wzrastać lub spadać, co utrudnia zarządzanie dostawą energii w sieci. Magazyny energii umożliwiają gromadzenie nadmiaru energii w momentach wysokiej produkcji (np. w słoneczne dni lub wietrzne noce) i oddawanie jej do sieci, gdy produkcja jest niska. Dzięki temu można skutecznie zrównoważyć podaż ...

Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …

Zgodnie z art. 7 ust. 8a. pr. ener. – Podmiot ubiegający się o przyłączenie źródła lub magazynu energii elektrycznej do sieci elektroenergetycznej o napięciu …

Czy budowa farmy fotowoltaicznej wymaga do wydania decyzji o …

W ocenie Sądu nietrafne jest stanowisko organów, iż w przypadku realizacji inwestycji, polegającej na budowie farmy fotowoltaicznej inwestor musi posiadać przynajmniej promesę gestora sieci elektroenergetycznej, celem zaspokojenia zapotrzebowania na dostawy energii elektrycznej na potrzeby własne, w szczególności w przypadku, w którym inwestor …

Jak podłączyć instalację fotowoltaiczną do sieci?

Podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci nie jest procesem natychmiastowym i wymaga spełnienia określonych warunków oraz dopełnienia odpowiednich formalności. Niezbędne jest przygotowanie schematu instalacji …