Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
An innovative approach for renewable energy storage by a
Po zwiększeniu ciśnienia wodorki metaliczne silnie wiążą się z wodorem, umożliwiając jego wygodne magazynowanie. Wodór może być następnie wykorzystany w ogniwie paliwowym wytwarzającym energię elektryczną. „Rozwiązanie obejmuje także system …
W ramach nowego segmentu działalności GWM zajmuje się …
27 stycznia 2022 r. odbyły się zorganizowane przez GWM ceremonia otwarcia zakładu Arte.Futuro i konferencja poświęcona wprowadzeniu marki na rynek brazylijski, prezentujące niezwykłe osiągnięcie trzech platform „Hydrogen-L.E.M.O.N. Technology" i wysoko wydajnych rozwiązań w celu zademonstrowania rozwoju energii wodorowej na całym świecie. Podczas …
Magazynowanie wodoru. Ciężki los lekkiego gazu
sympozjum przedstawiono 88 referatów i ponad 300 posterów. Badania nad magazynowaniem wodoru należały do wiodących nurtów konferencji. Absorpcja wodoru przez metale, stopy, związki metaliczne i nieorganiczne oraz wpływ wodoru na właściwości fizyczne i chemiczne tych materiałów mają niebagatelne znaczenie aplikacyjne w
Techniczne i ekonomiczne perspektywy produkcji i …
Aktualnie prowadzone są badania nad wieloma metodami produkcji wodoru z energii jądrowej. Na rys. 2. podzielono je na trzy klasy w zależności od zakresu temperatur pracy reaktora na nisko ...
Metody pozyskiwania wodoru | ATUM
To istotne ze względu na jego późniejsze magazynowanie, ponieważ może wystąpić tzw. korozja wodorowa, czyli wnikanie cząsteczek wodoru w głąb struktury metalu – ma to bezpośredni wpływ na trwałość zbiorników. Wciąż prowadzone są więc badania nad efektywnym magazynowaniem tego pierwiastka. Potencjał odnawialnego wodoru
Magazynowanie energii elektrycznej wytworzonej z OZE – czym …
Badania nad wydajnym magazynowaniem energii z elektrowni wiatrowych wciąż trwają. Obecnie dostępnych jest kilka technologii, które znajdują zastosowanie. Są to: bateryjne systemy energii (baterie akumulatorowe) zasobniki kinetyczne; nadprzewodnikowe jednostki magazynujące; superkondensatory ; ogniwowa paliwowe na bazie paliwa wodorowego; …
Badania nad wodorem mogą być szansą dla polskiej nauki
W najnowszym podcaście Instytutu Polityki Energetycznej „Polityka Energia Klimat" dr Paweł Kwaśnicki, dyrektor Fotowoltaicznego Centrum Badawczo-Rozwojowego spółki ML System S.A. mówi o perspektywach rewolucji wodorowej, o zaletach i wadach technologii technologii, a także zastanawia się, w którą stronę powinna pójść polska nauka, by wyróżnić …
Długi marsz. Potencjał energetyki wodorowej na Ukrainie
Badania nad tą kwestią trwają i na razie nie wiadomo, jakie technologie trzeba by wykorzystać ani jakie koszty ponieść. Zgodnie z raportem unijnej Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER) z lipca 2020 r. 15 z 23 członków tej organizacji nie zezwala na łączenie gazu ziemnego z wodorem. Wśród pozostałych na największy udział …
Naukowcy z PWr pracują nad stworzeniem grawitacyjnych magazynów energii ...
Naukowcy z PWr pracują nad stworzeniem grawitacyjnych magazynów energii Wroclife • 2024-03-04 Politechnika Wrocławska została liderem międzynarodowego konsorcjum naukowo-przemysłowego, którego zadaniem jest opracowanie nowej metody magazynowania energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł. Wrocławska uczelnia lideruje …
Dlaczego wodór to paliwo przyszłości?
Obecnie przy jego produkcji zużywa sie większą ilość energii, niż jej się otrzymuje. W związku z tym produkcja paliwa wodorowego nie jest opłacalna i wciąż prowadzone są badania nad znalezieniem alternatywnych źródeł jego pozyskiwania i ograniczenie związanych z tym kosztów. Jeżeli to się uda, to wodór może stać się ...
Koncepcja magazynowania nadwyżek energii elektrycznej
Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru polega na sprężeniu w kawernie solnej wodoru, powstałego z procesu elektrolizy wody. W procesie elektrolizy wody nie-zbędna jest energia elektryczna, która pochodziłaby głównie z niewykorzystanej produkcji z OZE, a także z …
Magazynowanie energii odnawialnej: wyzwania i możliwości.
Wyzwania związane z magazynowaniem energii odnawialnej. Zmagazynowanie energii odnawialnej stanowi jedno z głównych wyzwań w dziedzinie energetyki. O ile technologie wytwarzania energii z odnawialnych źródeł, takich jak energia słoneczna czy wiatrowa, są coraz bardziej rozwinięte i dostępne, o tyle skuteczne magazynowanie tej energii stanowi nadal …
POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030
1.1. Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 8 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 9 1.3. Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 10 1.4. Wodór a krajowe polityki i działania 11 1.5. Prace nad Polską Strategią Wodorową 13 1.6. Strategie krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego 14 1.7 ...
Magazynowanie wodoru: Kluczowy element efektywnego …
Z tego powodu kluczowym celem badań w ostatnich latach jest dostarczenie wydajnego sposobu magazynowania dla zielonej energii. Jedną z najbardziej obiecujących odpowiedzi są technologie wodorowe. Jak magazynować wodór? Energia z wodoru doczekała się również wielu krytyków. …
Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa …
W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach systemowych. Przedstawiono studium...
Wodór – brzmi kosmicznie?
Szacuje się, że taka rewolucja to wizja na 2035/2040. Niebawem będziemy rozpoczynać badania nad spalaniem wodoru w branży lotniczej. Wszystko to robimy w połączeniu nauki z biznesem – mówi prof. Jarosław Sęp, Prezes Stowarzyszenia Podkarpackiej Doliny Wodorowej, Politechnika Rzeszowska.
UE przeznaczy 300 mln euro na badania nad technologiami …
W dniu 1 marca publiczno-prywatne Europejskie Partnerstwo na rzecz Czystego Wodoru (European Partnership for Clean Hydrogen) uruchomiło pierwszy nabór wniosków w ramach strategicznego ...
Honeywell Prowadzi Badania nad Magazynowaniem Wodoru w …
Honeywell, znany producent elektroniki i technologii przemysłowej, intensyfikuje prace nad technologią magazynowania wodoru w bezzałogowych statkach powietrznych (UAV). Korzystanie z wodoru w dronach może znacząco zwiększyć ich czas pracy w powietrzu, co jest jednym z …
Wodór – paliwo przyszłości
intensywne badania nad magazynowaniem wodoru w struk-turach krystalicznych ciał stałych. Opra-cowanie materiałów efektywnie magazy-nujących wodór jest czynnikiem, który zadecyduje o sukcesie ekonomicznym zastosowania wodoru do napędu samo chodów. W aktualnie …
Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa (Storage …
S ł owa kluczowe: technologie magazynowania energii, wielkie systemowe zasobniki energii, zasobniki energii w transporcie, wodór i gospodarka wodorowa, ogniwa paliwowe.
Wiceminister Tomanek: W polskim myśleniu o wodorze nie …
Na całym świecie trwają badania nad "recyklingiem" CO2, prym wiodą w tym Japończycy, ale działania prowadzone są też np. w Australii. Znając możliwości polskiej nauki, można mieć przekonanie, że w niedługim czasie wdrożenie tych technologii znacząco przyczyni się do spadku emisyjności w sektorze wytwarzania energii i ...
Japan Hydrogen Energy Tour
NEDO – Organizacja Rozwoju Nowej Energii i Technologii Przemysłowych Poznasz strategie Japonii dotyczące wprowadzenia technologii wodorowych i amoniakalnych. SPERA HYDROGEN (Chiyoda Corporation) Innowacyjne instalacje związane z produkcją i magazynowaniem wodoru oraz pierwszy na świecie międzynarodowy łańcuch dostaw wodoru.
Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce
Uczestnicy konferencji „Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce", która miała miejsce 11 maja w Warszawie próbowali odpowiedzieć na pytanie, kiedy rozwiązania wodorowe będą przynajmniej na tyle rozpowszechnione, co dzisiaj fotowoltaika. Aby stało się to jak najszybciej, potrzebne jest przyspieszenie w zakresie regulacji prawnych i wsparcie …
Magazynowanie wodoru
W związku z tym, trwają globalne prace na rzecz opracowania metod, które pozwolą na efektywną i ekonomiczną produkcję wodoru, umożliwiając jego szerokie wykorzystanie jako nośnika energii. Równocześnie, kluczowe znaczenie ma rozwój rozwiązań …
Ruszył największy na świecie sodowo-jonowy magazyn energii
Przeprowadziły one badania nad technologią magazynowania energii z wykorzystaniem jonów sodu oraz optymalizacją procesu i sprzętu, zajęły się także prawami własności do opracowanej technologii. Działania te mają w przyszłości umożliwić promowanie wielkoskalowych komercyjnych systemów magazynowania energii z wykorzystaniem baterii …
Innowacyjne metody magazynowania energii …
Inwestycje w badania nad nowymi rodzajami baterii, takimi jak baterie ogniw paliwowych czy baterie przepływowe, otwierają nowe możliwości składowania energii elektrycznej. To podejście pozwala na efektywne …
Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce
Uczestnicy konferencji „Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce", która miała miejsce 11 maja 2023 roku w Warszawie próbowali odpowiedzieć na pytanie, kiedy rozwiązania wodorowe będą …
Ekspertyza w zakresie mocnych i słabych stron badań nad energetyką ...
Badania nad pozyskiwaniem energii z reakcji termojądrowej prowadzono już od połowy minionego wieku. Początkowo badania nad urządzeniami do kontrolowanej syntezy termojądrowej były tajne ze względu na to, że w czasach zimnej wojny państwa uczestniczące w tych badaniach miały nadzieję na zdobycie przewagi ekonomicznej nad przeciwnikiem zza żelaznej kurtyny. W 1920 …
Magazyny energii
Magazyny energii gromadząc nadwyżkową ilość energii stabilizują parametry jakościowe energii elektrycznej, dbają o sieć i wszystkie urządzenia w niej podłączone. Magazyny mogą likwidować mikrozaniki napięcia, zapady, kompensować energię bierną i wyższe harmoniczne, jak np. magazyn energii ENERGATE. Dzisiaj zdolności przyłączeniowe …
Longi Green Energy Technology, chiński gigant ...
W 2023 roku rozwój energetyki wodorowej w Chinach nabiera znacznego tempa. Jako wiodący krajowy dostawca urządzeń do produkcji wodoru metodą elektrolizy alkalicznej, spółka zależna Longi Green Energy Technology, Longi Hydrogen, zaprezentowała niedawno urządzenia do produkcji wodoru metodą elektrolizy wody alkalicznej nowej generacji …
Falowniki hybrydowe GoodWe wyróżnione w badaniu …
Kolejnym istotnym elementem badania jest projektowanie systemów PV z magazynowaniem energii. Symulacje i analizy przeprowadzone w ramach badania pokazują, że dopasowanie systemu PV oraz systemu magazynowania do zapotrzebowania jest szczególnie ważne z punktu widzenia ekonomicznego. Im większy system PV, tym wyższa redukcja emisji …
Wodór, kawerny i OZE – Hydrogen Poland
Spółka zastanawia się także nad magazynowaniem energii z użyciem wodoru. Prawie 170 TWH może pochodzić ze źródeł odnawialnych w 2030 roku. – Wielkoskalowe magazynowanie energii jest niezbędne – ocenił Tomasz Jarmicki, Dyrektor Departamentu …