Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
GTBT
Dzięki temu, że Stany Zjednoczone postanowiły wysłać człowieka na Srebrny Glob i nie szczędziły na to funduszy powstały także technologie specjalnych zbiorników, pozwalających bezpiecznie przechowywać wodór. Jednak przez kolejne dekady nie znaleziono dla technologii z programu „Apollo" zastosowania na masową skalę - ze względu na koszty. …
Wodór w proszku
Problemem jest to, jak przechowywać wodór tak, by zajmował jak najmniej miejsca. Bo w normalnych warunkach w pojemniku o objętości jednego litra zmieści się zaledwie 0,1 g tego gazu. Aby skuteczniej upakować wodór, można go sprężyć, czy nawet skroplić (w temperaturze poniżej -250 st. C). Jednak i ten sposób nie jest optymalny ...
Wodór – ekologiczny, ale czy bezpieczny?
Na takie kosztowne technologie mogą sobie pozwolić państwa bardzo bogate. Wodór nie jest więc remedium na wszystkie problemy ekologiczne i klimatyczne. – Ale może ogromnie się przydać w energetyce ekologicznej, jako rezerwuar energii elektrycznej. W przypadku wielkich elektrowni solarnych i wiatrowych problemem jest np. magazynowanie ...
Samochód na wodór – jak działa, ile pali i gdzie go …
To zły prognostyk dla samochodów z napędem na wodór i ich właścicieli? Nie do końca. To może jedynie świadczyć o jednostkowej wadzie. To raz. Dwa, w przypadku Toyoty Mirai ciężko znaleźć podobne doniesienia, a …
Platyna (Pt) – właściwości, działanie i występowanie platyny
Czy platyna, poza dożylnym podaniem w formie leków onkologicznych, może jednak przynieść szkodę naszemu organizmowi? Nad tym zagadnieniem naukowcy pochylają się już od lat i jak …
Wodór można produkować i przechowywać w dziecinnie prosty …
Trudno o przykład prostszej substancji niż wodór. Właściwie to niemożliwe - bo w naszym Wszechświecie wodór jest najprostszym pierwiastkiem i pod wieloma względami jest wyjątkowy. Czy jednak oznacza to, że równie łatwo jest go wyprodukować i przechowywać? Warto się nad tym zastanowić, szczególnie że ze względu na kończące ...
Czy wodór może posłużyć do ogrzewania naszych domów?
Czy wodór to rzeczywiście przyszłość ogrzewnictwa? Według Hydrogen Europe do dystrybucji wodoru może posłużyć istniejąca infrastruktura gazowa. Tym samym inwestycje w tym zakresie ograniczają się do zakupu i adaptacji samych urządzeń. Do tych urządzeń mają należeć m . kotły wodorowe. Dodatkowo organizacja wymienia inne ...
10 rzeczy, które powinno się wiedzieć o wodorze
UE i Niemcy postawiły sobie za cel osiągnięcie neutralności klimatycznej odpowiednio do 2050 i 2045 r. Zobowiązanie to zakłada, że zeroemisyjne alternatywy zastąpią wysokoemisyjne procesy i produkty. Jedną z alternatyw w obszarze energetyki jest przyjazny dla klimatu wodór. Pierwiastek ten nie jest jednak panaceum, które rozwiązuje od razu wszystkie …
Wodór informacje podstawowe
Wodór może być produkowany przez najróżniejsze mikroorganizmy, jako produkt uboczny procesu fotosyntezy. Jednym z przykładów takiego mikroorganizmu może być glon Chlamydomonas reinhardtii, który w momencie usunięcia siarczanów z pożywki zaczyna wytwarzać wodór w efekcie działania enzymu. Zaś fotofermentacja to proces, w którym do …
Elektroliza wody – produkcja zielonego wodoru
Wodór w transporcie. Kolejnym z istotnych obszarów transformacji jest transport, gdzie wodór może być stosowany jako paliwo dla pojazdów osobowych, autobusów i ciężarówek na ogniwa paliwowe (FCEV), w …
Napęd wodorowy. Czy tak będzie wyglądać przyszłość?
Jak przechowywać wodór? To też jest trudna kwestia. W stanie ciekłym co prawda, wodór zajmuje aż 846 razy mniejszą objętość niż w stanie gazowym przy temperaturze 0 stopni Celsjusza, ale za to pochłania bardzo dużo energii, przez co musi być chłodzony do temperatury -253 stopni Celsjusza.Oznacza to, że samochód musi być regularnie uruchamiany.
Czy woda w butelce może się zepsuć? Jak ją przechowywać?
Zasady przechowywania wody w butelce. Aby zapewnić, że woda w butelce pozostanie świeża i bezpieczna jak najdłużej, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad przechowywania:. Unikaj ekspozycji na bezpośrednie światło słoneczne – bezpośrednie promienie słoneczne mogą przyspieszać degradację plastiku i zwiększać ryzyko uwalniania …
Platyna – czym się charakteryzuje? Jak ją rozpoznać? | Tavex
Platyna to rzadki, ciężki metal szlachetny. Oznaczenie platyny w układzie okresowym to „Pt". Jeśli chodzi o stan czysty platyna jest metalem kowalnym i ciągliwym. …
Wodór (H) – właściwości, działanie i występowanie | ekologia.pl
Wodór a ekologia. Sława, jakiej doczekał się wodór w ostatnich dekadach, związana jest przede wszystkim z wykorzystaniem go jako źródła czystej energii.Wspomniane wyżej ogniwa paliwowe mają szerokie zastosowanie m . w pojazdach, przenośnych urządzeniach elektronicznych czy nawet budynkach, a przy tym nie wiążą się ze spalaniem ani emisją szkodliwych dla atmosfery …
Czy miód można trzymać w lodówce? Wyjaśniamy! • Lodówki
Jednak wiele osób zastanawia się, jak najlepiej przechowywać miód, aby zachował swoje walory. Jednym z częstych pytań jest: czy miód można trzymać w lodówce? Czas rozwiać wszelkie wątpliwości! Spis treści ukryj. 1 Zalety przechowywania miodu w lodówce. 2 Wady przechowywania miodu w lodówce. 3 Jak przechowywać miód w lodówce? 4 …
Platyna-co to jest? Po czym rozpoznać platynę?
Po zalogowaniu możesz umieścić i przechowywać na liście zakupowej dowolną liczbę produktów nieskończenie długo. Dodanie produktu do listy zakupowej nie oznacza …
Metale z grupy platyny definicja i właściwości
Metale z grupy platyny (PGE – Platinium Group Elements, platynowce) to grupa pierwiastków leżących w bloku d układu okresowego (w grupach 8,9 i 10, okresach 5 i 6), które obok złota i …
Prognoza cen dla platyny: rok 2021 i lata późniejsze
W tym artykule sprawdzamy, czy platyna może być interesującą inwestycją na najbliższe lata. Omówimy rozwój cen w ostatnich latach; następnie przyjrzymy się aktualnej cenie. Omówimy zastosowania platyny, prognozę cen platyny i przyczyny spadku cen. Na koniec przyjrzymy się możliwościom inwestowania w ten metal szlachetny. Jaka ...
Woda w butelce: Czy może się zepsuć i jak długo ją przechowywać?
Jak przechowywać wodę, aby zachowała świeżość? Aby woda zachowała swoją świeżość i jakość jak najdłużej, należy ją przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła słonecznego. Otwarte butelki należy przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu kilku dni. Czy woda może być niebezpieczna?
Czy samochody na wodór to przyszłość?
Czy wodór to przyszłość motoryzacji? Czy samochody wodorowe zyskają na popularności? Odpowiedź poznamy za kilka, może kilkanaście lat. Obecnie wydaje się, że warunkiem sukcesu ogniw paliwowych jest rozbudowa sieci stacji, na których będzie możliwe tankowanie samochodu wodorem .
H2 Safety #1: Zrozumieć wodór. Właściwości ...
Wodór ma tendencję do oddalania się od źródła wycieku szybciej niż odoranty ze względu na jego wyporność oraz wysoki współczynnik dyspersji. Wodór jest pierwiastkiem nietoksycznym i niekorozyjnym. Jest to gaz palny i należy go przechowywać z dala od źródeł ciepła, otwartego ognia i iskier. W ograniczonej przestrzeni może ...
Wodór czy amoniak? Które z nich paliwem przyszłości?
Zielony wodór powstaje w elektrolizerze, przy użyciu energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Amoniak to gaz, będący mieszaniną wodoru i azotu, który również może być zielonym paliwem. Jakie perspektywy stawiają przed nami te paliwa? Analizujemy razem z Piotrem Rudyszynem – ekspertem Studium Wodoru. Wodór staje się …
Magazynowanie energii – czy ostatecznie wygra wodór?
Wodór może być swoistym antidotum na deficyt tych pierwiastków (oraz na monopol na nie). Przy okazji warto zauważyć, że nie po raz pierwszy branża samochodowa staje się „motorem" zmian technologicznych, które przyspieszają rozwój także w innych dziedzinach, np. w technice grzewczej czy ogólnie – budynkowej. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy …
Czy wodór może stać się paliwem alternatywnym do silników …
Wodór może być wykorzystywany również do zasilania silników dwupaliwowych, zarówno benzynowych, jak i o zapłonie samoczynnym. Silniki przystosowane do zasilania wodorem nie zapewniają optymalnych charakterystyk jego parametrów roboczych w stosunku do silników fabrycznie skonstruowanych w tym zakresie. Moc silnika zasilanego wodorem jest …
Czy wodór może być bezpieczną alternatywą ogrzewania domów?
Systemy bezpieczeństwa instalacji wykorzystujących wodór. Czy się sprawdzają? Wodór sam w sobie jest gazem groźnym, który potencjalnie może doprowadzić nawet do eksplozji wewnątrz budynku w przypadku jego wycieku. Z tego właśnie powodu kotły na wodór nieco różnią się budową od kotłów na gaz ziemny, posiadając nieco inne ...
Sposoby przechowywania wodoru – przegląd cz.1
Ten przegląd ma na celu ocenę przydatności obecnych technologii przechowywania wodoru do zastosowań mobilnych. Idealne medium do przechowywania powinno charakteryzować się wysokimi gęstościami energetycznymi objętościowymi i masowymi, szybkim pobieraniem i uwalnianiem paliwa, działaniem w temperaturze pokojowej i ciśnieniu atmosferycznym, …
Platyna zamiast złota? Czy warto dziś inwestować w ten metal?
A może masowo przechodzimy na wodór? Producenci samochodów, tacy jak Volkswagen i Audi, dużo inwestują w jazdę na wodorze. Dla katalizatorów w ogniwach …
Jak sprawdzić czy platyna to platyna: poradnik autentyczności …
Platyna ma wysoką temperaturę topnienia i zdolność do absorpcji wodoru. Metody weryfikacji autentyczności platyny obejmują testy chemiczne, sprawdzanie oznaczeń i …
Produkcja wodoru: wszystko, co powinieneś wiedzieć
Innowacyjne technologie, takie jak metalohydrydy czy ciekły wodór, oferują obiecujące perspektywy dla przyszłości magazynowania wodoru. Rozwój tych technologii może przynieść rozwiązania umożliwiające bezpieczne, wydajne i ekonomiczne przechowywanie większych ilości wodoru, co jest kluczowe dla jego szerokiego wykorzystania.
Wodór – Co to jest i jakie ma właściwości? Zastosowanie wodoru
Na Ziemi może być wytwarzany w reakcjach chemicznych lub elektrolizie wody. Wodór jest również produktem ubocznym wielu procesów przemysłowych. Wodór w przyrodzie – związki zawierające wodór. Wodór w czystej postaci niemal nie występuje w przyrodzie ze względu na swoją reaktywność. Zazwyczaj występuje w związkach chemicznych, z których …
Wodór – Bezemisyjne Paliwo Przyszłości
W zastosowaniach mobilnych nawet wodór szary jest mniej emisyjny niż benzyna czy diesel. Ponadto, w strategiach wodorowych poszczególnych państw oraz UE, zakłada się przejściowe stosowanie wodoru szarego i niebieskiego, przy jednoczesnym rozwoju infrastruktury oraz produkcji wodoru zielonego, co powinno prowadzić do większej dostępności …
Platyna
Platyna nie utlenia się (nie rdzewieje) w powietrzu, w żadnej temperaturze. Ulega jednak korozji poprzez halogeny, cyjanki, siarkę i żrące alkaloidy. Nie można jej rozpuścić w …
Rajd na cenach platyny to ukryta walka o zielony wodór
Platyna i zielony wodór. W minionym tygodniu cena platyny pierwszy raz od sześciu lat przebiła granicę 1 300 dolarów za uncję. To najwyższy poziom od września 2014 roku. Na koniec tego tygodnia cena spadła o ok. kilkanaście dolarów.
Gospodarka wodorowa, czyli wodór jako nośnik …
Czy wodór zastąpi paliwa kopalne? Odpowiedź na to pytanie jest trudna. Niewątpliwie wodór ma ogromny potencjał, aby stać się ważną częścią globalnego systemu energetycznego. Jednak w najbliższych latach …
Przechowywanie wodoru – Wikipedia, wolna encyklopedia
Przechowywanie wodoru – dział techniki poświęcony metodom przechowywania wodoru, głównie jako paliwa o bardzo wysokiej wartości energetycznej.Przechowywanie wodoru jest przedmiotem licznych badań, zarówno cywilnych jak i wojskowych, ośrodków naukowych, szczególnie w kontekście zwiększonego zainteresowania bezpieczeństwem energetycznym i polityką …
Czym jest i jak powstaje zielony wodór? | Reo.pl
Cechuje się wysoką wartością energetyczną i może być wykorzystany nie tylko jako źródło energii, ale też jej magazyn. Obecne technologie pozwalają na pozyskiwanie wodoru na wiele różnych sposobów 1. Wodór konwencjonalny (określony jako szary) pozyskuje się z paliw nieodnawialnych w wyniku: reformingu gazu ziemnego;