Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Elektrownie wodne w Polsce – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Polska, bogata w liczne rzeki i jeziora, ma ogromny potencjał do wykorzystywania energii wodnej w produkcji energii elektrycznej. Elektrownie wodne odgrywają istotną rolę w polskim miksie energetycznym, przyczyniając się zarówno do dostarczania czystej energii, jak i zwiększania niezależności energetycznej kraju. W tym artykule przyjrzymy się …

Magazyny energii

Technologia magazynowania energii nabiera coraz większego znaczenia w czasach transformacji energetycznej, która wiąże się ze wzrastającym udziałem odnawialnych źródeł energii oraz zmianą struktury systemu energetycznego w kierunku energetyki rozproszonej i inteligentnych systemów zarządzania.

Pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Battery Forum Poland już …

Ostatnie lata to w Polsce „boom" na magazynowanie energii. Choć w naszym kraju sektor przemysłowych i wielkoskalowych bateryjnych magazynów dopiero stawia swoje pierwsze kroki, to bardzo dynamicznie rozwija się segment komercyjnych przydomowych magazynów energii, będących uzupełnieniem instalacji fotowoltaicznych.

Magazyny Energii w Polsce

Nowoczesne technologie magazynowania energii. W ostatnich latach obserwujemy znaczny rozwój nowoczesnych technologii magazynowania energii. Te innowacyjne rozwiązania przyczyniają się do efektywnego wykorzystania energii odnawialnej, co ma kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego systemu energetycznego. Systemy bateryjne, takie jak akumulatory …

Nowa technologia szansą dla elektrowni szczytowo-pompowych w Polsce

Według FPP w kontekście zaktualizowanej dyrektywy o odnawialnych źródłach energii (RED III) i wymogu rozwoju infrastruktury do produkcji i magazynowania energii z OZE obecnie jest kluczowy moment, by Polska skupiła się na nowoczesnych technologiach magazynowania energii. Kwestie te mają się pojawić jako jeden z tematów wrześniowego …

Jaka przyszłość energetyki w Polsce? Oto nowe impulsy w sektorze energii

Mniej więcej dekadę temu turbiny instalowane w Polsce były w stanie produkować energię przy prędkości wiatru w przedziale 10-15 m/s, a obecnie standardem jest przedział 3-25 m/s. Zauważalnym już teraz trendem jest szybki wzrost efektywności energetyki wiatrowej. Moc pojedynczych turbin lądowych sięga 3 MW, podczas gdy kilka lat temu było to …

Magazyny energii w Polsce

Komisja Europejska zatwierdza polski program pomocy państwa o wartości 1,2 mld euro, który ma wspierać inwestycje w magazyny energii elektrycznej, by wspomagać …

Opłacalność magazynów energii w 2022 roku

Magazyny energii w Polsce - jak wygląda rynek? Założenia klimatyczne Unii Europejskiej dotyczące technologii magazynowania energii skupiają się na zdecydowanym rozwoju tego rynku, gdyż jest on uważany za …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie …

– Rok 2024 to rok szansy na budowę silnej branży gospodarczej magazynowania energii w Polsce. W tym roku będziemy koncentrować się na wykorzystanie potencjału tkwiącego w europejskim rozporządzeniu bateryjnym, przepisach …

Przyszłość przemysłu bateryjnego w Polsce – Polskie …

Jak podkreślali uczestnicy debaty „Przyszłość przemysłu bateryjnego w Polsce" zorganizowanej przez PSME, jeśli nie zostanie wprowadzona jednolita polityka państwa w stosunku do sektora bateryjnego, zostaniemy bez magazynów. A to oznacza katastrofę dla rynku energii w Polsce. Magazyny bateryjne na potrzeby systemu elektroenergetycznego to nie jest …

Największe systemy magazynowania energii elektrycznej

W 2016 roku uruchomiony został w firmie Energa Operator, w okolicach Pucka na Pomorzu pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Unii Europejskiej, magazyn energii. W połączeniu z planowaną farmą fotowoltaiczną i istniejącymi już źródłami wiatrowymi, biogazownią i odbiorcami, tworzy on tzw. lokalny obszar bilansowania (LOB), na którym testowane jest …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

energii (OZE) w bilansie energetycznym jest wielkim wyzwaniem rozwojowym nie tylko Polski, ale większości rozwiniętych gospodarek świata. W związku z brakiem odpowiednio rozwiniętych sposobów magazynowania energii na dużą skalę oraz usług służących bilansowaniu systemów elektroenergetycznych, nieograniczony rozwój OZE nie jest możliwy, biorąc pod uwagę ko- …

Wydajność paneli fotowoltaicznych w Polsce – jaki jest uzysk energii w ...

Rozważając wydajność paneli fotowoltaicznych w Polsce, warto też wspomnieć o tym, że ważne jest również sprawienie odpowiednich akumulatorów do magazynowania niewykorzystanej energii. Warto to zrobić szczególnie wówczas, gdy nadwyżka energii produkowanej latem jest niewykorzystywana w całości, a jej zapasy z powodzeniem mogą być …

Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych …

Nasz udział w krajowym rynku elektrowni szczytowo - pompowych wynosi około 90 proc. Elektrownie szczytowo – pompowe, oprócz funkcji stabilizowania energii w sieci, są przede wszystkim dojrzałą technologią wielkoskalowego magazynowania energii elektrycznej, niezbędną do wspierania rozwoju źródeł OZE w Polsce – wyjaśnia Paweł Śliwa, wiceprezes zarządu PGE …

Energetyka jądrowa w Polsce. Jak i dlaczego?

Problemem Polski jest bowiem potrzeba zapewnienia magazynowania energii nie na potrzeby szczytów dobowych, gdy nie ma wystarczającej energii z OZE (tzn. na maksymalnie kilka godzin w ciągu doby), lecz na problemy z dostępnością sezonową, gdy przez długie tygodnie nie ma odpowiednich warunków atmosferycznych do produkcji wystarczającej …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na magazyny energii

W skali roku dają do systemu średnio zaledwie 1,1 proc. energii elektrycznej, a przez susze — w ostatnich miesiącach zaledwie 0,4 proc. Problem w tym, że po pierwsze, gdy jest za gorąco, to takie magazyny energii mogą nie działać z braku wody, a po drugie, budowa podobnej instalacji może trwać nawet 10 lat.Znalezienie odpowiedniej lokalizacji też nie jest …

Magazyn energii

Poziom 2 - magazyn energii jest ładowany z instalacji fotowoltaicznej w czasie pracy w trybie zasilania awaryjnego i zapewnia ochronę przed wielodniowymi blackoutami. To najważniejszy czynnik. Pod względem ochrony zapewnianej przed awariami krótkotrwałymi można podzielić systemy zasilania awaryjnego pod względem utrzymywanej rezerwy energii …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Przy czym istotnym jest fakt, że 47 z ww. 54 operatorów miało puste rejestry, co wynika z faktu braku magazynów energii elektrycznej przyłączonych do ich sieci. W stosunku do operatorów, w przypadku których nie udało się uzyskać informacji o elektronicznym rejestrze, wysłano wezwania do przedstawienia informacji w zakresie wypełnienia obowiązku, o którym mowa w art. 43g ust. …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Te wielkoskalowe magazyny od lat funkcjonowały w Polsce jako jednostki wytwórcze. Z chwilą wprowadzenia w 2021 r. zmiany przepisów, jednostki te, w zakresie pracy w cyklu szczytowo …

Magazynowanie energii elektrycznej – pierwszy raport …

Magazynowanie energii elektrycznej – pierwszy raport Prezesa URE - Aktualności - Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci …

Jak magazynuje się energię elektryczną w Polsce?

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki musi wydać koncesję na każdy magazyn energii elektrycznej o łącznej mocy zainstalowanej większej niż 10 MW. Mniejsze magazyny (o mocy od 50 kW do 10 MW) wymagają tylko …

Barbara Adamska: Nowe regulacje stawiają polski rynek magazynowania ...

Nowelizacja Prawa energetycznego znosi bariery rozwoju branży magazynowania energii w Polsce. Otwiera możliwości wykorzystania magazynów energii w różnych obszarach systemu elektroenergetycznego, racjonalnie reguluje kwestię koncesjonowania, całkowicie wyłącza magazynowanie energii elektrycznej z obowiązku …

Polskie plany wodorowe

Chęci osiągnięcia neutralności klimatycznej spowodowały większe zainteresowanie wodorem. W tym kontekście najistotniejsza jest zielona odmiana surowca, czyli pozyskiwana dzięki energii ze źródeł odnawialnych. Polska jest 3 producentem wodoru na świecie, ale głównie wytwarza typ szary, emitujący gazy cieplarniane. Opracowanie metod …

Energy Storage News o nowelizacji polskiego Prawa …

Nowe zasady obejmują koncesjonowanie systemów magazynowania energii elektrycznej w sposób, który według Adamskiej jest „racjonalny" oraz eliminują obowiązek …

Magazyny energii to priorytet rynku OZE. W Polsce jednak mogą …

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii wskazuje, że obniżenie KWD docelowo może negatywnie rzutować na rozwój technologii magazynowania energii, która jest kluczowa dla polskiego systemu energetycznego. W Polsce bowiem jest coraz więcej instalacji produkujących tanią, odnawialną energię, w okresach wysokiej generacji nie ma jednak …

Naukowcy badają wykorzystanie magazynów ...

"Chcemy także określić potencjał możliwości magazynowania energii na terenach pogórniczych i innych możliwych do wykorzystania miejscach w Polsce i Europie. Tym samym stworzymy nowe perspektywy i zaproponujemy innowacyjne sposoby zagospodarowania tych regionów związanych z produkcją energii konwencjonalnej" - wyjaśnił prof. Przemysław Moczko.

Sejm przyjął kompleksowe regulacje dla magazynów energii

Polityka UE w zakresie energii i klimatu postrzega magazyny energii jako kluczową technologię wspomagającą gospodarkę niskoemisyjną, przeznaczając znaczące …

Wielkoskalowe magazyny energii w Polsce coraz bliżej

Jak wskazuje, jeszcze do niedawna zainteresowanie rynkiem magazynowania energii i inwestowaniem w takie instalacje było niewielkie – zarówno w Polsce, jak i globalnie. Jednak to się zmienia na przestrzeni ostatnich kilku lat. Według wyliczeń BloombergNEF w 2022 roku padł rekord i globalnie do użytku oddano 16 GW mocy (35 GWh pojemności), co …

MAPA DROGOWA DLA RYNKU MAGAZYNÓW CIEPŁA W POLSCE …

Rola magazynów ciepła w efektywnym zarządzaniu nadwyżkami energii jest kluczowa dla stabilizacji całego systemu energetycz-nego. Znajduje to odzwierciedlenie w dokumentach strategicznych, za które odpowiedzialne jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Krajowy Plan na rzecz Energii i Klimatu, Polityka Energetyczna Polski do 2040r. czy Strategia dla …

Magazyny energii – klucz do stabilności polskiej sieci

1 · Jak budować, ale nie skończyć. Satyryczny Przegląd Energetyczny prof. Konrada Świrskiego. Wzrost roli odnawialnych źródeł energii w Polsce stawia nowe wyzwania dla systemu elektroenergetycznego. Magazyny energii mogą …

Odnawialne źródła energii w polsce: perspektywy i wyzwania

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w Polsce stawia jednak także przed krajem pewne wyzwania. Jednym z głównych aspektów wymagających uwagi jest rozwój infrastruktury magazynowania energii, aby efektywnie gromadzić energię wytwarzaną przez źródła odnawialne.Kluczowym zagadnieniem staje się również konieczność dostosowania sieci …

Energia odnawialna – wszystko co powinieneś wiedzieć

Energia odnawialna w Polsce. W Polsce energia odnawialna stanowi coraz ważniejsze źródło energii, chociaż wciąż pozostaje ona na niższym poziomie niż w innych krajach europejskich. Według danych Eurostatu w roku 2020 udział energii odnawialnej w całkowitej produkcji energii elektrycznej w Polsce wyniósł 17,4%, co oznacza wzrost o ...