Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Przyszłość rynku energii w Polsce. Rosnąca rola konsumenta w …

Zmiany na rynku energii elektrycznej oraz wpływ polityki unijnej na transformację energetyczną w Polsce były głównymi tematami debaty, która odbyła się 21 września 2021r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) z inicjatywy Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej (PKEE). Przedstawiciele administracji, środowisk akademickich oraz organizacji …

Najnowsze przepisy i normy dotyczące instalacji …

Nowe przepisy i normy dotyczące instalacji elektrycznych w Polsce wprowadzają wiele zmian, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników oraz zwiększenie efektywności energetycznej. W artykule …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Ten ponad dwukrotny wzrost w stosunku do obecnych możliwości akumulacyjnych jest konieczny, ponieważ, jak podkreśla Komisja Europejska, magazynowanie energii może wspierać plany UE dotyczące unii energetycznej, pomagając w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego, dobrze funkcjonującego rynku wewnętrznego i przyczyniając się do zwiększenia liczby …

Magazyn Energii. 5 rzeczy, o których musisz wiedzieć.

Magazyn energii to urządzenie służące do przechowywania energii elektrycznej w celu późniejszego wykorzystania. Jest to szczególnie ważne w kontekście rozwoju energii odnawialnej, gdzie produkcja energii może być niestabilna lub nieregularna (np. w przypadku energii słonecznej lub wiatrowej). Magazyny energii pozwalają na gromadzenie nadwyżki …

Bateria litowa LiFePO5 o mocy 5 kW i mocy 4 kW Wszystko w …

Uniwersalny akumulator do przechowywania energii z wbudowanym falownikiem, kontrolerem i bateriami, plug and play. Ze względu na prostą obsługę, elastyczną mobilność i wystarczającą …

Prognozy cen Energii w Polsce w horyzoncie

32% OZE w zużyciu energii brutto w elektroenergetyce), udział węgla w wytwarzaniu energii elektrycznej nie będzie przekraczać 56% w 2030 r., gaz ziemny będzie paliwem pomostowym. W załączniku nr. 2 do PEP 2040 zawarto dwa scenariusze rozwoju sektora paliwowo-energetycznego

Rozporządzenie 2019/424 ustanawiające wymogi dotyczące

KOMISJA EUROPEJSKA, uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,. uwzględniając dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającą ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów związanych z energią 1, w szczególności jej art. 15 ust. 1,. po konsultacji z forum …

Inne decyzje, informacje, sprawozdania opublikowane w 2024 r.

Załączniki w wersji tabelarycznej dostępne na stronie - Energia elektryczna - Plany rozwoju: Plan wprowadzania ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej (800 KB) EE 139/2024 29 maja 2024: Plan wprowadzania ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej na okres od dnia 1 czerwca 2024 r. do dnia 31 ...

Wyjaśnienie techniczne | Badanie wzrostu liczby akumulatorów …

Coraz większą popularnością cieszą się zestawy akumulatorów litowych do przechowywania energii o niskim napięciu jako wydajne i niezawodne rozwiązanie do …

Plan REPowerEU

18 maja 2022 r. Komisja Europejska (KE) opublikowała plan REPowerEU – pakiet planowanych do przyjęcia rozwiązań nakierowanych na szybkie zmniejszenie zależności UE od rosyjskich paliw kopalnych m . poprzez przyspieszenie transformacji energetycznej i ułatwienie realizacji inwestycji w zakresie odnawialnych źródeł energii (OZE). ...

Przewodnik po systemie wsparcia polskich odnawialnych źródeł energii …

Na poziomie Unii Europejskiej Polska ma obowiązek do 2020 r. osiągnąć 15-procentowy udział energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w końcowym zużyciu energii elektrycznej. Ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Ustawa o OZE) przewiduje stopniowe przejście od sy stemu świadectw pochodzenia do systemu aukcyjnego.

Szkolenie i warsztaty: RYNEK ENERGII W POLSCE I MODELE ZAKUPU ENERGII

RYNEK ENERGII W POLSCE I MODELE ZAKUPU ENERGII 26 października 2023 r., Warszawa . Konsumenci myśleli, że rok 2018 był najgorszym na TGE – mylili się. Rok 2021 był jeszcze gorszy – najburzliwszy na Towarowej Giełdzie Energii w historii. Ceny energii i gazu poszybowały w górę o ponad 100 %, system elektroenergetyczny jest na granicy wytrzymałości, a całą …

Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej

Oferowane rozwiązania powinny umożliwić przechowywanie magazynów energii przez dłuższy czas bez ich trwałego uszkodzenia lub kilkukrotnego zmniejszenia żywotności. Istotną cechą …

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do magazynowania energii (2019/2189(INI)) (2021/C 371/08)

Kompletny przewodnik po przedłużaniu żywotności baterii litowej ...

Kompletny przewodnik po przedłużaniu żywotności baterii litowej pojazdów elektrycznych. Wraz z rosnącym popytem na pojazdy elektryczne menedżerowie projektów zajmujących się akumulatorami starają się je zapewnić projekty baterii litowych wytrzymać próbę czasu. Chociaż przeciętny akumulator pojazdu elektrycznego może wytrzymać od 5 do 20 lat, …

„Jakie zmiany przyniesie REDIII?" – Komentarz Polskiego ...

30 marca 2023 roku instytucje unijne osiągnęły i ogłosiły wstępne porozumienie dotyczące Dyrektywy zmieniającej dyrektywę w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych [1] (tzw. „rewizja Dyrektywy RED", „Dyrektywa REDIII", ang. Renewable Energy Directive), wchodzącej w skład pakietu legislacyjnego „Fit for 55", opublikowanego przez …

Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym

Dla przykładu w ustawie Prawo energetyczne [2] magazyn energii definiowano jako „instalację służącą do przechowywania energii, przyłączoną do sieci, mającą zdolność do dostawy energii elektrycznej do sieci". Co ciekawe, to pojęcie do Prawa energetycznego, będącego nadrzędnym polskim aktem prawnym w zakresie energetyki, wprowadzono dopiero …

Rozporządzenie 2023/826 ustanawiające wymogi dotyczące

Rozporządzenie 2023/826 ustanawiające wymogi dotyczące ekoprojektu dla zużycia energii przez elektryczne i elektroniczne urządzenia gospodarstwa domowego i urządzenia biurowe w trybie wyłączenia, czuwania i czuwania przy podłączeniu do sieci na podstawie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE oraz uchylające …

Mój Prąd 5.0

22 kwietnia 2023 roku ruszyło zbieranie wniosków w programie dofinansowania do fotowoltaiki i urządzeń dodatkowy - Mój Prąd 5.0. W stosunku do poprzednich edycji dofinansowania zmienił się nie tylko zakres i wysokość świadczeń, ale również grupa osób, które mogą złożyć wniosek o dotacje. Zobacz, co trzeba wiedzieć, aby skorzystać z dofinansowania w programie Mój Prąd 5.0.

Zielone inwestycje

Inwestycje w lądowe farmy wiatrowe lub panele fotowoltaiczne wyróżnia bardzo duży nakład inwestycyjny (CAPEX). Oznacza to, że w większości przypadków deweloper takiej instalacji będzie ubiegać się o wsparcie finansowe od instytucji finansowych, które potrzebują mieć pewne zabezpieczenie aby zdecydować się na zainwestowanie środków na dane zielone …

Spis treści

3.2 Rynek energii elektrycznej (Jacek Biedrzycki, Małgorzata Kozak) 3.3 Rynek gazu (Andrzej Sanderski, Piotr Seklecki) 3.4 Rynek odnawialnych źródeł energii (Katarzyna Janiszewska) Rozdział 4. Systemy regulacyjne energetyki w krajach Unii Europejskiej (zespół) 4.1 Regulacja instytucjonalna w poszczególnych krajach - Hiszpania - Niemcy ...

Magazyny energii elektrycznej, czyli w pogoni za stabilnością

Wraz z postępującą transformacją energetyczną Polski oraz Europy, zdolności do magazynowania energii elektrycznej staną się niezbędne do właściwej pracy systemu. O ile …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Na rysunku 8. przedstawiono udział krajów Unii Europejskiej w łącznej mocy instalacji magazynowania energii, która wynosi obecnie ok. 145 GW, jak widać w stosunku do swojego potencjału energetycznego Polska nie wykorzystuje możliwości magazynowania energii w stosunku w jakim to powinno następować, co stanowi duży potencjał do rozwoju branży …

Magazyn energii do fotowoltaiki. Co warto wiedzieć o fotowoltaice …

Magazyny energii to urządzenia, które służą do przechowywania energii i umożliwiają jej zużywanie w czasie innym, niż jest ona wytwarzana w instalacji fotowoltaicznej, np. w nocy, lub kiedy instalacja generuje mniej prądu, np. w pochmurne dni. Magazynowana energia może być również zużywana w czasie, kiedy zapotrzebowanie w domu przewyższa …

Europa na progu rewolucji. Magazyny energii mogą wreszcie być …

W systemie opartym na niestabilnej energii ze źródeł odnawialnych baterie tworzące magazyny energii odgrywają kluczową rolę, ponieważ mogą magazynować energię …

Ranking zasilaczy komputerowych. Jaki zasilacz do komputera w …

Jeśli do Twojego aktualnego komputera nie potrzebujesz więcej niż 550 W zasilacza, to absolutnie nie ma sensu inwestować w jednostkę np. 850 W czy – olaboga – 1000 W. To się mija z celem. Ale +100 (maksymalnie +200 W) może uratować Cię w przyszłości przed wymianą tego podzespołu. Regulacja napięć. Niezwykle istotnym parametrem zasilaczy jest …

Platformy Monitoringu

właścicielom systemów niezależność energetyczną poprzez wykorzystanie baterii do przechowywania energii i dostarczania zasilania stosownie do potrzeb. Jednym z głównych zastosowań rozwiązania do magazynowania energii jest programowanie profili magazynu energii, w ramach których system pracuje zgodnie ze skonfigurowanym profilem …

Rozporządzenie 2019/424 ustanawiające wymogi dotyczące

Przewiduje się, że roczne zużycie energii przez produkty do przechowywania danych wyniesie 30 TWh w 2030 r., a po uwzględnieniu również infrastruktury - 47 TWh. Z badania przygotowawczego wynika, że zużycie energii przez serwery i produkty do przechowywania danych w fazie użytkowania można znacznie zmniejszyć.

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Rynek magazynów energii w Polsce znajduje się na początku 2023 roku w fazie pierwszych inwestycji, wdrażania programów wsparcia i niewystarczających jeszcze inicjatyw informacyjnych ze strony ustawodawcy. Miesiąc od uruchomienia dopłat do zakupu magazynów energii, nie złożono w tym zakresie żadnego wniosku.

Jakie zasilacze do komputerów? Ranking najlepszych

Zasilacze do komputerów to często pomijany element składowy pecetów. Wiele osób zapomina bowiem, że urządzenia ten nie tylko dostarczają energii podzespołom, ale chronią je również przed groźnymi przepięciami w sieci elektrycznej. Dowiedz się zatem, jak wybrać odpowiedni zasilacz i poznaj najlepsze modele dostępne obecnie na rynku.

Dofinansowanie do magazynów energii [2024]

Dofinansowanie do magazynów energii dla rolników. W zestawieniu poniżej znajdziecie listę narzędzi wspierających zakup magazynów energii. Dotacje na fotowoltaikę dla rolników w 2024 roku: Nazwa programu …

Już w 2026 roku PGE uruchomi największy w Europie magazyn …

Do końca września 2026 roku Polska Grupa Energetyczna (PGE) planuje uruchomić największy w Polsce i jeden z największych w Europie bateryjny magazyn energii. …

Odnawialne źródła energii. Czym są i co należy o nich …

W naszym kraju od wielu lat obserwujemy regularny wzrost znaczenia odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym., Zgodnie z prawem Unii Europejskiej, Polska zobowiązana była do wygenerowania 15% …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Udział poszczególnych krajów Unii Europejskiej w instalacjach magazynujących energię – łączna moc zainstalowana 145 GW (na podstawie [8]) Wzrost udziału odnawialnych …

Lepsze magazynowanie energii w UE impulsem do dekarbonizacji

Decentralizacja przechowywania energii – popularyzowanie baterii domowych i akumulatorów. Energia z odnawialnych źródeł to coraz większa część europejskiego koszyka …

Nowe ramy regulacyjne UE dotyczace baterii

Komisja Europejska przedstawiła wniosek dotyczący modernizacji ram regulacyjnych dotyczących baterii oraz zapewnienia zrównoważonego charakteru i konkurencyjności unijnych łańcuchów …

Dobór zasilacza UPS w rozwiązaniach profesjonalnych

W przypadku współpracy centralnego zasilacza UPS z zapasowym źródłem energii elektrycznej, np. w postaci agregatu prądotwórczego (układ UPS-agregat), pojemność magazynu energii powinna być dobrana tak, aby w pełni obciążony zasilacz UPS nie wyłączył się przed uruchomieniem i ustabilizowaniem się agregatu prądotwórczego (zwykle czas ten nie może …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Według definicji prawa energetycznego magazyn energii to: „instalacja służąca do przechowywania energii, przyłączona do sieci, mająca zdolność do dostawy energii elektrycznej do sieci". Natomiast ustawa o OZE definiuje go tak: „Wyodrębnione urządzenie lub zespół urządzeń służących do przechowywania energii w dowolnej postaci, niepowodujących …