Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …

Jak wygląda proces montażu przemysłowego magazynu energii …

W tym artykule przedstawimy krok po kroku, jak przebiega proces wdrażania przemysłowego magazynu energii, jakie formalności należy spełnić oraz na co zwrócić szczególną uwagę, …

Magazynowanie energii

Łączna moc elektrowni tego typu w naszym kraju wynosi 1,5 GW i planowane są kolejne inwestycje [patrz: Świat OZE]. Magazyny energii z kołem zamachowym FES (ang. flywheel energy storage), w których energia …

magazynowanie energii i dofinansowania

Oczywistością jest fakt, że instalacje z magazynami energii są droższe od standardowych, jednak przy nowych założeniach posiadanie instalacji magazynującej energię przyspiesza zwrot inwestycji. Sam okres zwrotu jest wydłużony, w dłuższej perspektywie przyniesie on nam jednak większe oszczędności. Dodatkowo często przy takiej instalacji …

Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?

Podobnie jak w konwencjonalnej elektrowni węglowej – energia elektryczna w elektrowni atomowej jest wytwarzana z ciepła. Różnica w działaniu elektrowni atomowej jest taka, że to ciepło nie powstaje ze spalania węgla a z reakcji rozszczepienia jąder atomów uranu 235 (wzbogacony uran) w reaktorze, powstałej na skutek działania neutronów.

Czym jest i jak działa elektrownia wodna?

Elektrownia wodna to rodzaj elektrowni, która wykorzystuje energię kinetyczną lub potencjalną wody do produkcji energii elektrycznej. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej sprawdzonych metod pozyskiwania energii, ceniona za swoją efektywność i niski wpływ na środowisko. W tym artykule przyjrzymy się bliżej działaniu elektrowni wodnych, ich rodzajom i …

Przełom w magazynowaniu energii: Uruchomienie największej na …

Pierwsza na świecie zaawansowana elektrownia demonstracyjna do magazynowania energii sprężonym powietrzem o mocy 300 MW/1800 MWh została …

Magazynowanie energii elektrycznej – mechaniczne zasobniki …

Energia elektryczna może być magazynowana w postaci energii kinetycznej koła zamachowego (flywheel). Pojemność takiego magazynu zależy od wirującej masy, jej kształtu …

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Wykorzystanie technologii magazynowania energii do uniezależnienia dostaw ciepła (np. z elektrociepłowni, elektrowni cieplnych) i zapotrzebowania (np. do ogrzewania i …

Technologie magazynowania energii

Opierając się na danych z raportu „Dostępne i przyszłe formy magazynowania energii" Fundacji WWF Polska, przedstawię obiecujące rozwiązania, które są rozwijane lub już …

Wybrane zagadnienia projektowania instalacji elektrycznej typu …

Szczegółowo opisano elementy projektu instalacji fotowoltaicznej w domu jednorodzinnym. - Wstęp Z posiadania domowej elektrowni fotowoltaicznej typu OZE płynie wiele korzyści. Główna zaleta to ograniczenie rachunków za energię elektryczną do minimum opłat stałych. Jeżeli gospodarstwo domowe będzie zależne tylko od energii ...

Magazynowanie energii słonecznej

W zbiorniku powstaje ciśnienie o wartości nawet 300 barów. Niestety, takie układy mają zastosowanie jedynie w przypadku większych instalacji jak np. elektrowni. W przypadku tego typu magazynów energii do sprężania powietrza wykorzystuje się energię elektryczną, która produkowana jest przez elektrownie wiatrowe i fotowoltaiczne.

Magazynowanie energii elektrycznej – Wikipedia, wolna …

Magazynowanie energii elektrycznej – przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do innej postaci energii, przechowanie tej energii, a następnie ponowne jej przetworzenie na energię elektryczną .

Jak powstaje prąd – odkryj proces produkcji energii elektrycznej

Produkcja energii to złożony proces pełen różnych technologii i urządzeń. Jak powstaje prąd w praktyce? Proces konwersji różnorodnych form energii w prąd elektryczny jest fascynujący. W skrócie: 1. Indukcja elektromagnetyczna: Proces ten wytwarza prąd elektryczny dzięki ruchowi. Odkrycie tego zjawiska było kluczowe.

Jak płacić mniej za energię elektryczną? Poradnik dla …

Musisz być właścicielem licznika energii, czyli masz zawartą umowę na dostawy energii. To oznacza, że obiekty, w których przedsiębiorca otrzymuje energię w formie refaktury lub czynszu, nie mają możliwości instalacji. Musisz mieć dostępną powierzchnię (dach lub grunt) w pobliżu twojego licznika. Instalacja fotowoltaiczna ...

Film (standardowy)

Obok głównych budynków elektrowni widoczne są mniejsze brązowe budowle. Teren elektrowni otoczony jest żółtozielonymi łąkami i polami. Następnie na ekranie pojawia się film przedstawiający kręcące się, łopaty wiatraka, który wytwarza prąd elektryczny. Trzy łopaty wiatraka zamontowane są na wysokim i białym słupie. Końce ...

Elektrownia Power-to-X na terenie kopalni. Jest wniosek o koncesję

Następnie wodór będzie magazynowany. System umożliwi konwersję H2 z powrotem w energię elektryczną za pośrednictwem wysokowydajnej elektrowni gazowo-parowej o cyklu kombinowanym (CCGT) o mocy 945 MW. Drugim układem będzie system magazynowania ciepła odpadowego przechowujący energię cieplną i uwalniający ją z opóźnieniem.

Porównanie technologii magazynowania energii

W tym artykule dokonamy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów cieplnych i CAES (Compressed Air …

Klucz do przyszłości Energiewende: wsparcie budowy nowych elektrowni

Po wielu tygodniach negocjacji liderzy koalicji SPD–Zieloni–FDP zdołali dojść do kierunkowego porozumienia w sprawie strategii dotyczącej budowy nowych elektrowni, które mają stanowić uzupełnienie odnawialnych źródeł energii (OZE) i umożliwić odejście od węgla. Pierwszym krokiem w tę stronę ma być wsparcie finansowe inwestycji w zdolne do przejścia na …

Magazynowanie energii

Aktualnie w wielu ośrodkach prowadzone są badania nad wykorzystaniem wodoru do zamiany energii elektrycznej wytworzonej z instalacji fotowoltaicznych na energię chemiczną. Umożliwi to ekonomiczne przechowywanie i wykorzystanie zmagazynowanej energii w dłuższym okresie i większej ilości. Akumulator wodorowy wykorzystuje nadmiar pobranej energii, działając na …

Działanie elektrowni jądrowej

Sprawność elektrowni atomowej Sprawność elektrowni atomowej waha się w granicach 30 – 40 %, czyli jest nieznacznie niższa niż sprawność elektrowni konwencjonalnej. Elektrownia atomowa wytwarza jednak dużo większą moc – jednostkowy blok energetyczny elektrowni jądrowej jest w stanie wyprodukować od 900 do 1400 MW czystej energii.

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Magazyny energii dzieli się ze względu na ich wielkość (przydomowe i przemysłowe) oraz zastosowane technologie, wśród których wyróżnia się głównie elektrownie szczytowo …

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu …

Dla lokalizacji instalacji OZE proponowane jest umożliwienie sporządzenia i uchwalania planu miejscowego albo jego zmiany w trybie postępowania uproszczonego. Termin przewidziany dla tego postępowania ma być porównywalny z terminem przygotowania decyzji warunków zabudowy. Powyższe ułatwienie nie dotyczy instalacji elektrowni wiatrowych.

Moduł kontrolny baterii magazynującej energię BTS …

Kompletny magazyn energii do instalacji fotowoltaicznej składa się z modułu sterującego - kontrolnego (BTS 5K-BDU) oraz baterii magazynujących (BTS 5K). Zadaniem magazynów energii jest przechowywanie energii zgromadzonej …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

W skali roku dają do systemu średnio zaledwie 1,1 proc. energii elektrycznej, a przez susze — w ostatnich miesiącach zaledwie 0,4 proc. Problem w tym, że po pierwsze, gdy jest za gorąco, to takie magazyny energii mogą nie działać z braku wody, a po drugie, budowa podobnej instalacji może trwać nawet 10 lat.Znalezienie odpowiedniej lokalizacji też nie jest …

Rozdział IV. Sytuacja obecna i prognozy rozwoju …

Zapotrzebowanie na energię pierwotną dla elektroenergetyki zależy od kształtowania się struktury energii pierwotnej i finalnej w kraju. W założeniach polityki energetycznej Polski do 2020 roku [9] zakłada się stabilizację zużycia energii finalnej do 2010 roku, co jest uzasadnione w świetle obserwowanych trendów gospodarki światowej i specyfiki krajów w transformacji.

Jak działają układy CCGT?

Do głównych zalet elektrowni posiadająych układ CCGT należy: Zwiększona wydajność produkcyjna zakładu - wzrost wynoszący około 50%. Niższe koszty inwestycji - w porównaniu do konwencjonalnej elektrowni parowej mniejsze nawet o 30%. Zmniejszone zapotrzebowanie na wodę. Możliwość instalacji podzielonej na etapy.

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Jeżeli produkujesz energię przy użyciu instalacji fotowoltaicznej (jesteś prosumentem), możesz odzyskać jej część w ramach systemu opustów. Ilość odzyskanej energii jest zależna od mocy instalacji. Jeżeli Twoja umowa została podpisana przed datą 1 kwietnia 2022 roku, możesz korzystać z metody opustów aż do upływu jej terminu. Podpisanie umowy …

Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie

Wyprodukowaną przez fotowoltaikę energię elektryczną można przechowywać na wiele sposobów. Niektóre z nich nadają się do małych instalacji, inne mają sens jedynie w przypadku dużej produkcji. Najpopularniejszym z tych sposobów jest zamiana na energię elektrochemiczną. To właśnie na tej zasadzie działają popularne obecnie ...

Prąd z wody, czyli jak działa elektrownia wodna?

Urządzenie to pod wpływem napierającej na nie wody zaczyna się obracać, jednocześnie zamieniając energię kinetyczną wody w mechaniczną. Ta z kolei wędruje do generatora, który przekształca ją w prąd. Produkt końcowy, czyli energia elektryczna, zostaje na końcu przekazany do sieci elektroenergetycznej. Podział elektrowni wodnych

WYSTĘPOWANIE ELEKTROWNI BIOGAZOWYCH W POLSCE …

i wielkopolskim. Pod względem mocy instalacji biogazowych przeważają, te które wy-twarzają energię z biogazu rolniczego, głównie w zachodniej Polsce oraz w wojewódz-twie podlaskim i lubelskim. Województwo pomorskie wyróżnia się pod względem mocy instalacji. 18 biogazowni wyprodukowało około 20,0 MW energii, podczas gdy

Budowa elektrowni wiatrowej krok po kroku: Od planowania do ...

Budowa elektrowni wiatrowej jest kompleksowym procesem, który obejmuje wiele etapów, począwszy od planowania i analizy lokalizacji, aż do finalnej instalacji i uruchomienia. W tym artykule omówimy poszczególne kroki, jakie są podejmowane podczas budowy elektrowni wiatrowej, skupiając się na technicznych aspektach tego procesu.

AMB Energia uruchomiła największą elektrownię słoneczną w …

Fotowoltaika razem z innymi źródłami odnawialnymi stopniowo w skali globalnej wypiera gaz i węgiel, np. w Niemczech zainstalowanych jest obecnie około 1,4 miliona instalacji fotowoltaicznych, natomiast w Australii blisko co piąty dom jest zasilany energią słoneczną – informuje AMB Energia.

Produkcja energii elektrycznej Raport roczny

Produkcja energii elektrycznej w latach 2018-2023. Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych produkcja energii elektrycznej w Polsce w 2023 r. wyniosła 163 629 GWh, czyli o 13% mniej niż w poprzednim …

Najprostszy schemat domowej instalacji elektrycznej

W dzisiejszym artykule omówimy najprostszy schemat domowej instalacji elektrycznej, który pozwoli Ci zrozumieć podstawy tego tematu oraz jak krok po kroku stworzyć własny schemat. Przedstawimy również kluczowe …

Rodzaje źródeł energii odnawialnej i nieodnawialnej

Moc instalacji wiatrowych w Polsce zbiorniki geotermalne Moc instalacji wiatrowych zainstalowanych w Polsce. Źródło: Wikipedia. Główne zasoby wód geotermalnych koncentrują się na obszarze niżowym, szczególnie w pasie od Szczecina do Łodzi, w rejonie grudziądzko-warszawskim oraz w rejonie przedkarpackim. Występują tam niskotemperaturowe zasoby …

Jak magazynować energię z wiatru?

Wedle dokumentu o nazwie „Polityka energetyczna Polski 2030", do określonego w strategii roku, stopień wykorzystania mocy elektrowni wiatrowych zlokalizowanych w kraju ma wynieść 26 proc. Warto dodać w tym miejscu, że w 2030 roku do krajowej sieci zostanie wprowadzone 165 TWh energii, w tym 20 TWh z elektrowni wiatrowych, czyli 12,1 proc. całej produkcji energii.