Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Biuro Komunikacji
Dyrektor: Jakub Stefaniak Zastępca dyrektora: Maciej Izdebski tel. 22 411 98 60 e-mail: [email protected] Zadania biura. Biuro Komunikacji odpowiada za: kształtowanie, we współpracy z komórkami organizacyjnymi, wizerunku Ministerstwa oraz realizację zadań związanych z działalnością promocyjną w zakresie spraw należących do właściwości Ministra;
Fotowoltaika w firmie – ewidencja energii elektrycznej
zużywają energię elektryczną i posiadają koncesję na wytwarzanie, magazynowanie, przesyłanie, dystrybucję lub obrót energią elektryczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne. zużywają energię elektryczną na własne potrzeby i nie posiadają koncesji, o której mowa w punkcie wyżej.
Ministerstwo Rozwoju i Technologii 4 kwietnia 2022 r.
Ministerstwo Rozwoju i Technologii 4 kwietnia 2022 r. Departament Planowania Przestrzennego Dotyczy: zasad lokalizacji urządzeń wytwarzających energię z odnawialnych źródeł energii po wejściu w życie ustawy z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw Szanowny Panie Prezesie, w odpowiedzi na pismo z dnia …
Korzystanie z magazynu energii elektrycznej | PwC
Eksploatacja magazynów energii elektrycznej o łącznej zainstalowanej mocy powyżej 10 MW wymaga wcześniejszego uzyskania koncesji, a co za tym idzie - spełnienia obowiązków …
Magazynowanie energii
Łączna moc elektrowni tego typu w naszym kraju wynosi 1,5 GW i planowane są kolejne inwestycje [patrz: Świat OZE]. Magazyny energii z kołem zamachowym FES (ang. flywheel energy storage), w których energia elektryczna napędza obracające się koło. Energię odzyskuje się podczas wyhamowywania (spowalniania) koła (Olabi i in., 2021).
Magazyny Energii dla Przemysłu – Skuteczne Rozwiązania
W przyszłości magazyny energii będą łączyć się z inteligentnymi systemami zarządzania energią. To pozwoli lepiej wykorzystywać i rozdysponowywać energię elektryczną. Nowe możliwości, jak integracja z samochodami elektrycznymi czy rozwój technologii odnawialnych, pomogą w efektywniejszym wykorzystaniu energii.
Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii
L. mając na uwadze, że technologie przechowywania energii cieplnej mogą stworzyć znaczne możliwości dekarbonizacji sektora energetycznego, gdyż umożliwiają magazynowanie ciepła i …
082-086 Filipowicz
Koncepcja wirtualnej elektrowni stała się możliwa dzięki rozwojowi w ostatnich latach technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych. Obrazowo można przedstawić wirtualną elektrownię jako punkt, do którego zbiegają się: innowacyjne rozwiązania rozproszonej generacji, deregulacja rynku energii elektrycznej i rozwój sektora e-usług. Te technologie mogą transformować biznes ...
Cechy przemysłu tradycyjnego i przemysłu zaawansowanych technologii
tradycyjnego i przemysłu zaawansowanych technologii oraz różnice między nimi. Twoje cele Opiszesz specjalizacje przemysłu na świecie. Przeanalizujesz tendencje panujące obecnie w rozwoju przemysłu. Wyjaśnisz, czym jest przemysł high‐tech oraz jakie są cechy przemysłu zaawansowanych technologii. Źródło: dostępny w internecie: pixabay , domena publiczna. …
Aktualności
14 maja 2021 roku nastąpiło oficjalne przekazanie do eksploatacji bloku energetycznego o mocy 496 MW w Elektrowni Turów, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.
Opublikowano uzupełniające przepisy wspierające rozwój …
Ustawa licznikowa stworzyła ramy prawne dla rozwoju nowoczesnych technologii, umożliwiających integrację energetyki rozproszonej oraz zniosła dotychczasowe …
Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie
Procesy termiczne – energię można zmagazynować przez ochłodzenie powietrza do -195°C co powoduje jego skroplenie. Objętość powietrza spada tysiąc razy, a jego przechowywanie staje się znacznie prostsze niż przechowywanie sprężonego wodoru. Wykorzystanie ciepła odpadowego z elektrowni może podnieść efektywność procesu do 70%.
Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?
Podobnie jak w konwencjonalnej elektrowni węglowej – energia elektryczna w elektrowni atomowej jest wytwarzana z ciepła. Różnica w działaniu elektrowni atomowej jest taka, że to ciepło nie powstaje ze spalania węgla a z reakcji rozszczepienia jąder atomów uranu 235 (wzbogacony uran) w reaktorze, powstałej na skutek działania neutronów.
Trend rozwoju pojazdów elektrycznych i akumulatorów magazynujących ...
Trend rozwoju pojazdów elektrycznych i akumulatorów magazynujących energię za granicą . 2024-05-23 Posted by smartpropel; 01 gru 1. Pojazdy elektryczne: Przyspieszenie internacjonalizacji. Nowe pojazdy energetyczne w 2023 roku: Chiny prowadzą, Europa i Stany Zjednoczone podążają za nimi (1) Od stycznia do października 2023 r. łączna sprzedaż …
Magazynowanie baterii w elektrowni słonecznej: rewolucja w
To ekscytujące widzieć, jak światowy rynek akumulatorów magazynujących energię słoneczną rośnie w tak szybkim tempie. Z przyjemnością dowiesz się, że w Stanach Zjednoczonych zarówno Kalifornia, jak i Teksas są liderami w dziedzinie energii odnawialnej i skupiają się szczególnie na energii słonecznej. W rzeczywistości amerykańska Agencja …
Rola elektrowni szczytowo-pompowych w Krajowym Systemie ...
Zespół Ekspercki do Spraw udowy Elektrowni Szczytowo-Pompowych 4 Tabela 1. Prognoza zapotrzebowania na energię elektryczną netto i na moc netto w szczycie rocznym [GW] 2020 2025 2030 2035 2040 zapotrzebowanie na energię elektryczną netto [TWh] 159,9 170,1 181,1 191,9 204,2 zapotrzebowanie na moc netto w szczycie rocznym [GW]
Mikrokontroler.pl – portal dla elektroników » Szczyt …
Według prognoz szanowanej na całym świecie agencji konsultingowej IHS do 2030 r. łączna moc zainstalowana w zakresie magazynowania energii sięgnie 1420 GWh. Tworzenie na dużą skalę …
Magazyny energii
Departament Elektroenergetyki i Gazu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska zaprasza do składania ofert na wykonanie zamówienia pn. Analiza i opracowanie raportu dotyczącego …
Jakie obowiązki spoczywają na wprowadzających sprzęt …
Rozwój technologii i wciąż rosnący poziom cyfryzacji, niosą za sobą wzrost wykorzystania sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez konsumentów. Konsekwencją zwiększającej się konsumpcji jest powiększająca się liczba elektroodpadów. Jak podaje Organizacja odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego ElektroEko, organizator …
pierwszy raport Prezesa URE
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym …
Unijne wsparcie na rzecz magazynowania energii
Technologie magazynowania energii pozwalają reagować w sposób elastyczny na zaburzenia równowagi będące skutkiem zwiększenia udziału w sieci elektroenergetycznej energii ze …
Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]
Magazyny energii pomagają zaplanować dystrybucję i oszczędzać prąd; Zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego - wskazane wyżej rosnące zużycie energii …
TECHNOLOGIE MAGAZYNOWANIA ENERGII STOSOWANE W …
W artykule dokonano przeglądu obecnie dostępnych technologii budowy systemów magazynowania energii elektrycznej, wytworzonej w odnawialnych źródłach energii takich jak elektrownie fotowoltaiczne i elektrownie wiatrowe. Omówiono najważniejsze parametry urządzeń magazynujących, oraz przeanalizowano ich charakterystykę pracy.
Elektroenergetyk – wymagania, obowiązki i cechy zawodu
Elektroenergetyk - wymagania, obowiązki i cechy zawodu; Inspektor nadzoru inwestorskiego w branży elektrotechnicznej: wymagania, obowiązki i cechy zawodu; Specjalista ds. utrzymania ruchu w elektrowniach - wymagania, obowiązki i cechy tego zawodu; Kierownik produkcji w zakładach elektrotechnicznych - wymagania, obowiązki i cechy tego zawodu
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Wykorzystanie technologii magazynowania energii do uniezależnienia dostaw ciepła (np. z elektrociepłowni, elektrowni cieplnych) i zapotrzebowania (np. do ogrzewania i chłodzenia …
Świadectwa charakterystyki energetycznej
Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument, który określa wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb energetycznych związanych z użytkowaniem budynku lub części budynku, czyli energii na potrzeby ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej, chłodzenia, a w przypadku budynków niemieszkalnych …
NCBR podejmuje wyzwanie XXI wieku!
Projekt umożliwi rozwiązanie problemu znacznego zapotrzebowania na magazynowanie energii dla zastosowań domowych i przemysłowych, co spowodowane jest jej …
Technika i technologia
Elektrownie są zakładami, w których energia w różnej postaci przetwarzana jest na energię elektryczną. Elementem, w którym zachodzi przemiana są generatory. W elektrowniach średnich i wielkich mocy jako generatory używane są prądnice synchroniczne, w elektrowniach małej mocy oprócz generatorów synchronicznych wykorzystuje się także maszyny asynchroniczne …
Produkcja energii ze źródeł nieodnawialnych i odnawialnych
Zakładami przemysłowymi wytwarzającymi (właściwie: przetwarzającymi) energię są: elektrownie elektrownie, ciepłownie ciepłownie i elektrociepłownie elektrociepłownie.Badania wykazują, że większa efektywność wykorzystania surowców energetycznych występuje, kiedy wytwarza się energię elektryczną i cieplną w jednym procesie technologicznym (czyli w elektrociepłowni).
Chcemy zwiększyć możliwości budowy nowych elektrowni …
Zwiększenie możliwości budowy nowych lądowych elektrowni wiatrowych – to będzie najważniejszy efekt projektowanej ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw. Zespół do spraw Programowania Prac Rządu podjął decyzję o wpisie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów.
O Komisji PRZEMYSŁU (ITRE) – Grzegorz Tobiszowski
7. społeczeństwa informacyjnego, technologii informacyjnych oraz sieci i usług telekomunikacyjnych, w tym technologii i aspektów bezpieczeństwa oraz tworzenia i rozwoju sieci transeuropejskich w sektorze infrastruktury telekomunikacji, a także działalności Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA).
Klucz do przyszłości Energiewende: wsparcie budowy nowych elektrowni
Po wielu tygodniach negocjacji liderzy koalicji SPD–Zieloni–FDP zdołali dojść do kierunkowego porozumienia w sprawie strategii dotyczącej budowy nowych elektrowni, które mają stanowić uzupełnienie odnawialnych źródeł energii (OZE) i umożliwić odejście od węgla. Pierwszym krokiem w tę stronę ma być wsparcie finansowe inwestycji w zdolne do przejścia na …
Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Ministerstwo Rozwoju i Technologii Biuro Administracyjne Wydział Archiwum Zakładowego i Kancelarii Głównej ul. Tytusa Chałubińskiego 4/6 00-928 Warszawa e-mail [email protected] tel. 22 323 42 20. Materiały wniosek _archiwum _MRiT _2023 wniosek _archiwum _MRiT _2023.docx 0.03MB Wykaz _zakładów _dział _budownictwo …
Biuro Ministra
Biuro Ministra odpowiada za: ... przygotowywanie materiałów informacyjnych dla Ministra; współpracę z Biurem Komunikacji przy realizacji spraw związanych z przyznawaniem patronatów Ministra nad organizowanymi wydarzeniami. Podstawa prawna. Zarządzenie nr 21 Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 22 sierpnia 2024 r. w sprawie ustalenia regulaminu …
Energia z fal morskich może zmienić świat
Budowa elektrowni wykorzystującej energię fal zaburzyłaby pracę tych statków i wszystkich osób przebywających w pobliżu. Co więcej, pozyskiwanie energii z fal nie jest idealną opcją dla każdego – kraje i miasta oddalone od morza muszą korzystać z …
ENERGA zwiększa sprawność elektrowni Żydowo i poprawia …
ENERGA zakończyła modernizację Elektrowni Szczytowo-Pompowej Żydowo w województwie zachodniopomorskim. W efekcie wartej ponad 116 milionów złotych inwestycji moc osiągalna elektrowni wzrosła o 10 MW, a sprawność turbin w ruchu pompowym osiągnęła poziom 93 proc. Szacuje się, że dzięki modernizacji elektrownia będzie mogła pracować przez kolejne 30 lat. ...
Energia jądrowa do produkcji ciepła i wodoru
Poparcie społeczne dla budowy elektrowni jądrowej w Polsce - badania z listopada 2020 r. (62,5% Polaków popiera budowę elektrowni jądrowych w Polsce.) Rozpoczęła się 7. edycja szkoleń dla nauczycieli „Jak uczyć o energii jądrowej" Zapraszamy do zapoznania się z jądrowymi wiadomościami ze świata z 1 października 2021 r.
trzy obszary transformacji cyfrowej
9 lat temu sformułowano koncepcję przemysłu 4.0, która upowszechniła się najpierw w Niemczech, a potem w całej Europie. Podstawą rozwoju nowoczesnej wytwórczości jest internet rzeczy, który umożliwia współpracę pomiędzy systemami informatycznymi (IT) i operacyjnymi (OT). Przejaw tej kooperacji to tworzenie cyberfizycznych systemów …