Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Energia wiatrowa w Polsce. Czy to się opłaca? Poznaj wady i …

Wiatraków używano od setek lat. Dzięki nim mielono zboża czy pompowano wodę. Jednak wiatr może posłużyć nam również do produkcji energii. Energia wiatrowa to proces, w którym wiatr wykorzystywany jest do generowania elektryczności. Turbiny wiatrowe przekształcają energię kinetyczną wiatru w energię mechaniczną. Ta moc mechaniczna może …

Start Programu „Moja Elektrownia Wiatrowa"

Zastosowanie mikroturbiny wiatrowej i magazynu energii elektrycznej pozwoli na efektywne wykorzystywanie wytworzonej energii na potrzeby własne. Program będzie stanowił bodziec do rozwoju rynku i poszerzenia oferty w zakresie …

KIS 4. WYSOKOSPRAWNE, NISKOEMISYJNE I …

I WYTWARZANIE ENERGII Wytwarzanie skojarzone – kogeneracja, trigeneracja, poligeneracja Technologie poprawiające efektywność i elastyczność pracy instalacji skojarzonego wytwarzania i nowe metody skojarzonej generacji …

Program Priorytetowy

Celem programu jest rozwój energetyki prosumenckiej w obszarze mikroelektrowni wiatrowych. Wsparcie zakupu i montażu przydomowej siłowni wiatrowej albo zakupu i montażu …

Changing course: Poland''s energy in 2023

Spadek produkcji energii elektrycznej z węgla w Polsce był spowodowany wzrostem energii wiatrowej i słonecznej (+7 TWh), niewielkim wzrostem gazu (3 TWh), ale także zmniejszeniem łącznej krajowej produkcji energii o 10 TWh. Wynikało to ze spadku zapotrzebowania o 5 TWh (3%) i odwrócenia trendu przepływów transgranicznych – z 2 TWh …

Produkcja wodoru z energii wiatrowej | ELYGRID Project

Produkcja wodoru z energii wiatrowej. Zmienność elektrycznej mocy wyjściowej z turbin wiatrowych mogłoby stanowić wyzwanie pod względem niezawodności zasobów, gdyby energia wiatrowa stanowiła jedyne źródło elektryczności. Korzystanie z elektryczności z turbin wiatrowych do produkcji i magazynowania wodoru może zrekompensować przerywalny …

Nowatorskie wytwarzanie i magazynowanie energii

gęstość energii ponad 100 razy większa niż w przypadku wodoru w postaci gazu H2, brak emisji dwutlenku węgla w procesie wytwarzania energii elektrycznej. Perspektywy magazynowania energii opartego na grafenie. Projekt badawczy LESGO zakończy się w październiku 2023 roku. Szczególną uwagę poświęcono w nim transportowi oraz ...

Rozwój OZE szansą na przyspieszenie transformacji energetycznej Polski ...

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy OZE, który ma na celu zwiększenie udziału OZE w krajowym zużyciu energii brutto oraz szeroko pojęty rozwój sektora energii zgodny z ambicjami dotyczącymi redukcji emisyjności gospodarki i zobowiązaniami międzynarodowymi. Projekt został wpisany do Wykazu Prac Legislacyjnych …

Projekt nowelizacji ustawy o promowaniu wytwarzania energii ...

Projekt nowelizacji ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych 18.10.2024 Zaprojektowane w Ministerstwie Klimatu i Środowiska regulacje mają na celu przyśpieszenie i usprawnienie realizacji, a także poprawę warunków inwestycyjnych dla projektów morskich farm wiatrowych (MFW) oraz innych technologii OZE …

Analiza i ocena kosztów energii elektrycznej z różnych ...

elektrycznej, w pracy uwzględniono nie tylko koszt wytwarzania energii elektrycznej w danym źródle energii, ale także koszty, jakie musi ponosić Krajowy System Energetyczny KSE, by zapewnić ciągłe niezawodne zasilanie odbiorców pomimo wahań mocy pojedynczych elektrowni. Trzecim składnikiem kosztów ponoszonych przez społeczeństwo są koszty zewnętrzne, …

Silny przemysł wiatrowy w Polsce w 10 krokach

200 tysięcy nowych miejsc pracy i 450 mld zł wartości dodanej dla polskiej gospodarki – Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) prezentuje raport „Rozwój …

OX2 przekazał do eksploatacji pierwszy polski projekt farmy wiatrowej ...

OX2 rozwinął projekt i wybudował farmę wiatrową oraz uzyskał pozwolenie na użytkowanie inwestycji. Farma składa się z 7 turbin Nordex N117 3,0 MW o łącznej mocy zainstalowanej 21 MW. Produkcja energii z obiektu jest szacowana na 66 GWh rocznie, co pokrywa zapotrzebowanie dla ponad 13 000 gospodarstw domowych.

Projekt ustawy o elektrowniach wiatrowych: wsparcie inwestycji ...

Nasza ustawa ma rozwinąć Polsce skrzydła na drodze do zielonej transformacji energetycznej. Projekt porządkuje wiele kwestii, doprecyzowuje przepisy i wprowadza sporo …

Na farmie wiatrowej Energi powstanie największy w Polsce magazyn energii

Po zakończeniu budowy rozpocznie się roczny okres testów wydajności nie tylko magazynu energii w Bystrej, ale także całego systemu SPS w celu poprawy bezpieczeństwa pracy sieci elektroenergetycznych. W czasie trwania projektu oceniona zostanie m. in. możliwość zastosowania technologii magazynowania energii na szerszą skalę.

Budowa Elektrowni Wiatrowej Krok Po Kroku

Budowa elektrowni wiatrowej to kompleksowy proces, składający się z kilku kluczowych etapów, które prowadzą do efektywnego wytwarzania odnawialnej energii. Każdy z tych etapów ma istotne znaczenie …

Dofinansowanie dla magazynów energii o pojemności ponad 5 GWh

Komisja Europejska zatwierdziła polski program wsparcia inwestycji w systemy magazynowania energii elektrycznej. Został on zgłoszony i przyjęty w ramach tymczasowych ram prawnych w zakresie pomocy państwa w sytuacjach kryzysowych i w okresie przejściowym (TCTF). Komisja Europejska (KE ...

Program rozwoju Morskich Farm Wiatrowych

Morska energetyka wiatrowej to strategiczny kierunek transformacji energetycznej wzmacniający bezpieczeństwo energetyczne oraz stanowiący impuls do rozwoju gospodarczego Polski. W …

Magazynowanie energii wiatrowej • Zielony

Główne metody magazynowania energii wiatrowej to akumulatory, pompy cieplne i magazyny energii mechanicznej. Dlaczego magazynowanie energii wiatrowej jest ważne? Magazynowanie energii …

Projekt: pogórnicze tereny i infrastruktura mogą posłużyć do ...

Budowa na terenach pogórniczych regionalnego systemu magazynowania energii ma bazować na połączeniu różnych technologii – od wytwarzania zielonej energii, poprzez jej przesyłanie, po magazynowanie w różnych formach. Efektem mają być usługi dla systemu energetycznego: dostarczanie prądu w czasie jego niedoboru w systemie, uelastycznienie …

Koncesja na magazynowanie energii. Wymogi i znaczenie.

Zgodnie art. 3 pkt 13a pr. ener. – „odbiorca końcowy" to odbiorca dokonujący zakupu paliw lub energii na własny użytek; do własnego użytku nie zalicza się energii elektrycznej zakupionej w celu jej magazynowania lub zużycia na potrzeby wytwarzania, przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej oraz paliw gazowych zakupionych w celu ich zużycia na …

(PDF) Odnawialne źródła energii w Polsce

ENG: The article concerns the issue of using renewable energy sources (RES) in Poland in connection with the European Union''s climate and energy strategy.

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej Zapraszamy do kontaktu z biurem PSEW aby dowiedzieć się więcej na temat korzyści z członkostwa w Stowarzyszeniu. Dołącz do nas Aktualności. Toggle Navigation. Aktualności onshore; Aktualności offshore; Aktualności inne; Jak rozruszać polski przemysł offshore? Koncepcja polityki przemysłowej na Konferencji Offshore …

Gdzie jest i dokąd zmierza polska energia z wiatru? Raport …

Wysoka emisyjność polskiego systemu wytwarzania energii wynikająca z dominacji elektrowni opalanych węglem kamiennym i brunatnym oraz braku elektrowni jądrowych sprawia, że intensywna rozbudowa źródeł wiatrowych jest i pozostanie bezalternatywna w najbliższych dekadach. Sama „statyczna" transformacja energetyczna, czyli dekarbonizacja …

PRZYSZŁOŚĆ MORSKIEJ ENERGETYKI WIATROWEJ W …

RAPORT PRZYSZŁOŚĆ MORSKIEJ ENERGETYKI WIATROWEJ W POLSCE Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej | psew.pl 5. 2 MORSKIE FARMY WIATROWE – U PROGU REWOLUCJI ENERGETYCZNEJ Branża farm wiatrowych na morzu jest dynamicznie rozwijającym się sektorem wytwarzania energii Unia Europejska zobowiązała kraje …

Nowe projekty PV i magazynowania energii na Łotwie

Szwedzka firma inwestycyjna Niam i estoński deweloper Evecon zawarli partnerstwo, którego istotą jest wdrożenie projektów energetyki słonecznej i magazynowania energii na Łotwie. W ramach tej współpracy w 11 wyznaczonych lokalizacjach, zostanie zainstalowana łączna moc 84 MWp energii słonecznej oraz 26 MW pojemności magazynowej ...

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Na rysunku 8. przedstawiono udział krajów Unii Europejskiej w łącznej mocy instalacji magazynowania energii, która wynosi obecnie ok. 145 GW, jak widać w stosunku do swojego potencjału energetycznego Polska nie wykorzystuje możliwości magazynowania energii w stosunku w jakim to powinno następować, co stanowi duży potencjał do rozwoju branży …

Pierwsze takie w Europie połączenie fotowoltaiki, wiatru i ...

Zrównoważony rozwój odgrywa kluczową rolę dla Fraunhofer ICT, a łącząc zalety energii wiatrowej, słonecznej i magazynowania, mamy pewność, że osiągniemy nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju i będziemy działać w odpowiedzialny sposób". Video o tym flagowym projekcie można zobaczyć tutaj. Prawa autorskie: Fraunhofer ICT

Energetyka wiatrowa w 2023 roku. Podsumowanie i ...

Baltic Power, projekt morskiej farmy wiatrowej realizowany przez Orlen i Northland Power, otrzymał nagrodę Europejskiej Transakcji 2023 r. Morska farma wiatrowa Baltic Power to najbardziej zaawansowany projekt w obszarze energetyki wiatrowej na morzu w Polsce. Projektem zarządza Grupa ORLEN i jest integralną częścią strategicznego planu ...

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Sektor magazynowania energii mierzy się z wieloma wyzwaniami. Pozytywne zmiany legislacyjne to dopiero początek rozwoju rynku w Polsce. Rynku, który musi nadrobić stratę do krajów zachodnich. Mówi o tym Barbara Adamska: – Rok 2023 był ważnym rokiem dla magazynowania energii w Polsce, ale pozostawił poczucie niedosytu. Od strony ...

Sytuacja Polskiej energetyki wiatrowej – raport „Energetyka

Rola energetyki wiatrowej: Energia wiatrowa stanowi kluczowy element transformacji energetycznej w Polsce, niezbędny dla redukcji emisji związanej z dominującym …

Technologie magazynowania energii

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprezentowało projekt rozporządzenia, które przewiduje udzielanie pomocy publicznej na rozwój magazynowania energii elektrycznej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i …

LCOE: jakie są koszty wytwarzania energii ze źródeł …

W 2022 roku koszt energii wiatrowej (z lądu) wyniósł 50 euro/MWh, czyli w przeliczeniu ok. 0,23 zł/kWh. LCOE offshore (turbiny morskie) wyniosło w 2022 roku 114 euro/MWh, czyli ok. 0,52 zł/kWh. W przypadku …

NFOŚiGW dla prosumentów – 400 mln zł w nowym programie …

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) poszerza ofertę dofinansowania dla prosumentów. Z nowego programu „Moja Elektrownia …

Odnawialne źródła energii w polsce: perspektywy i wyzwania

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w Polsce stawia jednak także przed krajem pewne wyzwania. Jednym z głównych aspektów wymagających uwagi jest rozwój infrastruktury magazynowania energii, aby efektywnie gromadzić energię wytwarzaną przez źródła odnawialne.Kluczowym zagadnieniem staje się również konieczność dostosowania sieci …

Co dalej z rozwojem polskiej technologii magazynów energii?

Prof. Janina Molenda: Strategicznym celem dla Polski w dobie transformacji energetycznej powinna być możliwość wytwarzania własnych baterii i wytworzenia własnych …

Magazynowanie energii

Opłacalność magazynowania energii elektrycznej zależy od kosztu krańcowego jej wytwarzania w elektrowniach. Jeśli jest większy od kosztu przechowywania, odzyskiwania oraz strat energii, magazynowanie uznaje się za opłacalne. Zmiany kosztu krańcowego zależą od źródeł wytwarzania energii – elektrownie węglowe mają stosunkowo niższy koszt krańcowy od …

400 mln zł na nowy program „Moja Elektrownia Wiatrowa"

Refinansowane będą inwestycje w przydomowe elektrownie wiatrowe i magazyny energii elektrycznej realizowane od 30.06.2023 r. Rozwój energetyki prosumenckiej jest ważnym elementem wsparcia dla transformacji energetycznej w Polsce. Dofinansowanie zakupu i montażu przydomowej siłowni wiatrowej albo przydomowej siłowni wiatrowej ...

Moja Elektrownia Wiatrowa – Program …

Program priorytetowy „Moja Elektrownia Wiatrowa" to oferta wsparcia finansowego skierowana do właścicieli budynków lub lokali mieszkalnych, obejmująca zakup i montaż przydomowej siłowni wiatrowej oraz ewentualnie …