Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Rodzaje elektrowni i ich szczegółowe działanie
Elektrownie przekształcają energię pierwotną w energię elektryczną w drodze różnych procesów. W zależności od źródła energii wyróżnia się różne rodzaje elektrowni, takie jak elektrownie cieplne, słoneczne, wodne i wiatrowe. Elektrownie jądrowe, choć wydajne, stwarzają wyzwania związane z gospodarką odpadami.
Standardy energetyczne budynków w Polsce
Przeważnie efektywność wyraża się poprzez określenie zapotrzebowania budynku na energię, czyli ile kWh przypada na 1 m2 budynku w ciągu całego roku. Ze względu na zapotrzebowanie energetyczne budynki można podzielić na: • Budynki energooszczędne — zapotrzebowanie na ciepło w ciągu roku jest nie większe niż 40 kWh/m2; • Budynki pasywne — roczne …
Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej
Jednym z ważniejszych wyzwań stojących przed transformacją energetyczną jest opracowywanie nowych technologii magazynowania energii, które powinny odznaczać się wysoką gęstością …
Rewolucja w systemach magazynowania energii pomoże …
LONDYN, 22 lutego 2024 r. /PRNewswire/ -- W dniach 20-21 lutego w Londynie odbył się 9. Szczyt Branży Magazynowania Energii (Energy Storage Summit 2024).
Dokumenty
Standardy LFC. Standardy systemu LFC wer. 3.0; Standardy SOWE. Standardy techniczne systemu SOWE wer. 6.0 (aktualizacja nr 1) Standardy techniczne systemu SOWE wer. 8.0; Standardy techniczne systemu SOWE wer. 9.0; Standardy WIRE. Standardy techniczne systemu WIRE wer. 11.0 (aktualizacja nr 4) Standardy techniczne systemu WIRE wer. 12.1 ...
Zen i sztuka organizacji plików i folderów
Zobacz poniżej: znak dotyczy plików stworzonych przeze mnie TY dotyczy plików utworzonych przez moją firmę (Virtual Creations) Inni dotyczy plików utworzonych przez moich znajomych i rodzinę Dane to reszta świata Również, Ustawienia to miejsce, w którym przechowuję pliki konfiguracyjne i inne pliki danych programu dla mojego zainstalowanego oprogramowania …
Energetyka w Polsce w 2019 roku
Moc zainstalowana i osiągalna w podziale na poszczególne rodzaje elektrowni. Tabela 1.1. ... Wybierając opcję „Zgadzam się", zezwalasz operatorowi strony na używanie plików cookie, pikseli, znaczników i …
Umowa na zaprojektowanie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce
Wypracowane rezultaty będą podstawą do przygotowania dokumentacji na potrzeby uzyskania pozwolenia na budowę elektrowni, tak by w dalszym ciągu realizować projekt elektrowni jądrowej na Pomorzu w oparciu o najwyższe krajowe i europejskie standardy oraz normy bezpieczeństwa. Ponadto na mocy umowy będzie przeprowadzona ocena …
Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie
Procesy termiczne – energię można zmagazynować przez ochłodzenie powietrza do -195°C co powoduje jego skroplenie. Objętość powietrza spada tysiąc razy, a jego przechowywanie staje się znacznie prostsze niż przechowywanie sprężonego wodoru. Wykorzystanie ciepła odpadowego z elektrowni może podnieść efektywność procesu do 70%.
Narodowe Standardy Cyberbezpieczeństwa
Narodowe Standardy Cyberbezpieczeństwa (NSC), to zbiór rekomendacji standaryzujących rozwiązania zabezpieczające w sieciach i systemach informacyjnych wykorzystywanych przez podmioty chcące efektywnie zarządzać systemami bezpieczeństwa informacji. NSC zostały opracowane na podstawie standardów amerykańskiego National Institute of Science and …
Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …
planowany schemat elektryczny magazynu energii elektrycznej (z uwzględnieniem jednostek magazynujących, inwerterów, transformatorów, sieci wewnętrznych, …
Magazynowanie energii – jak i po co to robić?
Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …
Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa
W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach systemowych. …
Standard nazewnictwa i katalogowania plików dokumentacji …
Standardy i dobre praktyki digitalizacji MHMG 3 Standard przeznaczony jest do opisu plików graficznych 2D dokumentujących zbiory muzeum. Powstał na potrzeby Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, przy czym został opisany w sposób umożliwiający zaadaptowanie do potrzeb innych muzeów oraz do implementacji w systemach zarządzania zasobami cyfrowymi w …
Standardy w sieci dystrybucji Enei Operator | Enea Operator
Enea Operator / Usługi dystrybucyjne / Instrukcje i standardy sieci / Standardy w sieci dystrybucji Enei Operator Standardy w sieci dystrybucyjnej ENEI Operator W dokumentach określone zostały podstawowe wymagania i rozwiązanie techniczne, które powinny spełniać wybrane elementy elektroenergetycznej sieci dystrybucyjnej, będące własnością Enei …
Standardy otwartości danych na portalu DanePubliczne.gov
STANDARDY INTEROPERACYJNOŚCI I STANDARDY OTWARTOŚCI DANYCH Podmioty realizujące zadania publiczne są zobowiązane do przestrzegania zasad wymiany informacji pomiędzy systemami teleinformatycznymi umożliwiających szybki i sprawny przepływ informacji oraz jej efektywne przetwarzanie. Zasady te zostały wprowadzone rozporządzeniem Rady …
Energia atomowa
Dlatego standardy bezpieczeństwa są bardzo restrykcyjne. W Polsce Państwowa Agencja Atomistyki prowadzi dozór jądrowy. Jest to grupa inspektorów, która nadzoruje wszystkie ośrodki pracujące ze źródłami promieniowania jonizującego. Budowa nowej elektrowni atomowej wymaga sporządzenia dla niej ogromu ważnej dokumentacji – nawet …
Systemy magazynowania energii elektrycznej (EES)
Mówi się więc o systemach magazynowania energii: elektrycznej (kondensator dwuwarstwowy – DLC, nadprzewodnik (Superconducting magnetic energy storage – SMES), cieplnej (magazyn ciepła jawnego – A-CAES), mechanicznej (pompowanie akumulacyjne wody – PHS, sprężone powietrze – CAES, magazyn energii z kołem zamachowym – FES), elektro …
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
parametry techniczne: moc układu, ilość magazynowanej energii, sprawność pełnego cyklu, powierzchnia zajmowana przez instalację, gęstość energii, okres eksploatacji, sposób …
Menedżery plików, orgranizowanie plików
Programy do zarządzania plikami oraz folderami, znacznie wygodniejsze niż Eksplorator Windows. Menadżery plików przyspieszają podstawowe operacje na plikach takie jak kopiowanie, przenoszenie, kasowanie itp. Często pozwalają na kompresję plików oraz wysyłanie na serwery FTP.
Jak zrobić magazyn energii – poradnik krok po kroku
6. Dobór baterii magazynujących energię: – Określenie pojemności baterii na podstawie zużycia energii i czasu autonomii. – Wybór technologii baterii (litowo-jonowe, kwasowo-ołowiowe). 7. Projektowanie systemu zarządzania energią (EMS): – Integracja EMS z falownikiem i …
pierwszy raport Prezesa URE
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym …
Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku …
Tu niestety można napotkać pewne trudności, gdyż w związku z faktem, że polski rynek akumulatorów magazynujących energię znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, to próżno szukać wiążących danych dotyczących …
Standardy energetyczne domów w 2024 roku
To bowiem oni muszą zadbać o określone standardy energetyczne domów już na etapie projektowania. Niektóre zmiany wpływają jednak także na obowiązki po stronie inwestorów, wprowadzając np. nowe formalności. W tym artykule omawiamy kluczowe standardy energetyczne obowiązujące w 2024 roku. Energooszczędność na pierwszym miejscu
Zielone standardy w funkcjonowaniu organizacji
Zielone standardy to punkt wyjścia do wewnętrznego audytu organizacji: sprawdzenia, czy i jak w codziennym funkcjonowaniu naszej organizacji uwzględniamy troskę o stabilny klimat i szeroko rozumianą przyrodę, czyli nasze podstawowe środowisko życia.
Standardy współpracy organizacji i administracji
Jeśli samorząd prowadzi bazę danych organizacji (lub jest ona prowadzona na jego zlecenie), to organizacja regularnie aktualizuje w niej swoje dane. Organizacja pozarządowa bierze udział w lokalnych spotkaniach branżowych organizacji pozarządowych. Organizacja współpracuje z porozumieniami (federacjami) organizacji pozarządowych.
Battery Energy Storage System (BESS) » System …
Znacznie łatwiej jest w przypadku akumulatorów magazynujących energię. W zależności od przeznaczenia i zastosowania są one różnie projektowane pod względem wielkości. Moc wyjściowa, a raczej wydajność elektryczna, tj. moc wyjściowa w danym czasie, waha się od kilku kWh do kilku MWh. Umożliwia to idealną kompensację wahań w ...
Magazyny energii
Znacznie większe magazyny są stosowane przez zawodowych producentów energii elektrycznej oraz operatorów sieci dystrybucyjnych i przesyłowych w celu poprawy jakości energii, …
Projekt CCGT Ostrołęka gotowy w 70 proc. | Aktualności
Generator synchroniczny przekształca wytworzoną przez turbiny energię mechaniczną w ostateczny produkt końcowy elektrowni, jakim jest energia elektryczna. Produkcja energii elektrycznej w generatorze następuje w wyniku obracania się wirnika generatora wytwarzającego pole magnetyczne, a energia elektryczna generowana jest w uzwojeniach …
Standardy gromadzenia danych
Ten serwis korzysta z plików cookies. ... Standardy gromadzenia danych. Integrating the Healthcare Enterprise (IHE) Skutecznym sposobem na interoperacyjność systemu informatycznego jest zastosowanie przy jego budowie powszechnie znanych i uznawanych standardów. Jeszcze przed użyciem standardów wymiany i zapisu danych należy zwrócić …
Jak działają układy CCGT?
Zalety zastosowanie nowoczesnych generatorów z turbina gazową. Do głównych zalet elektrowni posiadająych układ CCGT należy: Zwiększona wydajność produkcyjna zakładu - wzrost wynoszący około 50%.; Niższe koszty inwestycji - w porównaniu do konwencjonalnej elektrowni parowej mniejsze nawet o 30%.; Zmniejszone zapotrzebowanie na …
Historia | Elektrownia | ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA
Niezbędna była więc również kompleksowa modernizacja Elektrowni Ostrołęka B. Na początku lat 90. wprowadzono zmiany, które dostosowywały bloki elektrowni do wymogów ochrony środowiska, zlikwidowano tzw. wąskie gardła technologiczne ograniczające dyspozycyjność elektrowni, poprawiono ekonomię wytwarzania i zmniejszono jednostkowe zużycie energii …
Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii
Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii. Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do …