Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Program kosmiczny UE (2021–2027) – Agencja Unii Europejskiej …

Europejski system wspomagania satelitarnego (Komisja Europejska) Unijny program rządowej komunikacji satelitarnej (Komisja Europejska). GŁÓWNE DOKUMENTY. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/696 z dnia 28 kwietnia 2021 r. ustanawiające Unijny program kosmiczny i Agencję Unii Europejskiej ds. Programu …

GLONASS – Wikipedia, wolna encyklopedia

Satelita GLONASS. GLONASS (ros. ГЛОНАСС, Глобальная навигационная спутниковая система; Głobalnaja nawigacyonnaja sputnikowaja sistiema) – radziecki, obecnie rosyjski, satelitarny system nawigacyjny obejmujący swoim zasięgiem całą kulę ziemską. Podobnie jak GPS jest systemem stadiometrycznym, czyli pozycja jest wyznaczana w punkcie ...

Solar System Voyager

Kosmiczna gra planszowa o rywalizacji w nowym wyścigu kosmicznym. Planuj misje, buduj bazy lub hotele, rozwijaj drzewko technologii, odkrywaj kosmos. Poruszaj się po ruchomej makiecie Układu Słonecznego, która symuluje grawitację zgodnie z Prawami Keplera. Przewiduj przyszłe położenie planet, rozwijaj swoją rakietę, wygraj wyścig kosmiczny!

"Statek kosmiczny Ziemia" | Wydarzenie

Prezentowane prace można odbierać jako nowatorskie, fantastyczne formy, które mogą stać się częścią nie tak dalekiej przyszłości naszej planety - wspaniałego "statku kosmicznego" płynącego przez wszechświat; statku o ograniczonych zasobach energetycznych, jak ostrzegał Buckminster Fuller już w 1969 roku. Jego Instrukcja obsługi statku kosmicznego …

Ruszył kolejny kosmiczny pociąg. Czym jest Starlink?

Na niebie ostatnimi czasy możemy zaobserwować prawdziwy kosmiczny pociąg. Czym dokładnie są Starlinki? Odpowiedź na to pytanie zdradził nam dr Krzysztof Kamiński z Instytutu Obserwatorium Astronomiczne, Wydziału Fizyki, UAM. - Konstelacja satelitarna Starlink jest przedsięwzięciem w ramach którego ma zostać udostępniony niemal …

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba – Wikipedia, wolna …

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba (ang. James Webb Space Telescope, JWST) – budowany w latach 2007–2021 i operacyjny od 2022 r.teleskop kosmiczny do obserwacji w podczerwieni, będący dopełnieniem Kosmicznego Teleskopu Hubble''a.Projekt nadzorowany i w znacznej części finansowany przez agencje: amerykańską NASA, we współpracy z europejską ESA i …

Sklep | Kosmiczny Omnipotencjał | Najskuteczniejsze …

Kosmiczny Omnipotencjał . Karol Wyszomirski. Moje kursy są stworzone dla początkujących i zaawansowanych entuzjastów biohackingu i neurohackingu, a także dla przedsiębiorców, innowatorów, sportowców i osób poszukujących …

Kosmiczny wyścig trwa

Obecnie rusza nowy wyścig – na Marsa. To czerwona planeta jest głównym celem planowanych wypraw kosmicznych.

Do Ziemi dotarła wysokoenergetyczna cząstka. "Nie istnieje ...

Amaterasu, wysokoenergetyczna cząsteczka promieniowania kosmicznego, została wykryta przez naukowców. Niosła ona ze sobą miliardy razy więcej energii niż …

Promieniowanie kosmiczne | Nukleo

Promieniowanie docierające z Wszechświata do atmosfery ziemskiej składa się z fotonów najróżniejszych energii oraz cząstek: protonów (87%), jąder helu (11%), elektronów (~1%); z …

PODSTAWOWA WIEDZA W PRACY Z ENERGIĄ

Kolejny szczebel struktury kosmicznej po Żywiołach to poziomy energetyczne (gęstości). Ich znajomość jest istotna w celu zrozumienia budowy i hierarchii rozmieszczenia poszczególnych przestrzeni energetycznych oraz żyjących w nich istot. Dzięki temu możliwa jest identyfikacja pochodzenia poszczególnych energii, jak również źródła i sposobu działania podpięć …

Krajowy Program Kosmiczny i Polska Strategia …

Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, została nową przewodniczącą Rady POLSA; Polska Strategia Kosmiczna została przyjęta w 2017 r. i zakłada ogólne cele do 2030 r.

Przemysł kosmiczny

Firma opracowała również system Integrity Processing Facility (IPF) w fazie walidacji orbitalnej (IOV), system monitoringu sieci (MNE) oraz system Service Products Facility (SPF) aż do fazy pełnej zdolności operacyjnej (FOC). …

Polski sektor kosmiczny 2020. Analiza stanu obecnego, trendów i …

Sektor kosmiczny jest jednym wysoko zaawansowanych z i innowacyjnych obszarów, który ma coraz większe znaczenie dla gospodarki krajowej oraz międzynarodowej. Podmioty polskiego sektora kosmicznego od kilku lat bardzo dynamicznie rozwijają swoje kompetencje w związku z powyższym istnieje potrzeba stałego monitorowania postępu technicznego oraz …

Kosmiczne podsumowanie roku 2023

Forum Obserwacji Ziemi 2023. Takie zagadnienia jak: sztuczna inteligencja w analizie obrazów, detekcja i klasyfikacja obiektów na zobrazowaniach SAR, monitorowanie środowiska oraz radzenia sobie ze zmianami klimatu, to główne tematy poruszane podczas kolejnej edycji wydarzenia POLSA – Forum Obserwacji Ziemi, które w dniach 8-9 listopada …

Wsparcie dla spółdzielni energetycznych

Krajowy Plan Odbudowy B 2.2.2. „OZE w społecznościach energetycznych" o Rozwój lokalnych OZE realizowanych przez społeczności energetyczne o Działanie A1 etap I dedykowane klastrom na opracowanie koncepcji rozwoju klastra energii w tym zatrudnienie personelu merytorycznego do koordynacji opracowania lub opracowania koncepcji rozwoju klastra energii o Działanie A1 …

Rodzaje i kształtowanie systemów energetycznych

Van Someron (2006) Kształtowanie systemów energetycznych System beztlenowy. Wytrzymałość beztlenową możemy określić jako zdolność do wykonywania intensywnego wysiłku o średnim czasie trwania, a także jako zdolność do wielokrotnego wykonywania wysiłku o bardzo krótkim czasie trwania z minimalną przerwą spoczynkową.

Krajowy Program Kosmiczny na lata 2021 2026

system składa się z naziemnych sensorów obserwujących niebo, będących w posiadaniu różnych podmiotów. Polska Agencja Kosmiczna zbiera te dane i dzieli się nimi z innymi członkami unijnego konsorcjum EU SST (ang. Satellite Surveillance and Tracking). Dzięki temu Polska ma dostęp do danych całego konsorcjum. W przyszłości planuje się także …

Kosmiczny kanibal ze Słońca uderza w Ziemię

Aktywność słoneczna ma bezpośredni wpływ na pogodę kosmiczną, która może zakłócać funkcjonowanie satelitów, systemów komunikacyjnych i energetycznych na …

Orzeł (statek kosmiczny) – Wikipedia, wolna encyklopedia

Prospective Piloted Transport System; ros. ... Рус)) – planowany rosyjski transportowo-załogowy pojazd kosmiczny. Statki tego typu mają zastąpić około 2024 r. statki typu Sojuz. W 2015 r. Roskosmos ogłosił konkurs na nazwę statku. 15 stycznia 2016 r. ogłoszono, że została mu nadana nazwa Federacja. W 2019 roku szef Roskosmosu, Dmitrij Rogozin poinformował o …

Galileo (sonda kosmiczna) – Wikipedia, wolna encyklopedia

Low-Energy Magnetospheric Measurements System (LEMMS): Teleskop z 8 detektorami krzemowymi. Pomiary w zakresie energii 15 keV – > 11 MeV dla elektronów i 22 keV - ∼55 MeV dla jonów. Szybkość pomiarów do 600 000 zliczeń/s. Composition Measurements System (CMS) składający się z teleskopu time-of-flight (TOF) i dwóch teleskopów ...

Niezwykle potężny promień kosmiczny uderzył w Ziemię! Nie …

Promień kosmiczny, który uderzył w ziemską atmosferę, całkowicie zadziwił astrofizyków. Ta maleńka cząsteczka niosła energię przekraczającą 240 eksa-elektronowoltów, czyli 2,4 x 1020 …

Katedra Systemów Energetycznych i Urządzeń Ochrony Środowiska

Projektowanie i analiza pracy kotłów energetycznych, w tym również kotłów na paliwa niekonwencjonalne (biomasę, odpady). Badania procesu zgazowania, produkcji i wykorzystania paliw alternatywnych. Zastosowanie systemów inteligentnych w szeroko pojętej energetyce tradycyjnej i odnawialnej ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień ...

Kongres Społeczności Energetycznych

Kongres Społeczności Energetycznych to spotkanie w formie cyklicznego wydarzenia, w którym uczestniczą wójtowie, burmistrzowie i starostowie oraz inne podmioty biorące czynny udział w transformacji energetycznej oraz rozwoju …

Sondy STEREO i naukowcy z UJ badają strumienie …

Pogoda kosmiczna na Ziemi uzależniona jest głównie od burz magnetycznych i emisji energetycznych cząstek, w obu przypadkach wywoływanych przez silnie przyśpieszone …

Uderza w Ziemię regularnie. To zjawisko może być sprzeczne z …

Tymczasem 21 maja 2021 roku w Ziemię uderzył promień kosmiczny o energii aż 244 EeV. Bardziej energetycznej wiązki nie zarejestrowano od trzydziestu lat. Silniejszym …

Pierwszy taki spacer kosmiczny w historii. Niezwykłe nagrania z …

Systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z tej strony internetowej (web scraping), jak również eksploracja tekstu i danych (TDM) (w tym pobieranie i eksploracyjna analiza danych, indeksowanie stron internetowych, korzystanie z treści lub przeszukiwanie z pobieraniem baz danych), czy to przez roboty, web crawlers, oprogramowanie, narzędzia lub …

Polski klaster kosmiczny – krok w stronę

W ostatniej dekadzie XXI wieku światowy rynek kosmiczny rozwija się bardzo dynamicznie. Technologie niezbędne do aktywnej obecności w przestrzeni okołoziemskiej tanieją i stają się coraz bardziej dostępne. Pomimo tego Polska – w przeciwieństwie do większości porównywalnych krajów – nadal nie ma własnej rozbudowanej i zaawansowanej konstelacji …

Energia elektryczna z kosmosu – czy wkrótce zasili naszą planetę?

Światowe agencje kosmiczne mobilizują środowisko naukowe do poszukiwania nowych rozwiązań energetycznych. Choć pomysł zapewnienia ludzkości nieskończonego źródła …

Ze smokiem do gwiazd. Chiński program kosmiczny

Chiński program kosmiczny w kontekście Rosji. Obydwa kraje angażują się w rozwój zaawansowanych technologii kosmicznych, w tym rakiet, satelitów, sond kosmicznych i stacji orbitalnych. Rosyjski program kosmiczny, jako radziecka masa spadkowa, był chronologicznie pierwszy i osiągnął istotne sukcesy. Chiny zostały w latach 70 ...

Kosmiczny Poradnik – Strona poświęcona grze Kosmiczni …

Kosmiczny Poradnik Strona poświęcona grze Kosmiczni Wojownicy. Poradnik. Strona przygotowana przez Na naszej stronie znajdziesz dokładne solucje każdej postaci występującej w grze Kosmiczni Wojownicy. Oprócz tego nie zabraknie tu również wszelkiej maści poradników do gry a także informacji o eventach! Korzystaj i ciesz się z gry razem z nami! Goku . Serwer M. …

W Ziemię uderzyła nieznana cząstka o niezwykle wysokiej energii

Taki poziom energii jest porównywalny z najbardziej energetycznym promieniem kosmicznym, jaki kiedykolwiek zaobserwowano, zwanym cząstką „O mój Boże" …

Nowy system klas energetycznych dla budynków

Polska jest jednym z ostatnich krajów w Unii, który nie wdrożył jeszcze klas energetycznych. Według zapowiedzi Ministerstwa Rozwoju i Technologii ma on zacząć działać od 2024 roku. Wprowadzenie takiego …

Naukowcy wiedzą więcej o promieniach kosmicznych ultra …

Zbiorcze widmo promieni kosmicznych najwyższych energii przeskalowane przez E3, wyznaczone w Obserwatorium Pierre Auger. Dane zostały porównane z …

Sektor kosmiczny

Sektor kosmiczny to jeden z najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych obszarów nowoczesnej gospodarki. Ma coraz większe znaczenie w Polsce i na świecie. Dlatego nasz kraj tak aktywnie uczestniczy w działaniach Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i odnosi na tym polu sukcesy. Wybranie dr Sławosza Uznańskiego do grona rezerwowych astronautów …

Niezwykle energetyczny strumień promieniowania kosmicznego …

Ultrawysokoenergetyczną cząstkę zaobserwowano w promieniowaniu kosmicznym, które uderzyło w atmosferę 27 maja 2021 roku, zasypując detektor Telescope Array cząstkami wtórnymi. Obserwatorium to składa się z 507 powierzchniowych detektorów …

Jest nowy napęd kosmiczny. Mieści się w dłoni

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) oraz hiszpańska firma IENAI Space działająca w sektorze obronności i badań kosmosu, przedstawiły projekt nowego napędu dla satelitów. Jest oparty na innowacyjnej technologii „elektro-rozprysku". Pierwszy prototyp w pełni skalowalnego napędu ma być gotowy w 2025 r.