Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Zasilacz impulsowy
Zasilacz impulsowy, SMPS – zasilacz zbudowany w oparciu o przetwornicę napięcia.. Podobnie jak inne zasilacze, zasilacz SMPS przesyła energię ze źródła prądu stałego lub prądu przemiennego (często z sieci elektrycznej, patrz zasilacz sieciowy) do obciążeń prądu stałego.W przeciwieństwie do zasilacza liniowego, tranzystor przepustowy zasilacza impulsowego …
Teoria(Projektowanie, wykonanie i działanie)
Konwencjonalnie regulowany układ zasilacza: Zalecana nominalna moc wyjściowa wymaga ponad wymiarowego transformatora sieciowego i dużych możliwości odprowadzania traconej mocy w postaci ciepła. Owej niedogodności można uniknąć poprzez zwiększenie częstotliwości pracy do zakresu kilkuset kHz i zastąpienie regulatora napięcia, przez klucz elektroniczny …
Rodzaje i charakterystyka kondensatorów | DigiKey
Kondensatory są urządzeniami do magazynowania energii, niezbędnymi zarówno w analogowych jak i cyfrowych układach elektronicznych. Stosuje się je w taktowaniu, …
Kondensator jako magazyn energii
Kondensator jako magazyn energii. Stanowisko badawcze baterii na BTU w Cottbus. Kondenstor stanowi układ dwóch lub więcej materiałów przewodzących, fizycznie oddzielonych …
Kondensatory elektrolityczne w energoelektronice
Kondensatory elektrolityczne to jedne z najważniejszych elementów w dziedzinie energetyki elektrycznej i elektroniki. Są niezastąpione w wielu zastosowaniach, …
Elektronika | Rezystor | Cewka | Dławik | Mechatronika
Rezystor, cewka i dławik. Parametry elektryczne dławików. Podstawowymi parametrami cewek są indukcyjność oraz prąd maksymalny.Są to parametry zależne od siebie, gdyż im większa jest indukcyjność, tym mniejszy jest prąd …
Poznajemy kondensatory
Doszliśmy do wniosku, iż właściwości kondensatora zależą przede wszystkim od dielektryka. Mówiliśmy, że w dielektryku występują straty mocy, które możemy przedstawić jako szeregową rezystancję zastępczą − …
Kondensatory: Rodzaje i Zastosowania
Kondensatory to podstawowe elementy elektroniczne służące do magazynowania energii elektrycznej. Ich działanie opiera się na gromadzeniu ładunków …
Rodzaje i charakterystyka kondensatorów | DigiKey
Ilustracja 3: model obwodu kondensatora składa się z elementów pojemnościowych, indukcyjnych i rezystancyjnych. (Źródło ilustracji: DigiKey) (Źródło ilustracji: DigiKey) Model obwodu kondensatora składa się z …
Poznajemy elementy indukcyjne
Model hydrauliczny. W książkach dla początkujących, dla łatwego wprowadzenia i zilustrowania pojęć z dziedziny elektryczności, często przedstawia się hydrauliczną analogię obwodu elektrycznego. Jest to …
Kondensator
Podstawową funkcją kondensatora jest magazynowanie energii elektrycznej, która gromadzona jest na metalowych płytkach zwanych okładkami. Kondensator składa się z dwóch przewodzących płyt oddzielonych dielektrykiem, który pełni rolę izolatora. Materiał dielektryczny skutecznie oddziela znajdujące się blisko siebie płytki przewodzące, dzięki czemu zachodzi …
Jak sprawdzić zasilacz w komputerze – poradnik
Jak sprawdzić moc i model zasilacza w komputerze bez otwierania obudowy? Aby sprawdzić moc i model zasilacza bez otwierania obudowy, można skorzystać z kilku metod: 1. Dokumentacja: Sprawdź dokumentację techniczną komputera lub fakturę zakupu. Informacje o zasilaczu mogą być tam zawarte. 2. Oprogramowanie: Użyj programów ...
Mikrokontroler.pl – portal dla elektroników » [RAQ] …
Kondensatory dwuwarstwowe (ang. e lectrostatic double-layer capacitors, w skrócie EDLC) nazywane najczęściej superkondensatorami to efektywne urządzenia …
8.1 Kondensatory i pojemność elektryczna
Tak jak w pozostałych typach również w kondensatorze walcowym pojemność elektryczna zależy jedynie od jego geometrii. Istotnym zastosowaniem Równania 8.6 jest wyznaczanie pojemności elektrycznej przypadającej na jednostkę długości w kablu koncentrycznym (ang. coaxial cable), który często stosuje się do przesyłania zmiennych w czasie sygnałów elektrycznych.
Rodzaje i cechy kondensatorów | [sklep]
Bywa, że z jakiegoś powodu lepiej zastąpić jeden rodzaj kondensatora innym. W artykule pokazujemy właśnie taki krótki przykład użycia kondensatorów polimerowych zamiast wielowarstwowych kondensatorów ceramicznych. Czym jest kondensator? Tak jak pokazano na ilustracji 1., kondensator składa się z dwóch przewodzących płytek, umieszczonych bardzo …
Superkondensator jako krótkookresowy magazyn energii dla …
Zwiększenie sprawności układów fotowoltaicznych możliwe jest poprzez wykorzystanie krótkookresowych magazynów energii w postaci baterii superkondensatorów..W celu …
Kondensator płaski
Pole elektrostatyczne w obszarze między okładkami kondensatora płaskiego jest w przybliżeniu jednorodne (natężenie pola jest takie samo w każdym punkcie tego obszaru). Przybliżenie to nie jest skuteczne w punktach położonych blisko brzegów płytek. Jeżeli napięcie między okładkami kondensatora jest równe U, a odległość okładek d, to natężenie pola E między okładkami ...
Co to jest zasilacz komputera? Wyjaśnienie
Zasilacz komputera, znany również jako PSU (ang. Power Supply Unit), jest kluczowym komponentem każdego systemu komputerowego. Jego głównym zadaniem jest przekształcanie prądu zmiennego (AC) z gniazdka elektrycznego na prąd stały (DC), który jest niezbędny do prawidłowego działania wszystkich podzespołów komputera, takich jak płyta …
Jak dobrać pojemność kondensatora?
W dzisiejszym artykule omówimy temat doboru pojemności kondensatora. Jest to istotne zagadnienie w elektronice, które często budzi wiele pytań. Dowiedz się, jak dokładnie dobrać pojemność kondensatora i jakie czynniki należy wziąć pod uwagę. 1. Wprowadzenie Kondensatory są powszechnie stosowane w różnych układach elektronicznych. Ich główną …
Jak podłączyć zasilacz do komputera – poradnik
Podłączenie zasilacza do komputera jest jednym z kluczowych kroków podczas montażu lub modernizacji komputera. Zasilacz (PSU – Power Supply Unit) dostarcza energię elektryczną do wszystkich komponentów systemu, takich jak płyta główna, procesor, karta graficzna, dyski twarde i inne urządzenia peryferyjne. Właściwe podłączenie zasilacza jest …
Poznajemy kondensatory
Na okładkach kondensatora gromadzą się natomiast ładunki elektryczne. Jeśli jedna z okładek jest naładowana więcej lub mniej niż druga, to pomiędzy okładkami kondensatora występuje jakieś napięcie. Na razie mówimy o napięciu stałym. Jeśli występuje napięcie, to w dielektryku, między okładkami wytwarza się pole elektryczne (też stałe). Jeśli …
Jak działa kondensator? Rodzaje i zastosowania ️
Kondensator to urządzenie elektroniczne przechowujące energię w postaci pola elektrycznego. Działa poprzez „akumulację" ładunków dodatnich i ujemnych na dwóch przewodzących płytkach oddzielonych materiałem izolacyjnym, zwanym dielektrykiem. Rodzaje kondensatorów: Istnieje kilka rodzajów kondensatorów, w tym kondensatory ceramiczne, …
Energia w kondensatorze
Podczas ładowania kondensatora konieczne jest wykonanie pewnej pracy przy przemieszczaniu ładunków elektrycznych z jednej jego okładki na drugą. Praca ta jest związana z koniecznością przezwyciężenia sił elektrostatycznych pomiędzy ładunkami i jest ona równa co do wartości energii potencjalnej, jaka zostanie zgromadzona wewnątrz kondensatora.
Jak podłączyć kondensator do wzmacniacza
Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać podczas podłączania kondensatora, jest upewnienie się, że jest on w pełni naładowany przed podłączeniem go do akumulatora. Zapewni to, że będzie …
Superkondensatory oraz akumulatory w systemach …
Główne różnice pomiędzy akumulatorem a superkondensatorem. W tabeli 1 przedstawiono podstawowe parametry akumulatorów oraz superkondensatorów. Do …
Przewodnik po kondensatorach: rodzaje, zastosowania i dobór
Podstawowym zadaniem kondensatora jest magazynowanie energii elektrycznej w polu elektrycznym. W przeciwieństwie do rezystorów, które blokują przepływ …
Zasilacze
Sprawność zasilacza określa, jak dobrze zasilacz wykorzystuje energię elektryczną, a moc standby określa, ile energii zasilacz zużywa, gdy nie jest podłączony do urządzenia. Zasilacz powinien mieć jak najwyższą sprawność i jak najniższą moc standby, aby zmniejszyć straty energii i koszty eksploatacji .
Kondensator do Zasilacza
Kondensator do Zasilacza na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz! ... Moduł filtra zasilania kondensatora Profesjonalny moduł filtra mocy z FX. Produkt: Moduł filtra zasilania kondensatora Profesjonalny moduł filtra mocy z FX. 185, 88 zł. 195,88 zł z dostawą. Firma. Stan Nowy. dostawa za 15 – 17 dni. dodaj do …
8.4 Kondensator z dielektrykiem
Powyższe równanie wskazuje, że pojemność elektryczna C 0 C 0 pustego kondensatora (kondensatora próżniowego) zwiększa się o czynnik ε r ε r, kiedy całą przestrzeń pomiędzy okładkami wypełnia dielektryk. Zauważmy, że Równanie 8.11 jest prawdziwe także dla kondensatora z próżnią, kiedy przyjmiemy ε r = 1 ε r = 1. Oznacza ...
Rodzaje kondensatorów i ich zastosowanie: kompendium wiedzy
Kondensatory to kluczowe elementy elektroniczne służące do magazynowania energii elektrycznej. Ich podstawowa budowa to dwie przewodzące płytki …
Rezystor rozładowania kondensatora
rezystor rozładowania kondensatora, Wyjaśnienie roli rezystorów podciągających w złączach bramka-źródło tranzystorów MOSFET, miernik ESR do dużych kondensatorów, Wysoka temperatura kondensatorów w zasilaczu model MGB-300AT, Stany nieustalone - czas ładowania kondensatora..
Poznajemy kondensatory
Uproszczony przekrój jednej warstwy kondensatora elektrolitycznego mokrego możesz obejrzeć na rysunku 1. Rysunek 1. Teraz już wiesz, na czym polega tajemnica dużej pojemności i małych wymiarów kondensatorów elektrolitycznych. Decydujące znaczenie mają: – duża, trawiona powierzchnia, – bardzo cienka warstwa dielektryka (Al 2 O 3), – znaczna stała …
Jak sprawdzić model zasilacza w komputerze? Opisujemy krok …
Jeśli więc chcemy sprawdzić model zasilacza w naszym komputerze, nie pozostaje nam nic innego, jak rozkręcić obudowę komputera i zapoznać się z nim organoleptycznie, studiując informacje umieszczone na jego tabliczce znamionowej. Znajdziemy na niej między innymi dane dotyczące producenta i modelu zasilacza, a także jego …