Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Green Value | Farmy fotowoltaiczne, projektowanie i …
W dobie rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną, farmy fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne. Są one jednym z… Czytaj więcej. Farmy fotowoltaiczne. Nasza firma oferuje profesjonalne usługi z zakresu pozyskiwania gruntów, dzierżawy i projektowania instalacji PV. Zbudowane z dziesiątek paneli słonecznych farmy fotowoltaiczne charakteryzują się znaczną …
Energetyka rozproszona 2.0
Projekt: „Model funkcjonowania energetyki rozproszonej 2.0 – samobilansujące się obszary sieci elektroenergetycznej". Cel projektu: Celem projektu jest przeprowadzenie prac B+R …
Nowe zasady przyłączania i współpracy mikroinstalacji …
Coraz niższa cena RCEm za energię od prosumentów w net-billingu. 14-10-2024 . Opodatkowanie fotowoltaiki i magazynów energii. Jest nowy projekt przepisów. 09-10-2024 . Coraz większe problemy producentów paneli fotowoltaicznych. 21-10-2024 . To będzie największy magazyn energii w naszym regionie. 25-10-2024 . Zmiana w dotacjach na pompy …
MIKROSIECI JAKO INNOWACYJNY KOMPONENT …
Rozwój organizacji mikrosieci będzie wymagał dookre-ślenia i celowej relacji pomiędzy technologią a zarzą-dzaniem, która zdeterminuje projektowanie odpowiedniego modelu …
Projekt instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego
Koszt instalacji fotowoltaicznej dla budynku jednorodzinnego. Projekt instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego to sposób na znalezienie optymalnych warunków i najlepszego typu instalacji. Założenia projektowe może zmienić nieco koszt instalacji PV i stan zasobów finansowych. Koszt fotowoltaiki nie jest bowiem niski. Cena ...
Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić
Jeżeli produkujesz energię przy użyciu instalacji fotowoltaicznej (jesteś prosumentem), możesz odzyskać jej część w ramach systemu opustów. Ilość odzyskanej energii jest zależna od mocy instalacji. Jeżeli Twoja umowa …
System Zarządzania Mikrosiecią
Poszczególne prace badawczo-rozwojowe obejmowały projektowanie, budowę i eksploatację mikrosieci z wykorzystaniem własnej instalacji pilotażowej. W efekcie powstała w pełni …
Model funkcjonowania energetyki rozproszonej
energetyki rozproszonej w oparciu o blockchain i systemy zarządzania energią Rozwój energetyki rozproszonej pozwala na tworzenie lokalnych mikrosieci energetycznych z dużym udziałem …
Mikroinstalacje fotowoltaiczne krok po kroku
Procedury związane z budową mikroinstalacji fotowoltaicznej dotyczą wyłącznie przyłączenia do sieci przez właściwego operatora systemu dystrybucyjnego, konieczności uzgodnienia z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz konieczności zawiadomienia Państwowej Straży Pożarnej o zakończeniu budowy instalacji fotowoltaicznej o …
Pierwsze takie w Europie połączenie fotowoltaiki, wiatru i ...
BayWa r.e., Ampt oraz Fraunhofer ICT zrealizowali pierwszy takiego typu projekt w Europie łączący fotowoltaikę, elektrownię wiatrową i magazyn energii.
Ogniwa i panele fotowoltaiczne | Poradnik projektanta
Ogniwa fotowoltaiczne to przyrządy półprzewodnikowe bezpośrednio przetwarzające energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną z wykorzystaniem zjawiska fotowoltaicznego. Zjawisko fotowoltaiczne polega na generowaniu nośników ładunku elektrycznego w wyniku absorbcji promieniowania słonecznego przez przewodnik. . Absorbcja …
Małe i duże instalacje fotowoltaiczne krok po kroku
Jak zatem poradzić sobie z budową małej lub dużej instalacji fotowoltaicznej? O tym więcej opowiedział Krzysztof Grobel z firmy Solgen. Około ¼ mocy zainstalowanych systemów fotowoltaicznych to instalacje małe i duże, czyli tzw. farmy fotowoltaiczne. Tak więc zdecydowana większość instalacji PV w naszym kraju, ponieważ aż ¾, to mikroinstalacje …
Odnawialne i rozproszone źródła
energię hydrotermalną, hydroenergię, energię fal, prądów i pływów morskich, energię otrzymywaną z biomasy, biogazu, biogazu rolniczego oraz z biopłynów. 5 Generacja rozproszona (rozproszone źródła energii, wytwarzanie rozproszone, energetyka rozproszona) - małe (o mocy znamionowej do 50-150 MW) jednostki lub obiekty wytwórcze, przyłączane bezpośrednio do …
Porównanie technologii magazynowania energii
Baterie znajdują zastosowanie w różnych obszarach, takich jak elektromobilność, systemy mikrosieci, magazyny energii w budynkach inteligentnych, stabilizacja sieci energetycznej i wiele innych. Poniżej omówimy szczegółowo każde z tych zastosowań. Elektromobilność. Baterie, zwłaszcza litowo-jonowe, odgrywają kluczową rolę w rozwoju …
Mikroinstalacja fotowoltaiczna: cała energia na sprzedaż do sieci …
Taki sposób wykorzystania mikroinstalacji na pewno będzie mniej opłacalny dla właściciela mikroinstalacji fotowoltaicznej – stawka sprzedaży energii na poziomie 1,1 zł/kWh przyznawana mu przez ustawę o OZE sprawia, że właścicielowi mikroinstalacji będzie bardziej opłacało się sprzedać całą produkowaną energię, a zużywaną przez siebie energię kupować z …
System Zarządzania Mikrosiecią
funkcjonowania energetyki rozproszonej 2.0 – samobilansujące się obszary sieci elektroenergetycznej" dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ze środków Unii Europejskiej. Projekt został zrealizowany w ośmiu etapach przez konsorcjum złożone ze Spółek Grupy TAURON. Poszczególne prace badawczo-rozwojowe obejmowały …
Czym jest mikrosieć elektroenergetyczna i jak się ją projektuje?
Mikrosieć elektroenergetyczna. Rozwój odnawialnych źródeł energii i nowoczesnych technologii związanych z magazynowaniem energii (np. magazyny energii elektrycznej 3S) spowodował zmiany w podejściu do projektowania sieci.Jednym z innowacyjnych komponentów będących alternatywą dla tradycyjnych sieci, są mikrosieci energetyczne.
Projektowanie instalacji fotowoltaicznych – na co zwrócić uwagę?
Projektowanie instalacji fotowoltaicznej krok po kroku. Przygotowanie projektu fotowoltaiki nie jest łatwym zadaniem. Na cały proces składa się kilka kroków, które mają ogromne znaczenie dla ostatecznej formy instalacji. W pierwszej kolejności konieczne jest przeprowadzenie wizji lokalnej oraz audytu analizy profilu zużycia energii elektrycznej. Jego …
Projektowanie wyspowej instalacji fotowoltaicznej (Off-grid)
Projektowanie wyspowej instalacji fotowoltaicznej (Off-grid) 19 maja 2022 Posted by Marek Klonowski; 18 ... Projektowanie wyspowej instalacji fotowoltaicznej (Off-grid) 18 maja 2021 Brak komentarzy. Różnica pomiędzy instalacją wyspową a sieciową (Off-Grid vs On-Grid) 16 maja 2021 Brak komentarzy. Kontroluj swoją moc – Studium realizacji. 10 maja 2021 Brak …
Mikroinwertery a magazyn energii – Poradnik 2023
Firma AS Energy, oficjalny dystrybutor mikroinwerterów Enphase, oferuje poradnik montażu i rozbudowy instalacji fotowoltaicznej. Poradnik zawiera informacje o niezbędnych …
Europe Solar Production. Projektowanie, montaż i ...
2 Budowa i użytkowanie instalacji fotowoltaicznej Zakres prezentacji: Historia firmy Europe Solar Production sp. z o.o. Produkcja modułów fotowoltaicznych film. Rodzaje modułów fotowoltaicznych Instalacje fotowoltaiczne Instalacje on-grid Instalacje off-grid Funkcjonowanie instalacji fotowoltaicznej Symulator instalacji fotowoltaicznej Zastosowania fotowooltaiki w …
Infrastruktura Krytyczna (IK) – projektowanie, identyfikacja ...
W obiektach komercyjnych istotnym punktem współpracy jest obustronne (klient-dostawca) zidentyfikowanie elementów IK i zastosowanie odpowiednich planów utrzymania. Jaki jest zakres IK? Ustawa o zarządzaniu kryzysowym wskazuje również zakres IK, który obejmuje poniższe systemy: zaopatrzenia w energię, surowce energetyczne i paliwa;
Magazyny energii w budynkach inteligentnych
W budynkach inteligentnych wykorzystuje się różne technologie magazynowania energii, takie jak baterie, akumulatory cieplne i CAES (Compressed Air Energy Storage). Każda z tych technologii charakteryzuje się specyficznymi zaletami i wadami, które wpływają na ich zastosowanie w różnych obszarach. Źródła energii
Czym jest mikrosieć elektroenergetyczna i jak się ją projektuje?
Mikrosieć elektroenergetyczna. Rozwój odnawialnych źródeł energii i nowoczesnych technologii związanych z magazynowaniem energii (np. magazyny energii …
Projektowanie instalacji fotowoltaicznej
Projektowanie instalacji fotowoltaicznej należy zlecać wyłącznie osobom posiadającym stosowne uprawnienia i umiejętności potwierdzone certyfikatami oraz wykonanymi już instalacjami. Można to zrobić zarówno, kiedy decydujemy się na termomodernizację istniejącego już budynku, jak i na etapie jego projektowania. W obu przypadkach pracę …
Projektowanie i montaż farm fotowoltaicznych
Foto: projekt farmy fotowoltaicznej wykonany przez Projekt-Solartechnik Rozwój rynku fotowoltaicznego w naszym kraju, po wprowadzeniu nowego, wyjątkowo atrakcyjnego dla PV systemu wsparcia, stworzy zapotrzebowanie {więcej}na doświadczone firmy oferujące kompleksowe usługi z zakresu projektowania, doboru komponentów i w końcu kompleksowej …
Projektowanie Farmy Fotowoltaicznej
Projektowanie farmy fotowoltaicznej zawsze zaczynamy od lokalizacji. W tym przypadku kluczowe dla lokalizacji farmy fotowoltaicznej jest : ... RISEN które produkują energię dwustronnie.Pro. Konstrukcje Fotowoltaiczne dla farm fotowoltaicznych. Jaką konstrukcje wybrać i jak ją zamontować ? Na to pytanie jest bardzo wiele odpowiedzi, które wymagają wiedzy oraz …
Mikroinstalacja fotowoltaiczna
Mikroinstalacja fotowoltaiczna to przydomowa instalacja fotowoltaiczna, zwykle o niewielkiej mocy, zasilająca budynek w energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne umożliwią pozyskanie prądu z darmowej i nieskończonej energii słonecznej, a to powoduje znaczące ograniczenie lub całkowitą eliminację wydatków na prąd.
Dotacje do prądu,
Jest to inwestycja szczególnie odczuwalna dla przedsiębiorstw, które z racji swojego zapotrzebowania na energię elektryczną, decydują się na rozbudowaną farmę fotowoltaiczną. Aktualnie istnieje wiele opcji finansowania, które w znaczący sposób pomagają przy budowie farmy fotowoltaicznej i sprawiają, że inwestycja ta nie jest dla firm dużym obciążeniem. Wiele …
Inteligentna dystrybucja
Europejskiej (Projekt M-GRID) zbudowało pilotażową mikrosieć energetyczną w Bytomiu. Poszczególne pra-ce badawczo-rozwojowe obejmowały projektowanie, budowę i eksploatację …