Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Transformacja energetyczna Chin 2021. Siedem kluczowych faktów

Zapotrzebowanie na energię elektryczną w Chinach w pierwszej połowie 2021 roku było o 14 proc. wyższe niż w pierwszym półroczu 2019 roku. Spośród 64 …

Energia odnawialna w Chinach – stan obecny i perspektywy rozwoju

W ciągu ostatniej dekady Chiny ugruntowały swoją pozycję niekwestionowanego lidera na światowym rynku energii odnawialnych. Na obecny moment Państwo Środka jest …

Transformacja energetyczna w Chinach – zarys sytuacji

Pojawia się pytanie: czy transformacja energetyczna w Chinach jest realna, czy jest to tylko element gry politycznej? Pomimo pozornej pasywności w działaniach na rzecz dekarbonizacji, rząd chiński zdaje sobie sprawę z konieczności znalezienia alternatyw i zakończenia węglowej zależności gospodarczej. Wpływa na to zbiór rozmaitych ...

Dworzec w Chinach

Był to największy dworzec w Chinach, z łączną powierzchnią 510 tys. m 2, zanim nie powstał dworzec w Szanghaju. Stacja obsługuje dziennie średnio 150 000-180 000 pasażerów. Maksymalna liczba pasażerów dochodzi do 400 000 osób dziennie. Na dworcu mieści się 18 peronów. Obok głównych wejść znajdziemy automaty biletowe. Dworzec w Pekinie posiada …

W Chinach powstaje największy na świecie grawitacyjny …

W Chinach powstaje największy na świecie grawitacyjny magazyn energii; W Chinach powstaje największy na świecie grawitacyjny magazyn energii Data publikacji: 04.08.2023, 13:38 Marcin Kaczmarczyk. W Rudong w pobliżu Szanghaju szwajcarska spółka Energy Vault kończy budowę innowacyjnego grawitacyjnego magazynu energii o mocy 25 MW …

Dlaczego „zielona" transformacja Chin jest kluczowa w walce ze …

Podczas gdy w skali światowej w 2020 r. odnotowano największy w historii spadek ilości energii wytwarzanej z węgla, w Chinach zwiększyła się ona o 1,7 proc. Jednocześnie, były one jedynym państwem z grupy krajów G20, gdzie pojawił się tak duży wzrost, zaś udział Chin w światowej produkcji węgla wzrósł z 44 proc. w 2015 r. do 53 proc. w 2020 r. UE: Emisja gazów ...

Transformacja energetyczna Chin 2021. Siedem kluczowych faktów

Stało się to, podczas gdy w reszcie świata łączna produkcja węgla spadła. 5. Wzrost produkcji energii z węgla w Chinach wyniósł 337 TWh. To więcej niż całkowita produkcja węgla w UE w pierwszej połowie tego roku w wysokości 184 TWh. 6. Zapotrzebowanie na energię elektryczną w Chinach w pierwszej połowie 2021 roku było o 14 ...

Największy na świecie wodospad w Chinach

Największy na świecie wodospad zbudowany przez człowieka powstał w Chinach 29 lipca 2018, 17:16 FACEBOOK. X. E-MAIL. KOPIUJ LINK . W chińskim mieście Guiyang na ścianie wieżowca powstał wodospad. Jest …

Dlaczego „zielona" transformacja Chin jest kluczowa w walce ze …

Chiny są największym emitentem dwutlenku węgla i odpowiadają za ponad jedną czwartą całkowitej światowej emisji gazów cieplarnianych – naukowcy przyznają, że …

W chińskim miksie energetycznym coraz więcej OZE.

Tylko w 2023 r. Chiny dodały prawie 298 gigawatów mocy z odnawialnych źródeł energii, co stanowi 63 proc. wszystkich nowych OZE na całym świecie, których łącznie …

Chiński sektor energetyczny kryje w sobie zagadkę na miarę …

Ta nowa gospodarka, posiadająca czwarty co do wielkości sektor energetyczny na świecie i największy ciężar emisji z elektrowni po Chinach, Stanach Zjednoczonych i Indiach, sama w sobie ...

Największa elektrownia szczytowo-pompowa na …

W Chinach została uruchomiona wielka elektrownia szczytowo-pompowa, której moc sięga 3,6 GW. Tego rodzaju infrastruktura bardzo się przyda Chińczykom, aby stabilizować system energetyczny, w którym w …

Jak zmieniła się unijna energetyka w 2019 r.

Aż 30 GW wiatru i PV zasiliło unijny system energetyczny. Wypadło z niego 9 GW węgla oraz 2,3 GW atomówek w Niemczech i Szwecji. Dla porównania w ub. r. w Chinach oddano do użytku 26 GW farm wiatrowych, 30 GW PV, 4 GW elektrowni wodnych oraz 41 GW elektrowni konwencjonalnych. Dokąd płynie prąd

Kryzys energetyczny w Chinach. Prof. Mierzejewski: zielona ...

Kryzys energetyczny w Chinach. Prof. Mierzejewski: zielona transformacja idzie krok do tyłu - Kryzys energetyczny w Chinach kumuluje się, pozamykane są zakłady i firmy, są nawet braki w dostępie energii w gospodarstwach domowych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Dominik Mierzejewski z Ośrodka Spraw Azjatyckich Uniwersytetu Łódzkiego.

Transformacja energetyczna w Chinach – zarys sytuacji

Od ponad trzech dekad węgiel stanowi główną siłę napędową chińskiej gospodarki. W 2020 roku udział węgla w całkowitym zużyciu energii wyniósł 56,8%. …

Wpływ kryzysu energetycznego w Chinach na światową …

Jest to tym samym największy kryzys energetyczny w Chinach odnotowany w ostatnich dekadach. Przedmiotem poniższej analizy jest ocena wpływu kryzysu energetycznego w Chinach na bariery podażowe w światowej gospodarce. Są dwie główne przyczyny racjonowania energii w Chinach. Po pierwsze, chińskie jednostki administracyjne próbują ...

Chiny na drodze do „zielonego" bezpieczeństwa energetycznego

Elektrownie węglowe – jako bardziej niezawodne źródło – będą stabilizowały system energetyczny w momentach, gdy odnawialne źródła (OZE) nie dostarczą wystarczającej ilości energii, np. podczas bezwietrznych dni, suszy lub w nocy. Z kolei przemiany w transporcie drogowym doprowadzą do spadku zapotrzebowania na ropę naftową. Dziś co drugi …

Ciemno w Chinach. Ten kryzys energetyczny może odczuć cały …

Ciemno w Chinach. Ten kryzys energetyczny może odczuć cały świat. Świat 30.09.2021, 15:00 Maria Kruczkowska Elektrownia węglowa w Nanjing we wschodnich Chinach, 27 września 2021. (AP / AP ...

Kryzys energetyczny w Chinach. Lekcja dla Polski w sprawie OZE ...

Kryzys energetyczny w Chinach to jeden z ostatnich spazmów świata opartego na paliwach kopalnych, ocenia Marcin Popkiewicz, analityk megatrendów. Jego zdaniem, Chinom naprawdę zależy na ochronie klimatu i odejściu od węgla. Stoją za tym twarde interesy geopolityczne. Tymczasem polskie podejście do transformacji energetycznej przypomina …

Chiny uruchomiły reaktor fuzji jądrowej osiągający 150 mln st. C ...

Urządzenie jest w stanie wytwarzać plazmę w temperaturze powyżej 150 mln st. C. To urządzenie dla naukowców, które ma pomóc w rozwoju technologii badań fizyki plazmy w Chinach. Projekt HL-2M zatwierdziła w 2009 r. China Atomic Energy Authority, a reaktor został zbudowany w Southwestern Institute of Physics należącym do CNNC.

Chiny uruchomiły drugą największą hydroelektrownię na świecie.

28 czerwca w Chinach ruszyła elektrownia w Tamie Baihetan – to największa inwestycja i największy tego typu projekt od czasu uruchomienia elektrowni na Tamie Trzech …

Jak wygląda globalny mix energetyczny w 2024 roku? | F5

W ostatnich latach globalne zapotrzebowanie na energię stale rośnie. W 2023 roku wzrosło o nieco mniej niż 2%, a prognozy na 2024 rok wskazują na przyspieszenie wzrostu do 3,3% . Największy wzrost zużycia energii odnotowują kraje rozwijające się, takie jak Chiny i Indie, gdzie zapotrzebowanie na energię elektryczną w 2023 roku w Chinach wzrosło o 5,3%,…

Największy emitent na świecie straci swoją pozycję

Rekordowy wzrost zainstalowanych systemów OZE może sprawić, że emisje CO2 w Chinach zdecydowanie zmniejszą się w 2024 r. Państwo Środka w ostatnich latach doświadcza prawdziwego boomu technologii zeroemisyjnych, do których można zaliczyć nie tylko instalacje OZE, ale także samochody elektryczne. Mimo zapowiedzi spadku, obecnie emisje …

Magazyn energii na sprężone powietrze, największy uruchomiono w Chinach ...

Pierwszy i największy na świecie magazyn energii na sprężone powietrze. Niedawno w Chinach powstał pierwszy na świecie i zarazem największy magazyn energii na sprężone powietrze, reklamowany także jako najbardziej wydajny. Za ten projekt odpowiada Institute of Engineering Thermophysics (IET) Chińskiej Akademii Nauk.

Kryzys energetyczny w Chinach pogłębia się. Ceny węgla …

Sytuacja w Chinach pogarsza się zresztą z tygodnia na tydzień, a trzy z północno-wschodnich prowincji tego kraju, wraz z kilkoma regionami w północnych Chinach, rozpoczęły już sezon grzewczy. 17 października, temperatury w Pekinie spadły poniżej 0 °C ustanawiając rekordowo niski poziom w połowie października. Chiny, to największy na świecie …

Globalny kryzys energetyczny – Topics

Jednak po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. sytuacja uległa dramatycznej eskalacji i przerodziła się w pełny globalny kryzys energetyczny. Ceny gazu ziemnego osiągnęły rekordowy poziom, a w konsekwencji także ceny energii elektrycznej na niektórych rynkach. Ceny ropy naftowej osiągnęły najwyższy poziom od roku 2008.

W Chinach "szał budowania" elektrowni węglowych; w realizacji …

W Chinach obecnie trwa budowa lub wydano pozwolenia na powstanie elektrowni węglowych o łącznej mocy 243 GW, co wystarczyłoby na zaopatrzenie w energię …

Wodór i węgiel to paradoks chińskiej energetyki

Chińskie spółki energetyczne chcą wykorzystać wodór do szybszego odejścia od paliw kopalnych, a zeroemisyjną bazą energetyczną ma znajdować się na prowincji. Jednak Państwo Środka to największy emitent gazów cieplarnianych na świecie, a kraj cały czas rozbudowuje elektrownie węglowe, co jest wielkim paradoksem. W ramach chińskich celów …

Elektrownia szczytowo-pompowa w Chinach | Witaj!

W Chinach została uruchomiona wielka elektrownia szczytowo-pompowa, której moc sięga 3,6 GW. Tego rodzaju infrastruktura bardzo się przyda Chińczykom, aby stabilizować system energetyczny, w którym w szybkim tempie rośnie znaczenie zależnej pogodowo generacji z elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych. Na początku 2022 roku pracę w chińskim systemie …

Magazynowanie energii dzięki grawitacji. To największa …

Następnie w momencie, gdy odbiorca lub system energetyczny potrzebują dodatkowej energii, bloki są opuszczane na dół, uwalniając zgromadzone zapasy. Energy Vault deklaruje, że jego grawitacyjne magazyny będą pracować docelowo ze sprawnością ponad 80 proc. i zapewnią najniższy na świecie koszt przechowywania energii elektrycznej.

Chiny pionierem energii odnawialnej. 230 GW mocy z …

Zgodnie z przewidywaniami Wood Mackenzie, w 2023 roku Państwo Środka zainstaluje aż 230 GW nowych energii odnawialnych. – W 2020 roku Chiny ogłosiły swój cel neutralności węglowej do 2060 roku i od tamtej …