Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Strona główna

Ekspertyza TÜV SÜD Polska dotycząca gospodarki wodorowej. Opracowanie dotyczy takich zagadnień jak: produkcja i kondycjonowanie wodoru, magazynowanie wodoru, transport i dystrybucja wodoru, wykorzystanie wodoru, produkty i usługi powiązane i wspierające oraz rozwoju rynku wodorowego z perspektywy europejskiej (strategie wodorowe w Europie, …

Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla Polski

Wodorowy potencjał Polski . Polska może odegrać kluczową rolę w przyszłości europejskiej gospodarki wodorowej. Jak podkreśla, wiceminister Ireneusz Zyska, nasz kraj posiada trzeci potencjał w Europie jeśli chodzi o produkcję i zużycie wodoru. Dodatkowo, dzięki unikalnym zasobom geologicznym, Polska ma możliwość stać się magazynem energetycznym …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Zważywszy na skromne informacje statystyczne podsumowujące polski rynek magazynów energii, brakuje danych dotyczących marek magazynów energii, jakie w 2022 roku były najchętniej wybierane przez polskich prosumentów. Niemniej jednak można podejrzewać, że decydując się taką inwestycję na "raczkującym" jeszcze rynku, kupujący decydowali się na …

Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z …

Wyznacza sześć konkretnych celów i 40 zadań, które pozwolą Polsce stać się społeczeństwem korzystającym z technologii wodorowych. Polska planuje do 2030 roku osiągnięcie 2 GW mocy instalacyjnej do produkcji wodoru oraz …

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek …

W kontekście globalnych wysiłków na rzecz dekarbonizacji i poszukiwania czystych technologii energetycznych, wodór jawi się jako jeden z kluczowych wektorów zielonej transformacji. Innowacje w obszarze magazynowania i dystrybucji tego ekologicznego nośnika energii są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Polska firma Amargo, we współpracy z …

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

Inwestycje w magazyny wodorowe mogą wzmacniać pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Obrazek pokazuje innowacyjne rozwiązania wodorowe. Widzimy różne zastosowania wodoru, …

Nowa inwestycja PGE: ogromny magazyn energii

Magazyn energii Gryfino pozwoli na magazynowanie energii pochodzącej z farm wiatrowych. Ponadto przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa sieci energetycznej na terenie Polski. Koniec budowy zaplanowany jest w 2029 roku. PGE posiada już dwa magazyny energii. W 2020 roku oddano do użytku pierwszy magazyn, znajdujący się w Rzepedzi na ...

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Dlatego też idealnym rozwiązaniem jest inwestycja fotowoltaikę z magazynem energii elektrycznej, w którym można przetrzymywać nadwyżkę prądu. Zgromadzona energia jest wtedy wykorzystywana w 100% np. w czasie zmniejszonej produkcji energii lub w pochmurne dni. Magazyn, który pozwala przechowywać energię, w którym jest przechowywana energia, to …

EkoEnergia Polska i Świętokrzyska Dolina Wodorowa …

Magazynowanie Energii ... Działamy na rzecz transformacji energetycznej regionu i kraju, promując zrównoważoną produkcję i wykorzystanie energii wodorowej. Wodór to praktyka. Wodór to klucz do zrównoważonej przyszłości …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

W ostatnich latach magazynowanie energii stało się jednym z kluczowych obszarów transformacji energetycznej, wzbudzając zainteresowanie naukowców, inżynierów i przedsiębiorstw na całym świecie. W 2023 roku sektor ten doświadczył zmian, zarówno pod względem technologicznym, rynkowym, jak i legislacyjnym. Przeszliśmy od eksperymentalnych …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa

Magazynowanie energii elektrycznej produkowanej przez OŹE – Studium możliwości MAGAZYNOWANIE ENERGII OŹE W UKŁADACH AKUMULATOROWYCH Najtańszym rozwiązaniem jest magazynowanie energii OŹE w elektrowniach szczytowo pompowych ESP [ZG6-2]. Możliwości budowy takich elektrowni są jednak ograniczone przez warunki …

Rząd przyjął projekt ustawy wodorowej. Oto pięć najważniejszych …

Wodór powinien pomóc Polsce w dekarbonizacji przemysłu, ciepłownictwa i zwiększeniu niezależności energetycznej. Szacuje się, że do 2040 r. gospodarka wodorowa …

Rząd przyjął projekt ustawy wodorowej. Oto pięć najważniejszych …

Rząd w końcu przyjął projekt tzw. ustawy wodorowej. Jej uchwalenie ma umożliwić rozwój technologii wodorowych, bo wprowadzi zasady przesyłu, dystrybucji i magazynowania wodoru oraz stworzenia w przyszłości dedykowanej infrastruktury. Gdyby nie opóźnienia w uchwalaniu ustawy, ta nowoczesna technologia mogłaby się rozwijać w Polsce …

Magazynowanie energii – czy ostatecznie wygra wodór?

Magazynowanie wodoru W tym zakresie, podobnie jak przy wytwarzaniu wodoru, wciąż trwają prace nad udoskonalaniem dostępnych technologii. I tak: na dużą skalę przemysłową można stosować magazynowanie wodoru pod ciśnieniem w pokopalnianych kawernach solnych. Równolegle rozwijane są metody przechowywania wodoru w różnych …

Magazynowanie energii w 2024 roku

Magazyny energii – nadchodzi trend, który zdominuje rynek? Prognozy ekspertów wskazują, że po zakończeniu mechanizmów mrożenia cen, przeciętne rachunki za energię elektryczną mogą wzrosnąć nawet o 65%.Do tego od 1 lipca 2024 roku prosumenci zaczną rozliczać się w taryfach godzinowych, przez co energia produkowana w godzinach szczytu …

Wielkoskalowe magazynowanie energii

Magazynowanie energii stało się w ostatnich latach jednym z najistotniejszych obszarów transformacji energetycznej. Istota działania XX-wiecznej elektroenergetyki sprowadzała się do dostosowania bieżącej …

Polska przygotuje ustawę, która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej

Polska przygotuje ustawę, która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej . Patrycja Rapacka 5 lipca, 2024 5 lipca, 2024 0 5 mins. fot. Ministerstwo klimatu i środowisko. Udostępnij. Ministerstwo klimatu i środowiska (MKiŚ) zapowiedziało uregulowanie rozwoju gospodarki wodorowej z myślą o zapewnieniu konkurencyjności polskiego przemysłu. Wodór …

Wodór, "święty Graal" energetyki. Ekspert: Polska ma duże …

- Potencjał naukowy w zakresie energetyki wodorowej Polsce powinien zostać dobrze zagospodarowany. Chodzi o to, żeby nie rozproszyć środków, a skoncentrować je w konkretnych niszach w ramach polskiej strategii wodorowej, która ma powstać jesienią – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Łukasz Antas (Esperis). Jak mówi, Polska stoi przed szansą, ale i …

Strona główna

Wodór jest nośnikiem energii o wszechstronnym zastosowaniu, który posłuży do transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej w wielu branżach. Już teraz jest powszechnie wykorzystywany w przemyśle chemicznym i rafineryjnym. Pierwsze wdrożenia spotkamy również m . w przemyśle metalurgicznym, energetycznym, szklarskim czy …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z PERSPEKTYWĄ DO 2040 R. – PROJEKT Aktualizacja czerwiec 2021 SPIS TREŚCI Spis treści 1 1. Dlaczego wodór? Wprowadzenie i kontekst 2 1.1. Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 2 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 3 1.3. Globalne i europejskie działania na …

Inwestycje w technologie wodorowe w Polsce – wytwarzanie, …

W ramach pierwszej części Programu Priorytetowego Wodoryzacja Gospodarki od 1 stycznia 2024 pojawi się instrument wsparcia finansowego w ramach programu …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030. Z PERSPEKTYWĄ DO 2040 R. – PROJEKT. Aktualizacja czerwiec 2021. SPIS TREŚCI. Spis treści. Dlaczego wodór? …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z PERSPEKTYWĄ DO ROKU 2040. Warszawa, październik 2021 r. Spis treści. Dlaczego wodór? Wprowadzenie i kontekst. 1.1. Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej. 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi …

„Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z ...

Polska Strategia Wodorowa określa konkretne cele budowy gospodarki wodorowej, kładąc podwaliny pod działania związane z jej rozwojem i utrzymaniem konkurencyjności polskiej gospodarki. Realizacja celów PSW umożliwi rozwój poszczególnych regionów Polski m . poprzez tworzenie w nich dolin wodorowych, które zapewnią rozwój …

W woj. śląskim powstanie wielka wielkoskalowa fabryka

Szykuje się nowa, olbrzymia inwestycja w województwie śląskim. H2Silesia, projekt wodorowy Polenergii, może otrzymać do 142,77 mln euro. Projekt H2Silesia zakłada budowę wielkoskalowej fabryki zielonego wodoru o mocy ok. 105 MW, która będzie w stanie wyprodukować ok. 13 000 ton tego surowca rocznie. Polenergia to jedyna polska firma objęta …

Wielka inwestycja PGE. W Polsce powstanie …

Polska Grupa Energetyczna poinformowała, że planuje ogłosić przetarg na projekt i budowę wielkoskalowego magazynu energii w Żarnowcu. PGE chce zacząć poszukiwania wykonawcy na przełomie czerwca i lipca. …

„Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z ...

Zapisy strategii wodorowej umożliwią ekologiczne wytwarzanie wodoru na skalę przemysłową oraz stopniową budowę w Polsce zeroemisyjnej gospodarki poprzez …

Wodór, kawerny i OZE – Hydrogen Poland

Polskie spółki węglowodorowe wystąpiły na konferencji EUROPOWER 2021, by opowiedzieć o kierunkach rozwoju wykorzystania wodoru. PGNiG chce składować go w …

Wodór w Polsce: Realna alternatywa jako źródło energii?

analizie Polskiego Instytutu Ekonomicznego dotyczącej gospodarki wodorowej w Polsce zaznaczono jednak, że „Polska na tle krajów wysoko rozwiniętych posiada niewielki potencjał technologiczny w obszarze gospodarki wodorowej". Autorzy raportu argumentują tę tezę m . tym, że w Polsce funkcjonuje niewiele wyspecjalizowanych firm w tym zakresie.

Energetyka wodorowa. Wielka szansa dla Polski, czy ponowne …

Wielka szansa dla Polski, czy ponowne przeżuwanie żaby? mar 13, 2021. W styczniu Ministerstwo Klimatu i Środowiska przekazało do konsultacji publicznych projekt „Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r." Nad Wisłą eksperci nie kryją ambicji związanych z technologiami wodorowymi. Mają one nie tylko ograniczyć emisję CO 2, ale też …

Spółki wodorowe: Jak inwestować w wodór? 2024 | Rankia Polska

Inwestycja: 7,4 mld zł w technologie wodorowe. Zakup pierwszej lokomotywy wodorowej od PESA Bydgoszcz. Rozpoczęcie testów ogólnodostępnej stacji wodorowej w Poznaniu. Planowana budowa stacji wodorowych w wielu miastach, także za granicą. Zobacz także: Jak kupić akcje Orlen; Polsat Plus i ZE PAK:

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Dokument dokona pogłębionej analizy rynku wodoru pod kątem dostępnych technologii, ich dojrzałości, możliwości produkcyjnych i zapotrzebowania na wodór w różnych sektorach …

Polska strategia wodorowa opublikowana – co dalej?

Na początku listopada opinia publiczna została poinformowana o przyjęciu przez Radę Ministrów uchwały dotyczącej „Polskiej strategii wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r." przedłożonej przez ministra klimatu i środowiska.Na opublikowanie kompletnego tekstu dokumentu musieliśmy poczekać jeszcze ponad miesiąc, gdyż dopiero 7 …

Dlaczego polityka państwa uznaje magazynowanie energii wodorowej …

Stabilna praca systemu elektroenergetycznego wymaga elastycznego mechanizmu dysponowania, a jako technologia magazynowania energii na dużą skalę, magazynowanie energii wodorowej może zaspokoić zapotrzebowanie na energię w różnych okresach, rozwiązując sporadyczne problemy z dostawami spowodowane wahaniami energii …

Dofinansowanie dla magazynów energii o pojemności ponad 5 GWh

Program wsparcia kluczowych sektorów OZE. Niedawno KE zatwierdziła także polski program pomocy publicznej zakładający wsparcie produkcji takich urządzeń i komponentów jak: baterie, panele PV, turbiny wiatrowe, pompy ciepła, elektrolizery, systemy do wychwytywania i składowania dwutlenku węgla, a także kluczowe elementy wykorzystywane głównie jako …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa (Storage …

Druga część artykułu prezentuje wodór jako nośnik energii oraz zagadnienia związane z gospodarką wodorową: produkcja, transport, magazynowanie i zastosowania w ogniwach paliwowych ...

Jak nie przegapić rewolucji wodorowej? Wszystko co musisz …

Zwróćcie też uwagę na to, że elektroliza oparta na energii z sieci (przykład dotyczy Polski, co oznacza spory udział węgla w miksie energetycznym) 10-krotnie przekracza limit narzucony przez Taksonomię UE. Wniosek jest zatem taki, że Unia Europejska uznaje za zrównoważoną środowiskowo przede wszystkim produkcję wodoru opartą na OZE. Tym …

Magazynowanie energii elektrycznej – ukazał się pierwszy raport …

Magazynowanie energii elektrycznej w magazynach o łącznej mocy zainstalowanej większej niż 10 MW od 3 lipca 2021 r. jest działalnością regulowaną i wymaga uzyskania koncesji Prezesa URE. Magazyny zintegrowane z siecią operatorów systemu elektroenergetycznego pozwalają na ograniczenia czasu przerw w dostawie energii …