Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Atomowa Wielkopolska" – plan budowy Elektrowni Jądrowej …
Atomowa Wielkopolska" – plan budowy Elektrowni Jądrowej,,Warta" w Klempiczu w schyłkowym okresie PRL
To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …
Jak magazynować energię, którą przez kilka godzin dziennie w za dużych ilościach produkują wiatraki lub fotowoltaika? Ten problem to kluczowa bariera w rozwoju energetyki odnawialnej. Bez magazynów energii nie da się wyłączyć elektrowni na węgiel w …
Przydomowa elektrownia wiatrowa – cennik i wymagania na rok …
Inwestycja w odnawialne źródła energii (OZE) takie jak przydomowe elektrownie wiatrowe, przynosi wiele korzyści dla domowego budżetu i naturalnego środowiska. To głównie z uwagi na ten pierwszy czynnik, zainteresowanie przydomowymi elektrowniami wiatrowymi rośnie z roku na rok. W dzisiejszym artykule omówimy jak wygląda budowa przydomowej elektrowni …
PGE, ZE PAK i KHNP opracują plan budowy elektrowni
Dzięki niezrównanej wiedzy i możliwościom, KHNP jest zaufanym dostawcą do budowy nowych elektrowni jądrowych. Obecnie posiadamy 24 bloki elektrowni jądrowych w eksploatacji i 6 bloków w budowie w Korei i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Koreański APR1400 to reaktor generacji III+, który oferuje najbardziej zaawansowane funkcje …
Powstaje spółka PGE PAK Energia Jądrowa
Uruchomienie pierwszego bloku elektrowni jest możliwe już w 2035 roku. PGE PAK Energia Jądrowa ma za zadanie przygotować trzy elementy inwestycji: studium wykonalności, badania terenu, lokalizacji oraz ocenę oddziaływania na środowisko na potrzeby planowanej budowy elektrowni jądrowej.
Budowa elektrowni jądrowych w Europie
Jedną z głównych cech charakteryzujących projekt elektrowni PWR, EPR i ABWR jest możliwość prefabrykacji kompletnych elementów technologii w warunkach fabrycznych poza placem budowy i transportowanie ich na miejsce wbudowania w różnych obiektach elektrowni. Zgodnie z tym założeniem naczynie ciśnieniowe dla Sizewell B zostało ...
Koszty budowy elektrowni geotermalnej: Analiza i …
Koszty budowy elektrowni geotermalnej mogą być znacząco różne ze względu na różnorodne czynniki. Poniżej przedstawiamy niektóre z głównych czynników, które wpływają na koszty: Lokalizacja geograficzna: …
Magazynowanie energii – jak i po co to robić?
Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …
Generacje elektrowni jądrowych | Nukleo
Historia reaktorów energetycznych ma bolesny początek. Energię wytworzoną z rozszczepienia atomu wykorzystano na samym początku przy konstrukcji dwóch bomb atomowych, spuszczonych na Hiroszimę i Nagasaki. Dopiero po paru latach zainteresowano się pokojowym wykorzystaniem energii płynącej z rozszczepienia jąder atomu uranu. Do konstrukcji i badania …
PGE PAK Energia Jądrowa zbuduje elektrownię atomową w …
Przypomnijmy, że ZE PAK, PGE i koreański koncern KHNP podpisały jesienią 2022 r. list intencyjny ws. opracowania planu budowy w Pątnowie elektrowni jądrowej w oparciu o koreańską technologię reaktorów APR 1400. Jednocześnie Ministerstwo Aktywów Państwowych i Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Energii Korei Płd. zawarły porozumienie ws. współpracy i …
Obszary zastosowań i potencjał rozwoju magazynów energii w …
Czas publikacji: 8 maja 2024 r. Popularność i rozwój magazynowania energii to jeden z kluczowych pomostów prowadzących do transformacji energetycznej i emisji dwutlenku węgla, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych i przemysłowych.
Nowe zasady lokalizacji elektrowni wiatrowych
możliwość lokalizacji nowy inwestycji wiatrowych na lądzie Podmioty zaangażowane w rozwój OZE od lat dążyły do wprowadzenia zmian liberalizujących dotychczasowe przepisy. CEL NOWELIZACJI. Nowy zakres regulacji Art. 1 t. 1 Ustawa określa: 1) warunki i tryb lokalizowania, budowy i przebudowy elektrowni wiatrowych; 2) zasady i sposób konsultowania ze …
Schemat budowy elektrowni wiatrowej
Uproszczony schemat budowy typowej siłowni wiatrowej dla energetyki zawodowej. Elektrownia wiatrowa składa się z wirnika i gondoli umieszczonych na wieży. Najważniejszą częścią elektrowni wiatrowej jest wirnik, w którym dokonuje się zamiana energii wiatru na energię mechaniczną. Osadzony jest on na wale, poprzez który napędzany ...
Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym
Projekt budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Turowie w wyrobisku po kopalni węgla brunatnego, zakłada powstanie obiektu o mocy 2,3 GW współpracującego z farmą wiatrową i fotowoltaiczną oraz elektrownią na biomasę, które miałyby również powstać wokół wyeksploatowanych złóż. Ponadto według planów zlokalizowana na Dolnym Śląsku i …
Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]
Magazyny energii pomagają zaplanować dystrybucję i oszczędzać prąd; Zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego - wskazane wyżej rosnące zużycie energii …
Chcemy zwiększyć możliwości budowy nowych elektrowni …
Zwiększenie możliwości budowy nowych lądowych elektrowni wiatrowych – to będzie najważniejszy efekt projektowanej ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw. Zespół do spraw Programowania Prac Rządu podjął decyzję o wpisie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów.
W Młotach powstanie elektrownia szczytowo-pompowa.
W poniedziałek 9 października br. w Bystrzycy Kłodzkiej doszło do podpisania umowy inwestycyjnej pomiędzy Polską Grupą Energetyczną a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Umowa uruchamia proces projektowania i budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach, w gminie Bystrzyca Kłodzka wraz z niezbędną infrastrukturą.
Powstanie pierwsza w Polsce hybrydowa elektrownia solarno …
Gdy te etapy zostaną zrealizowane, właściciel przystąpi do kolejnej fazy, czyli do budowy baterii magazynującej energię elektryczną. Najważniejsze korzyści z projektu Nowa instalacja umożliwi dywersyfikację źródeł energii poprzez uzupełnienie energii solarnej energią wiatrową i odwrotnie – w zależności od lokalnych warunków pogodowych.
Rola elektrowni szczytowo-pompowych w Krajowym Systemie ...
Zespół Ekspercki do spraw Budowy Elektrowni Szczytowo-Pompowych jest organem pomocniczym Prezesa Rady Ministrów, który został utworzony Zarządzeniem Nr 351 Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2021 r. w sprawie Zespołu Eksperckiego do spraw udowy Elektrowni Szczytowo Pompowych (M.P. z 2022 r., poz. 6), zmienionym Zarządzeniem nr 102 …
Elektrownia fotowoltaiczna: Co to jest i czy inwestycja w nią się ...
Dokument potwierdzający możliwość budowy elektrowni fotowoltaicznej (zapis w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego – jeżeli nie ma planu – warunki zabudowy), Warunki przyłączeniowe – można je otrzymać od lokalnego operatora systemu dystrybucyjnego,
Czy możliwa jest budowa elektrowni szczytowo-pompowej na …
Koordynacja budowy elektrowni ESP z procesem likwidacji kopalni Budowa ESP na przyszłych terenach poeksploatacyjnych KWB Turów ze względu na działalność kopalni to problem odległy w czasie. Do zakończenia eksploatacji zgodnie z koncesją pozostają jeszcze dwie dekady, jednak pewne działania zmierzające do budowy ESP można podjąć znacznie …
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Magazynowanie energii. Zwiększenie magazynowania energii elektrycznej pozwoliłoby na skompensowanie wahań generacji niestabilnej oraz krzywej poboru energii z systemu …
Montaż elektrowni wiatrowych lądowych
Etapy procesu inwestycyjnego (źródło: ioze.pl/energetyka wiatrowa) Budowa siłowni wiatrowej dużej mocy jest przedsięwzięciem długotrwałym i kapitałochłonnym. Koszt budowy turbiny wiatrowej o mocy 1,5MW to wydatek rzędu 8-15 mln zł. Czas budowy od momentu wyboru lokalizacji do momentu włączenia turbiny w sieć energetyczną to minimum 4 lata. Inwestycja w …
ANALIZA TECHNICZNYCH MOŻLIWOŚCI BUDOWY ELEKTROWNI …
Analiza technicznych możliwości budowy elektrowni szczytowo-pompowej... 213 Moc siłowni wodnej P [kW] określa wzór: P = 9,81⋅ H ⋅ Q ⋅μ (1) gdzie: H – spad wody [m], Q – natężenie przepływu wody [m3/s], μ – współczynnik sprawności zespołu turbina – generator około 0,8. Wysokość spadu wody podyktowana jest różnicami wysokości, jakie mogą być
Prezes URE wydał promesy na budowę magazynów energii o …
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wydał dwie promesy na budowę trzech magazynów energii o łącznej mocy 700 MW. Magazyny w technologii ogniw litowo-żelazowo …
Lokalizacja elektrowni wiatrowej a budowa domu
Plan miejscowy musi określać maksymalną całkowitą wysokość elektrowni wiatrowej, maksymalną średnicę wirnika wraz z łopatami i maksymalną liczbę elektrowni wiatrowych. W przypadku budowy domu w obszarze, gdzie istnieje już elektrownia wiatrowa, budynki mieszkalne mogą być lokowane w odległości od elektrowni wiatrowej nie ...
Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?
Tak - najkrótszy czas budowy elektrowni jądrowej w Chinach w latach 2013-2022 wyniósł 4,1 roku. Najdłużej budowany reaktor w tym okresie to Watts Bar Unit 2 – w Tennesy, USA, czas budowy wyniósł aż 42,8 lat. Budowa została rozpoczęta w roku 1973, potem w roku 1985 ją wstrzymano aż do roku 2007 kiedy znowu
Budowa elektrowni jądrowej. PGE PAK złożyła wniosek
Wniosek PGE PAK ws. budowy elektrowni jądrowej. Wniosek o wydanie decyzji zasadniczej określa cel budowy przez PGE PAK Energia Jądrowa S.A. elektrowni jądrowej oraz znaczenie inwestycji dla Polski i jej mieszkańców, jakim jest potrzeba zapewnienia Polsce stabilnego źródła taniej i czystej energii.
11 tysięcy magazynów energii o pojemności 138 MWh
Przydomowe magazyny energii w Polsce, chociaż dobrze współpracują z mikroinstalacjami fotowoltaicznymi, nie są tak popularne jak panele PV. Jak donosi PIME, pod …
Kalendarium budowy elektrowni j ądrowej w Żarnowcu, czyli jak ...
elektrowni - przy jednoczesnym dużym zapotrzebowaniu na energię w tym rejonie; ... możliwość budowy elektrowni jądrowych nowej generacji, zapewniających efektywność ekonomiczną i bezpieczeństwo radiologiczne. Dokument Sejmu określa również przybliżony czas budowy – po 2005 r. 17 grudnia 1990 r. uchwała nr 204 Rady Ministrów w sprawie postawienia Elektrowni …
Główne czynniki wpływające na koszty energii elektrycznej z elektrowni ...
Dodatkowym zagrożeniem jest możliwość przyjęcia przez rząd polityki antynuklearnej z wprowadzaniem specjalnego opodatkowania, nie związanego z emisjami, ale mającego na celu odebranie inwestorom jądrowym korzyści z zainwestowanych kapitałów. Najważniejszym składnikiem kosztu energii jądrowej są nakłady poniesione na budowę elektrowni. Stanowią …
Budowa elektrowni atomowej w Polsce daje mnóstwo możliwości
Kolejnym walorem tego rozwiązania jest możliwość zwiększenia mocy w reaktorze od 25% do 100% w pół godziny, co jest szczególnie użyteczne w okresach szczytowego zapotrzebowania na energię. Przedstawiciel EDF zaznaczył, że firma jest obecna w Polsce od 1998 roku, współpracuje z polskimi spółkami i szkoli studentów Politechniki ...
PGE PAK Energia Jądrowa otrzymała decyzję zasadniczą w sprawie budowy ...
PGE PAK Energia Jądrowa otrzymała decyzję zasadniczą wydaną przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska dotyczącą budowy elektrowni jądrowej w regionie konińskim. Decyzja MKiŚ umożliwia rozpoczęcie prac we wskazanej lokalizacji i jest potwierdzeniem zgodności planowanej inwestycji z celami polityki energetycznej Polski. Złożony przez PGE …