Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Technologia z przyszłością: Usuwanie dwutlenku węgla z atmosfery
W laboratoriach Massachusetts Institute of Technology powstała koncepcja systemu, który skutecznie wychwytuje i magazynuje duże ilości dwutlenku węgla, wykorzystując do tego ogromne przemysłowe wieże chłodnicze. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem pierwszego tego typu systemu na ogromną skalę, który będzie wychwytywał kilka milionów ton …
Ślad węglowy
Ślad węglowy – metody redukcji. Istnieje wiele metod, które organizacje mogą wdrożyć w celu ograniczenia swojego śladu węglowego: Używanie energii odnawialnej: Przechodzenie na źródła energii odnawialnej, takie jak energia słoneczna czy wiatrowa, redukuje emisje związane z produkcją energii.; Efektywność energetyczna: Poprawa efektywności …
OBLICZANIA WARTOŚCI ZAGREGOWANYCH EMISJI GHG …
Obliczenia wartości zagregowanych emisji GHG z uprawy surowca należy wykonać osobno dla każdego podregionu NUTS 3 oraz dla każdego rodzaju surowca (rzepak, kukurydza). W przypadku pozyskiwania danego surowca (np. rzepaku) z więcej niż jednego podregionu NUTS 3, konieczne jest obliczenie emisji GHG dla każdego regionu, ale możliwe jest zastosowanie …
Referencyjny wskaźnik jednostkowej emisyjności dwutlenku węgla …
Informujemy, że w celu ujednolicenia i harmonizacji sposobu szacowania redukcji lub uniknięcia emisji gazów cieplarnianych generowanych przez projekty realizowane w Polsce ubiegające się o zatwierdzenie w ramach mechanizmu wspólnych wdrożeń (JI) został opracowany i przyjęty referencyjny wskaźnik emisyjności dwutlenku węgla dla produkcji energii elektrycznej na …
Zarządzanie emisją dwutlenku węgla w przemyśle
Komisja Europejska przewiduje, że w celu osiągnięcia zerowej emisji netto w 2050 roku trzeba zwiększyć starania również w zakresie wychwytywania i przechowywania dwutlenku węgla. Wyniki badań wskazują, …
Modelowanie procesu ograniczania emisji CO2 z układów …
związane z wytwarzaniem energii elektrycznej są odpowiedzialne za aż 40% światowej emisji dwutlenku węgla. Sektor energetyczny opiera się głównie na spalaniu węgla, dlatego też jest …
Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru
Art. 3 pkt. 59 PE definiuje „magazynowanie energii elektrycznej" jako przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do innej postaci energii, przechowanie tej energii, a następnie ponowne jej przetworzenie na …
Green-news.pl
Mówił mi o tym Stanisław Sobczyk z Lafarge Polska, wskazując, że wpływ na to mają rosnące ceny emisji CO2. Inwestycja w Cementowni Kujawy to koszt około 380 mln euro (ponad 1,5 mld zł). Wychwytywanie dwutlenku …
Gibała: Polaris, czyli ucieczka Polski do przodu pod rękę z Norwegią
Projekty związane z wychwytywaniem i magazynowaniem dwutlenku węgla (CCS) mogą również stać się istotnym obszarem współpracy, zwłaszcza w kontekście zaangażowania Orlenu w projekt Polaris na Morzu Barentsa. Wspólna infrastruktura energetyczna to kolejna sfera współpracy, umożliwiająca efektywny przesył energii między krajami. Budowa …
Zestawienie wzorów i wskaźników emisji substancji …
Ograniczenie lub uniknięcie emisji dwutlenku węgla (CO 2) Jednostka miary kg/rok Definicja/opis Efekt przedstawia rezultat realizacji przedsięwzięć z zakresu ochrony atmosfery i zapobieganiu zmianom klimatu i określa on wielkość zredukowanej lub unikniętej emisji CO 2. Przez zredukowaną emisję dwutlenku węgla (CO 2) należy rozumieć redukcję emisji uzyskaną w …
(PDF) Oszacowanie emisji gazów cieplarnianych z użytkowania …
Dla obszarów rolniczych oszacowane emisje węgla w postaci dwutlenku węgla i metanu (z zastosowaniem przelicznika 28) są 23,7 razy wyższe niż raportowane przez Polskę …
Pierwsze na świecie systemy magazynowania energii …
Kiedy nadejdzie czas na rozładowanie energii, zmagazynowane ciepło jest wykorzystywane do odparowania ciekłego dwutlenku węgla, który następnie zamienia się z powrotem w gaz, który wprawia w ruch turbinę …
12 najlepszych programów do rozliczania emisji dwutlenku węgla ...
Jednym z kluczowych wyzwań w rozliczaniu emisji dwutlenku węgla jest luka w dokładności, w przypadku której firmy często mają trudności z pomiarem pełnego zakresu swoich emisji. Normative rozwiązuje ten problem, zapewniając kompleksowe pokrycie zakresów 1, 2 i 3, wykorzystując swoje rozległe ośmioletnie doświadczenie i 30 milionów punktów danych.
Jak obliczyć i minimalizować emisje gazów …
Przeliczenie emisji gazów cieplarnianych na ekwiwalent CO2 polega na uwzględnieniu potencjału ogrzewczego tych gazów w porównaniu do dwutlenku węgla (CO2). Każdy gaz cieplarniany ma różny wpływ na zmiany …
Działania na rzecz klimatu: Rada i Parlament uzgadniają
Działania dotyczące certyfikowanego usuwania dwutlenku węgla i certyfikowanej redukcji emisji z gleby będą generować odpowiadające im jednostki (jedna jednostka będzie odpowiadać jednej tonie metrycznej ekwiwalentu CO 2 certyfikowanej korzyści netto uzyskanej w wyniku jednego z działań dotyczących usuwania dwutlenku węgla lub …
Nowa metoda odzyskiwania dwutlenku węgla z powietrza
Metoda polega na wychwytywaniu dwutlenku węgla bezpośrednio z powietrza i przekształcania do go tlenu i nanowłókien węglowych. Dzięki wykorzystaniu do procesu odnawialnej energii słonecznej – promieniowania podczerwonego oraz widzialnego, może być tańszą drogą do produkcji wartościowego materiału budowlanego oraz skuteczną bronią w …
Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa …
W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach …
W pogoni za marzeniami o zerowej emisji dwutlenku węgla
dostrzega wodór jako długotrwałe rozwiazaniedla zmniejszenia lub wyeliminowania emisji dwutlenku węgla z przemysłu, energetyki czy transportu. Pomimo niskiej sprzedaży pojazdów komercyjnych zasilanych wodorem, w porównianiu z pojazdami spalinowymi czy elektrycznymi, liczba wodorowych stacji paliw osiągnęła381 w 2018 roku. Liderem
2. Źródła antropogenicznej emisji gazów cieplarnianych v4
§ W większości (ok. 2/3) są one związane z zużyciem energii elektrycznej (do oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji, zasilania urządzeń gospodarstwa domowego i sprzętów elektronicznych) lub cieplnej (centralne ogrzewanie). § 1/3 to emisje bezpośrednie –głównie dwutlenku węgla i metanu –z domowych palenisk (kotłów centralnego ogrzewania, kominków, …
Strategie wykorzystania sztucznej inteligencji do redukcji emisji ...
Niniejszy artykuł analizuje strategie wykorzystania sztucznej inteligencji w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla w różnych sektorach, podkreślając jej potencjał do napędzania transformacyjnych zmian w walce ze zmianami klimatu. Przyjrzyjmy się niektórym możliwościom sztucznej inteligencji w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla i promowania …
NADMIERNA EMISJA DWUTLENKU WĘGLA TOWARZYSZĄCA SPALANIU KOPALNYCH ...
Przedstawiono przegląd literatury dotyczącej prognoz światowej emisji dwutlenku węgla do atmosfery, metod jego wydzielania z gazów spalinowych oraz możliwości deponowania dwutlenku w podziemnych zbiornikach i w wodach oceanów. Prognozy do 2020 r. przewidują wzrost emisji C02 do około 10,4 miliardów ton C, co stanowi 80-proccntowy wzrost w porównaniu z emisją w …
(PDF) Oszacowanie emisji gazów cieplarnianych z użytkowania …
Oszacowanie emisji oparto na wskaźnikach emisji dwutlenku węgla, metanu i tlenku azotu (I) z gleb torfowych w różnych wariantach użytkowania opracowanych przez Międzyrządowy Panel ds ...
Technologie wychwytu i magazynowania CO2
Znaczna redukcja emisji CO2: Głównym celem technologii CCS jest znaczące zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, co przyczynia się do spowolnienia efektu cieplarnianego i globalnego ocieplenia. Dalsze wykorzystanie paliw kopalnych: Wiele krajów wciąż w dużym stopniu polega na paliwach kopalnych jako głównym źródle energii ...
Sekwestracja geologiczna dwutlenku węgla
Sekwestacja dwutlenku węgla jest jednym ze sposóbów ograniczenia emisji gazów cieplarnianych przez zawosową energetykę. Problem emisji gazów cieplarnianych, głównie dwutlenku węgla do atmosfery staje się w ostatnim czasie jednym z najpoważniejszych i najpilniejszych do rozwiązania. Choć wpływ antropogenicznej emisji dwutlenku węgla na …
Referencyjny wskaźnik jednostkowej emisyjności dwutlenku …
Informujemy, że w celu ujednolicenia i harmonizacji sposobu szacowania redukcji lub uniknięcia emisji gazów cieplarnianych generowanych przez projekty realizowane w Polsce ubiegające …
Handel uprawnieniami do emisji co2 w polsce: jak działa system?
Warto zauważyć, że ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla podlegają dynamicznym zmianom, zależnym od różnych czynników. Jednym z kluczowych elementów wpływających na te ceny są regulacje rządowe. Państwa ustalają limity emisji dwutlenku węgla, a przedsiębiorstwa muszą nabywać uprawnienia na zgodność z tymi limitami.
Ślad węglowy w praktyce – jak go obliczyć i zredukować?
Ślad węglowy oznacza się w równowartości ton dwutlenku węgla (CO2e). I tak na przykład jedna tona metanu równa się 25 tonom CO2e. Choć globalna emisja metanu jest niższa niż …
Katowicki GIG z sukcesem przetestował magazynowanie CO2 w pokładach węgla
„Nowe, niskoemisyjne technologie spalania węgla z wychwytywaniem dwutlenku węgla są szansą na ograniczenie emisji CO2. Celem projektu było zbadanie, czy możliwe jest magazynowanie dwutlenku węgla w pokładach węgla w Europie. Badania w tym zakresie wpisują się w kwestie bezpieczeństwa energetycznego, zrównoważonego rozwoju i ...
Wychwytywanie i magazynowanie dwutlenku węgla (CCS)
Wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla (CCS) może działać w przypadku dużych i mniejszych źródeł CO 2, ale kluczowe znaczenie mają tutaj poziomy stężenia CO 2 w …
Polski Instalator
Opublikowany 22 grudnia 2014 r. w komunikacie KOBIZE dotyczącym emisji dwutlenku węgla przypadającej na 1 MWh energii elektrycznej – 831,5 kg CO 2 /MWh (831,5 g CO 2 /kWh). Wskaźnik emisji CO 2 jest istotny dla określenia emisji przy zasilaniu z sieci elektroenergetycznej m ogrzewania, chłodzenia, urządzeń pomocniczych czy oświetlenia.