Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Ponad 142 mln euro na fabrykę zielonego wodoru Polenergii

Polenergia może uzyskać do 142,77 mln euro na budowę swojego zakładu produkcji zielonego wodoru. To efekt decyzji notyfikacyjnej KE. ... „H2 HUB Nowa Sarzyna: Magazynowanie Zielonego Wodoru". Jego celem jest wykorzystanie ekologicznego wodoru do produkcji odnawialnego paliwa lotniczego. ... Energia wiatrowa Fotowoltaika Klastry energii ...

PGNiG zainteresowane magazynowaniem wodoru

Aktualności » Magazynowanie energii. PGNiG zainteresowane magazynowaniem wodoru. Redakcja . 27-12-2019. ... pojazdów bezzałogowych w procesie poszukiwania węglowodorów czy technologie wytwarzania i magazynowania wodoru. Kluczowe znaczenie ma przy tym współpraca ze start-upami i naukowcami. ... Energia wiatrowa …

WYTWARZANIE WODORU

Magazynowanie energii odnawialnej: ... wykorzystując prąd elektryczny pochodzący z odnawialnych źródeł, takich jak elektrownie słoneczne czy wiatrowe. Oto kilka kluczowych informacji na temat zielonego wodoru: W przypadku zielonego wodoru, prąd elektryczny używany do elektrolizy pochodzi z odnawialnych źródeł, co oznacza, że nie ...

Podziemne magazynowanie wodoru

Podziemne magazynowanie wodoru. Nowy projekt realizowany przez Państwową Służbę Geologiczną podejmie istotne zagadnienie dotyczące wpływu różnorodności litologicznej …

Sól i woda sposobem na zwiększenie gęstości magazynowanej …

Sól i woda sposobem na zwiększenie gęstości magazynowanej energii cieplnej. Dzięki nowatorskiemu selektywnemu sorbentowi wody rozwiązanie do sezonowego …

Zbiorniki kompozytowe do magazynowania wodoru …

Potencjał projektu zbiorników kompozytowych do magazynowania wodoru. Jako wieloletni producent komplementarnych zbiorników chemoodpornych dozorowych (na media żrące, trujące i niebezpieczne oraz łatwopalne) oraz realizator …

Generator wodoru do ogrzewania domu: czy ma sens?

Magazynowanie wodoru Wodór jest składowany, zazwyczaj w postaci sprężonej lub ciekłej, w specjalnych zbiornikach. To dość kłopotliwy etap procesu, bo wodór ma tendencję do przeciskania się przez nawet najmniejsze pory w zbiornikach, a do przechowania w warunkach skroplonych wymaga kriogenicznych temperatur.

Magazynowanie wodoru z szansą na dofinansowanie z NCBiR

Program „Magazynowanie wodoru" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach poddziałania 4.1.3 Innowacyjne metody zarządzania badaniami Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, w ramach projektu „Podniesienie poziomu innowacyjności gospodarki poprzez wdrożenie …

Dofinansowanie na magazyny wodoru w kawernach solnych

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) szuka wykonawców tzw. projektu zamawianego, którzy podejmą zagadnienie badawcze pn. „Program rozwoju magazynowania …

Wodór jako paliwo przysz³oœci. Wyzwania dla polskiej geologii

wodoru i rozwi¹zania optymalne dla Polski w tym zakre-sie, w tym podziemne magazynowanie wodoru. W trzecim zaprezentowali analizê rozwi¹zañ w dziedzinie przesy³u i dystrybucji wodoru, koncentruj¹c siê na dopuszczalnej skali mieszania wodoru z gazem ziemnym. Na koniec opi-sali potencjalne zastosowania wodoru w gospodarce, wska-

Magazynowanie wodoru

2. Celem Programu „Magazynowanie wodoru" jest opracowanie Technologii Magazynowania Wodoru do wykorzystania z ogniwami paliwowymi, stworzenie prototypu innowacyjnego Systemu Zasobnika Wodoru oraz zademonstrowanie jego działania w Obiekcie Mobilnym. Określone w przyjętej przez Radę Ministrów w 2017 r.

Innowacyjne rozwiązania wodorowe: Przyszłość ekologicznej energii

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest fotoelektrochemia, która wykorzystuje światło słoneczne do przeprowadzenia reakcji elektrochemicznych w celu produkcji wodoru. Ta technologia oferuje potencjał do wykorzystania energii słonecznej jako bezpośredniego źródła zasilania instalacji wodorowych, co umożliwia jeszcze większą ...

Nowe przepisy dla wodoru odnawialnego

Jak tłumaczy resort klimatu, to przeliczenie będzie podstawą do wydania przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki gwarancji pochodzenia dla otrzymanej z wodoru ilości energii, stanowiąc tym samym ułatwienie dla rozwoju handlu transgranicznego wodorem odnawialnym oraz podkreślenie właściwości wodoru odnawialnego jako nośnika energii.

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii w postaci wodoru oraz metanu. Nagranie dźwiękowe tożsame z treścią. ... piece na paliwo stałe, kominki, kolektory słoneczne, pompy ciepła lub instalację fotowoltaiczną. Większość dużych wodnych magazynów TES wykorzystuje do działania zjawisko stratyfikacji termicznej (uwarstwienia). ...

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

Magazynowanie wodoru za pomocą elektrolizy to krok do zrównoważonej przyszłości energetyki. Rozwój technologii elektrolizy. Technologia elektrolizy do produkcji zielonego wodoru jest stale rozwijana. Badania skupiają się na efektywności, obniżaniu kosztów i zwiększaniu skali produkcji. Innowacyjne metody elektrolizy, jak ...

Energetyka wodorowa

Aspekt dystrybuowania wodoru stanowi jedną z dyskusyjnych kwestii w planach upowszechnienia energetyki wodorowej. Najnowsze ustalenia przekonują jednak, że wodór, podobnie jak gaz ziemny może być przesyłany gazociągami lub transportowany cysternami (pod większym ciśnieniem).Odrębnym aspektem wpływającym na efektywność wykorzystania …

Produkcja wodoru: wszystko, co powinieneś wiedzieć

Magazynowanie i transport wodoru stanowią istotne wyzwania techniczne i ekonomiczne. Ze względu na niską gęstość energetyczną, wodór wymaga specjalistycznych rozwiązań do przechowywania i transportu, takich jak …

Wodór – Co to jest i jakie ma właściwości? Zastosowanie wodoru

Produkcja i magazynowanie wodoru stanowi istotne wyzwanie, aby efektywnie wykorzystać jego ogromny potencjał. Ekologiczne pozyskiwanie wodoru, np. z elektrolizy wody, jest obiecującą ścieżką rozwoju gospodarki wodorowej. Co …

Dofinansowanie na magazyny wodoru w kawernach solnych

Jak podano w dokumentacji konkursowej, dotychczasowe badania w zakresie magazynowania wodoru w kawernach solnych na cele energetyczne w Europie wskazują na duże zainteresowanie usługami magazynowania wodoru. Potencjał dla budowy podziemnych magazynów wodoru w Polsce szacuje się na około 35-38 TWh wodoru rocznie do 2050 r.

Podziemne magazynowanie wodoru

Podziemne magazynowanie wodoru (Hydrogen Underground Storage– HUS) jako kluczowy element nowoczesnego łańcucha dostaw energii. To proces złożony ze skraplania, sprężania i rozprężania wodoru w celu bezpośredniego zatłaczania wodoru do podziemnego magazynu (kompresja do ciśnienia 20-180 barów, max. do ciśnienia szczelinowania górotworu) oraz jego …

Energia słoneczna i jej magazynowanie: Baterie i nie …

Magazynowanie Energii Wodoru: Wodór jest badany jako nośnik energii do magazynowania na dużą skalę. Elektroliza może produkować wodór przy użyciu nadmiarowej energii elektrycznej, który może być następnie …

NCBiR – Nowoczesne metody magazynowania wodoru

Celem programu "Nowoczesne metody magazynowania wodoru" jest opracowanie nowatorskiego, mobilnego zbiornika wodoru z przeznaczeniem do wykorzystania z ogniwami paliwowymi. Dofinansowane w ramach inicjatywy prace badawczo-rozwojowe są szansą na nowy etap w rozwoju technologii przyjaznych środowisku. Program jest prowadzony w modelu …

Jak efektywnie magazynować wodór?

Żeby je otrzymać z typowego, cząsteczkowego wodoru, niezbędny jest katalizator wystarczająco wydajny, by proces migracji wodoru w materiale był szybki i energetycznie opłacalny. Wszyscy szukali więc katalizatora spełniającego powyższe warunki, niestety bez większych sukcesów.

Podziemne magazynowanie wodoru odnawialnego. Wyzwania, …

Właściwości chemiczne i fizyczne wodoru pozwalają na jego przechowywanie we wszystkich stanach skupienia. Magazyny wodoru są częścią łańcucha infrastruktury wodorowej, która pozwala na zarządzanie nadwyżkami i niedoborami wodoru na rynku. Istnieje kilka sposobów na magazynowanie wodoru: zbiorniki ciśnieniowe, magazyny podziemne …

Rusza pierwsza w Polsce komercyjna instalacja do produkcji zielonego wodoru

Wałbrzyskie autobusy mają być zasilane wodorem wytwarzanym w Gaju Oławskim. Elektrolizery firmy Promet-Plast będą wytwarzać do 2 ton wodoru na dobę. Z kolei autobusy z Wałbrzycha mają potrzebować około 1-1,5 tony H2 dziennie. Władze Wałbrzycha chcą docelowo we współpracy z Promet-Plastem uruchomić własną produkcję wodoru.

Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla …

Magazyny geologiczne prezentują się jako obiecująca strategia przechowywania energii w postaci wodoru dla systemów o dużej mocy. Do czterech głównych typów …

Podziemne magazynowanie energii: wodór w kawernach …

magazynowe wodoru winny być ulokowane w pobliżu poten-cjalnych miejsc jego wykorzystania. Obecnie istnieje na świecie kilka kawern solnych magazy-nujących wodór – w Wielkiej Brytanii …

Wodór

Źródła odnawialne nie są w stanie zapewnić stałych dostaw energii, ponieważ wiatr nie zawsze wieje, a słońce nie zawsze świeci. Gdy przekształcamy nadwyżkę energii wytworzonej w wietrzne lub słoneczne dni w wodór, gaz działa jako środek do magazynowania energii, z którego możemy korzystać, gdy podaż energii ze źródeł odnawialnych jest mała lub gdy zapotrzebowanie jest ...

Magazynowanie wodoru: Kluczowy element …

Magazynowanie wodoru to nadal duże wyzwanie. Wystarczy wspomnieć zagrożenia i trudności spotykane w tym zakresie: Sprawność wytwarzania wodoru w postaci gotowej do magazynowania oraz ponownej zamiany w …

Zbiorniki kompozytowe do magazynowania wodoru (typ IV

Potencjał projektu zbiorników kompozytowych do magazynowania wodoru. Jako wieloletni producent komplementarnych zbiorników chemoodpornych dozorowych (na media żrące, trujące i niebezpieczne oraz łatwopalne) oraz realizator trzyletniego programu badawczo-rozwojowego w ramach NCBiR (lider konsorcjum z Politechniką Warszawską i Politechniką Wrocławską), …

Instalacje fotowoltaiczne a produkcja ekologicznego wodoru

Metody produkcji wodoru z fotowoltaiki. Produkcja wodoru z wykorzystaniem instalacji fotowoltaicznych może być realizowana na dwa sposoby. Pierwszy z nich to elektroliza alkaliczna, w której elektrolizer wyposażony jest w katodę i anodę zanurzone w wodzie z dodatkiem określonych substancji chemicznych. Druga wykorzystuje natomiast ...

Magazynowanie wodoru

Obecnie wykorzystywanych jest kilka metod przechowywania wodoru takich jak, magazynowanie wodoru w formie gazu, cieczy, wodorków metali, związków chemicznych czy też w materiałach węglowych. Zbiorniki ciśnieniowe są duże, przeważnie cylindryczne, oraz zawierają gaz pod bardzo wysokim ciśnieniem Rys. 3.

Organiczne ogniwa słoneczne mogłyby zrewolucjonizować magazynowanie ...

Magazynowanie wodoru jest możliwe dzięki urządzeniom zwanym elektrolizerami. Wykorzystując energię elektryczną – najlepiej wytwarzaną z energii słonecznej – elektrolizery rozszczepiają wodę na tlen i wodór, będący czystym paliwem. ... Organiczne ogniwa słoneczne są jedną z najbardziej obiecujących technologii konwersji ...