Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Energia jądrowa i gaz to "zielone" źródła energii. Parlament …
Aby zawetować wniosek Komisji Europejskiej, Parlament potrzebował absolutnej większości 353 głosów. Jeżeli ani Parlament, ani Rada nie odrzucą wniosku do 11 lipca, akt delegowany w sprawie unijnej systematyki dotyczącej zmiany klimatu wejdzie w życie i będzie obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku.
W Polsce powstaje wodorowy bufor do magazynowania energii
Uwzględnił on zmienne techniczne, ekonomiczno-logistyczne, przestrzenne oraz formalno-prawne. W wyniku prac naukowców powstał teoretyczny model spełniający wiele kryteriów, który obejmuje trzy fazy łańcucha dostaw tj. zaopatrzenie (OZE), produkcję i magazynowanie energii oraz jej dystrybucję – czytamy w komunikacie.
Energia jądrowa do produkcji ciepła i wodoru
Zapraszamy do zapoznania się z jądrowymi wiadomościami ze świata z 27 stycznia 2023 r. Energia jądrowa do produkcji ciepła i wodoru. 24 września 2019 r. w siedzibie Ministerstwa Energii rozpoczęło się międzynarodowe seminarium „Nuclear Energy Beyond Electricity".
Kluczowe trendy technologiczne w magazynowaniu energii
Systemy magazynowania energii o dłuższym czasie działania stają się coraz bardziej potrzebne. Wydaje się to naturalnym krokiem po popularyzacji fotowaltaiki i pojawieniu się tematów związanych z magazynowaniem energii w świadomości społeczeństw. Rynek domaga się technologii długoterminowego magazynowania energii ze względu na ...
Energetyka jądrowa
Ekologia a energia jądrowa Oddziaływania na etapie budowy elektrowni jądrowej Oddziaływania powstające na etapie budowy elektrowni jądrowych są istotne ze względu na czas trwania budowy, który wynosi ok. 6–7 lat. Prowadzone prace budowlane swoim zakresem, skalą i zasięgiem zbliżone są do oddziaływania jakie zwykle występuje przy budowie dużych obiektów …
Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku
Art. 3 pkt 59a pr. ener. – „magazynowanie energii" to magazynowanie energii elektrycznej lub przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do innej postaci energii, przechowanie tej energii, a następnie …
Pięć innowacyjnych sposobów na magazynowanie energii z OZE
Baterie litowo-jonowe nie są najlepsze w magazynowaniu czystej energii, jednak istnieją inne metody, które pozwalają na przechowywanie jej naddatku wytworzonego przez odnawialne źródła energii (OZE), by potem móc ją dodać do sieci. Nawet najlepsze akumulatory litowo-jonowe wydają nieprzyjemny zapach podczas przechowywania dużych ilości energii …
Energia jądrowa – Wikipedia, wolna encyklopedia
Zestawienie energii wiązania na nukleon, identyfikacja niektórych popularnych izotopów. Energia jądrowa – energia wydzielana podczas przemian jądrowych. Uwalnianie się energii podczas tych przemian związane jest z różnicami w energii wiązania poszczególnych jąder atomowych.
Technologie magazynowania energii
Opierając się na danych z raportu „Dostępne i przyszłe formy magazynowania energii" Fundacji WWF Polska, przedstawię obiecujące rozwiązania, które są rozwijane lub już …
Energia jądrowa a odpady promieniotwórcze
Energia pochodząca ze wszystkich źródeł naturalnych, jak energia geotermalna, energia wiatru czy Słońca - wszystkie one wiążą się z dużymi kosztami inwestycji, a ze względu na zmienny charakter energii wiatrowej czy słonecznej, źródła te wymagają mocnego zaplecza stabilnego, podstawowego źródła energii. Energia wodna jest ważnym i tanim źródłem energii i może być ...
Energia jądrowa
E‑podręczniki to bezpłatne i dostępne dla wszystkich materiały edukacyjne. Strona główna . Liceum ogólnokształcące i technikum . Fizyka . Energia jądrowa . Energia jądrowa . Powrót. Energia jądrowa. Schemat przedstawia powstawanie energii jądrowej podczas reakcji łańcuchowej. W jej wyniku jądro uranu staje się niestabilne, zostaje rozszczepione i wydziela …
Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie …
Sektor magazynowania energii mierzy się z wieloma wyzwaniami. Pozytywne zmiany legislacyjne to dopiero początek rozwoju rynku w Polsce. Rynku, który musi nadrobić stratę do krajów zachodnich. Mówi o tym Barbara …
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Wykorzystanie magazynowania energii do zmiany i optymalizacji produkcji ze zmiennych zasobów podaży (np. wiatru, energii słonecznej), łagodzenie szybkich i sezonowych zmian …
Kapsułka z materiałów zmiennofazowych umożliwia ...
Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną …
Rozwiązania w zakresie magazynowania energii odnawialnej
Ta właściwość pozwala na tworzenie wydajnych i kompaktowych systemów magazynowania energii cieplnej do zastosowań solarnych. Rozwiązania do magazynowania energii wiatrowej. Energia wiatrowa, kolejny obfity zasób odnawialnych źródeł energii, ma tę zaletę, że jest dostępna nawet wtedy, gdy nie świeci słońce. Jednak, podobnie jak ...
Panele do zmiany fazy cieplnej | Magazynowanie i regulacja energii
Panele do zmiany fazy cieplnej (Phase Change Materials, PCM) to zaawansowane materiały stosowane w inżynierii termicznej do magazynowania i regulacji energii cieplnej. Dzięki swojej zdolności do absorbowania, magazynowania i uwalniania dużej ilości …
Energia jądrowa wraca do gry. Szansa czy zagrożenie dla …
Energia jądrowa powróciła w tym roku do dyskusji na temat zielonej transformacji, ale nadal pozostaje opcją i tematem nieoczywistym, by nie rzec kontrowersyjnym – przy swoich licznych zaletach (pewność dostaw, czystość i koszt samej energii), ale i ograniczeniach (czas budowy i znaczne zależności geopolityczne).
Magazynowanie energii
Dwa główne sposoby magazynowania energii cieplnej to: 1. magazyny ciepła jawnego – związane z przyrostem temperatury materiału akumulującego ciepło, 2. magazyny ciepła utajonego – …
Rozwój polskiej technologii ogniw do magazynowania energii
Własna produkcja ogniw litowych i sodowych do magazynowania energii przyniosłaby korzyści dla polskiej gospodarki w wielu jej dziedzinach, gwarantując bezpieczeństwo energetyczne w dobie transformacji i strategiczne uniezależnienie od importu. Potencjał rozwiązań naukowo-technicznych Postorenu osiągnął poziom umożliwiający …
Energia jądrowa – przyszłość czy zagrożenie?
Ze względu na brak emisji CO2 i niskie koszty utrzymania elektrowni, energia jądrowa wciąż znajduje się w gronie źródeł energii, które mogą przyczynić się do walki ze zmianami klimatu. Ostateczną decyzję dotyczącą naszej przyszłej mieszanki energetycznej powinniśmy podejmować na podstawie analizy wszystkich dostępnych opcji i uwzględniając …
Magazyny energii a transformacja energetyczna. (Część 1)
Magazynowanie energii stało się jednym z najważniejszych obszarów współczesnej technologii energetycznej, napędzanym przez globalny wzrost zapotrzebowania …
Prawo w energetyce w 2023 roku. Podsumowanie ...
Art. 3 pkt 59a pr. ener. – „magazynowanie energii" to magazynowanie energii elektrycznej lub przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do innej postaci energii, przechowanie tej energii, a następnie …
Zapraszamy do zapoznania się z jądrowymi wiadomościami ze …
Na zeszłorocznym spotkaniu COP26 w Glasgow minister ds. kopalń i energii Bento Costa Lima powiedział, że energia jądrowa „była, jest i będzie niezbędna i fundamentalna dla transformacji energetycznej", dodając, że „dodamy 10 GW w ciągu następnych 30 lat". Jest to określone w brazylijskim krajowym planie energetycznym do 2050 r.
Nukleo
Nukleo.pl jest portalem edukacyjnym poświęconym energetyce jądrowej i promieniotwórczości. Składa się z trzech modułów: Fizyka, Technologia i Społeczeństwo, zawierających łącznie 167 rozdziałów. Portal powstał na bazie tekstów, artykułów i publikacji przygotowanych przez zespół Fundacji na potrzeby różnych projektów prowadzonych od początku działalności organizacji ...
Energetyka jądrowa wraca do łask. Nastąpił przełom
Przypomnijmy, że po raz pierwszy najwyższy przedstawiciel Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, dyrektor generalny Rafael Grossi, wziął udział w szczycie klimatycznym w Madrycie (COP25) w 2019 roku, aby mówić o tym, jak energetyka jądrowa może pomóc nam walczyć ze zmianą klimatu. Energetyka jądrowa jest jedną z recept na ...
Święty graal neutralności klimatycznej: magazyny energii
Zeroemisyjnego, bezpiecznego dla ludzi i przyjaznego dla klimatu oraz różnorodności biologicznej. Raport w sposób szczegółowy przedstawia kilkanaście technologii …
Energia jądrowa
E‑podręczniki to bezpłatne i dostępne dla wszystkich materiały edukacyjne. Strona główna . Liceum ogólnokształcące i technikum . Fizyka . Energia jądrowa - multimedialny pakiet edukacyjny . Energia jądrowa - multimedialny pakiet edukacyjny . Powrót. Energia jądrowa - multimedialny pakiet edukacyjny. Multimedialny pakiet edukacyjny, został przygotowany przez …
Nowe pomysły na magazynowanie energii. Czy to już …
Heatcube wykorzystuje szereg modułowych zbiorników do magazynowania energii w postaci płynnej soli, której temperatura zmienia się od 170 do wyżej wspomnianych 500 st. C. Zasada jest taka, że kiedy jest …
Powstaje spółka PGE PAK Energia Jądrowa
08/03/2023 - wniosek PGE i ZE PAK do UOKiK w sprawie utworzenia wspólnej spółki celowej. 29/03/2023 - zgoda UOKiK na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy PGE i ZE PAK, który będzie prowadzić działalność w obszarze energetyki jądrowej. 13/04/2023 - zawiązana zostaje wspólna spółka celowa PGE i ZE PAK: PGE PAK Energia Jądrowa S.A.
Energia jądrowa – jakie ma wady i zalety? | ESOLEO
Energetyka jądrowa to jedno ze źródeł niskoemisyjnej energii, co podkreśla jej znaczenie w walce ze zmianami klimatycznymi. Analizując emisję CO2 na jednostkę wytworzonej energii, energia jądrowa plasuje się na równi z najbardziej ekologicznymi źródłami, takimi jak energia wiatru, słoneczna czy wodna. Według danych Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), …
Magazyny energii elektrycznej, a transformacja
Wraz z rosnącymi cenami energii oraz zmianą modelu wytwarzania i dystrybucji energii, coraz ważniejsze stają się magazyny energii i ich implementacja w systemie energetycznym. Dzięki …
Energia jądrowa = „czysta" energia
Nie jest tajemnicą, że energetyka jądrowa dobrze współgra ze wzrastającym użytkowaniem odnawialnych źródeł energii, co bezpośrednio może przełożyć się na czysty i wydajny system elektroenergetyczny. Właściwie stwierdzenie, że atom to niskoemisyjna elektryczność, to pewne niedopowiedzenie – przy odpowiednim projektowaniu, planowaniu i …
Historia magazynowania energii
energia jądrowa; zrównoważony rozwój; Historia magazynowania energii . baza wiedzy; Opublikowany: 2021-03-10 Aktualizacja: 2022-01-24 Szacowany czas czytania: 5 minut. Koło zamachowe silnika …
Magazynowanie energii – technologie przyszłości dla
Technologie takie jak magazyny ciepła w cieczach, solach topionych czy w materiałach fazowym zmieniających stan, umożliwiają przechowywanie energii w postaci …
Energia jądrowa wczoraj i dziś
Energia jądrowa odgrywała i nadal odgrywa istotną rolę w naszym społeczeństwie. Z dobrym zrozumieniem historii i rozwoju energii jądrowej, możemy lepiej docenić jej znaczenie dla naszej energetyki i przyszłości. W tym artykule przedstawimy skrótową historię energii jądrowej oraz jej współczesne zastosowanie. Odkryjmy razem, jak energia jądrowa …
Elektrownia jądrowa w Polsce. Co ze zmianą …
Z kolei druga w Polsce elektrownia jądrowa ma powstać jako wspólne przedsięwzięcie PGE PAK Energia Jądrowa oraz koreańskiego koncernu KHNP. Ma powstać w 2035 r. w Koninie-Pątnowie w ...
Energetyka jądrowa – ekologiczne źródło energii?
Tymczasem elektrownia jądrowa, jako duży, pojedynczy wytwórca energii, dobrze wpasowuje się w istniejącą strukturę systemu elektroenergetycznego. Wady energetyki jądrowej Wysokie koszty i długi czas budowy reaktora jądrowego. Energetyka jądrowa wymaga poniesienia bardzo wysokich nakładów inwestycyjnych. Dodatkowo, choć dla ...
PGE PAK Energia Jądrowa. ZE PAK i PGE powołały nową …
PGE PAK Energia Jądrowa to spółka celowa, która będzie realizować budowę elektrowni jądrowej w Polsce, czyli wspólny projekt biznesowy ZE PAK-u, PGE i KHNP.