Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Jak maksymalnie wykorzystać ciepło odpadowe w instalacjach

Ciepło odpadowe można przekształcić w energię elektryczną lub cieplną, którą następnie wykorzystuje się w procesach przemysłowych lub jako ogrzewanie budynków. Jednym z kluczowych narzędzi w tym zakresie są pompy ciepła, które pozwalają na efektywne wykorzystanie ciepła poprzez podniesienie jego temperatury, a tym samym jego ponowne …

Koniec patologii w rozliczeniach ciepła. Mamy nowe rozporządzenie

Określenie maksymalnej i minimalnej opłaty za ciepło w przeliczeniu na metr kwadratowy mieszkania to główne założenie rozporządzenia regulującego montaż podzielników kosztów ogrzewania, ciepłomierzy i wodomierzy. Nowe przepisy wchodzą w życie 24 grudnia, a właściciele i zarządcy nieruchomości mają rok na dostosowanie swoich regulaminów do …

ENERGETYKA Systemy magazynowania energii ciepła i chłodu …

Tworzenie hybrydowych systemów magazynowania energii, wspomaganych sys-temami OZE, ma na celu optymalne wykorzy-stanie potencjału wydajnościowego systemów grzewczych oraz …

Czy magazyn energii działa bez prądu?

Podstawowe działanie magazynu energii polega na tym, że nadwyżka energii jest przechowywana w akumulatorach lub innych urządzeniach magazynujących energię i może być używana wtedy, gdy potrzebna jest dodatkowa moc. Magazyny energii mają również inne zastosowania niż tylko magazynowanie nadwyżek. Mogą one również służyć do ...

Straty ciepła w sieciach ciepłowniczych

Armatura sieciowa charakteryzuje się rozbudowaną powierzchnią zewnętrzną, czyli powierzchnią wymiany ciepła. W sposób ogólny można zapisać, że: gdzie: Q s – całkowita moc strat ciepła, W. Q si –moc strat ciepła i-tego odcinka sieci, W. q i – jednostkowe straty ciepła i-tego odcinka sieci, W/m. L i – długość i-tego ...

PODSTAWY WYMIANY CIEPŁA

PODSTAWY WYMIANY CIEPŁA 1. Podstawowe pojęcia w wymianie ciepła Sposoby transportu ciepła: przewodzenie konwekcja - swobodna - wymuszona promieniowanie Transport ciepła w ciałach stałych odbywa się na drodze przewodzenia. Z przewodzeniem ciepła mamy do czynienia, gdy makroskopowe części ośrodka nie przemieszczają się wzglę- dem siebie. Podstawowym …

Top 5 najlepszych magazynów energii – magazyny …

Ranking magazynów energii na rok 2024 uwzględnia efektywność, niezawodność, i zróżnicowane oferty różnych producentów, podkreślając znaczenie jakości, funkcjonalności oraz możliwości skalowania i …

Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …

Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną …

Magazyny ciepła – efektywne zarządzanie energią

Magazyn ciepła Encor – klucz do efektywnego zarządzania energią. Magazyny ciepła, takie jak Encor 200L, stanowią idealne uzupełnienie nowoczesnych instalacji …

Magazynowanie energii

Energię można gromadzić w postaci mechanicznej, elektrycznej, chemicznej, biologicznej, w formie ciepła lub wykorzystując pole magnetyczne. Do gromadzenia energii mechanicznej (kinematycznej) wykorzystuje się np. elektrownie szczytowo‑pompowe lub bardziej współczesne alternatywne metody, jakimi są komory gromadzące sprężone powietrze oraz koła …

Magazynowanie Energii Cieplnej

Odkryj potencjał Magazynowania Energii Cieplnej (TES) i jego zaawansowaną formę - Magazynowanie Ciepła o Wysokiej Temperaturze (HTTS). Dowiedz się, jak technologia ta …

Rozwój technologii magazynowania ciepła – trendy Rozwiązania …

Magazyny ciepła są doskonałym uzupełnieniem instalacji OZE wyposażonych w kolektory słoneczne czy pompy ciepła. Ale także instalacje biomasowe, zasilane zrębkami …

1.4 Przekazywanie ciepła, ciepło właściwe i kalorymetria

Dowiedzieliśmy się w poprzednich rozdziałach, że energia jest jednym z fundamentalnych pojęć fizyki. Ciepło (ang. heat) jest sposobem przekazywania energii spowodowanego różnicą temperatury i może zmieniać temperaturę ciała.Jak dowiedzieliśmy się wcześniej w tym rozdziale, wymiana ciepła (ang. heat transfer) to przepływ energii z jednego miejsca lub materiału do …

Magazynowanie energii – technologie przyszłości dla …

Magazynowanie w formie cieplnej staje się szczególnie atrakcyjne w regionach o dużych amplitudach temperatur, gdzie zapotrzebowanie na ogrzewanie lub chłodzenie jest …

Postępy w badaniach wymiany ciepła i masy

Procesy wymiany ciepła i masy w adsorberze pompy ciepła silica gel – woda Katarzyna ZWARYCZ-MAKLES(a) ... Możliwości zastosowania cyklicznych procesów adsorpcji i desorpcji w urządzeniach chłodniczych i grzewczych stanowią intensywny przedmiot badań od wielu lat. Urządzenia adsorpcyjne mogą być użytkowane na dwa główne sposoby, dające szerokie …

Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie

Magazynując energię w godzinach jej największej produkcji przez źródła odnawialne znacząco wpływają na zmniejszenie ich odłączeń od sieci, zwiększając jednocześnie stabilność ogólnokrajowej sieci energetycznej. Wszystkie te korzyści sprawiają, że magazyny energii odgrywają coraz większą rolę w zrównoważonym i efektywnym systemie energetycznym.

Rozliczanie kosztów ciepła w budynkach wielolokalowych

[1] Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 7 grudnia 2021 r. w sprawie warunków ustalania technicznej możliwości i opłacalności zastosowania ciepłomierzy, podzielników kosztów ogrzewania oraz wodomierzy do pomiaru ciepłej wody użytkowej, warunków wyboru metody rozliczania kosztów zakupu ciepła oraz zakresu informacji zawartych w indywidualnych …

Metody pozyskiwania energii geotermalnej

Techniczne możliwości wykorzystania energii geotermalnej Energię z głębi Ziemi można pozyskiwać na dwa sposoby: • z zasobów hydrogeotermalnych, gdzie nośnikiem ciepła są wody podziemne pozyskiwane przez otwory wiertnicze, • z …

Metoda określania warunków wymiany ciepła w urządzeniach stosowanych w ...

Metodę można wykorzystać do określenia warunków wymiany ciepła w urządzeniach stosowanych w przemyśle chemicznym i przemysłach pokrewnych oraz do poprawy ich konstrukcji przy opracowywaniu nowych rozwiązań. EN. Temp. distributions in walls of pneumatic pulsator channel used for unblocking drains of silos for loose materials were detd. on lab. stand …

Postępy w badaniach wymiany ciepła i masy

Analiza wymiany ciepła i masy w złożu adsorpcyjnym z wykorzystaniem metod CFD Szymon Janusz(a), Maciej Szudarek(b), Leszek Rudniak(c), Marcin Borcuch(a) (a)M.A.S. Sp z o.o., Dział Badawczo – Rozwojowy, ul.Składowa 34, 27-200 Starachowice (b)Politechnika Warszawska, Instytut Metrologii i Inżynierii Biomedycznej, ul. Św. Andrzeja Boboli 8 02-525 Warszawa

Energia wewnętrzna. Ciepło. Zmiany energii wewnętrznej …

energii jest przekazywana cieczy chłodzącej w formie ciepła. W rezultacie energia wewnętrzna może pozostać niezmieniona – stanie się tak wtedy, gdy jej wzrost spowodowany pracą będzie równy ciepłu przekazanemu cieczy. Jeśli ciepło oddawane cieczy będzie mniejsze od pracy sił tarcia – energia wewnętrzna wzrośnie, ale o mniejszą

Jak oszczędzać energię w domu: porady i metody

Innym istotnym aspektem jest odpowiednie izolowanie naszego domu.Przecieki ciepła czy chłodu mogą poważnie wpływać na nasze rachunki za energię. Zainwestowanie w termoizolację może przynieść długoterminowe korzyści. Również regularne sprawdzanie i naprawa uszkodzeń w oknach czy drzwiach to istotny krok w procesie oszczędzania energii w domu.

Metody na zwiększenie efektywności energetycznej w starych …

Specyfika zwiększania efektywności energetycznej w budynkach zabytkowych Budynki zabytkowe stanowią wyjątkowe wyzwanie w kontekście zwiększania efektywności energetycznej. Ze względu na ich wartość historyczną i kulturową, konieczne jest zachowanie oryginalnych elementów oraz materiałów, co często ogranicza możliwości wprowadzenia …

Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 7 grudnia 2021 r. w ...

1. Maksymalny koszt zmienny zakupu ciepła, o którym mowa w § 7 ust. 2 pkt 1, wylicza się jako wartość zużycia ciepła na dany lokal wynikającą z technicznej możliwości dostawy ciepła do lokalu. 2. Minimalny koszt zmienny zakupu ciepła, o którym mowa w § 7 ust. 2 pkt 2, wylicza się jako wartość zużycia ciepła do

Rozporządzenie ministra klimatu i środowiska w sprawie

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA KLIMATU I ŚRODOWISKA 1). z dnia 7 grudnia 2021 r. w sprawie warunków ustalania technicznej możliwości i opłacalności zastosowania ciepłomierzy, podzielników kosztów ogrzewania oraz wodomierzy do pomiaru ciepłej wody użytkowej, warunków wyboru metody rozliczania kosztów zakupu ciepła oraz zakresu …

Wymiennik płytowy ciepła

Wymiennik płytowy ciepła jest niezwykle ważnym elementem w energetyce, przekazując energię cieplną między dwoma różnymi środkami, bez konieczności ich bezpośredniego kontaktu. Dzięki temu, wymienniki ciepła pozwalają na efektywne wykorzystanie energii, minimalizując straty ciepła pomiędzy różnymi etapami procesu energetycznego. Jest …

7 Techniki Zwiększania Przenoszenia Ciepła

Techniki zwiększania przenoszenia ciepła: skuteczne metody poprawy efektywności wymiany ciepła w różnych systemach termicznych. Dowiedz się więcej! Dowiedz się więcej! Przenoszenie ciepła to proces, który odgrywa kluczową rolę w wielu dziedzinach inżynierii, zwłaszcza w inżynierii cieplnej.

ENERGETYKA Systemy magazynowania energii ciepła i chłodu …

Elementem magazynującym energię cieplną jest grunt. Energia cieplna lub energia chłodu przekazywana jest do grun- tu za pomocą sond pionowych (gruntowy pionowy wymien-nik ciepła). Sondy pionowe połączone są ze sobą w sposób szeregowy lub równoległy w celu uzyskania równomiernego efektu ładowania lub rozładowywania magazynu [7, 8]. Istotnym elementem …

Prezentacja programu PowerPoint

2. Nowoczesne metody zwiększania wchłaniania leków przez skórę, takie jak metody wspomagane prądem elektrycznym czy te metody omijające barierę warstwy rogowej, otwierają możliwości zwiększenia zakresu aplikowanych przezskórnie substancji leczniczych i poszerzenia zastosowań terapeutycznych.

Innowacyjne metody magazynowania ciepła

Obecnie w magazynach ciepła wykorzystuje się trzy metody: ciepło jawne, ciepło utajone – magazyny oparte na materiałach zmiennofazowych, termochemiczne przechowywanie ciepła …

Odzysk ciepła – przegląd metod (1)

Zagadnienia odzysku ciepła w układach wentylacji i klimatyzacji, szczególnie w nowoczesnym budownictwie, są niezwykle ważne i mają istotny wpływ na całkowity bilans energetyczny budynku. W przypadku budynków o dobrej izolacyjności termicznej, wyposażonych w układy wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji, dominującymi stratami cieplnymi stają się strumienie …

Energia wewnętrzna. Ciepło. Zmiany energii wewnętrznej spowodowane ...

Proces ten, analizowany z perspektywy zmian energii wewnętrznej przedstawia się następująco: kosztem pracy rośnie energia wewnętrzna wiertła i płyty, ale część tej energii jest przekazywana cieczy chłodzącej w formie ciepła. W rezultacie energia wewnętrzna może pozostać niezmieniona – stanie się tak wtedy, gdy jej wzrost ...

Magazyny ciepła – Systemy magazynowania ciepła i przykłady

Gromadzenie ciepła w specjalnych magazynach umożliwia efektywne zarządzanie energią, co przynosi korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Magazynowanie nadmiaru ciepła pozwala również na lepsze wykorzystanie źródeł odnawialnych, takich jak energia …

Techniki zwiększania wymiany ciepła

1. Powiększenie powierzchni wymiany ciepła. Zwiększenie powierzchni, przez którą może odbywać się wymiana ciepła, jest jedną z najprostszych metod na poprawę tego …

Wybrane współczesne metody akumulacji energii w urządzeniach …

Wybrane współczesne metody akumulacji energii w urządzeniach mobilnych Konrad Zajkowski, Piotr Zieliński Słowa kluczowe: akumulator energii, grafen, ogniwo chemiczne, akumulator kinetyczny, superkondensator. Wstęp Rozwój technologiczny i urbanizacja globalna powoduje po-trzebę przemieszczania się człowieka na dużym obszarze. Od współczesnych środków …

W jaki sposób można magazynować energię z fotowoltaiki

Magazyn ciepła to urządzenie lub instalacja, która pozwala zakumulować i przechować na później ciepło w postaci gorącej wody. Wynika to z jej łatwej dostępności, przechowywalności, wysokiej pojemności cieplnej oraz możliwości wykorzystania bez zmiany stanu skupienia. W przypadku domowych instalacji jest to zazwyczaj zbiornik ...