Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 3 sierpnia 2021 r. w …

DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 5 sierpnia 2021 r. Poz. 1422 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA1) z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie Dobrej Praktyki Laboratoryjnej i wykonywania badań zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej2) Na podstawie art. 16 ust. 15 ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach …

Brexit a wymogi dotyczące bezpieczeństwa produktów

Eksperci z Kancelarii Prawnej KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński przedstawili najważniejsze wymogi dotyczące bezpieczeństwa produktów w związku z Brexitem. 31 grudnia 2020 r. zakończył się okres przejściowy w związku z wystąpieniem Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej. Oznacza to, że Wielka Brytania jest teraz formalnie państwem …

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii. Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do …

Opublikowano uzupełniające przepisy wspierające rozwój …

Nowelizacja ustawy – Prawo energetyczne przewiduje m . całkowite wyłączenie z obowiązku posiadania taryfy magazynowania energii elektrycznej, zwalnia z …

KATALOG 2022

na energię wymaganą do ogrzewania pomieszczeń, jednocześnie wzrosły wymagania dotyczące oszczędnych, ekologicznych ikomfortowych rozwiązań produkcji ciepłej wody użytkowej. Jako lider w projektowaniu i tworzeniu rozwiązań do produkcji ciepłej wody, ACV posiada wieloletnie doświadczenie w doborze optymalnych rozwiązań, dostarczaniu urządzeń …

Product Compliance

Oznakowanie CE to deklaracja producenta (importera, właściciela marki), że produkt spełnia wszystkie obowiązujące wymogi UE dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska. Wymagane jest dla wielu kategorii produktów …

Umowa cPPA, czyli korporacyjna umowa na zakup energii …

Umowa na zakup energii elektrycznej (umowa cPPA) a alternatywne sposoby pozyskania zielonej energii. Umowy cPPA są jednym z dostępnych sposobów pozyskiwania zielonej energii, który charakteryzuje się dobrym balansem pomiędzy trudnością wdrożenia, ryzykiem i niezbędnymi do poniesiania kosztami, a efektami i tzw. wiarygodnością pozyskania energii z OZE w długim …

Dyrektywa w sprawie dostępności stron internetowych – normy i ...

Rzeczywiste wymagania. EN 301 549 czerpie z wytycznych w sprawie dostępności treści internetowych v2.1, opublikowanych przez W3C i znanych jako WCAG 2.1. Te WCAG są międzynarodowo uznane wymagania dotyczące tworzenia treści internetowych. Są one uważane za najlepszą praktykę i są bardzo szeroko stosowane.

Wymagania higieniczne dla central wentylacyjnych w …

Aktualnie w Polsce higieniczność centrali można odnieść do normy PN-EN 13053:2006 + A1:2011, w której w punkcie 7 opisane zostały "Rozszerzone wymagania higieniczne dotyczące zastosowań specjalnych". Wymagania …

Przepisy i rozporządzenia UE dotyczące produktów

Przepisy i rozporządzenia UE dotyczące produktów . Przed wprowadzeniem towarów na rynek UE musisz upewnić się, że Twoje produkty spełniają wymagania UE w zakresie ochrony zdrowia ludzi i zwierząt, a także ochrony środowiska i praw konsumenta. Mogą to być zasady i specyfikacje, które są harmonizowane w ramach UE lub regulowane przez …

Przepisy wspierające rozwój magazynów energii

– Nowelizacja ustawy – Prawo energetyczne przewiduje m . całkowite wyłączenie z obowiązku posiadania taryfy magazynowania energii elektrycznej, zwalnia z …

Sejm przyjął kompleksowe regulacje dla magazynów energii

Rejestry magazynów energii elektrycznej będą obejmowały podstawowe parametry techniczne magazynów, m . ich pojemność. Prosument posiadający magazyn …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

W dalszej części wyjaśnimy wybrane przepisy i zagadnienia prawne bezpośrednio związane z magazynami energii w naszym kraju. Całość publikacji oparta będzie …

SZCZEGÓŁOWE SPECYFIKACJE TECHNICZNE (SST) …

SZCZEGÓŁOWE SPECYFIKACJE TECHNICZNE (SST) WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH INSTALACJE ELEKTRYCZNE Przedmiotem zbioru Specyfikacji Technicznych są wymagania dotyczące wykonania i odbioru instalacji elektrycznych dla obiektu – „MODERNIZACJA SAL KONFERENCYJNYCH DLA POTRZEB UTWORZENIA SALI …

Zgodność produktu z przepisami UE

Upoważnieni przedstawiciele . Producenci – niezależnie od tego, czy mają siedzibę w UE czy nie –mogą wyznaczyć upoważnionego przedstawiciela w UE, który w ich imieniu realizuje pewne zadania, w tym odpowiada za współpracę z krajowymi organami nadzoru rynku i przekazywanie im dokumentacji wymaganej do wykazania zgodności produktu (takich …

Najnowsze zmiany w wymaganiach GMP+

Poznaj najnowsze wymagania GMP+. Dowiedz się, co się zmieniło dla Twojej firmy i jak teraz uzyskać certyfikat GMP+ B1, B2, B3. Zarejestruj się już dziś! Cel szkolenia. Przekazanie informacji o najnowszych zmianach w systemach GMP+. Adresaci szkolenia. Pracownicy firm posiadających certyfikaty GMP+ B1, B2, B3. Program szkolenia. Szkolenie trwa 7 godzin …

Etykietowanie żywności – przepisy ogólne UE

Wymagania dotyczące produktów. Normy. Normy w Europie; Zgodność produktu z przepisami . Określenie wymagań dotyczących produktu; Ocena zgodności; Dokumentacja techniczna i deklaracja zgodności UE; Wymogi dotyczące ekoprojektu; Oświadczenie o wzajemnym uznawaniu; Etykiety i oznakowanie. Oznakowanie CE; Etykieta …

Produkty

W dziedzinie naprawy starego betonu w ostatnich latach znacznie wzrosły wymagania techniczne dotyczące aplikacji. Europejska norma EN 1504 określa procedury i właściwości produktów stosowanych do naprawy i ochrony …

5. Warunki dotyczące sprzedawcy1)

Warunki dotyczące sprzedawcy są regulowane głównie poprzez standardowe umowy w ramach branży i uregulowania własne. Regulator nie interweniuje bezpośrednio w sprawach warunków sprzedaży, gdyż jest to prawo prywatne. Istnieje jednak ustawa w sprawie umów regulująca ogólnie warunki umowy (nie tylko w odniesieniu do sprzedawców ...

Wymagania dotyczące oznakowania mleka, przetworów i …

Wymagania dotyczące oznakowania mleka, przetworów i tłuszczów mlecznych Powrót. Wymagania dotyczące oznakowania mleka, przetworów i tłuszczów mlecznych. Obowiązkowe informacje w przypadku produktów sprzedawanych luzem lub pakowanych na życzenie konsumenta w miejscu sprzedaży Nazwa środka spożywczego. Nazwą środka spożywczego …

Przepisy wspierające rozwój magazynów energii opublikowane

Nowelizacja ustawy – Prawo energetyczne przewiduje m . całkowite wyłączenie z obowiązku posiadania taryfy magazynowania energii elektrycznej, zwalnia z …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Te wielkoskalowe magazyny od lat funkcjonowały w Polsce jako jednostki wytwórcze. Z chwilą wprowadzenia w 2021 r. zmiany przepisów, jednostki te, w zakresie pracy w cyklu szczytowo …

Certyfikacja w zakresie cyberbezpieczeństwa produktów, usług i …

Rozporządzenie o Cyberbezpieczeństwie (Cybersecurity Act), uchwalone przez Parlament Europejski w 2019 roku, jest drugą, po dyrektywie NIS, ogólnoeuropejską regulacją w zakresie cyberbezpieczeństwa. Poza nadaniem nowych, stałych kompetencji Agencji UE ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA), koncentruje się na tworzeniu europejskich ram certyfikacji dla …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

parametry techniczne: moc układu, ilość magazynowanej energii, sprawność pełnego cyklu, powierzchnia zajmowana przez instalację, gęstość energii, okres eksploatacji, sposób …

Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej

Polacy zaczęli dostrzegać korzyści płynące z produkowania własnej energii, do których można zaliczyć głównie niskie koszty pozyskiwania energii oraz stosunkowo szybki zwrot kosztów …

Unijne wymagania dotyczące wyrobów – obszar zharmonizowany

Po umieszczeniu oznakowania CE na wyrobie – na wniosek właściwego organu krajowego – musisz przekazać mu wszystkie informacje i dokumenty dotyczące oznakowania CE. Normy europejskie i normy zharmonizowane. Normy to stosowane dobrowolnie wytyczne, które zawierają specyfikacje techniczne dotyczące poszczególnych produktów. Normy są ...

ZASADY WPROWADZANIA DO OBROTU

Podstawą wprowadzania produktów nawozowych do obrotu w Polsce są regulacje w zakresie prawa krajowego wynikające z przepisów Ustawy z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu oraz rozporządzenie (WE) 2019/1009 ustanawiające przepisy dotyczące udostępniania na rynku produktów nawozowych UE, zmieniające rozporządzenia (WE) nr 1069/2009 i (WE) nr …

Nowe warunki techniczne 2021 | Budujemy Dom

Od 31 grudnia 2020 r. zaczęły obowiązywać nowe wymogi WT 2021 dotyczące energooszczędności budynków. Co oznaczają? ... Nowe warunki techniczne powszechnie określa się mianem WT2021. To niejako …

TEKST skonsolidowany: 32010L0031 — PL — 01.01.2021

Systemy techniczne budynku, które są jednoznacznie objęte uzgodnionym kryterium charakterystyki energetycznej lub ustaleniem umownym dotyczącym uzgodnionego poziomu poprawy efektywności energetycznej, takim jak umowa o poprawę efektywności energetycznej lub które są obsługiwane przez operatora urządzeń lub sieci, a zatem podlegają …

PIME ocenia nowe regulacje dla magazynów energii

Zarówno nowe wymagania regulacyjne Unii Europejskiej wynikające z Zielonego Ładu jak i nowe potrzeby rynkowe wskazują, że regulacyjnie musimy jeszcze uzupełnić …

Rejestracja substancji chemicznych (REACH)

Jeśli w obrębie EOG produkujesz lub importujesz co najmniej tonę substancji chemicznej rocznie, musisz zgłosić ten fakt w bazie danych REACH.Rozporządzenie REACH (ang. Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals) dotyczy rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów.

Wytyczne techniczne

ciepłej wody użytkowej gdy nie realizowane są usprawnienia dotyczące modernizacji instalacji oświetlenia czy chłodzenia części wspólnych. 1.4. Wyznacza się w scenariuszu po termomodernizacji minimalny standard zapotrzebowania na energię końcową wyrażony poprzez maksymalny wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energią końcową, wyliczany w …

Od 1 stycznia 2021 zacznie obowiązywać nowa Farmakopea Polska

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych informuje, że w Dzienniku Urzędowym Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych z dnia 1 grudnia 2020 r. (Biuletyn Informacji Publicznej (bip.urpl.gov.pl)) został opublikowany Komunikat Prezesa Urzędu z dnia 1 …

Polskie normy: moduły fotowoltaiczne

Prawo > Normy > Polskie normy: moduły fotowoltaiczne. PN-EN 50583-1:2016-02. Fotowoltaika w budownictwie - Część 1: BIPV moduły Zakres Dokument ten odnosi się do modułów fotowoltaicznych wykorzystywanych jako komponenty budowlane i ogranicza się do ich właściwości, które mają związek z zasadniczymi wymaganiami określonymi w Europejskim …

Kot³y na paliwo sta³e – przepisy i wymagania

Przepisy i wymagania ekoprojektu, które przytaczamy, dotyczą kotłów na paliwo stałe o znamionowej mocy cieplnej 500 kW lub mniejszej, w tym kotłów wchodzących w skład zestawów zawierających kocioł na paliwo stałe, ogrzewacze dodatkowe, regulatory temperatury i urządzenia słoneczne. Natomiast wymogi dotyczące etykietowania energetycznego i umieszczania …