Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

W 2021 r. zużycie energii elektrycznej w gospodarstwach domowych ...

„W 2021 r. w porównaniu do roku poprzedniego zużycie energii elektrycznej na 1 odbiorcę w gospodarstwie domowym w Polsce spadło o 0,8 proc. i wyniosło 1 979,9 kWh, przy czym w miastach wyniosło 1 741,8 kWh (spadek o 0,6 proc.), a na obszarach wiejskich – 2 452,9 kWh (spadek o 1,3 proc.)" – czytamy w komunikacie.

Jak magazyny energii mogą zrewolucjonizować polski …

Rosnące zainteresowanie magazynami energii w Polsce napędzane jest kilkoma czynnikami. Po pierwsze, coraz większa liczba gospodarstw domowych i przedsiębiorstw inwestuje w instalacje …

Magazynowanie energii elektrycznej z fotowoltaiki w domu: …

Choć wykorzystanie domowych magazynów energii z OZE nie jest jeszcze dziś powszechne, z pewnością wraz z upływem czasu i pracami nad wdrożeniem najnowocześniejszych technologii będzie można mówić o pełnym sukcesie w zdecentralizowaniu systemu energetycznego. W takim przypadku korzystanie z energii elektrycznej pochodzącej z …

Globalny rynek magazynowania energii: Szybki rozwój i …

Polityka Australii ma tendencję do zachęcania do projektów magazynowania energii w gospodarstwach domowych, stymulując inwestycje w przemysł fotowoltaiczny …

Magazynowanie energii w gospodarstwach domowych na …

Przewidujemy, że przy założeniu, że wskaźnik penetracji magazynowania energii na nowo zainstalowanym rynku fotowoltaicznym wyniesie 15% w 2025 r., a wskaźnik penetracji magazynowania energii na giełdzie wyniesie 2%, globalna przestrzeń magazynowania energii w gospodarstwach domowych osiągnie 25,45 GW/58,26 GWh, a złożona stopa wzrostu …

5 rzeczy, których branża magazynowania energii …

Lekcja 1: Branża magazynowania energii jest silna. Rynek energetyczny dynamicznie się rozwija. Wraz ze wzrostem wykorzystania energii, rośnie branża magazynowania energii. Tak pokazują dane. Według Wood …

Magazyny energii w Polsce – jakie zmiany na rynku?

Raport AGH i PSME - jakie wnioski i przewidywania? Rozporządzenie taryfowe - jakie zmiany w rozliczaniu magazynów energii? Hybrydowe magazyny energii i …

Barbara Adamska: Nowe regulacje stawiają polski rynek magazynowania ...

Światowa branża magazynowania energii rozwija się jednak dynamicznie od lat, tak więc wyścig już się rozpoczął. Żeby dołączyć do stawki, musimy zacząć biec. Potrzebujemy regulacji przekładających się na modele biznesowe wykorzystania magazynów energii w różnych obszarach systemu elektroenergetycznego. Barbara Adamska. Jakie inne zmiany legislacyjne i …

Elektrownie wiatrowe w gospodarstwach domowych

Zamontowana w gospodarstwie domowym turbina wiatrowa pozwala na ekologiczne pozyskiwanie energii przez cały rok. Na małą, domową elektrownię wiatrową składa się umieszczona na maszcie gondola z ruchomym wirnikiem. Najważniejszym elementem instalacji jest silnik wiatrowy, czyli w praktyce wirnik z łopatkami śmigła. Generalny ...

Inwestycje w magazyny energii: Perspektywy i trendy na rynku

W poprzednim roku po raz pierwszy, w ramach programu Mój Prąd otrzymaliśmy możliwość dofinansowania na zakup i montaż magazynów energii dla gospodarstw domowych. …

Ranking producentów magazynów energii 2023

Ten niemiecki producent domowych magazynów energii od niedawna jest również częścią koncernu paliwowego Shell. Do tej pory ta wywodząca się z Bawarii firma dostarczyła już ponad 40.000 domowych magazynów energii o mocy ponad 200 MW, głównie dla klientów w Niemczech, we Włoszech i w USA. Zalety magazynów energii Sonnen. …

Opłacalność magazynów energii w 2022 roku

Istnieje kilka kluczowych aspektów, które przyczyniają się do obecnego kształtu rynku domowych magazynów energii w Polsce. Najbardziej prozaicznym i oczywistym z nich …

Magazyny Energii w Polsce

Magazyny elektrochemiczne. Magazyny elektrochemiczne odgrywają kluczową rolę w kontekście efektywności magazynowania energii. W szczególności baterie litowo-jonowe wyróżniają się dużą gęstością energetyczną oraz zdolnością do szybkiego ładowania i rozładowania. Te nowoczesne technologie magazynowania energii znajdują szerokie zastosowanie w urządzeniach …

Zużycie energii w gospodarstwach domowych w 2018 roku

Struktura zużycia energii w gospodarstwach domowych według kierunków użytkowania (w %) wielorodzinnych (bloków) Bardzo ważnym nośnikiem energii jest ciepło z sieci, które ogrzewało 40,4% wszystkich mieszkań, przede wszystkim w dużych miastach, gdzie było dominującym nośnikiem grzewczym (58,3%). Ponadto 31,5% gospodarstw domowych, tj. 78,2% …

Opłacalność magazynów energii w 2022 roku

Dla zobrazowania sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie polski rynek domowych magazynów energii, warto wspomnieć, że według danych zaprezentowanych w raporcie z 2020 roku przez BVES (Bundesverband Energiespeicher Systeme e.V.) na terenie Niemiec funkcjonowało z końcem wspomnianego roku ponad 270 tys. domowych magazynów energii o …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z magazynowaniem energii w roku 2023, przyglądając się kluczowym wyzwaniom oraz trendom, …

Globalny rynek magazynowania energii: Szybki rozwój i wyzwania w …

Polityka Australii ma tendencję do zachęcania do projektów magazynowania energii w gospodarstwach domowych, stymulując inwestycje w przemysł fotowoltaiczny poprzez cele w zakresie energii odnawialnej. Na froncie technologicznym branża magazynowania energii przechodzi szybką iterację technologiczną. Zastosowanie ogniw o dużej ...

Poradnik: Jak wybrać domowy system magazynowania energii?

Najnowszy produkt iStoragE, będący kompleksowym systemem do magazynowania energii w warunkach domowych, jest dobrym przykładem rozwiązania All-In-One. Firma Kehua zaprojektowała modułowy system produkujący i magazynujący energię. Dzięki takiemu rozwiązaniu jedno urządzenie iStoragE jest odpowiedzialne za bezpieczne i …

Wielkoskalowe magazynowanie energii – rozdroże nowych …

Wielkoskalowe magazynowanie energii jest domeną energetyki zawodowej. W generacji magazyny energii umożliwiają ciągłość zasilania, wyrównując nieprzewidywalną i nieregularną pracę źródeł odnawialnych, takich jak panele fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe, oraz pomagają poradzić sobie ze sprostaniem szczytowi zapotrzebowania. W systemie …

Nowe przepisy w prawie energetycznym. Większe magazyny energii …

Zmiany w Prawie energetycznym mogą również zwiększyć zainteresowanie dotacjami na magazyny energii, oferowanymi w programach takich jak „Mój Prąd", co przyspieszy adaptację nowoczesnych technologii w gospodarstwach domowych. W połączeniu z systemem net-billingu, inwestycja we własny magazyn energii staje się coraz bardziej opłacalna.

Kluczowe trendy technologiczne w magazynowaniu energii

W związku z tym branża na pewno będzie do tego dążyć. W najbliższych latach, z powodu zwiększającego się tempa wdrażania akumulatorowych systemów magazynowania energii, ten trend w magazynach energii stanie się widoczny. Jest to bardzo ważne ze względu na ekologię i dążenie do zachowania zrównoważonego środowiska.

Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …

Przedstawia sposoby magazynowania energii cieplnej. W pierwszych trzech blokach czytamy: Odzysk energii cieplnej pochodzący z procesów chemicznych, petrochemicznych z wentylacji, klimatyzacji, z procesu kogeneracji i z kolektorów słonecznych oraz innych źródeł. Strzałka prowadzi do bloku drugiego; magazynowanie energii cieplnej trafia do magazynów energii …

Rozwiązania dla zasilania systemów magazynowania energii w ...

Z trwającym rozwojem projektów The Million Solar Roofs 1 (Stany Zjednoczone) i Energiewende 2 (znany jako „przemiana energii", Niemcy) systemy produkcji oraz magazynowania energii w gospodarstwach domowych są szeroko prezentowane i promowane w ponad 50 krajach na całym świecie. Są one szczególnie popularne tam, gdzie lokalne rządy udzielają dotacji rodzinom, …

Domowych magazynów energii więcej nawet o 11 GWh w 2024 roku

Według analityków z firmy EUPD Research, w 2024 roku w Europie zostanie zainstalowanych w sumie 11 GWh domowych magazynów energii. Systemy te, o pojemności …

Europejski rynek przydomowych magazynów energii

Europejskie stowarzyszenie energetyki słonecznej SolarPower Europe przedstawiło 5-letnie prognozy dla rynku domowych magazynów energii. Rynek ten wzrośnie o …

Magazynowanie energii w gospodarstwach domowych na …

GW, wielkość rynku zajmuje pierwsze miejsce na świecie. Według statystyk Solar Power Europe, elektrochemiczne magazynowanie energii w gospodarstwach domowych …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie …

– Rok 2023 był ważnym rokiem dla magazynowania energii w Polsce, ale pozostawił poczucie niedosytu. Od strony legislacji zadziało się dużo i to jest niewątpliwy pozytyw. Jednak obroty na rynku, liczba rzeczywiście …

Prognozy rynku przydomowych magazynów energii

Zgodnie z szacunkami europejskiego stowarzyszenia energetyki słonecznej SolarPower Europe, na koniec 2022 roku łączna pojemność przydomowych magazynów …

Magazynowanie energii

Czy można? Tak, magazynowanie energii w gospodarstwach domowych jest nie tylko możliwe, ale również coraz bardziej dostępne dla przeciętnego konsumenta. Na czym polega? Najczęściej polega to na instalacji systemu baterii, które gromadzą nadmiar energii produkowanej przez panele słoneczne lub inne odnawialne źródła energii. Baterie ...

Magazyny energii w Polsce – jakie zmiany na rynku?

Pierwsze półrocze 2022 roku na polskim rynku magazynów energii można podzielić na czas przygotowań do wdrożenia systemowego wsparcia do zakupu tych urządzeń oraz pierwsze miesiące po uruchomieniu dofinansowań. Debata społeczna dotycząca znaczenia magazynowania energii przybrała w tym okresie na sile, a zarówno wśród ustawodawców, …

Magazynowanie energii w obliczu cen godzinowych energii – co …

Wysokie ceny energii wieczorem – potencjał magazynowania. W przeciwieństwie do cen w ciągu dnia, ceny energii w godzinach popołudniowych i wieczornych często gwałtownie rosną, nierzadko osiągając cenę >1000 zł/MWh. Wówczas zapotrzebowanie na energię jest najwyższe, a system elektroenergetyczny jest najbardziej obciążony. Ta ...

Magazyn energii w gospodarstwie domowym

Magazyny energii, a PEM. Zapewne wielu użytkowników zainteresowanych magazynem energii zastanawia się, czy w jego otoczeniu należy przeprowadzać pomiary pola elektromagnetycznego.Wszystkie instalacje i systemy związane z energią elektryczną generują bowiem określone natężenie pola elektromagnetycznego y jest ono szkodliwe dla …

Strona główna

Sektor fotowoltaiczny w Polsce w 2023 roku kontynuował dynamiczny rozwój mimo licznych wyzwań takich jak nasilające się od 2022 roku odmowy w przyłączaniu do sieci, tzw. „curtailmenty", ograniczenia administracyjne oraz spadające ceny energii. Na koniec 2023 roku moc zainstalowana w Polsce w instalacjach PV osiągnęła 17,08 GW, a na koniec pierwszego …

Kehua i Soltec prezentują w Warszawie system magazynowania energii …

W obliczu rosnących cen energii elektrycznej, spowodowanych malejącą zdolnością tradycyjnych źródeł energii do zaspokojenia potrzeb energetycznych konsumentów iStoragE jest odpowiedzią firmy Kehua na rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwach domowych. Jest to inwestycja w bezpieczeństwo klientów i wyraz …

Zużycie energii w gospodarstwach domowych w 2018 roku

W strukturze zużycia energii w gospodarstwach domowych w Polsce największe znaczenie mają paliwa stałe, głównie węgiel kamienny (co jest wyjątkiem w Unii Europejskiej) i drewno opałowe. Były one najczęściej wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń (przez 32,8% gospodarstw domowych). Paliwa te służyły także do ogrzewania wody (22,5% gospodarstw domowych) i …