Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Kształtowanie struktury i właściwości materiałów na bazie tytanu i ...

Dotychczasowe prace badawcze prowadzone w Instytucie Inżynierii Materiałowej w obszarze utleniania izotermicznego i cyklicznego materiałów na bazie tytanu pozwoliły na otrzymanie warstw powierzchniowych o wysokich walorach użytkowych. Dzięki ukonstytuowaniu się warstw tlenkowych na tytanie i jego stopach można uzyskać wzrost …

Wybrane związki heteroorganiczne i modyfikowane nimi …

Nowe materiały do magazynowania energii na bazie litu, magnezu czy układów magnezu z metalami ziem rzadkich lub wielościennymi nanorurkami węglowymi jako bezpieczne …

Otrzymywanie mezoporowatych materiałów węglowych i ich zastosowanie …

145 Rozdział 8 OTRZYMYWANIE MEZOPOROWATYCH MATERIAŁÓW WĘGLOWYCH I ICH ZASTOSOWANIE W ADSORPCJI I KATALIZIE KATARZYNA MICHALAK, MARIUSZ BARCZAK, ANDRZEJ DĄBROWSKI Wydział Chemii, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Pl. M. Curie Skłodowskiej, 20-031 Lublin [email protected] Streszczenie W niniejszej pracy zebrano …

Materiały zmiennofazowe dostępne na rynku. Właściwości i zastosowanie ...

Abstrakt. W 1990 r. tylko ok. 12 firm, głównie w USA, było zaangażowanych w produkcję materiałów magazynujących ciepło. Moduły wykorzystywanedo magazynowania ciepła wykonane były w postaci rurek z polietylenu i piłek poliolefinowych, zawierających takie materiały zmiennofazowe, jak chlorek wapnia, dekahydrat siarczanu sodu lub parafiny.

Magazynowanie energii

Systemy magazynowania energii można klasyfikować na podstawie różnych kategorii, jak np. maksymalny czas przechowywania energii, możliwość zastosowanie w konkretnych dziedzinach (np. transporcie), bądź też forma przechowywanej energii (np. elektryczna, mechaniczna… (Koohi-Fayegh i Rosen, 2020).

Analiza i opracowanie raportu dotyczącego wsparcia technologii ...

Analiza i opracowanie raportu dotyczącego wsparcia technologii magazynowania energii elektrycznej. Analiza została zrealizowana na zamówienie Ministerstwa Klimatu i Środowiska przez firmę AUDYTEL S.A., została sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pochodzących z opłat rejestracyjnych.

Kinetyka absorpcji i desorpcji wodoru w nanomateriałach ...

absorbujące wodór na bazie magnezu mają potencjalne zastosowanie jako sensory wodoru oraz przełączalne lustra w optoelektronice. Z drugiej strony, prowadzone są nadal intensywne …

Czym jest cytrynian magnezu? Właściwości i zastosowanie

Właściwości i zastosowanie cytrynianu magnezu. Cytrynian magnezu jest źródłem magnezu, który jest niezbędny do zachodzenia ponad 300 reakcji w organizmie. Jego rola jest niezwykle wszechstronna i obejmuje wiele procesów metabolicznych. Przede wszystkim magnez jest niezbędny do syntezy białek, funkcjonowania mięśni i nerwów oraz regulacji stężenia glukozy …

Lista projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach V …

4 Opracowanie modyfikowanych żywic bakterio i grzybójczych na bazie koloidów Ag, Cu i Ti do drukowania wyrobów w technologii druku 3D techniką SLA 9,13 5 Materiały zmiennofazowe do magazynowania energii cieplnej - w poszukiwaniu nowych rozwiązań opartych na związkach pochodzenia naturalnego 9,08

Zbiorniki wodorowe, do magazynowania i transportu wodoru

Φ 700 mm, długości L = 6000 mm (i dłuższe – do 10000 mm), zwłaszcza lokowanych w pozycji poziomej i piętrowanych (np. w ramie kontenerowej: 3 zbiorniki w jednej warstwie na szerokości do ok. 2330 mm i piętrowane w układzie trzech warstw na wysokość do ok. 2197 mm).

Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …

Strzałka prowadzi do bloku drugiego; magazynowanie energii cieplnej trafia do magazynów energii cieplnej i blok trzeci informuje o tym, że energia jest wykorzystywana w czasie szczytów zapotrzebowania na energię cieplną, z pompą ciepła do ogrzewania, w wentylacji i klimatyzacji do odladzania i odśnieżania. Poniżej przedstawiono kolejny schemat przedstawiający sposoby …

Zasobniki energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym ...

zasobników energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym a także kryteria oceny i wyboru urządzeń i układów do magazynowania energii elektrycznej.

Rozwój polskiej technologii ogniw do magazynowania energii

Dla magazynowania i bilansowania energii z rozproszonych źródeł OZE najefektywniejszym jest rozwiązanie na bazie ogniw Li-ion lub Na-ion zarówno pod względem niezawodności systemowej, kosztów eksploatacji, jak i bezpieczeństwa operacyjnego i środowiskowego. Jest to rozwiązanie nieporównywalnie efektywniejsze niż magazynowanie …

Magazynowanie energii

MAGAZYNOWANIA ENERGII Opracowanie na zlecenie Fundacji WWF Polska Warszawa 2020 . DOSTĘPNE I PRZYSZŁE FORMY MAGAZYNOWANIA ENERGII 2 Raport został przygotowany przez zespół: Adrian Chmielewski ...

Zbiorniki magazynowe, zbiornik do magazynowania cieczy i …

Zgodnie z § 64 pkt 5 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 16 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego, jakim powinny odpowiadać zbiorniki bezciśnieniowe i niskociśnieniowe przeznaczone do magazynowania materiałów trujących lub żrących, Dz.U. 2002, nr 63, poz. 572. w uzasadnionych technicznie przypadkach, gdy materiał …

Biowęgiel odpowiedzią na aktualne problemy ochrony środowiska

Biowęgiel i jego zastosowanie nie jest rozwiązaniem nowym - od wieków stosowany był w rolnictwie. Jednakże w ostatnich latach jego właściwości i po- tencjalne zastosowania „odkrywane" są na nowo i obecnie można stwierdzić, że tradycyjnie znany karbonat, w odpowiedzi na współczesne potrzeby i zastosowania w obszarze ochrony środowiska, zyskał …

ANALIZY PRZEPŁYWU MATERIAŁÓW W OCENIE SYSTEMU PRODUKCYJNEGO NA ...

MFCA zostanie wykonana w programie Umberto Universal, który umożliwia opracowanie sieci przepływu materiałów, energii i kosztów. W programie tym na podstawie opracowanych sieci MFA możliwe jest wykonanie analizy LCA, a następnie po uwzględnieniu MFCA można wyznaczyć ekoefektywność badanej technologii czy też produktu. Na schemacie

Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej

Celem konkursów będzieużytku.opracowanie technologii magazynowania energii elektrycznej na bazie procesów chemicznych lub/i procesów fizycznych. Zakres może obejmować opracowanie nowych (1) ogniw chemicznych i/lub (2) systemów magazynowania, które w przyszłości zostaną zastosowane do efektywnego magazynowania energii elektrycznej na potrzeby aplikacji …

TECHNOLOGIA MATERIAŁÓW KOMPOZYTOWYCH TYPU Ag …

359 funkcjonalnych do przewodzenia, przetwarzania, magazynowania energii". 2. Metodyka badań i dyskusja wyników 2.1. Materiał kompozytowy na bazie srebra z dodatkiem renu Badania obejmowały ...

ENERGETYKA Systemy magazynowania energii ciepła i chłodu …

magazynowania energii jest przechowywanie ciepła słonecznego zgromadzonego w okresie lata do ogrzewania w okresie zimy. Koncepcja takiego wykorzystania energii słonecznej nie jest nowa, bo była już rozwijana i doskonalo-na przez wieki, gdzie odgrywała ważną rolę w oszczędności energii i znacząco przyczynia-ła się do poprawy efektywności energetycznej oraz redukcji …

Technologie magazynowania energii

Magazynowanie energii elektrycznej – zestaw metod umożliwiających przechowywanie energii elektrycznej na dużą skalę, w ramach sieci elektroenergetycznej. Energia może być magazynowana, gdy produkcja przeważa nad zużyciem i wykorzystywana, gdy zużycie przeważa nad produkcją. Dzięki temu produkcja energii z elektrowni nie musi być …

Przełom w magazynowaniu wodoru

Badania te, łączące wyniki teoretyczne i eksperymentalne, otwierają nowe możliwości dla magazynowania wodoru, wskazując na magnez jako kluczowy materiał w …

Recenzja rozprawy doktorskiej Pani Agaty Marii Baran pt. magnezu

stopów na bazie magnezu, przy wykorzystaniu reaktywnego mielenia wysokotemperaturowego, na potrzeby magazynowania wodoru. W ramach rozprawy opracowano technologię mielenia …

Jak efektywnie magazynować wodór?

Wodór przez wielu postrzegany jest jako paliwo przyszłości. Jednak ten nośnik energii wymaga opracowania skutecznych metod jego magazynowania. Kandydatem …

Wodorki metalu do magazynowania i sprężania wodoru

Badacze uczestniczący w projekcie ATLAS-H2 (Advanced metal hydride tanks for integrated hydrogen applications) opracowali technologię zbiornika do przechowywania stałego wodoru i jego sprężania. Wodór wchodzi w reakcje z różnymi stopami metalu i fazami międzymetalicznymi tworząc wodorki metalu. Możliwe jest modyfikowanie kierunku takiej …

Magnez jako magazyn wodoru? Polsko-szwajcarska grupa

Największym problemem w zakresie wykorzystania wodoru jako nośnika energii jest jego magazynowanie. Dlatego też naukowcy od lat łamią sobie głowy nad kwestią tego, …

Nowatorskie wytwarzanie i magazynowanie energii

Poza tym konieczne jest jeszcze opracowanie nowych materiałów i zaawansowanych procesów produkcji energii. Oznacza to, że inżynieria nanostruktur i architektura urządzeń ma potężny wpływ na proces wytwarzania i magazynowania czystej energii. Energia wodorowo-metalowa. Ambicją wielu krajów stało się zmniejszenie udziału lub …

Magazynowanie wodoru. Ciężki los lekkiego gazu

Zmiany w energetyce, sytuacja polityczna i gospodarcza powodują, że wzrasta zainteresowanie stworzeniem energetyki wodorowej – wykorzystaniem wodoru jako paliwa praktycznie do …

Zastosowanie magnezu

Aktualne badania zajmują się ochronnymi powłokami przeciwkorozyjnymi na bazie „nano-kompozytów". Do dlaszej obróbki można stosować sprawdzone technologie malowania i standardowe urządzenia do suszenia dla zwykle stosowanych materiałów malarsko-lakierniczych. Szerokie zastosowanie magnezu, często jednak jest skazane na niepowodzenie …

Magnez nadal ma szansę stać się wydajnym magazynem wodoru

Nim stanie się teraźniejszością energetyki, niezbędne jest jednak opracowanie wydajnych metod jego magazynowania. Optymalnym rozwiązaniem wydają się materiały …

W£AŒCIWOŒCI I ZASTOSOWANIE

Ogólnie stwierdza się, iż zapotrzebowanie producentów pojazdów na stopy magnezu wzrasta o 30% rocznie. Zakład Chryslera przewidywał, że w samochodach zastosowanie magnezu wzrośśnie rednio z 3,2 kg na pojazd w 1998 roku do około 5,5 kg na pojazd w 2000 roku [6]. Jednak prognozy te nie w pełni się potwierdziły.

Jakie są sposoby magazynowania energii w branży OZE?

Do popularnych typów magazynów wysokotemperaturowych zaliczamy te na bazie siarczku sodu (NaS) i na chlorku sodu oraz niklu (tzw. akumulatory ZEBRA). Tutaj materiałem aktywnym jest ciekły elektrolit, co odróżnia zasobniki od tych niskotemperaturowych. Cechują się także koniecznością eksploatacji w temperaturze ok. 300°C, dużą liczbą cykli …

Materiały zmiennofazowe dostępne na rynku

Tylko moduły stworzone na bazie chlorku wapnia miały gwarantowany czas eksploatacji ok. 10 lat w pozostałych zaś okres ten wynosił od 1 do 2 lat. Obecnie głównymi producentami materiałów zmiennofazowych są: Cristopia (Francja) 1), TEAP Energia (Australia) 2), Rubitherm GmbH (Niemcy) 3), EPS Ltd. (UK) 4-9), PCM Thermal Solutions (USA) 10), Climator (Szwecja) 11) i …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Sektor magazynowania energii mierzy się z wieloma wyzwaniami. Pozytywne zmiany legislacyjne to dopiero początek rozwoju rynku w Polsce. Rynku, który musi nadrobić stratę do krajów zachodnich. Mówi o tym Barbara Adamska: – Rok 2023 był ważnym rokiem dla magazynowania energii w Polsce, ale pozostawił poczucie niedosytu. Od strony ...