Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Rynek magazynów energii

Zmiana systemu rozliczeń energii, szczególnie w Polsce po wprowadzeniu nowego systemu net-billingu, ma duży wpływ na rynek magazynów energii. W poprzednim …

Magazyny energii w Polsce – jakie zmiany na rynku?

Zaowocowało ono wieloma ważnymi konkluzjami i planami rozwoju, a także pozwoliło zaprezentować raport „Wpływ rozbudowy infrastruktury magazynów energii na rozwój gospodarczy w Polsce – prognoza do 2040 r." opracowany przez naukowców z Akademii Hutniczo-Rolniczej w Krakowie we współpracy ze specjalistami Polskiego Stowarzyszenia …

Strona główna

Sektor fotowoltaiczny w Polsce w 2023 roku kontynuował dynamiczny rozwój mimo licznych wyzwań takich jak nasilające się od 2022 roku odmowy w przyłączaniu do sieci, tzw. „curtailmenty", ograniczenia administracyjne oraz spadające ceny energii. Na koniec 2023 roku moc zainstalowana w Polsce w instalacjach PV osiągnęła 17,08 GW, a na koniec pierwszego …

Zobacz nagranie z webinaru „Wyzwania i analiza rynku magazynowania energii"

Czym jest webinar „Wyzwania i analiza rynku magazynowania energii"? Webinar „Wyzwania i analiza rynku magazynowania energii" został zorganizowany przez firmę Sungrow Polska. Poprowadzili go uznani eksperci z branży energetycznej, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na wydarzeniu omówiono kluczowe zagadnienia dotyczące opłacalności …

Analiza potencjału technologii wodorowych w Polsce do roku …

Wodór jest nośnikiem energii o wszechstronnym zastosowaniu, który posłuży do transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej w wielu branżach. Już teraz jest powszechnie wykorzystywany w przemyśle chemicznym i rafineryjnym. Pierwsze wdrożenia spotkamy również m . w przemyśle metalurgicznym, energetycznym, szklarskim czy cementowym.

Magazyny energii w Polsce: stan prawny, potencjał rozwoju rynku

Korzyści z dopłat do domowych magazynów energii. Mikroinstalacje prosumenckie wyposażone w falownik hybrydowy – otwarta infrastruktura mikroinstalacji PV. Możliwość zwiększania w …

Wpływ rozbudowy infrastruktury magazynów energii na rozwój …

magazynów energii w Polsce W poniższej tabeli przedstawiono oszacowany przez ekspertów PSME potencjał rozwoju magazynów energii w Polsce w analizowanych scenariuszach. …

Magazyny energii w Europie i na świecie. Jak wypada Polska?

Raporty podsumowujące miniony rok w zakresie magazynowania energii elektrycznej w Europie i na świecie wyraźnie wskazują na sukcesywną intensyfikację działań zmierzających do rozwoju tego sektora. Pomimo wciąż mało atrakcyjnych ekonomicznie warunków do inwestowania w magazyny energii i nadal nierozwiązanych legislacyjnie …

(PDF) Magazynowanie energii elektrycznej w prosumenckich ...

towoltaiki (PV) w Polsce w postaci redukcji nierównomierności różnic w przepływie energii elektrycznej na linii prosument–sieć elektroenergetyczna. Szczegółowa analiza dotyczy po -

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa (Storage …

Streszczenie. W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach systemowych.

RAPORT PÓŁROCZNY – 1P 2023 – ODNAWIALNE …

Głównym alternatywnym źródłem energii w Polsce nadal jest fotowoltaika, która w 1P bieżącego roku odnotowała w Polsce łącznie 91 220 instalacji. Oznacza to, że stanowi ona zdecydowaną większość całości źródeł …

Barbara Adamska: Nowe regulacje stawiają polski rynek magazynowania ...

Nowelizacja Prawa energetycznego znosi bariery rozwoju branży magazynowania energii w Polsce. Otwiera możliwości wykorzystania magazynów energii w różnych obszarach systemu elektroenergetycznego, racjonalnie reguluje kwestię koncesjonowania, całkowicie wyłącza magazynowanie energii elektrycznej z obowiązku …

Opłacalność magazynów energii w 2022 roku

Dla zobrazowania sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie polski rynek domowych magazynów energii, warto wspomnieć, że według danych zaprezentowanych w raporcie z 2020 roku przez BVES (Bundesverband Energiespeicher Systeme e.V.) na terenie Niemiec funkcjonowało z końcem wspomnianego roku ponad 270 tys. domowych magazynów energii o …

Raport „Rynek magazynowania energii elektrycznej w Polsce – …

Szanowni Państwo, Zapraszamy do zakupu pierwszego w kraju opracowania o rynku magazynowania energii elektrycznej w Polsce. Z Raportu PIME pt. „Rynek magazynowania energii elektrycznej w Polsce – technologie, wdrożenia i regulacje" dowiecie się m. in. jakie są najistotniejsze zagadnienia regulacyjne dotyczące magazynowania energii elektrycznej w …

OZE w Polsce w 2022 roku. Podsumowanie rynku odnawialnych …

Forum Energii w najnowszym raporcie Transformacja energetyczna w Polsce (Edycja 2022), wskazuje, że udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym spadł do poziomu ok. 17%, pomimo rekordowej produkcji z tych źródeł wynoszącej 30 TWh. Jeśli chodzi o moc osiągalną w OZE, fotowoltaika pozostaje na pierwszym miejscu.

Technologie magazynowania energii

Jednak na ten moment na większą skalę wykorzystuje się w Polsce głównie trzy metody magazynowania energii: mechaniczne, elektrochemiczne, cieplne. Najszybciej na świecie rozwija się technologia akumulatorów litowo-jonowych i także w Polsce mamy w realizacji kilka projektów pilotażowych instalacji o większych mocach. Według prognoz ...

Ekonomiczne instrumenty polityki ekologicznej w …

W niniejszym artykule omówimy zagadnienie ekonomicznych instrumentów polityki ekologicznej w Polsce, analizując zarówno ich zalety, jak i wady. Umożliwienie ludziom, żeby swoimi wyborami konsumenckimi wpływali …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

W dzisiejszej publikacji skupimy się na prawnych aspektach funkcjonowania magazynów energii w Polsce. W dalszej części wyjaśnimy wybrane przepisy i zagadnienia prawne bezpośrednio związane z magazynami energii w naszym kraju. Całość publikacji oparta będzie o aktualnie obowiązujące przepisy, które wynikają z ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. …

Energetyka-Rozproszona

Portal energetyka-rozproszona.pl jest jednym z efektów projektu "Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii (KlastER)" współfinansowanego w latach 2019-2022 ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych: Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków …

Polski a niemiecki rynek magazynów energii w 2021 roku [Analiza]

Eksperci z branży magazynowania energii uważają, że aby zainteresowanie prosumentów przechowywaniem i późniejszym wykorzystywaniem wytworzonej przez mikroinstalację energii realnie wzrastało, należy zaproponować im takie rozwiązania, dzięki którym będą mogli zarabiać i przyspieszyć zwrot z inwestycji. Wśród takich propozycji …

Analizy statystyczne rynku energii elektrycznej w Polsce 2021-2024

Oczywiście tak, dlatego na naszym szkoleniu "Analizy statystyczne rynku energii elektrycznej w Polsce" analizować będziemy między innymi miesięczne dane 5 głównych determinantów rynku energii elektrycznej w Polsce w okresie 2021-2024 r. Będą to popyt (zużycie), podaż (produkcja – w tym OZE), elastyczność cenowa podaży i popytu oraz czynniki …

Raport „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2024" – analiza i komentarz ...

Instytut Energetyki Odnawialnej zaprezentował XII edycję raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2024". Publikacja ta stanowi kompleksowe podsumowanie stanu oraz kierunków na polskim rynku fotowoltaicznym. Branża fotowoltaiczna pozostaje kluczowym obszarem inwestycji w sektorze energetycznym. Premiera raportu miała miejsce 12 czerwca …

Magazyny Energii w Polsce – Przewodnik i Analiza

Dzięki innowacyjnym technologiom magazynowania energii, takim jak magazyny elektrochemiczne i termiczne, możemy lepiej wykorzystać potencjał odnawialnych źródeł …

Rynek Energii w Polsce w 2024 roku

Zużycie i produkcja energii elektrycznej w Polsce w ostatnich latach utrzymywały się na stabilnym poziomie, pomimo zmian w miksie mocy wytwórczych i wahań cen Produkcja Wymiana transgraniczna Wykres Wykres 157 156 2018 2023-0,1% Zużycie roczne w Polsce (TWh) 151 152 2018 2023E +0,1% 6 4 2018 2023-7% Średnia roczna hurtowa cena energii

Inwertery hybrydowe: Czym są i jak działają?

Jedną z głównych zalet inwertera hybrydowego jest możliwość magazynowania energii w akumulatorach, które można wykorzystać podczas przerw w dostawie prądu lub okresów małej produkcji energii słonecznej . Ponadto falowniki hybrydowe są bardziej wydajne niż tradycyjne falowniki, ponieważ mogą przetwarzać prąd stały z paneli słonecznych na prąd …

Jak magazynuje się energię elektryczną w Polsce? Raport URE

Krótsze przerwy w dostawie prądu, lepsza jakość dostarczanej energii elektrycznej, łatwiejsza współpraca OZE z sieciami – magazyny energii mają wiele zalet. …

Opłacalność magazynów energii w 2023 [analiza]

Opłacalność magazynów energii w 2023 [analiza] Marta Kazimierska. Publikacja: 09.02.2023. Aktualizacja: 12.03.2024. Artykuł: Redakcyjny. Magazyny energii. Technologia magazynowania energii zarówno w wymiarze komercyjnym, jak i prywatnym rozwija się na świecie i w Europie coraz dynamiczniej. Tymczasem najczęściej pojawiającą się wątpliwością …

Rozwój wielkoskalowych magazynów energii w Polsce. 165 MW …

Jeszcze do niedawna zainteresowanie rynkiem magazynowania energii i inwestowaniem w takie instalacje było niewielkie – zarówno w Polsce, jak i globalnie. Jednak to się zmienia na przestrzeni ostatnich kilku lat. Według wyliczeń BloombergNEF w 2022 roku padł rekord i globalnie do użytku oddano 16 GW mocy (35 GWh pojemności), co stanowiło wzrost o …

Magazyny energii w Polsce – jakie zmiany na rynku?

Magazyny energii mają się wręcz stać specjalizacją operatora zyskując status kluczowej technologii w budowaniu energetycznego bezpieczeństwa oraz maksymalizacji …

5 rzeczy, których branża magazynowania energii …

Lekcja 5: Lider w branży też może wyjść z rynku. Firma NEC Energy Solutions do niedawna uchodziła za lidera w dziedzinie magazynowania energii. Wdrożenia firmy wynosiły powyżej 1 GW. Mimo to producent opuścił …