Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

W Polsce spadło zapotrzebowanie na energię elektryczną

Średnie zapotrzebowanie na prąd w Polsce w trzydziestym drugim tygodniu 2022 r. zmniejszyło się w porównaniu do analogicznego tygodnia minionego roku o 1,4 proc. W pierwszych trzydziestu dwóch tygodniach 2022 r. zapotrzebowanie na energię elektryczną. wzrosło o: • 3,8 proc. w Portugalii, • 2,5 proc. we Włoszech, • 1,7 proc. na ...

Zapotrzebowanie na prąd w Polsce

Dowodem na rosnące okresowe zapotrzebowanie na energię elektryczną w Polsce, są chociażby regularnie notowane rekordy dotyczące tej kwestii. Ostatni z nich padł 18 stycznia 2021 roku. Polskie Sieci Energetyczne zanotowały wtedy zapotrzebowanie na prąd wynoszące 27 380 MW. Zaledwie kilka dni wcześniej, bo 10 grudnia 2020 roku ...

Drukuj

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym kraju …

Pierwsze ograniczenie pracy instalacji …

Polskie Sieci Elektroenergetyczne po raz pierwszy zarządziły ograniczenie pracy elektrowni fotowoltaicznych w zeszłym roku. Nastąpiło to w czasie, gdy produkcja energii w Polsce mocno przekraczała bieżące …

W Żarnowcu ma powstać największy magazyn energii w Europie

Polska Grupa Energetyczna (PGE) planuje przetarg na konstrukcję ogromnego magazynu energii w Żarnowcu. Przetarg, który ma ruszyć na przełomie czerwca i lipca 2024 r., …

Polska największym rynkiem umów PPA w Europie Wschodniej

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na magazynowanie energii będą rosły inwestycje w BESS. EY przewiduje, że do 2030 r. liczba wdrożeń wzrośnie czterokrotnie i …

Zapotrzebowanie na kadry w energetyce jądrowej w Polsce

PAA – w kwietniu 2023 r. został przyjęty Program rozwoju zawodowego pracowników Państwowej Agencji Atomistyki na potrzeby Programu Polskiej Energetyki Jądrowej. W 2020 r. w PAA do realizacji PPEJ wyznaczono 27 osób i określono potrzebę zatrudnienia do 2033 r. dodatkowych 83 osób. Zdecydowana większość potrzebnej kadry, tj. ok. 75% ...

Najazd OZE w Polsce to „żywioł", który można okiełznać. PSE …

Jak informował w tym tygodniu Instytut Jagielloński, przy braku działań nakierowanych na oszczędzanie energii i redukcję popytu w samym tylko 2023 r. roku deficyt gazu może wynieść od 25 do 49 mld m3, rosnąc do 50-80 mld m3 w 2027 r. „Możliwe, że w 2023 r. wzrośnie produkcja energii z francuskiego atomu. Jeśli jednak będzie bardzo zimno i …

Koncesja na magazynowanie energii. Wymogi i …

Pierwsza koncesja na magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych (ESP) w Polsce została wydana na rzecz spółki PGE w grudniu 2022 r. Mogło się to dokonać ze względu na zdecydowany rozwój …

Inwestycje w magazyny energii: Perspektywy i trendy na rynku

Według prognoz na 2023 rok, popyt na inwestycje w magazyny energii wzrośnie znacząco, co wynika z rosnącego zapotrzebowania na magazynowanie energii z OZE, wyższych kosztów energii elektrycznej i konieczności zabezpieczenia dostaw energii w czasie szczytowego zapotrzebowania.

World Energy Outlook 2023

W kontekście napięć geopolitycznych i niestabilnych rynków energii, tegoroczny raport analizuje jak zmiany strukturalne w gospodarkach i zużyciu energii zmieniają sposób, w jaki świat …

Czy jesteśmy gotowi na zimę? Zapotrzebowanie na energię w Polsce

Zapotrzebowanie na energię w Polsce w dniu 8 grudnia 2023 roku. Źródło: pse.pl. Dla porównania najwyższe dotychczas zapotrzebowanie odnotowano 12 lutego 2021 roku.

Zamrożenie cen energii w 2024 r. Na jakich zasadach?

W projekcie Koalicji Obywatelskiej przyjęto zamrożenie ceny energii elektrycznej na poziomie 412 zł/MWh. Taka stawka ma przysługiwać do zużycia w pierwszej połowie przyszłego roku maks. 1,5 MWh energii w przypadku gospodarstw domowych, 1,8 MWh dla gospodarstw z osobami posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności lub 2 MWh dla …

Wpływ rozbudowy infrastruktury magazynów energii na rozwój …

energii na rozwój gospodarczy w Polsce - prognoza do 2040 r. AGH – Sławomir Kopeć, Łukasz Lach PSME – Barbara Adamska, Mieczysław Wrocławski, Piotr Szczeciński Analizy Komunikat 2/2022 Możliwe efekty do roku 2040: 26 tysięcy trwałych miejsc pracy 69 mld zł wzrostu produkcji krajowej 33 mld zł przyrostu wartości dodanej. Analizy Komunikat ł/łśłł 2 Celem opracowania …

Transformacja energetyczna w Polsce | Edycja 2023

Rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną pokrywane jest przez odnawialne źródła energii. W 2022 r. produkcja z fotowoltaiki wzrosła o 4TWh (+102% r/r), a z lądowych farm wiatrowych o 3 TWh (+19% r/r). Z roku na rok pogarszają się wskaźniki bezpieczeństwa polskiego systemu energetycznego.

Magazynowanie energii

Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie energii elektrycznej w wielkoskalowym elektrochemicznym magazynie energii. Promesa została wydana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w lipcu 2022 roku. Wcześniej – w czerwcu 2022 roku – projekt …

Raport „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2024" – analiza i komentarz ...

Moc zainstalowana w fotowoltaice w Polsce na koniec 2023 roku wyniosła imponujące 17,08 GW, a na koniec I kwartału 2024 roku już 17,73 GW. To oznacza wzrost o około 4,6 GW w porównaniu do 2022 roku, co jest wartością porównywalną do poprzedniego roku. W porównaniu do roku 2022, przyrost nowych mocy w wartościach bezwzględnych był …

Prawo w energetyce w 2023 roku. Podsumowanie …

Zdjęcia z konferencji możesz zobaczyć w jednym z albumów: 27.04.2023 r odbyła się organizowana przez nasz portal konferencja „Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii". W Warszawskim hotelu …

Magazyny energii niezbędnym elementem transformacji …

ności 34 GWh. Szacowane jest, że w ciągu dekady, na koniec 2030 r., moc zainstalowana w bateryjnych magazynach osiągnie 358 GW, a ich pojemność prze-kroczy 1 TWh. Dlaczego w …

Fotowoltaika w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na 2024 rok.

O tym zaczęliśmy intensywną dyskusję w 2023 r. po m . pierwszych poleceniach wyłączenia farm fotowoltaicznych w Polsce, chociaż sam rynek magazynowania energii w Europie rozwija się dynamicznie od wielu lat. Mając na uwadze trendy globalne oraz postęp rozwoju OZE w Polsce wydaje się, że rozwój magazynowania energii będzie już ...

4 mld na wsparcie magazynów energii. Ruszyły konsultacje …

W tym 3,6 miliarda złotych NFOŚiGW przeznaczy na dotacje, a 400 milionów złotych na pożyczki. Wsparcie obejmie budowę magazynów energii elektrycznej o mocy nie …

Rocznik

Pomimo spadków w 2023 r. ceny nie wróciły do poziomu sprzed kryzysu. W drugim półroczu 2023 r. w Polsce były one wyższe o 62% niż w pierwszym półroczu 2021 r. i wynosiły 101 euro/MWh. Od lat ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w Polsce są jednymi z najniższych (nominalnie) wśród krajów sąsiednich.

Lider magazynowania energii elektrycznej w Polsce | Stora Energy

Magazynowanie energii na przemysłową skalę jest nową technolgią, obecną na rynkach USA i Europy Zachodniej od ok. 2017 roku. Dzięki budowie magazynów energii połączonych z siecią średniego i wysokiego napięcia, możliwe jest zwiększenie zdolności sieci elektroenergetycznej do przechowywania energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.

Padł rekord zapotrzebowania na energię w Polsce

Poprzedni zimowy rekord zapotrzebowania na moc Polskie Sieci Elektroenergetyczne odnotowały 12 lutego 2021 r. w godzinach przedpołudniowych. Wyniosło ono około 27,6 GW. Wcześniej najwyższe zapotrzebowanie na moc odnotowano 10 grudnia 2020 r. Wyniosło 26,8 GW.

W Żarnowcu ma powstać największy magazyn energii w Europie

Zapotrzebowanie na magazynowanie energii rośnie. ... Projekt ma kluczowe znaczenie dla przyszłości energetyki w Polsce. Zgodnie z raportem Forum Energii, nieelastyczne bloki węglowe nie są w stanie szybko zwiększyć swojej mocy, co zmusza operatora do ograniczania pracy źródeł odnawialnych, mimo że produkcja energii z tych źródeł jest niemal …

Magazyny energii w Polsce

Program zatwierdzono na podstawie tymczasowych ram pomocy państwa w sytuacjach kryzysowych i w okresie transformacji („tymczasowe ramy pomocy państwa") przyjętych przez Komisję 9 marca 2023 r. i zmienionych 20 listopada 2023 r. i 2 maja 2024 r. Polski środek pomocy. Na podstawie tymczasowych ram pomocy państwa Polska zgłosiła …

Polska największym rynkiem umów PPA w Europie Wschodniej

Polska jest coraz ciekawszym rynkiem długoterminowych zakupów energii odnawialnej. Spada natomiast atrakcyjność Polski jako kraju, w którym inwestorzy chcieliby finansować OZE – wynika z najnowszej edycji indeksu EY RECAI. Raport analizuje, jak zmieniający się rynek energii wymaga przebudowy systemów dystrybucji oraz nowych …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

W tym miejscu warto jest przywołać podsumowanie z raportu Prezesa URE o magazynach energii w Polsce z czerwca 2024 r. – „magazynowanie energii elektrycznej pełni na rynku energetycznym coraz większą rolę, stąd dynamiczny rozwój rynku magazynów energii. Zainteresowanie tym obszarem podyktowane jest też m . następującymi aspektami:

Analizy statystyczne rynku energii elektrycznej w Polsce 2021-2024

Oczywiście tak, dlatego na naszym szkoleniu "Analizy statystyczne rynku energii elektrycznej w Polsce" analizować będziemy między innymi miesięczne dane 5 głównych determinantów rynku energii elektrycznej w Polsce w okresie 2021-2024 r. Będą to popyt (zużycie), podaż (produkcja – w tym OZE), elastyczność cenowa podaży i popytu oraz czynniki …

Jasna Przyszłości Energii Słonecznej by Fatih Birol & Ajay Mathur ...

2 · W 2023 r. przyrost mocy odnawialnych źródeł energii na świecie wzrósł o 50%, a ... magazynowanie energii elektrycznej i infrastrukturę sieciową; ograniczenie biurokracji i …