Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Warunki techniczne 2021: co nowego? Jakie zmiany …

W międzyczasie stopniowo podwyższane były wymagania dotyczące standardów energetycznych budynków – tak, aby inwestorom dać odpowiedni bufor czasowy na przystosowanie swoich projektów do …

Place zabaw. Od 1 sierpnia 2024 r. nowe regulacje dotyczące …

Od 1 sierpnia 2024 roku w życie wchodzą nowe przepisy dotyczące placów zabaw – wraz z wprowadzeniem tzw. "przepisów o patodeweloperce" place zostaną objęte szer... Zamów teraz. NEWSLETTER. Aktualności Projektowanie Budowa Instalacje Zagospodarowanie terenu Zarządzanie Inwestycje Wykończenie Producenci TV Obiekty mieszkalne; Projektowanie; …

Chcemy zwiększyć możliwości budowy nowych elektrowni …

Zwiększenie możliwości budowy nowych lądowych elektrowni wiatrowych – to będzie najważniejszy efekt projektowanej ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw. Zespół do spraw Programowania Prac Rządu podjął decyzję o wpisie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów.

Nowe prawo budowlane 2024 – Kluczowe zmiany i ich wpływ na …

Ostatnie lata przyniosły dynamiczne zmiany w przepisach dotyczących prawa budowlanego. Nowe prawo budowlane 2024 ma na celu uproszczenie i przyśpieszenie procesów związanych z realizacją inwestycji budowlanych. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby szybkiego i efektywnego wznoszenia obiektów budowlanych, przy jednoczesnym zapewnieniu …

Nowe wymogi w zakresie magazynowania odpadów | Co do zasady

Z początkiem stycznia 2021 r. wejdą w życie przepisy rozporządzenia Ministra Klimatu z 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla magazynowania odpadów. Celem regulacji jest ustanowienie jednolitych standardów magazynowania odpadów, co ma ograniczyć negatywny wpływ tej działalności na środowisko.

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

poprawa powiązań między różnymi nośnikami energii (np. elektrycznością, ciepłem oraz paliwami gazowymi i płynnymi) – magazynowanie energii stanowi skuteczny sposób na ustanowienie połączeń między różnymi nośnikami energii; zmniejszenie zależności od importu paliw kopalnych; przyspieszenie zwrotu inwestycji w wytwarzanie energii odnawialnej;

Nowe standardy kształcenia nauczycieli w 2023

Wprowadzenie nowych standardów kształcenia nauczycieli w Polsce ma na celu zapewnienie wysokiej jakości edukacji i dostosowanie przepisów do zmieniających się potrzeb. Nowe wymagania kwalifikacyjne dotyczące nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych, nauczycieli języka regionalnego i innych specjalistów są kluczowe dla zapewnienia …

Memorandum ZPP w sprawie planów budowy w Polsce elektrowni …

Równolegle do rządowego projektu budowy elektrowni atomowej dużej mocy uruchomieniem tzw. małych elektrowni atomowych zainteresowane są największe polskie spółki. SMR (Small Modular Reactors), bo o nich mowa, z założenia mają być bardziej „efektywne". Zarówno w kwestii czasu realizacji inwestycji, jak i zarządzania takimi jednostkami. Moc …

Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla ...

Celem programu jest poprawa stabilności pracy Krajowej Sieci Energetycznej (KSE) oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju poprzez wsparcie budowy magazynów energii elektrycznej o mocy nie mniejszej niż 2 MW oraz pojemności nie mniejszej niż 4 MWh, przyłączonych do sieci dystrybucyjnej na wszystkich poziomach napięcia.

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Przeszliśmy od eksperymentalnych projektów do realnych wdrożeń, co rzuca nowe światło na przyszłość magazynowania energii. W niniejszym artykule dokonamy …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Przeszliśmy od eksperymentalnych projektów do realnych wdrożeń, co rzuca nowe światło na przyszłość magazynowania energii. W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z magazynowaniem energii w roku 2023, przyglądając się kluczowym wyzwaniom oraz trendom, które kształtowały ten sektor.

Budowa elektrowni wiatrowej krok po kroku: Od …

Konstrukcja wirnika: Wirnik elektrowni wiatrowej składa się z łopat, które zamieniają energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną wirnika. Konstrukcja łopat ma kluczowe znaczenie dla efektywności elektrowni …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

Technologia magazynowania energii w małej elektrowni szczytowo-pompowej nowej generacji wykorzystuje płyn o wysokiej gęstości i jest szybsza w budowie; Polska ma …

NOWE ZASADY DOTYCZĄCE BUDOWY NEW RULES ON THE …

NOWE ZASADY DOTYCZĄCE BUDOWY I FUNKCJONOWANIA ELEKTROWNI WIATROWYCH W POLSCE : NEW RULES ON THE CONSTRUCTION AND OPERATION OF WIND POWER PLANTS IN POLAND WPROWADZENIE INTRODUCTION W dniu 23 kwietnia 2023 r. wejdzie w Polsce w życie nowelizacja ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

Wymagania dotyczące objętości płynu w systemie HD Hydro stanowią 40 proc. całkowitych wymagań wodnych dla elektrowni szczytowo-pompowej, a to z kolei oznacza 20 proc. zapotrzebowania na wodę konwencjonalnego systemu elektrowni szczytowo-pompowej opartego na wodzie. I to przy zachowaniu efektywności energetycznej. Co więcej, jak wspomniał szef …

Budowa domu będzie dużo droższa – w 2021 r.

Nowe przepisy dotyczące budowy domu stawiają takie warunki ocieplenia dachu i ścian, które natychmiast odbiją się pozytywnie w stałych kosztach eksploatacji. Ściany i dachy bez właściwej termoizolacji stanowią …

Opublikowano uzupełniające przepisy wspierające rozwój …

Nowelizacja ustawy – Prawo energetyczne przewiduje m . całkowite wyłączenie z obowiązku posiadania taryfy magazynowania energii elektrycznej, zwalnia z połowy opłaty za przyłączenie magazynu do sieci, uwzględnia magazynowanie energii w systemach: wsparcia OZE, wysokosprawnej kogeneracji i efektywności energetycznej.

Jakie są standardy i klasy energetyczne budynków? Aktualne wymagania ...

Rodzaje standardów energetycznych. Istnieje kilka standardów energetycznych. Niektóre określono w ustawach " Warunki Techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie". W skrócie ''WT'' z dodaniem roku ich wprowadzenia – np. WT2021 (poz. 1-3 w Bibliografii). Znane są inne, jeszcze bardziej wymagające od wymienionych standardy: NF40, …

Legal Alert: Nowe reguły dotyczące linii bezpośredniej

Nowe przepisy dotyczące linii bezpośredniej nie uzależniają już możliwości budowy linii bezpośredniej od braku możliwości przyłączenia do Krajowego Systemu Energetycznego. Odbiorca będzie mógł również wprowadzić nadwyżkę do sieci. Z drugiej strony, odbiorca korzystający z linii bezpośredniej, jednocześnie przyłączony do sieci, będzie obciążony …

Inżynier ds. energetyki jądrowej – wymagania, obowiązki i cechy …

Inżynier ds. energetyki jądrowej musi również znać normy i standardy dotyczące projektowania, budowy i eksploatacji elektrowni jądrowych oraz innych instalacji związanych z energią jądrową. W Polsce obowiązują m . normy PN-EN 61513:2012, PN …

Opublikowano uzupełniające przepisy wspierające rozwój …

Nowelizacja ustawy – Prawo energetyczne przewiduje m . całkowite wyłączenie z obowiązku posiadania taryfy magazynowania energii elektrycznej, zwalnia z …

Budowa elektrowni jądrowej w Polsce. Są nowe informacje

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych aspektów budowy elektrowni jądrowej. Wymaga ono zastosowania najnowszych technologii oraz rygorystycznych standardów jakości i bezpieczeństwa. Polscy producenci betonu są przygotowani, aby sprostać tym wymaganiom, co jest kluczowe dla bezpiecznej i efektywnej realizacji projektu .

2023 przełomem w dziedzinie budowy w Polsce elektrowni …

Kontrakt ten ma na celu przygotowanie do budowy elektrowni atomowej w Polsce oraz oszacowanie kosztów projektu. Pierwsza elektrownia atomowa w Polsce ma powstać do 2033 roku. W lipcu 2023 roku Polska i Kanada rozpoczęły współpracę w celu wspólnej budowy reaktorów małej mocy (SMR). Planowane jest wybudowanie 79 reaktorów SMR w 25 ...

STANDARDÓW PROJEKTOWANIA, BUDOWY I SIECI LAN W …

DOTYCZĄCE STANDARDÓW PROJEKTOWANIA, BUDOWY I WDRAŻANIA SIECI LAN W JEDNOSTKACH RESORTU. Przedstawiony materiał nie zawiera obligatoryjnych wymagań i parametrów technicznych urządzeń dedykowanych do budowy, rozbudowy czy modernizacji sieci lokalnych. Przedmiotowy zarys wytycznych dotyczy propozycji wykorzystania standardów …

Nowe przepisy dotyczące efektywności energetycznej budynków.

W styczniu zatwierdzono porozumienie dotyczące nowelizacji dyrektywy dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków (EPBD). Plan zmiany przepisów zapowiedziano już w 2021 r. i od tego czasu projekt przeszedł liczne zmiany. Na horyzoncie zeroemisyjne budynki, zakaz ogrzewania samymi paliwami kopalnymi i koniec subsydiowania …

Nowelizacja Prawa Energetycznego – część II: instrukcja ruchu i ...

Umowa o przyłączenie do sieci magazynu energii elektrycznej będzie musiała spełniać ogólne wymagania przyłączenia do sieci określone w art. 7 ust. 2 Prawa Energetycznego. Oprócz tego dokument ma też zawierać postanowienia określające parametry magazynu energii elektrycznej, takie jak łączna moc zainstalowana elektryczna ...

Energooszczędny budynek, czyli jaki? Poznaj …

Wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej przegród nie są precyzyjnie sformułowane, niemniej jednak w opracowaniu „Określenie podstawowych wymogów, niezbędnych do osiągnięcia oczekiwanych standardów …

Plany budowy elektrowni szczytowo-pompowych. Jest list intencyjny

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ), Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz PGE Polska Grupa Energetyczna (PGE) podpisały list intencyjny w sprawie budowy nowych elektrowni szczytowo-pompowych oraz modernizacji istniejących. Celem jest poprawa krajowego bilansu energetycznego.

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii. Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Wymagania dotyczące uziemiania w sieciach elektroenergetycznych niskiego napięcia zostały określone w normie N SEP-E 001 Sieci elektroenergetyczne niskiego napięcia. Ochrona przeciwporażeniowa [6]. Zgodnie z ww. normą w obrębie koła o średnicy 200 m, zakreślonego dowolnie dookoła miejsca instalacji każdej stacji transformatorowej SN/nn lub instalacji …

Budowa elektrowni w Grudziądzu nabiera rozmachu

Budowa elektrowni w Grudziądzu, której oddanie do użytku planowane jest w 2025 roku, przebiega zgodnie z harmonogramem. Na ukończeniu są już prace przygotowawcze, ruszają zasadnicze prace budowlane – w najbliższym czasie wykonawca przystąpi do palowania, którego celem jest stabilizacja gruntu pod budowę fundamentów nowego bloku …

Rozpoczyna się budowa największego magazynu energii …

Uzyskana dzięki temu innowacyjna instalacja hybrydowa o mocy co najmniej 921 MW i pojemności ponad 4,6 GWh, co odpowiada mocy największych konwencjonalnych bloków w Polsce, będzie w stanie świadczyć pełen zakres regulacyjnych usług systemowych, posłużyć do „odbudowy" systemu energetycznego lub zasilić energią około 200 ...

Jak spełnić wymagania, jakim powinny odpowiadać budynki od …

Wymagania dotyczące zużycia energii, jakie muszą spełnić nowe i modernizowane budynki, związane są z wymogami prawnymi i trendami ogólnoświato-wymi. Rządy dążą do coraz większego wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE) i nieustannej po-prawy efektywności energetycznej gospodarki, w tym budownictwa. Konkretne wymagania nakładają na …

PIME ocenia nowe regulacje dla magazynów energii

Zarówno nowe wymagania regulacyjne Unii Europejskiej wynikające z Zielonego Ładu jak i nowe potrzeby rynkowe wskazują, że regulacyjnie musimy jeszcze uzupełnić przepisy. Największym wyzwaniem będzie uzupełnienie regulacji w zakresie wykorzystania magazynów energii na potrzeby rynku prosumenckiego w tym prosumenta wirtualnego i ...