Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Produkcja wodoru w Polsce
Działania legislacyjne podjęte po lutym 2023 r. koncentrują się na ugruntowaniu definicji, kryteriów i metodologii związanych z produkcją wodoru ze źródeł odnawialnych, podkreślając cel, jakim jest zarówno zwiększenie zdolności w zakresie energii odnawialnej, jak i osiągnięcie ambitnych celów klimatycznych UE.
Udział energii odnawialnej w polskim miksie energetycznym
W tabeli 2 przedstawiono zainstalowaną moc energii elek-trycznej ze źródeł odnawialnych dla 7 wybranych krajów pozaeuropejskich. To zestawienie wskazuje, że pod względem wartości bezwzględnej zainstalowanej mocy elektrycznej ze źródeł OZE Chiny zajmują pozycję lidera na globalnym rynku odnawialnych źródeł energii. W roku 2021 ...
Elektroliza wody – produkcja zielonego wodoru ...
Elektroliza wody jest wskazywana jako najbardziej perspektywiczna metoda produkcji wodoru. Zwłaszcza, kiedy jest oparta o wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, gwarantując wytwarzanie czystego wodoru na potrzeby przemysłu, transportu i energetyki. Czym jest elektroliza wody i jak produkuje się wodór? Na te pytania ...
Wodór
Źródła odnawialne nie są w stanie zapewnić stałych dostaw energii, ponieważ wiatr nie zawsze wieje, a słońce nie zawsze świeci. Gdy przekształcamy nadwyżkę energii wytworzonej w wietrzne lub słoneczne dni w wodór, gaz działa jako środek do magazynowania energii, z którego możemy korzystać, gdy podaż energii ze źródeł odnawialnych jest mała lub gdy zapotrzebowanie jest ...
Koncepcja magazynowania nadwyżek energii elektrycznej w postaci wodoru ...
jednak coraz bardziej na pozyskiwanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych takich jak siła wiatru, wody, energia słoneczna, biogaz i biomasa. W Polsce wg Głównego Urzę-du Statystycznego (GUS) wskaźnik udziału energii ze źródeł odnawialnych w końcowym zużyciu energii brutto w 2014 r. wyniósł 11,45%. Wszystkie te źródła ...
Technologie magazynowania energii
Reasumując, nadszedł czas na magazyny energii. Bez nich istnieje ryzyko spowolnienia dynamiki rozwoju OZE. Mowa tutaj o różnych technologiach magazynowania, ale na szczególną uwagę zasługują magazyny …
Nowe falowniki i magazyny energii od HYXiPOWER
Firma z sektora OZE, zajmująca się inteligentnymi systemami fotowoltaicznymi i magazynowaniem energii. Zapewnia badania, rozwój, produkcję oraz sprzedaż. Podziel się. Kompleksowa linia produktów na każdą potrzebę. HYXiPOWER rozumie zróżnicowane potrzeby energetyczne swojej bazy klientów i starannie opracował zestaw falowników i akumulatorów …
WODÓR JAKO MAGAZYN ENERGII
Pozwala na skuteczną kompensację zawahań podaży i popytu na energię elektryczną, magazynowanie sezonowe, przeniesienie szczytu, kompensację ograniczeń sieci …
Perspektywy pozyskiwania energii ze źródeł nowych i …
W ramach targów Budma 2023 i tradycyjnie obchodzonych corocznie w Poznaniu „Dni Inżyniera Budownictwa" odbyła się 1 lutego 2023 r. na terenie MTP konferencja naukowo-techniczna zorganizowana przez WOIIB pt. …
Polska firma chce zrewolucjonizować magazynowanie wodoru
Polenergia, spółka kontrolowana przez Dominikę Kulczyk, chwali się, że dostarczy klientom indywidualnym i biznesowym energię elektryczną z odnawialnych źródeł. …
W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII
2018 r. w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych („RED II") [4] Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/844 z dnia 30 maja 2018 r. zmieniająca Dyrektywę 2010/31/UE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków i Dyrektywę 2012/27/UE w sprawie efektywności energetycznej („Dyrektywa EPBD") [5] Dyrektywa …
CZY WODÓR BĘDZIE UNIWERSALNYM NOŚNIKIEM ENERGII?
(w Polsce 15-procentowego) udziału w uzysku energii ze źródeł odnawialnych do roku 2020 [10, 18]. Wartość otrzymanej energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, takich jak energia wiatrowa czy słoneczna, nie jest stała (rys. 1). W przypadku turbin wiatrowych ilość przetworzonej energii zależy od prędkości wiatru, której średnie wartości zmieniają się wraz z porą ...
Spalanie wodoru: czysta energia czy zagrożenie? | Metalpedia
Debata na temat wykorzystania wodoru jako paliwa zdobywa na znaczeniu w kontekście globalnych wysiłków na rzecz dekarbonizacji i przejścia na zieloną energię. Wodór, często określany jako paliwo przyszłości, wyróżnia się na tle tradycyjnych źródeł energii, takich jak węgiel czy gaz ziemny, potencjałem do generowania energii bez bezpośredniej emisji …
Energetyka słoneczna – wykorzystywanie i perspektywy rozwoju
Energetyka słoneczna – gałąź przemysłu zajmująca się wykorzystaniem energii promieniowania słonecznego zaliczanej do odnawialnych źródeł energii. Od początku XXI wieku rozwija się w tempie około 40% rocznie. W 2012 roku łączna moc zainstalowanych ogniw słonecznych wynosiła 100 GW (wzrost o 41% w stosunku do 2011 roku, 900% od 2007 roku) i zaspokajały one 0,4% …
Pomoc inwestycyjna na propagowanie energii ze źródeł ...
Rozdział 15 - Pomoc inwestycyjna na propagowanie energii ze źródeł odnawialnych, propagowanie wodoru odnawialnego i wysokosprawnej kogeneracji - Udzielanie pomocy finansowej przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu "Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027".
Magazynowanie energii w postaci wodoru
Wykorzystanie magazynu wodoru w pełnowymiarowej koncepcji hubu wodorowego jest gwarancją regularności w dostawach czystej energii oraz wysokiej efektywności jej …
Polskie plany wodorowe
Chęci osiągnięcia neutralności klimatycznej spowodowały większe zainteresowanie wodorem. W tym kontekście najistotniejsza jest zielona odmiana surowca, czyli pozyskiwana dzięki energii ze źródeł odnawialnych. Polska jest 3 producentem wodoru na świecie, ale głównie wytwarza typ szary, emitujący gazy cieplarniane. Opracowanie metod …
Magazyny energii przyszłości to dwutlenek węgla? Baterie CO2 …
Włoska firma Energy Dome zajmująca się magazynowaniem energii ogłosiła zakończenie zbiórki funduszy o wartości 11 milionów dolarów. Jej celem jest wdrożenie pierwszej komercyjnie opłacalnej baterii CO2. Projekt powstanie na Sardynii we Włoszech. Zobacz, czy baterie CO2 to magazyny energii przyszłości.
Magazyny wodoru w stanie stałym usprawnią transformację
Magazyny wodoru w stanie stałym usprawnią transformację energetyczną. Nowatorskie podejście do magazynowania energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych może …
Domowe wodorowe magazyny energii już działają – jak się …
Wodorowe domowe magazyny energii mogą potencjalnie być świętym graalem branży energetycznej. Ponieważ ta technologia umożliwia sezonowe magazynowanie energii, …
PGNiG zainteresowane magazynowaniem wodoru
W tej chwili w fazie realizacji w Grupie PGNiG znajduje się projekt uruchomienia stacji tankowania pojazdów wodorem realizowany we współpracy z Toyotą – wskazuje Łukasz Kroplewski. Jednym z perspektywicznych obszarów rozwoju całej Grupy Kapitałowej PGNiG jest wytwarzanie wodoru z odnawialnych źródeł energii. Rozwijane są …
Korzyści z magazynowania energii za pomocą wodoru – …
Magazynowanie energii za pomocą wodoru polega na przechowywaniu wyprodukowanego wodoru, który powstaje głównie poprzez elektrolizę wody – proces wykorzystujący energię …
Systemy magazynowania energii (BESS) | BayWa r.e.
BESS to akumulatory wielokrotnego ładowania, które umożliwiają przechowywanie energii pochodzącej z różnych źródeł, głównie odnawialnych, takich jak energia słoneczna, wiatrowa, a następnie uwalnianie jej, gdy krajowa sieć wymaga zasilania.
LOTOS pracuje nad technologią magazynowania energii w …
Jego celem jest zbadanie efektywności magazynowania wodoru pozyskiwanego z nadwyżek energii ze źródeł odnawialnych. Pozyskany w ten sposób wodór mógłby być …
Produkcja wodoru: wszystko, co powinieneś wiedzieć
Wykorzystanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, takich jak fotowoltaika czy energetyka wiatrowa, przyczynia się do produkcji wodoru bez emisji gazów cieplarnianych. Rozwój elektrolizerów, w tym technologii PEM (membrana wymiany protonów), odgrywa fundamentalną rolę w efektywności tego procesu, zwiększając opłacalność i dostępność …
Lista kluczowych firmy w branży zielonego wodoru na …
Ze względu na swoje właściwości, ma on wielką zdolność do zastąpienia paliw kopalnych. Najważniejsze na świecie firmy produkujące zielony wodór. Znając podstawowe informacje na temat koncepcji zielonego wodoru, …
Produkcja zielonego wodoru w Polsce coraz bliżej | Zakład …
To nie jest ekologiczne źródło energii. Jak podaje Parlament Europejski, produkcja wodoru z kopalin każdego roku uwalnia 70–100 mln ton CO2. Inna metoda produkcji wodoru, zwanego czystym, bezemisyjnym lub zielonym, polega na elektrolizie wody przy użyciu energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Podczas jego produkcji nie są więc ...
Pomoc inwestycyjna na propagowanie energii ze źródeł ...
Rozdział 6 - Pomoc inwestycyjna na propagowanie energii ze źródeł odnawialnych, propagowanie wodoru odnawialnego i wysokosprawnej kogeneracji - Udzielanie pomocy publicznej i pomocy de minimis z udziałem Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach programu "Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027".
§ 12.
§ 12. - Udzielanie pomocy inwestycyjnej na propagowanie energii ze źródeł odnawialnych, propagowanie wodoru odnawialnego i wysokosprawnej kogeneracji w ramach regionalnych programów na lata 2021-2027.
Realizacje
Specjalizujemy się w projektach związanych z energią wiatrową, słoneczną oraz bateryjnym magazynowaniem energii. Firma ściśle współpracuje z lokalnymi partnerami, rozwijając inicjatywy o łącznej mocy blisko 17 GW – w tym 3 GW z projektów wiatrowych, 8 GW z magazynów energii oraz 6 GW z fotowoltaiki. Dodatkowo planujemy ...