Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla ...

Program będzie stanowił silny impuls dla rozwoju technologii magazynowania energii elektrycznej w Polsce, przyczyni się również do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego naszego …

MOŻLIWOŚCI I PROBLEMY MAGAZYNOWANI A ENERGII …

MOŻLIWOŚCI I PROBLEMY MAGAZYNOWANI A ENERGII CIEPLNEJ W praoy omówion możliwośco i magazynowania energii cieplne j przy wykorzystaniu ciepła właściwego, ciepła przemian fazo-wych, odwracalnych reakcj chemicznyci h i produkcji paliw. Przedstawiono zakres temperatuy r pracy, pojemności cieplne układów magazynujących energię oraz omówiono …

Rozdział IV. Sytuacja obecna i prognozy rozwoju …

Zapotrzebowanie na energię pierwotną dla elektroenergetyki zależy od kształtowania się struktury energii pierwotnej i finalnej w kraju. W założeniach polityki energetycznej Polski do 2020 roku [9] zakłada się stabilizację zużycia energii finalnej do 2010 roku, co jest uzasadnione w świetle obserwowanych trendów gospodarki światowej i specyfiki krajów w transformacji.

Baterie sodowo-jonowe odpowiedzią na problemy w energetyce?

Baterie sodowo-jonowe mogą magazynować energię przez dłuższy okres, niż litowo-jonowe. Mają jednak niższą gęstość energii niż baterie litowo-jonowe, co oznacza, że potrzebują więcej miejsca i materiałów do budowy. Technologia sodowo-jonowa rozwija się szybko i może stać się konkurencyjna już w najbliższych latach. Problemem, który pojawia się, …

MAGAZYNOWANIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ

energii elektrycznej w elektrowniach fotowoltaicznych i elektrowniach wiatrowych do produkcji wodoru w procesie elektrolizy wody sprawność energetyczna (wytwarzania ciepła) wynosi 39,38/43 = 91,6%. Konwersja wodoru w ogniwie paliwowym na energię elektryczną w zależności od rodzaju ogniwa dokonuje się ze

Co wydarzyło się 35 lat temu w Czarnobylu?

Samuela Lindego 14, 30-148 Kraków na podany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w tym materiałów o charakterze reklamowym, promocyjnym i handlowym w formie newsletteru, stanowiących min. formę marketingu bezpośredniego w …

Zamiana energii mechanicznej na elektryczną: jak przebiega?

W elektrowniach energia mechaniczna wody, pary lub gazu jest przekształcana w energię elektryczną, która zasila fabryki i inne obiekty przemysłowe. W sektorze transportu pojazdy elektryczne wykorzystują silniki elektryczne do zamiany energii elektrycznej na energię mechaniczną, co pozwala na ich ekologiczne i efektywne działanie. Przemysłowe maszyny i …

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Magazynowanie energii elektrycznej to metoda na uzyskanie niezależności energetycznej każdego przedsiębiorstwa. To rozwiązanie daje możliwość zachowania 100% …

Energetyka atomowa w Unii Europejskiej

Energetyka jądrowa pokrywa obecnie około 26% zapotrzebowania na energię elektryczną w państwach Unii Europejskiej (por. temat Czy w Polsce warto inwestować w atom?). Siłownie atomowe funkcjonują w 30 państwach na całym świecie, z czego ponad ⅓ wszystkich krajów należy do Unii Europejskiej (ryc. 1). W największym stopniu zapotrzebowanie na energię …

Tracimy energię za miliony. Ostatnie dni obnażyły problemy …

Te kilkugodzinne wyłączenia OZE mogły nas kosztować nawet 16,5 miliona złotych, wydatkowanych na paliwo i uprawnienia do emisji CO2 w elektrowniach konwencjonalnych" – pisze FE. Analitycy Forum Energii ostrzegają, że jeżeli nie zostaną podjęte działania w kierunku zwiększenia elastyczności krajowego systemu energetycznego – …

Elektrownie wiatrowe w Polsce

Gdzie w Polsce opłaca się budować elektrownie wiatrowe? Warunki wietrzności dla celów energetycznych w Polsce określa się jako średnie, ale na tyle duże, że stanowią potencjalnie wydajne źródło energii elektrycznej. W Polsce nie wszędzie jednak opłaca się budować duże elektrownie wiatrowe zorientowane na wytwarzanie energii elektrycznej w …

Elektrownie w Polsce

Krajowy system elektroenergetyczny ma coraz większe problemy. - W ciągu ostatnich kilku tygodni doszło do szeregu nieplanowanych wyłączeń czy ograniczeń produkcji w kilku elektrowniach w ...

MAGAZYNY ENERGII I WIRTUALNE ELEKTROWNIE …

Ewolucja energetyki w kierunku rozwiązań prosumenckich i zwiększonej penetracji odnawialnych źródeł energii (OZE) o trudno przewidywalnej generacji, stwarza prob lemy w zakresie …

Jak działa elektrownia szczytowo-pompowa? Jezioro …

Jednak w elektrowniach szczytowo-pompowych używane są głównie te, które mogą działać jako maszyny odwracalne, czyli takie, które umożliwiają wykorzystanie tej samej turbiny jako pompy tłoczącej wodę w …

Aktualne problemy pracy systemów elektroenergetycznych

Problemy w koordynacji obciążeń jednostek wytwórczych konwencjonalnych i OZE pracujących w grupie na wspólny węzeł ..... 153 Problem optymalizacji szybkości regulacji..... 156 Problem technicznej realizacji sterowania zmianami poziomu mocy biernej pojedynczego generatora lub farmy pracujących razem w jednej grupie..... 156 Podsumowanie ..... 157 Bibliografia..... 158 3. …

Infrastruktura energetyczna w UE

Łączą one ze sobą poszczególne regiony, przyczyniając się w ten sposób do szybszego przejścia UE na czystą energię. Ta mapa przedstawia wybrane projekty infrastruktury energetycznej w całej UE. Łączą one ze sobą poszczególne regiony, przyczyniając się w ten sposób do szybszego przejścia UE na czystą energię. Przejdź do treści głównej. pl. Select your language ...

Problemy rozwoju elektromobilności w Polsce w kontekście …

w Polsce do 2025 r. będzie wiązało się z wygenerowaniem dodatkowego popytu na energię na poziomie 4,3 TWh rocznie, co zapewni sektorowi dodatkowe 20 mld zł ze sprzedaży energii (zakładając średni okres eksploatacji auta na poziomie 10 lat). Pozy-skane w ten sposób środki mogą zostać w części przeznaczone na finansowanie innowa-

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Autokonsumpcja a instalacja Off-Grid; W tym systemie instalacji energia jest gromadzona w akumulatorach magazynu energii. Takie rozwiązanie daje Ci niezależność od zewnętrznych dystrybutorów prądu.. Jeżeli wybierasz powyższy typ instalacji, musisz do niej dobrać odpowiedni inwerter oraz magazyn energii.Urządzenia powinny odpowiadać …

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …

Wiodąca pozycja Kehua w zakresie magazynów energii …

W 2020 roku firma Kehua wprowadziła innowacje w technologii równoległej VSG grid-forming, aby zapewnić wsparcie zasilania dla falowników magazynujących energię, a także osiągnęła płynne, niezależne przełączanie obciążenia w projekcie magazynów energii na polu naftowym w zachodnich Chinach, skutecznie obsługując obciążenia.

Ekspert: magazynowanie energii na dużą skalę

Kiedy one powstaną, nie będzie potrzeba tak dużo mocy rezerwowych w elektrowniach cieplnych (w Polsce głównie węglowych - przyp. red.) - dodaje. W ocenie prof. Świrskiego pojawienie się …

Jak magazynować energię z wiatru?

Warto dodać w tym miejscu, że w 2030 roku do krajowej sieci zostanie wprowadzone 165 TWh energii, w tym 20 TWh z elektrowni wiatrowych, czyli 12,1 proc. całej produkcji energii. Obecnie wskaźnik wykorzystania mocy jest znacznie niższy od założonego. Dla średniorocznych prędkości wiatru w granicach od 4 m/s do 6 m/s, stopień ...

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Jak magazynować energię, którą przez kilka godzin dziennie w za dużych ilościach produkują wiatraki lub fotowoltaika? Ten problem to kluczowa bariera w rozwoju …

Elektrownie wiatrowe: niestabilne, trudne w recyklingu? Fakty

Jedynie w Europie to 50 mln ton, nie wspominając o materiałach kompozytowych z samochodów czy telewizorów, które jako plastik nie są kwalifikowane. Hałas – kwestia subiektywna, ale raczej niewyczuwalny. W takim razie przejdźmy do kolejnego mitu: elektrownie wiatrowe są hałaśliwe, a mieszkanie w ich pobliżu jest trudne.

Ekspert: magazynowanie energii na dużą skalę

Kiedy one powstaną, nie będzie potrzeba tak dużo mocy rezerwowych w elektrowniach cieplnych (w Polsce głównie węglowych - przyp. red.) - dodaje. W ocenie prof. Świrskiego pojawienie się wydajnych urządzeń magazynujących energię zlikwiduje problem związany z nieprzewidywalnością wytwarzania energii z OZE. Dzięki tym "magazynom ...

WSPÓŁCZESNE PROBLEMY ENERGETYKI SOLARNEJ

2. SYSTEMY KONWERSJI ENERGII W ELEKTROWNIACH SOLARNYCH 2.1. Systemy fototermiczne Funkcjonowanie systemów fototermicznych polega na przekształceniu energii promieniowania słonecznego w energię cieplną. Proces ten odbywa się w specjal-nie przystosowanych kolektorach, przez które przepływa ciecz. Nagrzewa się ona

Rola surowców energetycznych w procesie produkcji energii …

spalania węgla w elektrowniach i elektrociepłowniach. W ostatnich latach dostrzega się w RFN, że wiele elektrowni gazowych jest nieużywanych wskutek większej opłacalności spalania węgla do produkcji prądu. W sytuacji, kiedy wzrosną ceny EUA, zwiększy się wówczas opłacalność

Zagadnienia mocy biernej w użytkowaniu energii elektrycznej – …

za energię, efektywność energetyczna, generacja rozproszona. 68 Wprowadzenie Moc bierna jest kategorią charakterystyczną dla elektrotechniki obwodów prądu przemien-nego. Jako wielkość energetyczna nie ma formalnego odpowiednika w innych gałęziach fizyki technicznej. Scałkowana w czasie moc bierna to tzw. energia bierna, która w sensie fizycznym nie ma istoty energii. W …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Zwiększenie magazynowania energii elektrycznej pozwoliłoby na skompensowanie wahań generacji niestabilnej oraz krzywej poboru energii z systemu elektroenergetycznego, ułatwiłoby zapewnienie rezerw mocy czynnej poprzez przeniesienie tej …

Konferencja aKtualne problemy W eleKtroenerGetyce

W 2012 roku produkcja energii elektrycznej w Polsce wyniosła 161,9 TWh, w tym w elektrowniach i elektrociepłowniach opala-nych: węglem kamiennym i brunatnym 87,47%, gazem ziemnym 3,48%, biomasą i biogazem 4,89% (w tym we współspalaniu z węglem 4,55%), w elektrowniach wodnych przepływowych 1,26% i w elektrowniach wiatrowych 2,90% [6 ...