Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Jak magazynuje się energię elektryczną w Polsce? Raport URE

W Polsce mamy dwa duże magazyny energii podpięte są do sieci przesyłowej, obsługiwanej przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Są to elektrownie szczytowo pompowe …

Średnie ceny gruntów wg GUS

Ceny zakupu/ sprzedaży użytków rolnych w II kwartale 2021 r. wg GUS w podziale na województwa - obowiązują od 1 października 2021 r. Województwo Grunt orny

Prognozy cen Energii w Polsce w horyzoncie

elektrycznej na rynku hurtowym w Polsce w kontekście procesów transformacji energetycznej wynikającej z procesów dostosowawczych do wymagań UE. Prognozy cenowe zostały przygotowane w dedykowanym narzędziu analitycznym oraz w oparciu o szereg założeń metodycznych i bazodanowych. W rozdziale 2, scharakteryzowana została metodyka realizacji …

Biomasa w Polsce – wykorzystanie i rola

Wykorzystanie biomasy w Polsce. W Polsce natomiast pomimo tego, że z roku na rok, łączna moc zainstalowana odnawialnych źródeł energii jest coraz większa (na koniec grudnia 2020 roku wyniosła 12,5 GW), to i tak elektrownie na biomasę i elektrownie na biogaz zajmują dopiero czwartą i piątą pozycję zaraz za elektrowniami wiatrowymi ...

Produkcja zbóż w Polsce 2023 według GUS. Najnowsze dane

Produkcja zbóż w Polsce w 2023 r. według powierzchni upraw. Biorąc pod uwagę powierzchnię upraw, to w 2023 roku zboża ogółem zajęły 7,2 mln ha, czyli tyle samo, co w sezonie 2022. Oczywiście największy areał stanowiły zasiewy pszenicy (2,4 mln ha), z czego powierzchnia pszenicy ozimej wyniosła 2,3 mln ha, zaś jarej 0,2 mln ha. W porównaniu z …

Odnawialne źródła energii w Polsce i na świecie

European Environment Agency – EEA) w krajach europejskich udział zielonej energii w całkowitej konsumpcji energii brutto (energii elektrycznej, cieplnej i paliw) podwoił się w latach 2005–2018, osiągając średnią w wysokości około 18% (dla państw UE jeszcze z Wielką Brytanią). Jednak tempo tego wzrostu w ostatnich latach spadło. Rosnące zapotrzebowanie na …

Energia geotermalna w Polsce. Geotermia w Polsce -wady i zalety

Gdzie w Polsce można pozyskiwać energię geotermalną? Około 40-50 proc. powierzchni naszego kraju leży na dolno jurajskim zbiorniku geotermalnym, który posiada wody geotermalne o parametrach nadających się do wykorzystania energetycznego. Mimo potencjału w Polsce mamy zaledwie kilka instalacji geotermalnych. Większość geotermalnych instalacji ciepłowniczych w …

Energia geotermalna i jej wykorzystanie w Polsce | ESOLEO

Wykorzystanie energii geotermalnej w Polsce. W Polsce wody geotermalne występują pod powierzchnią na prawie 80% terytorium kraju. Główne zbiorniki wód termalnych znajdują się na Niżu Polski. Największą ciepłownią geotermalną w Polsce jest Geotermia Podhalańska. Znajduje się ona na obrzeżu Niecki Podhalańskiej, jednego z ...

Odnawialne źródła energii w polsce: perspektywy i wyzwania

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w Polsce stawia jednak także przed krajem pewne wyzwania. Jednym z głównych aspektów wymagających uwagi jest rozwój infrastruktury magazynowania energii, aby efektywnie gromadzić energię wytwarzaną przez źródła odnawialne.Kluczowym zagadnieniem staje się również konieczność dostosowania sieci …

Trudna sytuacja hospicjów w Polsce. Eksperci alarmują: wycena …

Opieka paliatywna w Polsce. Jak wyjaśniają w informacji prasowej przesłanej PAP, istotną przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że wycena świadczeń w opiece paliatywnej jest od lat zaniżona. - Sytuacja finansowa większości podmiotów udzielających świadczeń z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej jest bardzo trudna. Środki ...

Rynek hurtowy energii elektrycznej w Polsce – stan za kwiecień …

Redukcje generacji OZE były konieczne w celu zbilansowania popytu i podaży mocy w KSE oraz w celu zapewnienia zdolności regulacyjnych „w dół". Regulacyjność „w dół" możliwa jest poprzez utrzymywanie rezerw mocy FCR/FRR (frequency containment reserve, frequency restoration reserve) pozwalających zredukować generację na wypadek wzrostu …

Czy off-grid w Polsce jest możliwy?

Fotowoltaika off grid. Najbardziej powszechną formą instalacji wyspowej jest instalacja fotowoltaiczna off grid oraz magazyny energii. Składa się on z paneli słonecznych, które przetwarzają energię słoneczną na energię elektryczną, oraz z inwertera, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, odpowiedni do użytku domowego.

Elastyczność Energetyczna w Polsce – Raport Specjalistyczny

W Polsce i w Europie przed sektorem energetycznym stoją ogromne wyzwania i możliwości rozwoju. Elastyczność energetyczna stanowi istotny element transformacji energetycznej w Polsce, generując inwestycje, które do 2040 roku szacowane są na co najmniej 0,5 bln PLN. O Raporcie. pobierz raport. Już dostępny! premiera 12 września 2023. Elastyczność …

Mix energetyczny w Polsce – wzrost OZE

Zapotrzebowanie na energię w Polsce maleje. Takie informacje można odczytać na oficjalnej stronie Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Z wykresu, który dotyczy zapotrzebowania mocy KSE jasno wynika, że krajowa produkcja energii elektrycznej i zużycie energii z roku na rok coraz bardziej spada. To bardzo dobry znak, który potwierdza, że …

Mocne wsparcie dla dalszego rozwoju OZE w Polsce

Mocne wsparcie dla dalszego rozwoju OZE w Polsce – nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii ogłoszona w Dzienniku Ustaw RP. 06.09.2023 . Nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw przede wszystkim służy wdrożeniu do polskiego porządku prawnego przepisów dyrektywy Parlamentu Europejskiego i …

Wycena kosztów wypadków i kolizji drogowych na sieci dróg w Polsce

w opracowaniu pt. „Metoda oraz wycena kosztów wypadków i kolizji drogowych na sieci dróg w Polsce na koniec roku 2012, z wyodrębnieniem średnich kosztów społeczno-ekonomicznych zdarzeń drogowych na sieci TEN-T", udostępnionym na stronie internetowej KR BRD. Niniejsze opracowanie jest kolejnym raportem z prac badawczo-naukowych Zakładu Ekonomiki Instytutu …

Rozwój wielkoskalowych magazynów energii w Polsce. 165

Jeszcze do niedawna zainteresowanie rynkiem magazynowania energii i inwestowaniem w takie instalacje było niewielkie – zarówno w Polsce, jak i globalnie. Jednak …

Wydajność fotowoltaiki w ciągu roku – jak wygląda?

Wbrew pozorom, w Polsce wydajność fotowoltaiki w ciągu roku stoi na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu inwestycja w energię słoneczną Polakom po prostu się opłaca. Jak zatem w naszym kraju wygląda produkcja energii z …

Blackout

Wiek infrastruktury energetycznej w Polsce nie napawa optymizmem, zwłaszcza w kontekście regularnego wzrostu zapotrzebowania na energię elektryczną. W 2020 roku zużycie energii elektrycznej w Polsce wyniosło 165 TWh, z czego tylko 152 TWh wyprodukowaliśmy sami, a pozostałe 13 TWh sprowadziliśmy z zagranicy. Był to historyczny rekord, jeżeli chodzi i …

Polska ma już ponad 9 GW magazynów energii. Na razie na …

Osiągnięcie takiego wyniku zajęło ponad 3,5 roku, gdyż pierwsze obiekty wpisano na listę w listopadzie 2019 r. Po kilku miesiącach te dane są już mocno nieaktualne, …

Magazyny energii elektrycznej, czyli w pogoni za stabilnością

Jednym z największych magazynów w Polsce jest instalacja zasilająca trakcję utworzona przez PKP Energetyka w Garbcach w województwie dolnośląskim. Pozwala ona na …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie energii elektrycznej w …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Na początku 2024 r. w Urzędzie Regulacji Energetyki przeprowadzono monitoring stron internetowych 191 podmiotów mających status OSD oraz OSP. Z przeglądu wynika, że …

Magazyny energii w Polsce – jakie zmiany na rynku?

Instalacje funkcjonowały w pięciu polskich miastach: Gubinie, Pogorzelicy, Opalenicy, Zielonej Górze oraz w Bydgoszczy. W lokalizacjach tych analizowano działanie …

Magazyny Energii w Polsce – Przewodnik i Analiza

Czym są magazyny energii w Polsce? Jakie są główne korzyści z magazynowania energii? Jakie technologie magazynowania energii są dostępne? Jakie są trendy w rozwoju magazynów …

Produkcja energii ze źródeł nieodnawialnych i odnawialnych

Zakładami przemysłowymi wytwarzającymi (właściwie: przetwarzającymi) energię są: elektrownie elektrownie, ciepłownie ciepłownie i elektrociepłownie elektrociepłownie.Badania wykazują, że większa efektywność wykorzystania surowców energetycznych występuje, kiedy wytwarza się energię elektryczną i cieplną w jednym procesie technologicznym (czyli w elektrociepłowni).

Biogazownia w Polsce

Zapraszam do lektury i życzę owocnego poznawania tajników biogazowni rolniczych w Polsce. Jak działa biogazownia? To obiekt, w którym następuje kontrolowane rozkładanie materii organicznej, prowadzące do produkcji biogazu, będącego mieszaniną metanu (CH4) i dwutlenku węgla (CO2). Proces ten nazywany jest fermentacją metanową, a ...

Cennik wyceny domów jednorodzinnych w ponad 160 miastach w Polsce …

Dodatkowe koszty mogą obejmować szczegółowe analizy techniczne, oceny rynkowej wartości oraz konsultacje z ekspertami nieruchomości. Szczegółowe ceny dla 340 miast w Polsce znajdziesz w tabeli poniżej. Aby uzyskać dokładną wycenę w Twojej lokalizacji, kliknij w link poniżej. Otrzymaj indywidualną wycenę na wycenę domu ...

Dostawcy prądu w Polsce. Kto sprzedaje energię?

W porównaniu do największych firm energetycznych w Polsce są to małe przedsiębiorstwa, które działają na mniejszym obszarze kraju. Niemniej dzięki temu mają lepiej dopasowaną ofertę do potrzeb klientów oraz niekiedy korzystniejsze warunki umowy. Dlatego przy poszukiwaniu dostawcy energii elektrycznej, warto również rozważyć mniejsze, regionalne …

W Polsce powstanie pierwsza neutralna klimatycznie …

W Polsce powstanie pierwsza neutralna klimatycznie cementowania w Europie Pierwsza zeroemisyjna cementownia w Europie ma powstać w 2027 roku w Polsce, na Kujawach. Firma Lafarge jest w trakcie …

Źródła energii w Polsce

2. Energetyka konwencjonalna w Polsce . Podstawowe surowce energetyczne wykorzystywane w Polsce to węgiel kamienny i węgiel brunatny oraz ropa naftowa i gaz ziemny. Około 70% wydobywanego u nas węgla kamiennego …

Elektrownie wodne w Polsce

Wiemy już jak na świecie i w Polsce przedstawia się energetyka wodna, która ma wysoki stopień sprawności i przekształca 90% energii wodnej w energię użytkową. Same elektrownie wodne (fachowo hydroelektrownie przepływowe) pozyskują energię elektryczną na skutek zamiany energii potencjalnej wody na energię mechaniczną w turbinie, a następnie …

Geotermia w Polsce: Potencjał i wyzwania rozwoju energii geo

Geotermia, czyli wykorzystanie energii cieplnej zgromadzonej w głębi Ziemi, to jedno z najsłabiej wykorzystywanych źródeł energii odnawialnej w Polsce. Mimo ogromnego potencjału rozwój tej dziedziny nie przebiega w naszym kraju zbyt dynamicznie. Długotrwałe procesy inwestycyjne, ryzyko oraz pewne wyzwania technologiczne stoją na drodze do …

Sprzedaż energii w Polsce

Lista najpopularniejszych firm sprzedających energię w Polsce. Porównaj oferty sprzedawców prądu. Ranking aktualnych ofert energii. 623 101 666. Menu. Prąd dla firm Kalkulator - oblicz; Firmy sprzedażowe ; Firmy dystrybucyjne; Cena …

Jak funkcjonuje rynek energii elektrycznej w Polsce?

Jednak trzeba wiedzieć, że taka energetyka oznacza spore koszty m . dla naturalnego środowiska. Dlatego też trwają poszukania alternatywnych metod wytwarzania energii (np. budowa pierwszej elektrowni atomowej w Polsce). Miano producenta energii nr 2 w Polsce przypadło elektrociepłowniom. Wytwarzają one ok. 20% energii. Tutaj należy ...

Czy jesteśmy gotowi na zimę? Zapotrzebowanie na …

Zapotrzebowanie na energię w Polsce w dniu 8 grudnia 2023 roku. Źródło: pse.pl. Dla porównania najwyższe dotychczas zapotrzebowanie odnotowano 12 lutego 2021 roku. Wyniosło ono wówczas ponad 27,6 GW.

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

W ostatnich latach magazynowanie energii stało się jednym z kluczowych obszarów transformacji energetycznej, wzbudzając zainteresowanie naukowców, inżynierów i …

Raporty o rynku energii w Polsce

Szeroko pojętą kwestię energii w Polsce poruszono w raporcie odwołującym się do świadomości Polaków dotyczącej możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Przeprowadzanie badań rynku energii ma ogromne znaczenie dla Optimal Energy, który jest portalem rzetelnym i obiektywnym, pragnącym dostarczyć swoim użytkownikom szerokiej wiedzy o rynku energii, …

Rynek hurtowy energii elektrycznej w Polsce – stan za …

Luty 2024 roku w stosunku do miesiąca poprzedniego cechował się spadkiem zapotrzebowania na energię elektryczną o ok. 1,9 TWh przy jednocześnie podobnym udziale produkcji EE z lądowej energetyki wiatrowej …