Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Odkrywanie zalet i wad akumulatorów litowo-jonowych

Zalety baterii litowo-jonowych: Wysoka gęstość energii: Akumulatory litowo-jonowe mogą przechowywać duże ilość energii w małej przestrzeni.Ta wysoka gęstość energii jest szczególnie korzystne dla przenośnej elektroniki, takich jak smartfony i laptopy, umożliwiając Urządzenia te będą działać dłużej między ładunkami, pozostając lekkim i kompaktowy.

Powstają akumulatory litowo-powietrzne | LABOHR Project

Choć praktyczne zastosowanie akumulatorów litowo-powietrznych będzie miało miejsce dopiero za dziesięć–dwadzieścia lat, projekt LABOHR wnosi bardzo ważny wkład w …

Baterie litowo

Akumulator litowo-powietrzny, działający obecnie tylko w skali laboratoryjnej, wykorzystuje jako nośnik tlen z otoczenia. Akumulator magazynuje dodatkową energię w …

5 najlepszych praktyk przechowywania akumulatorów litowo …

Jednak problemy takie jak zmniejszona żywotność baterii występują w ekstremalnych warunkach pogodowych. Jeśli mieszkasz w bardzo zimnym lub bardzo gorącym miejscu, unikaj przechowywania baterii litowo-jonowych w szopie na zewnątrz, nie podejmując odpowiednich środków ostrożności, takich jak użycie dodatkowej izolacji, poduszki grzewczej …

Analiza ekobilansowa recyklingu zużytych kitowo-jonowych akumulatorów ...

W artykule przedstawiono wybrane technologie recyklingu akumulatorów litowo-jonowych (Lithium-Ion batteries — LIBs), zwanych dalej akumulatorami Li-Ion, wykorzystywanych jako źródło ...

Badania NREL nad przełomowymi projektami technologii …

Niedawne badania NREL wykazały, że akumulatory litowo-tytanianowe i litowo-manganowo-tlenkowe są obiecującymi opcjami pozbawionymi materiałów krytycznych. …

Magazynowanie energii

Umożliwia on bezpośrednie wykorzystanie energii elektrycznej w ciągu całej doby, zakupienie energii w tańszej taryfie oraz pełni funkcję zasilania awaryjnego w sytuacjach przerw w dostawach prądu z sieci energetycznej. Do najczęściej stosowanych akumulatorów zaliczamy: litowo‑jonowe z oznaczeniem LFP, kwasowo‑ołowiowe do głębokiego rozładowania.

Bateria litowo-powietrzna

Konstrukcja akumulatora litowo-powietrznego opracowana przez amerykańskich naukowców może zapewnić znacznie większy zasięg jazdy w porównaniu z akumulatorem litowo-jonowym, przekraczający 1000 km. Nowa, według projektantów bezpieczniejsza bateria, przetestowana została w trakcie tysiąca cykli w ogniwie testowym. Wyniki wykazały, że może …

Powstał pierwszy w Polsce magazyn energii z akumulatorów …

Projekt, zatytułowany „Opracowanie i przetestowanie adaptacyjnego systemu magazynowania energii elektrycznej w oparciu o drugie życie baterii pochodzących z pojazdów elektrycznych" jest realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i współfinansowany z unijnego Programu Inteligentny Rozwój. To kolejny krok w kierunku …

Straty w magazynie energii – jak powstają?

W tym miejscu trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że żadne działania dbające o dobrostan akumulatorów litowo-jonowych nie wyeliminują w 100% strat w magazynie energii zarówno w kontekście utraty zgromadzonej w nim energii, jak i trwałej utraty pojemności. Warto jednak podjąć działania, które zminimalizują te zjawiska.

Technologie magazynowania energii

Magazyny energii litowo-jonowe mogą pełnić funkcję awaryjnego podtrzymywania zasilania, odznaczają się wyjątkową lekkością i wysoką gęstością energii (w porównaniu z innymi rodzajami akumulatorów). Ich sprawność kształtuje się na poziomie ok. 98%. Innowacje mają sprawić, by takie akumulatory stały się bardziej konkurencyjne pod kątem …

Rewolucyjne technologie akumulatorowe

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowali technologie materiałowe magazynowania energii, potrzebne do produkcji akumulatorów, które pozwolą uniezależnić się …

Innowacje w projektowaniu akumulatorów litowych wspierają

Oprócz ulepszeń dla właścicieli pojazdów elektrycznych w postaci lepszych osiągów i większego bezpieczeństwa projekt SAFELiMOVE zapewnił badania i rozwój w …

Optymalizacja rezystancji wewnętrznej akumulatora litowo

2. Rola rezystancji wewnętrznej w akumulatorach litowo-jonowych. A. Rezystancja wewnętrzna jest jednym z czynników ograniczających moc wyjściową akumulatorów litowo-jonowych. Gdy rezystancja wewnętrzna akumulatora jest wysoka, prąd przepływający przez akumulator spowoduje znaczny spadek napięcia, co prowadzi do zmniejszenia mocy ...

UJ: rewolucja w produkcji akumulatorów i magazynów energii

W rezultacie do akumulatorów dodawane są znaczne ilości węgla, a im jest go więcej, tym mniejsze są możliwości zagęszczania w nich energii. Ponieważ akumulator podczas pracy podlega wahaniom temperatury, przy nierównomiernie rozmieszczonych cząsteczkach materiału węglowego wzrasta ryzyko uruchomienia nieodwracalnej reakcji samozapłonu …

Często zadawane pytania dotyczące akumulatorów LiFePO4

EC 62619: Testuje bezpieczeństwo akumulatorów litowo-jonowych w urządzeniach przemysłowych (np. pojazdach kierowanych automatycznie, wózkach widłowych, kolejach i zastosowaniach morskich) oraz elektronice. UL 1642: Testuje bezpieczeństwo akumulatorów litowo-jonowych używanych do zasilania produktów elektronicznych.

Przełom w zakresie baterii cynkowo-powietrznych.

Na rynku pojawia się coraz więcej zamienników tradycyjnych baterii litowo-jonowych. Naukowcy z Uniwersytetu Edith Cowan w Australii Zachodniej postanowili nie wymyślać zupełnie nowej alternatywy, lecz …

Nadchodzą lżejsze, tańsze akumulatory litowe o większej …

Unijna inicjatywa może doprowadzić do opracowania akumulatorów zdolnych do przechowywania większej ilości energii na jednostkę masy i objętości poprzez długotrwałe …

Polska na piątym miejscu w produkcji akumulatorów litowo …

Po raz trzeci z rzędu Chiny znalazły się na czele rankingu BloombergNEF, który zestawia kraje wiodące w globalnym łańcuchu dostaw akumulatorów litowo-jonowych. Spośród krajów europejskich najwyższą lokatę w ogólnym zestawieniu zajęła Finlandia.

Magazyny energii, czyli efektywne wykorzystanie energii odnawialnej, w ...

Udział zużycia własnego, bez magazynu energii, wynosi w gospodarstwie domowym ok. 30%.Dostosowując pobór do profilu wytwarzania prądu w instalacji PV, czyli np. włączając w ciągu dnia odbiorniki o dużym poborze mocy, takie jak zmywarka, pralka czy suszarka, użytkownik może podnieść udział zużycia własnego, aczkolwiek z reguły wartość ta …

Bezprzewodowe ładowanie akumulatorów w bezzałogowych statkach powietrznych

statkach powietrznych Streszczenie. W pracy przedstawiono przegl ... przemiennego lub odnawialnych źródeł energii w postaci paneli fotowoltaicznych. Innym przykładem bezprzewodowego ładowania jest opatentowane w 2018 r. rozwiązanie firmy Global Energy Transmission, w którym ładowanie akumulatora odbywa się w trakcie lotu BSP wewnątrz …

Anody krzemowo-węglowe do mocniejszych akumulatorów litowo …

Systemów Energii Słonecznej ISE i inni, realizują projekt badawczy mający na celu poprawę wydajności akumulatorów litowo-jonowych. Na przedsięwzięcie przewidziano dofinansowanie unijne w wysokości 3,5 mln EUR. Celem projektu jest zwiększenie skali do pełnej produkcji przemysłowej innowacyjnego kompozytu krzemowo-węglowego. Opracowany przez …

PRZEGL ĄD TECHNOLOGII RECYKLINGU ŻYTYCH AKUMULATORÓW LITOWO …

2. Budowa akumulatorów litowo Powszechnie w samochodach z nap mulatory litowo-jonowe. W śród głównych zalet powy mienia si ę najcz ęściej stosunkowo dług 150 Wh/kg) oraz nieszkodliwo ść dl wania akumulatorów litowo-jonowych s w zakresie emisji CO 2, co przyczynia si trycznych. Dodatkowo akumulatory litowo pracy, mog ą działa ć przez 1700÷5300 cykli ładowania i …

Kompleksowe porównanie akumulatorów AGM i litowo-jonowych

Ostatecznie inwestowanie w wysokiej jakości rozwiązania w zakresie magazynowania energii, takie jak akumulatory litowo-jonowe, może w dłuższej perspektywie prowadzić do większej wydajności, niezawodności i ogólnej wartości. Korzystanie z postępu w technologii akumulatorów nie tylko przynosi nam korzyści ekonomiczne, ale także pozytywnie …

Wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła w systemach hybrydowych

W związku z przyjętym przez UE, w marcu 2007 roku, zobowiązaniem o osiągnięciu w 2020 roku 20% udziału energii ze źródeł odnawialnych w strukturze zuŜycia energii pierwotnej, kraje ...

Projekt: „Opracowanie innowacyjnej technologii przetwarzania …

Projekt: „Opracowanie innowacyjnej technologii przetwarzania odpadów bateryjnych w szczególności akumulatorów litowo - jonowych wykorzystywanych w systemowych magazynach energii elektrycznej" (RELION).

Rewolucja w produkcji akumulatorów i magazynów energii? Trzy …

Opracowane rozwiązania dają szansę pojawienia się nowych produktów na rynku magazynów energii i akumulatorów, w tym również tych przeznaczonych do pojazdów z napędem elektrycznym. Niektóre z opracowanych metod nie pozostawiają śladu węglowego, a prototypy akumulatorów wykazują porównywalne lub lepsze parametry od tych obecnie …

Rewolucja w produkcji akumulatorów do samochodów …

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowali technologie materiałowe magazynowania energii, które pozwolą uniezależnić się od zagranicznych dostawców drogich metali i grafitu, które są potrzebne do produkcji akumulatorów. Badacze proponują technologie, które spełniają wymogi zielonej chemii. Produkcja niektórych z nich nie pozostawia śladu …

Anody krzemowo-węglowe do mocniejszych akumulatorów litowo …

Systemów Energii Słonecznej ISE i inni, realizują projekt badawczy mający na celu poprawę wydajności akumulatorów litowo-jonowych. Na przedsięwzięcie przewidziano …

Membrany selektywne względem tlenu w bateriach litowo …

Akumulatory litowo–powietrzne są najbardziej obiecującymi źródłami produkcji i magazynowania energii wśród układów metaliczno–powietrznych. Ogniwa te wykazują wysoką …

Akumulatorowe systemy magazynowania energii: …

• W akumulatorach cynkowo-powietrznych na anodzie stosuje metaliczny cynk, a katoda jest powietrzna. Z uwagi na fakt, że reagent katody nie musi znajdować się wewnątrz ogniwa, akumulatory te umożliwiają uzyskanie …