Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Taryfy dynamiczne: Jak skorzystać na zmiennych cenach energii?

Polski rynek energetyczny czekają istotne zmiany. Potencjalnie korzystną dla konsumentów jest wprowadzenie taryf dynamicznych od 1 lipca. Następnie, od 24 sierpnia 2024 roku najwięksi sprzedawcy energii elektrycznej w Polsce będą zobowiązani do oferowania zakupu energii w takim modelu rozliczeń gospodarstwom domowym. Jakie korzyści niosą ze sobą …

Inteligentne urządzenie do produkcji i magazynowania energii …

Produkcja i magazynowanie energii słonecznej w jednym urządzeniu . Na polski rynek wkracza innowacyjne rozwiązanie fotowoltaiczne. Energy Intelligence (EI) Residential to system, który łączy w sobie produkcję i magazynowanie energii słonecznej.

Rynek węgla wszedł w fazę korekty

„Międzynarodowy rynek węgla, mimo wciąż napiętych fundamentów będących konsekwencją inwazji Rosji na Ukrainę, najwyraźniej w październiku wszedł w fazę tzw. korekty, mimo iż w ujęciu rocznym ceny większości gatunków węgla zarówno w obszarze Azji-Pacyfiku jak i Atlantyku, osiągały poziomy dotychczas nienotowane, znacznie przekraczające 300 USD/t.

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Europejskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (EASE) podaje, że moc nowych instalacji magazynowania energii w ubiegłym roku wyniosła ok. 4,5 GW. W tym roku …

Międzynarodowy Rynek Węgla w maju 2024 r. | Polski Rynek Węgla ...

Chińskie Stowarzyszenie Transportu i Dystrybucji Węgla (CCTD) skorygowało w maju prognozę produkcji węgla w Chinach na ten rok. Zgodnie z oświadczeniem CCTD z dnia 22 maja, wzrost produkcji węgla w Państwie Środka w 2024 r. wyniesie od -1% do 1%. W 2023 r. chińska produkcja węgla była rekordowa i wyniosła 4,66 mln t.

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii

Eksperci Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii pracują w zespołach doradczych, wypracowują stanowiska i współpracują z partnerami w działaniach na rzecz polskiego rynku magazynowania energii. Zarząd Stowarzyszenia efektywnie realizuje cele statutowe dzięki wieloletniemu doświadczeniu zawodowemu zdobytemu podczas prac przy …

Międzynarodowy Rynek Węgla we wrześniu 2024 r. | Polski Rynek Węgla ...

Przykładowo, rynek FOB RB węgla NAR 5 700 kcal/kg czy też węgla NAR 5 500 kcal/kg powielały ruchy, na odpowiednio niższych poziomach, rynku FOB RB węgla NAR 6 000 kcal/kg. Rynek FOB Newcastle węgla NAR 5 500 kcal/kg uległ z kolei cenowej stabilizacji. Stabilizacji cenowej we wrześniu doświadczył również rynek FOB Indonesia węgla 4 200 kcal/kg czy też GAR 3 400 …

Memorandum ZPP: Tymczasowe mechanizmy interwencyjne nie …

w rynek energii w Polsce . Wprowadzone w 2022 r. tymczasowe mechanizmy interwencyjne w obszarze cen energii w Polsce do dziś budzą kontrowersje i stwarzają trudności interpretacyjne ; Rynki międzynarodowe, w tym energii, gazu i węgla od wielu miesięcy się stabilizują, dzięki czemu obserwujemy znaczący spadek cen rok do roku; Po okresie działań …

5 rzeczy, których branża magazynowania energii nauczyła się …

Dlatego postęp w magazynowaniu energii staje się ważną formą obrony w walce z emisjami dwutlenku węgla i zmianami klimatycznymi. Analiza tego, co do tej pory się wydarzyło pozwala wyciągnąć wnioski przydatne na przyszłość. Portal Energy Storage News pisze o pięciu lekcjach jakie płyną z pandemii. Lekcja 1: Branża magazynowania energii jest silna. Rynek …

Polski rynek OZE potrzebuje magazynów energii

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii alarmuje, że obniżenie współczynnika KWD może negatywnie wpłynąć na rozwój technologii magazynowania energii w Polsce, na czym ucierpi również polski rynek OZE. Zgodnie z artykułem 18 pkt 2 ustawy o rynku mocy, KWD jest ustalany corocznie na podstawie danych historycznych z ostatnich 5 lat, …

Polska kopalnia staje się pionierem w grawitacyjnych …

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce napotyka na kluczowe wyzwanie – magazynowanie energii. Elektrownie szczytowo-pompowe, działające już w kraju, służą jako …

Polski Rynek Węgla

POLSKI RYNEK WĘGLA. Portal dziedzinowy, którego właścicielem jest Agencja Rozwoju Przemysłu SA, stworzony przez Oddział w Katowicach. Cel: upowszechnianie informacji o …

DTEK w Ukrainie

Inwestycja ta ma na celu wspieranie integracji systemów energetycznych Ukrainy i Polski oraz wspomaganie przejścia Polski na odnawialne źródła energii. Planowany system magazynowania o mocy 133 MW będzie największym tego typu projektem w Polsce, stanowiąc istotny krok w kierunku stabilizacji sieci energetycznej i zwiększenia jej elastyczności.

Powstało Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii

Stworzenie dynamicznie rozwijającego się wewnętrznego rynku magazynów energii w Polsce to szansa na zbudowanie polskiej branży magazynowania energii, a dogodne warunki dla rozwoju systemów magazynowania energii to szansa na rozwój w Polsce nowej branży, rozwój gospodarczy i nowe miejsca pracy. Polscy producenci elementów elektrycznych i …

Międzynarodowy Rynek Węgla w czerwcu 2024 r. | Polski Rynek Węgla ...

Wg danych GACC, w okresie styczeń-maj 2024 Chiny zaimportowały 205 mln t węgla, tj. o 12,6% więcej niż w okresie styczeń-maj 2023. Zgodnie z danymi indyjskiego Ministerstwa Węgla, w maju br. produkcja węgla w Indiach wyniosła 89,91 mln t, co oznacza wzrost o 10,15% r/r. Największy udział w tej produkcji miał państwowy gigant Coal ...

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Sektor magazynowania energii mierzy się z wieloma wyzwaniami. Pozytywne zmiany legislacyjne to dopiero początek rozwoju rynku w Polsce. Rynku, który musi nadrobić stratę do krajów zachodnich. Mówi o tym Barbara Adamska: – Rok 2023 był ważnym rokiem dla magazynowania energii w Polsce, ale pozostawił poczucie niedosytu. Od strony ...

Magazynowanie energii a polski rynek (mocy) – szanse i wyzwania

Magazynowanie energii a polski rynek (mocy) – szanse i wyzwania . Magazyny energii są koniecznym elementem systemu elektroenergetycznego, bez którego nie będzie możliwe szybkie i wydajne wdrożenie energetyki odnawialnej w Polsce. O potrzebach rynku i doświadczeniach OX2 w rozmowie z Katarzyną Suchcicką, Dyrektorem Generalnym OX2 w Polsce. ‹ Powrót • …

Magazyny energii – klucz do stabilności polskiej sieci

2 · Jak budować, ale nie skończyć. Satyryczny Przegląd Energetyczny prof. Konrada Świrskiego. Wzrost roli odnawialnych źródeł energii w Polsce stawia nowe wyzwania dla systemu elektroenergetycznego. Magazyny energii …

20 lecie Oddziału Katowickiego ARP

Katowicki Oddział ARP przygotowuje i publikuje Polski Indeks Rynku Węgla Energetycznego1 (Polish Steam Coal Market Index), który tworzą dwa wskaźniki cen: wzorcowego węgla energetycznego produkowanego przez krajowych producentów i sprzedawanego na krajowym rynku energetycznym (Indeks PSCMI 1) oraz na krajowym rynku ciepła (Indeks PSCMI 2).

Co dalej z transformacją? Rynek nie chce finansować węgla, …

Rynek nie chce finansować węgla, nadzieja w magazynach ... o kosztach obliczanych przez Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych na 500 mld zł. Wypieranie węgla przez odnawialne źródła energii odnotował też prezes Enei Grzegorz Kinelski; według jego słów, należące do spółki bloki węglowe pracują z wykorzystaniem 30-40% swoich rocznych …

Polska kopalnia staje się pionierem w grawitacyjnych magazynach energii ...

Mechanizm magazynowania jest prosty – w czasie nadmiaru energii w sieci, ciężkie obiekty są wciągane na wysokość, a w momencie zapotrzebowania na energię, opadają, napędzając generator. Choć idea przypomina działanie elektrowni szczytowo-pompowych, gdzie wodę przepompowuje się do górnego zbiornika, nowe projekty zakładają wykorzystanie …

Magazyny Energii Kompendium

Podstawowe strumienie przychodów dla magazynów energii to: - rynek mocy, - rynek energii (arbitraż), - regulacyjne usługi systemowe. Dla producentów energii odnawialnej i grup energetycznych istotne korzyści mogą wynikać z …

Barbara Adamska: Nowe regulacje stawiają polski rynek …

Największe polskie spółki energetyczne oraz związki zawodowe podpisały porozumienie dotyczące warunków zatrudnienia pracowników w kontekście wydzielenia …

Magazynowanie energii – czy ostatecznie wygra wodór?

Musi więc powstać nowa technologia magazynowania energii elektrycznej. Szansa w wykorzystaniu wodoru Aby złamać powyższy monopol na produkcję akumulatorów elektrycznych, do przechowywania energii można wykorzystać właśnie wodór. Wydaje się on dobrym nośnikiem energii, ponieważ przy spalaniu 1 kg wodoru otrzymuje się około trzy ...

Czy w Polsce może zabraknąć energii elektrycznej?

Mrożenie cen energii elektrycznej to zdaniem Pana Onichimowskiego niekoniecznie dobry pomysł, gdyż rynek energii nie lubi takich (mrożonych) stawek i to odbiorcy powinni dostosowywać się do wysokości stawek na rynku zmieniając swoje nawyki np. robiąc pranie, czy ładując samochody elektryczne w tych godzinach, gdy prądu w systemie jest dużo i …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Zważywszy na skromne informacje statystyczne podsumowujące polski rynek magazynów energii, brakuje danych dotyczących marek magazynów energii, jakie w 2022 roku były najchętniej wybierane przez polskich prosumentów. Niemniej jednak można podejrzewać, że decydując się taką inwestycję na "raczkującym" jeszcze rynku, kupujący decydowali się na …

Magazyny energii w Polsce – jakie zmiany na rynku?

Pierwsze półrocze 2022 roku na polskim rynku magazynów energii można podzielić na czas przygotowań do wdrożenia systemowego wsparcia do zakupu tych urządzeń oraz pierwsze miesiące po uruchomieniu dofinansowań. Debata …

Perspektywy / Otoczenie

Średni poziom Polskiego Indeksu Rynku Węgla Energetycznego (PSCMI1) w 2021 roku kształtował się na poziomie 11,42 PLN/GJ, tj. o 4% r/r niższym. Presję na wzrost cen wywierał …

Nowy producent magazynów energii na polskim rynku

Decyzja ta jest częścią strategii ekspansji firmy na rynek europejski, który dynamicznie rozwija się w obszarze odnawialnych źródeł energii i technologii magazynowania energii. W ramach tego rozwoju, Linyang uruchomił w Polsce europejskie centrum serwisu magazynów energii, które ma wspierać obsługę i konserwację systemów na terenie całego …

Magazyny energii w Polsce

Komisja Europejska zatwierdza polski program pomocy państwa o wartości 1,2 mld euro, który ma wspierać inwestycje w magazyny energii elektrycznej, by wspomagać …

Boom na magazyny energii? Projektów w całym kraju przybywa w ...

Rynek magazynowania energii szybko rośnie. Menu. Patronat honorowy. EN; Kup dostęp do OLE Kup dostęp do OLE Zaloguj si ę ... Obecnie polski rynek mocy, z 17-letnimi kontraktami, jest podstawowym modelem przychodowym dla wielkoskalowych magazynów energii w Polsce. Natomiast rozwinięcie rynku usług elastyczności może przynieść dynamiczny rozwój …

Pierwszy na świecie magazyn energii z dwutlenku węgla działa …

Magazynowanie energii za pomocą dwutlenku węgla . Na rynku pojawia się coraz więcej technologii umożliwiających magazynowanie energii, a teraz na jej gromadzenie pozwala także wykorzystywanie zmian stanu skupienia dwutlenku węgla.Tytułowa „kopuła" (ang. Energy Dome) to nadmuchiwany pojemnik na gaz atmosferyczny wypełniony CO2 w postaci gazowej.

Członkowie – Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii

Opracowała wiele nowatorskich konstrukcji dla magazynowania energii, konwersji energii, ładowania, nadzoru i zarządzania bateriami akumulatorów oraz poprawy jakości energii. Jej najnowszym produktem jest przemysłowy magazyn energii. Produkowane w Pruszczu Gdańskim magazyny są stworzone w oparciu o własną technologię zarządzania energią elektryczną. …

Ciekawa technologia magazynowania energii wchodzi na rynek

Ciekawa technologia magazynowania energii wchodzi na rynek. Radosław Błoński . 26-09-2024. Fot. EnerVenue. Niewątpliwie jedna z najciekawszych technologii magazynowania energii konkurujących z bateriami litowo-jonowymi po raz pierwszy zostanie wykorzystana na dużą skalę. Technologia, która ma wiele zalet, może trafić również do …

Polski rynek energii odnawialnej – analiza trendów i perspektyw

Sytuacja na polskim rynku farm OZE pozostaje bardzo dynamiczna i ulega ciągłym przeobrażeniom. Skala przymusowych wyłączeń farm OZE, jaką obserwowaliśmy w I połowie 2024 r., sprawiła, że na rynku wzrosła niepewność odnośnie racjonalności wcześniej przyjmowanych założeń. Pojawiła się tym samym silna potrzeba znalezienia modelu bardziej …

Polska notuje spadek produkcji energii z węgla | Eco dla Biznesu

Spadek produkcji energii z węgla wynika także z rosnącej konkurencji ze strony źródeł odnawialnych, które zyskują na znaczeniu. Dynamiczny wzrost OZE. Jak już wspomnieliśmy, jednym z powodów niższej produkcji energii z węgla jest dynamiczny rozwój OZE w Polsce. W pierwszej połowie 2024 roku udział zielonej energii wzrósł o 21 ...

W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII

świadomie zarządzać produkowaną we własnej instalacji energią odnawialną oraz brać aktywny udział w podnoszeniu bezpieczeństwa energetycznego na lokalnym poziomie. Model został …

Taryfa dynamiczna wejdzie na polski rynek energii

Jak informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, dyrektywa 2019/944 ustanawia zasady dotyczące wytwarzania, przesyłu, dystrybucji, dostaw i magazynowania energii elektrycznej wraz z aspektami dotyczącymi ochrony konsumentów, w celu stworzenia zintegrowanych, konkurencyjnych, ukierunkowanych na potrzeby konsumenta, elastycznych, …