Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Strategia Grupy PGE do 2030 roku

Nowa Strategia przygotowuje Grupę PGE do głębokich zmian w sektorze LIDER TRANSFORMACJI ENERGETYCZNEJ 5,3 mln odbiorców 7,8 GWt moc termiczna EC 42,5% przyłączy dystrybucyjnych 1. miejsce wrankingach satysfakcji klienta 10% udziału w krajowej produkcji OZE* Dziś PGE jest w najlepszej pozycji do akceleracji zmian w energetyce. …

Magazynowanie baterii w elektrowni słonecznej: rewolucja w

To ekscytujące widzieć, jak światowy rynek akumulatorów magazynujących energię słoneczną rośnie w tak szybkim tempie. Z przyjemnością dowiesz się, że w Stanach Zjednoczonych zarówno Kalifornia, jak i Teksas są liderami w dziedzinie energii odnawialnej i skupiają się szczególnie na energii słonecznej. W rzeczywistości amerykańska Agencja …

STRATEGIA NA LATA 2022-2024

4.Strategia FIGENE Capital na lata 2022 –2024 2. O FIGENE Capital 3. FIGENE Capital Spółka holdingowa 19 spółek celowych (SPV) w obszarze lądowej energetyki wiatrowej i fotowoltaiki FIGENE to grupa energetyczna notowana na rynku NewConnect, rozwijająca inwestycje OZE, sprzedająca idostarczająca zieloną energię dla klientów biznesowych oraz usługi wsparcia …

Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie

Procesy termiczne – energię można zmagazynować przez ochłodzenie powietrza do -195°C co powoduje jego skroplenie. Objętość powietrza spada tysiąc razy, a jego przechowywanie staje się znacznie prostsze niż przechowywanie sprężonego wodoru. Wykorzystanie ciepła odpadowego z elektrowni może podnieść efektywność procesu do 70%.

Farmy fotowoltaiczne: projekt, budowa, dofinansowanie | Helios Strategia

HELIOS STRATEGIA generalny wykonawca farm fotowoltaicznych! Zbuduj z nami elektrownie słoneczną od lokalizacji po uruchomienie. POZNAJ NAS!

Elektrownie wiatrowe w systemie bilansowania energii

Mechanizm bilansowania, w zakresie bilansowania źródeł energii elektrycznej wykorzystujących energię wiatru, uwzględnia możliwość korekty planowanej ilości energii elektrycznej dostarczonej do sieci, nie później niż na 2 godziny przed okresem jej wytworzenia. W Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej wprowadza możliwość korekty na 1 godzinę …

STRATEGIA GRUPY

STRATEGIA GRUPY TAURON NA LATA 2022-2030 Z PERSPEKTYWĄ DO 2050 r. Informacja chroniona Poziom ochrony: Współwłaściciel Moc zainstalowana w OZE 614,0 MW Produkcja z OZE 1,7 TWh Moc zainstalowana konwencjonalna 4,4 GW Produkcja konwencjonalna 13,9 TWh Sieci ciepłownicze 1,0 tys. km Liczba klientów 3,7 tys. Produkcja ciepła 12,0 PJ Sprzedaż …

Kluczowe trendy globalne

Rozwojowi technologii sprzyjają: spadek kosztów podzespołów, rozwój komercyjnych instalacji magazynujących energię na potrzeby systemów energetycznych, a także dynamiczny rozwój technologii teleinformatycznych i pomiarowych umożliwiających zarządzanie źródłami rozproszonymi. Jednocześnie na świecie rozwijają się inne technologie magazynowania …

Jak magazynować energię z wiatru?

Wedle dokumentu o nazwie „Polityka energetyczna Polski 2030", do określonego w strategii roku, stopień wykorzystania mocy elektrowni wiatrowych zlokalizowanych w kraju ma wynieść 26 proc. Warto dodać w tym miejscu, że w 2030 roku do krajowej sieci zostanie wprowadzone 165 TWh energii, w tym 20 TWh z elektrowni wiatrowych, czyli 12,1 proc. całej produkcji energii.

Zasada bilansowania energii w fotowoltaice

Stosując energię fotowoltaiczną będzie nas interesowało bezgotówkowe rozliczanie wyprodukowanej i pozyskiwanej energii elektrycznej, co nazywa się opustem. Jak tłumaczy nasz rozmówca specjalista z firmy piTERN, która jest jednym z najbardziej cenionych na rynku w Polsce dostawców fotowoltaiki: Dokładny sposób rozliczania się ze zużywanej i produkowanej …

Co z hydroenergetyką w Polsce? Wkrótce nowa strategia

Zapewniają też bezpieczeństwo sieci energetycznych, poprzez łatwe dostosowanie się do zmiennego zapotrzebowania. Pokrywają też zapotrzebowanie szczytowe na energię" - wyjaśnił. Przewodniczący zespołu dodał, że strategia wskazywać będzie też na konkretne inwestycje. Jedną z nich jest budowa Elektrowni Młoty w Bystrzycy ...

Prezentacja STRATEGIA TRANSFORMACJI ENERGETYKI

Przyspieszymy budowę pierwszych 2 elektrowni jądrowych w Polsce poprzez: Rozpoczęcie konsultacji z Komisją Europejską i dostarczycielem technologii w zakresie systemu finansowania pierwszej elektrowni. Kształcenie kadr. Obecnie nie ma żadnego planu krajowego na kształcenie kadr na potrzeby energetyki jądrowej.

Magazynowanie energii

Grupa PGE widzi aktualnie potencjał rozwoju elektrochemicznych magazynów energii elektrycznej, m . ponad 200-megawatowego magazynu energii działającego przy elektrowni …

Trend rozwoju pojazdów elektrycznych i akumulatorów magazynujących ...

Trend rozwoju pojazdów elektrycznych i akumulatorów magazynujących energię za granicą . 2024-05-23 Posted by smartpropel; 01 gru 1. Pojazdy elektryczne: Przyspieszenie internacjonalizacji. Nowe pojazdy energetyczne w 2023 roku: Chiny prowadzą, Europa i Stany Zjednoczone podążają za nimi (1) Od stycznia do października 2023 r. łączna sprzedaż …

Smart-Grids.pl

VES to sieć fizycznych urządzeń magazynujących energię, których działanie jest skoordynowane i zoptymalizowane w celu osiągnięcia ogólnego celu, jakim jest efektywne dostarczanie energii elektrycznej na danym obszarze. Urządzenia, które są zintegrowane z VES, mogą być wykorzystywane do równoważenia niezbilansowania pomiędzy dostarczaną energią …

Stabilna praca krajowego systemu elektroenergetycznego

Rok 2020 był wyjątkowy pod względem bilansowania krajowego systemu elektroenergetycznego. Pandemia COVID-19 spowodowała zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną w kraju, co skutkowało obniżeniem wolumenu strat względem roku 2019. Pomimo mniejszych przepływów w sieci przesyłowej udało się utrzymać wskaźnik strat na podobnym poziomie i dla …

Magazyny energii zostaną dopuszczone do rynku bilansującego

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wydał decyzję częściowo zatwierdzającą nowe Warunki Dotyczące Bilansowania (WDB), z wyłączeniem punktu 12 „Wycena Rezerwy …

Nowoczesne narzędzia bilansujące energię elektryczną w …

Nowoczesne narzędzia bilansujące energię elektryczną w systemie – bezpośrednie magazyny energii i elektrownie wirtualne Autorzy: Sławomir Bielecki, Danuta Szymańska, Bartosz Cieślak Politechnika Warszawska, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Instytut Techniki Cieplnej im. Bohdana Stefanowskiego, Zakład Racjonalnego Użytkowania Energii

Klucz do przyszłości Energiewende: wsparcie budowy nowych elektrowni

Po wielu tygodniach negocjacji liderzy koalicji SPD–Zieloni–FDP zdołali dojść do kierunkowego porozumienia w sprawie strategii dotyczącej budowy nowych elektrowni, które mają stanowić uzupełnienie odnawialnych źródeł energii (OZE) i umożliwić odejście od węgla. Pierwszym krokiem w tę stronę ma być wsparcie finansowe inwestycji w zdolne do przejścia na …

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w Krajowym Systemie ...

Zespół Ekspercki do Spraw udowy Elektrowni Szczytowo-Pompowych 4 Tabela 1. Prognoza zapotrzebowania na energię elektryczną netto i na moc netto w szczycie rocznym [GW] 2020 2025 2030 2035 2040 zapotrzebowanie na energię elektryczną netto [TWh] 159,9 170,1 181,1 191,9 204,2 zapotrzebowanie na moc netto w szczycie rocznym [GW]

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

opracowania tej strategii, która będzie opierać się na kompleksowej analizie: a) śladu węglowego i cyklu życia z uwzględnieniem co najmniej wydobycia lub produkcji surowców, w tym aspektów …

ENERGIA Z ODPADÓW

Energię cieplną można zmagazynować na potrzeby wykorzystania w niedalekiej przyszłości. Można ją także wykorzystać do trigeneracji i zapewnić w ten sposób klimatyzację. Za sprawą integracji dużych zbiorników buforowych i magazynów gazu, biogazownie kogeneracyjne pełnią funkcję elektrowni magazynujących energię odnawialną.

PGE zbuduje największy magazyn energii w Europie

Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie …

Ekonomiczne uwarunkowania pracy elektrowni szczytowej na …

Ekonomiczne uwarunkowania pracy elektrowni szczytowej na paliwa gazowe w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym Wstęp Z uwagi na ograniczenia natury fizycznej, system elektroenergetyczny nie ma możliwości akumulacji energii. Oznacza to, że w każdej chwili suma mocy dostarczanej do systemu musi być równa mocy pobieranej. W przypadku nie - doborów …

Strategia biznesowa

Działania w dziedzinie neutralności klimatycznej powodują, że rośnie zapotrzebowanie na zieloną energię. Coraz istotniejsze są wyzwania dotyczące konieczności zapewnienia bilansowania systemu przy znacznym udziale generacji rozproszonej. Wszystkie te zagadnienia znajdują odzwierciedlenie w naszej strategii.

ENERGA zwiększa sprawność elektrowni Żydowo i poprawia …

ENERGA zakończyła modernizację Elektrowni Szczytowo-Pompowej Żydowo w województwie zachodniopomorskim. W efekcie wartej ponad 116 milionów złotych inwestycji moc osiągalna elektrowni wzrosła o 10 MW, a sprawność turbin w ruchu pompowym osiągnęła poziom 93 proc. Szacuje się, że dzięki modernizacji elektrownia będzie mogła pracować przez kolejne 30 lat. ...

Magazyny energii: elektrownie szczytowo-pompowe zyskują …

Dodanie magazynów energii umożliwiłoby zmniejszenie zapotrzebowania na dyspozycyjną generację gazową, dzięki rozładowaniu zmagazynowanych nadwyżek energii, gdy źródła …

URE policzył magazyny energii. Inwestycje rozkręci reforma rynku ...

Urząd Regulacji Energetyki podsumował aktualny potencjał magazynów energii w polskim systemie elektroenergetycznym. URE wskazuje na dotychczasowe efekty aukcji na …

Bilansowanie energii z fotowoltaiki

Zastosowanie bilansowania w przypadku taryfy jednostrefowych jest dość proste. OSD stara się bowiem bilansować energię z fotowoltaiki w ramach jednej strefy, tak by energia pobierana przez prosumenta była …

Roczna strategia branży magazynowania energii na 2024 r.

Według „Elektrochemicznych statystyk branżowych elektrowni magazynujących energię" ujawnionych przez China Electricity Council, w pierwszej połowie 2023 r. średnia …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Potrzebujemy zarówno dobrych zapisów ustawowych, jak też dobrych aktów wykonawczych czy regulaminów, jak chociażby Regulamin Rynku Mocy czy Warunki Dotyczące Bilansowania, będące przecież regulaminem w rozumieniu art. 384 k.c. Ostatnie zmiany w ustawach Prawo Energetyczne i ustawa o OZE były konieczne, ponieważ te, które …

Strategia digitalizacji energetyki. Orlen planuje budowę wirtualnej ...

Strategia Orlenu do 2030 roku. Koncern przypomniał jednocześnie, że Grupa Orlen "dąży do osiągnięcia pozycji lidera transformacji energetycznej w Polsce i w regionie, wytwarzając energię ze źródeł nisko i zeroemisyjnych". W informacji wspomniano też, że "zgodnie z zapisami strategii Orlen 2030 dzięki realizowanym projektom, moc ...