Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Systemy magazynowania energii BESS | Moxa

Ich najważniejszymi elementami są układy zarządzania baterią (BMS), energią (EMS) oraz jednostki do konwersji energii (PCS). To rozwiązania, które do prawidłowego działania wymagają potężnej ilości danych. W związku z tym systemy magazynowania energii stoją przed 4 kluczowymi wyzwaniami:

Magazynowanie energii elektrycznej – raport

W związku z rozwojem rynku magazynów energii, a także ze względu na potrzebę oceny skuteczności wprowadzonych w 2021 r. przepisów regulujących kwestie budowy oraz zarządzania instalacjami tego typu [1], Prezes URE zainicjował prace nad raportem przedstawiającym obecny stan sektora magazynowania energii w Polsce. Badanie …

Raport Eksperta Bezpieczeństwo pociągów wodorowych i …

Jednak przyjęcie energii wodorowej jako źródła energii w systemach kolejowych wprowadza szereg potencjalnych pytań dotyczących bezpieczeństwa. W tym raporcie przedstawiamy przegląd wyzwań związanych z bezpieczeństwem dotyczących pociągów wodorowych i i hybrydowymi oraz omówimy, w jaki sposób ogólne praktyki oceny ryzyka mogą pomóc …

Magazynowanie energii elektrycznej – pierwszy raport Prezesa URE

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

2 Magazynowanie energii elektrycznej – Raport 2024 MONITORING REALIZACJI OBOWIĄZKU, O KTÓRYM MOWA W ART. 43G UST. 1 i 7 USTAWY − PRAWO ENERGETYCZNE udowa …

Ryzyka

PGNiG przedstawia czwarty Zintegrowany Raport Roczny, w którym znajdują się dane dotyczące Grupy PGNiG za okres od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. Podane wartości dotyczą stanu na 31 grudnia 20120 r., chyba że w treści raportu zaznaczono inaczej. Raportowanie odbywa się w cyklu rocznym, a ostatni raport opublikowany został w sierpniu 2020 r.

Magazynowanie energii elektrycznej – pierwszy raport Prezesa …

W związku z rozwojem rynku magazynów energii, a także ze względu na potrzebę oceny skuteczności wprowadzonych w 2021 r. przepisów regulujących kwestie budowy oraz zarządzania instalacjami tego typu, Prezes URE zainicjował prace nad raportem przedstawiającym obecny stan sektora magazynowania energii w Polsce. Badanie …

Bezpieczeństwo magazynowania energii

Te międzynarodowe standardy i wytyczne stanowią ramy zapewniające bezpieczeństwo systemów magazynowania energii, a przestrzeganie ich jest niezbędne do minimalizacji ryzyka związanego z magazynowaniem energii. Lokalne i krajowe przepisy i wytyczne również odgrywają ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa magazynowania …

Systemy magazynowania energii (BESS) | BayWa r.e.

Na całym świecie udział energii odnawialnej w rynku szybko wzrasta, docelowo zmierzając do redukcji zużycia paliw kopalnych i zapewnienia dostaw energii neutralnej pod względem emisji CO 2.Oczekuje się, że w samej UE do 2030 roku energia z odnawialnych źródeł energii będzie stanowić 42,5% całej generowanej energii.

Ryzyka i szanse związane z klimatem (TCFD)

Wykluczenie z systemu handlu emisjami CO 2. ... Rozwój technologii energetycznych i inwestycji w B+R+I obejmujących m . technologie magazynowania energii, inteligentne opomiarowanie i systemy zarządzania energią, elektromobilność, paliwa alternatywne, technologie wodorowe, technologie SMR/ MMR, udział w tworzeniu i obsłudze wysp energetycznych. Możliwość …

Magazynowanie energii elektrycznej – pierwszy raport Prezesa URE

W związku z rozwojem rynku magazynów energii, a także ze względu na potrzebę oceny skuteczności wprowadzonych w 2021 r. przepisów regulujących kwestie budowy oraz zarządzania instalacjami tego typu, Prezes URE zainicjował prace nad raportem przedstawiającym obecny stan sektora magazynowania energii w Polsce. Badanie przedstawia stan rynku magazynów …

Kehua liderem w zakresie bezpieczeństwa …

Jako wiodący branżowy integrator systemów magazynowania energii, Kehua przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa systemu magazynowania energii i zarządzania pełnym cyklem jego eksploatacji. Chcąc …

Zintegrowany Raport Roczny 2021

Nadzór całym systemem zarządzania ryzykiem korporacyjnym sprawuje zarząd Grupy Azoty S.A. Co najmniej raz w roku zarząd dokonuje oceny skuteczności funkcjonowania tego systemu, w tym również ryzyka związanego z klimatem. Obszary ryzyka klimatycznego zostały uwzględnione w Strategii Grupy Azoty na lata 2021-2030. Nadzór nad kwestiami ...

Blog | Zwiększenie bezpieczeństwa w budowie magazynów energii ...

Wyłączenie systemu konwersji energii (PCS) powinno stać się środkiem awaryjnym, jeśli usterki systemu zarządzania termicznego lub systemu magazynowania staną się niemożliwe do usunięcia, co spowoduje konieczność wyłączenia systemu konwersji energii (PCS). Optymalny protokół wyłączania może obejmować wiele redundancji - takich jak …

Magazynowanie energii

Aby odnawialne źródła energii wpływały na wzrost bezpieczeństwa energetycznego i obniżały rachunki klientów indywidualnych, niezbędne jest jednak wyposażenie ich w magazyny energii. …

Zarządzanie ryzykiem

Okresowa ocena i przegląd profilu ryzyka operacyjnego Banku przeprowadzane są w oparciu o analizę aktualnych parametrów ryzyka Banku, zmian i ryzyk występujących w otoczeniu Banku, realizacji strategii działalności biznesowej, jak również oceny adekwatności struktury organizacyjnej oraz efektywności funkcjonującego w Banku systemu zarządzania ryzykiem i …

Magazynowanie energii

Celem strategicznym Grupy w obszarze magazynowania energii jest posiadanie 800 MW nowych instalacji magazynowania energii w Polsce w 2030 roku. Instalacje zapewnią bezpieczną integrację systemową nowych odnawialnych źródeł energii, przyczynią się do stabilizacji systemu elektroenergetycznego oraz poprawią bezpieczeństwo energetyczne kraju. Projekt magazynu …

Kluczowe projekty w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy

analizowanie wniosków z oceny ryzyka zawodowego; opiniowanie standardów dotyczących wyposażenia pracowników w środki ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego; przegląd okresowej oceny stanu bezpieczeństwa i higieny pracy; opiniowanie środków zapobiegających wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym;

Akumulatorowy system magazynowania energii (BESS): …

Bateryjne systemy magazynowania energii (BESS) rewolucjonizują sposób przechowywania i dystrybucji energii elektrycznej. Te innowacyjne systemy wykorzystują akumulatory do magazynowania energii z różnych źródeł, takich jak energia słoneczna czy wiatrowa, i uwalniania jej w razie potrzeby. W miarę jak odnawialne źródła energii stają się …

Kryteria akceptowalności ryzyka poważnych awarii przemysł

1. Wprowadzenie Ocenę stopnia zapewnienia bezpieczeństwa można dokonać się na podstawie analizy i oceny ryzyka. Służą do tego zarówno metody jakościowej jak i ilościowej analizy ryzyka.

Magazynowanie energii elektrycznej – ukazał się pierwszy raport …

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym …

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Sformułowane wnioski w ramach procesu identyfikacji zagrożeń, oceny ryzyka oraz analizy zdarzeń wypadkowych stanowią dane wykorzystywane do ciągłego doskonalenia systemu bezpieczeństwa pracy Grupy ORLEN. Realizacja procesu identyfikacji zagrożeń, oceny ryzyka, analizy zdarzeń wypadkowych z poziomu Grupy ORLEN.

RAPORT W SPRAWIE BEZPIECZEŃSTWA

Raport w sprawie bezpieczeństwa transportu kolejowego w Polsce w 2013 roku Strona 2 z 54 ... G. Stosowanie CSM w zakresie oceny i wyceny ryzyka .....39 1. Doświadczenia krajowych organów ds. bezpieczeństwa..... 39 2. Informacje zwrotne od podmiotów ..... 40 3. Zmiana krajowych przepisów w celu uwzględnienia CSM w zakresie oceny i wyceny ryzyka..... 41 H. …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

6 Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 21 października 2021 r. w sprawie rejestru magazynów energii elektrycznej (Dz. U. z 2021 r. poz. 2010). 7 W 2023 r. zakończono w URE proces koncesjonowania istniejących elektrowni szczytowo-pompowych (ESP) w ich funkcji magazynowania energii elektrycznej. Te wielkoskalowe magazyny od ...

Bezpieczeństwo przemysłowych magazynów energii – jak …

Bezpieczeństwo przemysłowych magazynów energii staje się coraz bardziej istotnym zagadnieniem w kontekście rosnącego zapotrzebowania na energię oraz …

Kompleksowy system zarządzania ryzykiem w Grupie Kapitałowej …

Systematyczne ograniczanie zużycia energii w ramach wdrożonego Systemu Zarządzania Energią zgodnego z PN-EN ISO50001:2018 oraz Programu Oszczędności Energii (POE). Planowane zwiększenie efektywności i elastyczności Grupy KGHM w ramach aktywów polskich i zagranicznych, między innymi poprzez częściowe zaspokojenie zapotrzebowania na energię …

Orlen Raport Zintegrowany 2020 | Zarządzanie Ryzykiem

Organizacja i funkcjonowanie Systemu Zarządzania Ryzykiem Korporacyjnym w 2020 roku nie uległy zmianie w porównaniu z rokiem poprzednim. W oparciu o Politykę i Procedurę Zarządzania Ryzykiem Korporacyjnym Grupa ORLEN prowadzi bieżący monitoring i ocenę ryzyk podejmując działania mające na celu minimalizację wpływu i ograniczenie prawdopodobieństwa ich …

PKP Energetyka z nowatorskim systemem …

Zgodnie z planem, już za rok PKP Energetyka będzie mogła jako pierwsza w Polsce realnie korzystać z tego pionierskiego systemu zasilania kolei w energię opartą o wodór pochodzący z OZE.Pozwoli on jednorazowo …

Zarządzanie ryzykami niefinansowymi

Cykliczna ocena ryzyk korporacyjnych realizowana jest zgodnie z wymaganiami Metodyki Zarządzania Ryzykiem Korporacyjnym w Grupie ENEA przez właścicieli ryzyk w uzgodnieniu z menadżerami ryzyka. Polega ona na aktualizowaniu oceny prawdopodobieństwa materializacji ryzyka oraz potencjalnych skutków w perspektywie finansowej‚ reputacyjnej, wpływu na …

Drukuj

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym kraju …

Perspektywy magazynowania wodoru z odnawialnych źródeł energii …

Perspektywy magazynowania wodoru z odnawialnych źródeł energii w Polsce cz. 2 Klaudia Ligęza, Piotr Narloch, AGH w Krakowie, Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o., OZG Kraków Wodór w postaci paliw syntetycznych Innym sposobem na długoterminowe magazynowanie wodoru jest jego skła-dowanie w formie paliw syntetycznych,