Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Chłodzenie cieczą w magazynach energii: rewolucja w technologii ...

Coraz wyższa pojemność i gęstość mocy systemów magazynowania energii elektrycznej (nowe elektrownie, magazynowanie energii poza siecią) oraz wysokie wymagania dotyczące wydajności magazynowania energii elektrycznej zwiększą wytwarzanie ciepła. Zapotrzebowanie na wydajne chłodzenie w przypadku wielkoskalowych projektach …

Sposoby oszczędzania energii w sprężonym powietrzu

Sposoby oszczędzania energii w sprężonym powietrzu – obniżenie ciśnienia w sieci . Aktualna cena energii elektrycznej oraz planowana podwyżka zmusza wiele zakładów produkcyjnych do szukania źródeł oszczędności. Jednym z podstawowych mediów energetycznych, ale zarazem jednym z najdroższych w produkcji, jest sprężone powietrze. Przyjrzyjmy się zatem …

Technika magazynowania energii w ciekłym powietrzu

Ponadto wskazano na możliwość magazynowania energii, co jest niezwykle ważne w dobie intensywnego rozwoju niekonwencjonalnych źródeł energii elektrycznej (farm wiatrowych, źródeł ...

Magazyny energii w Moim Prądzie potrzebują systemu certyfikacji?

Niepotrzebne formalności? Kamil Talar, specjalista ds. magazynów energii z firmy NRG Project, ocenia, że dodatkowe wymogi w zakresie dokumentacji, którą powinny posiadać magazyny energii, mogą utrudnić realizację programu Mój Prąd.. Ekspert z firmy NRG Project wskazuje, że większość rozwiązań spotykanych na rynku to jakościowe produkty …

Hybrydyzacja sprężonego powietrza, magazynowanie energii cieplnej w ...

Naukowcy w Polsce opracowali technologię magazynowania energii w sprężonym powietrzu z wykorzystaniem systemu magazynowania energii cieplnej (TES) wbudowanego w nieczynny szyb kopalniany. System pracuje bez zewnętrznych źródeł ciepła i wykorzystuje sprężarkę powietrza, zbiornik sprężonego powietrza z wbudowanym układem …

Magazynowanie energii sprężonego powietrza

Magazynowanie energii sprężonego powietrza (CAES: compressed air energy storage) jest rozwiązaniem sto-sowanym od lat 70. ubiegłego wieku. Jego zasada dzia-łania jest prosta: …

Magazynowanie energii sprężonego powietrza

Obecnie badania nad systemami magazynowania energii elektrycznej w postaci sprężonego powietrza zmierzają w kierunku wyeliminowania konieczności dostarczania …

Bezemisyjny magazyn energii w postaci sprężonego powietrza

Jednak nowa technologia oparta na zaawansowanym adiabatycznym magazynie energii w postaci sprężonego powietrza (ang. Advanced Adiabatic Compressed Air …

ENERGETYKA Systemy magazynowania energii ciepła i chłodu …

magazynowania energii jest przechowywanie ciepła słonecznego zgromadzonego w okresie lata do ogrzewania w okresie zimy. Koncepcja takiego wykorzystania energii słonecznej nie jest nowa, bo była już rozwijana i doskonalo-na przez wieki, gdzie odgrywała ważną rolę w oszczędności energii i znacząco przyczynia-ła się do poprawy efektywności energetycznej oraz redukcji …

Technologie magazynowania energii. Cz. II

Ź ródła ciepła i energii elektrycznej 16 3/2017 Technologie magazynowania energii. Cz. II Energy storage technologies. Part II HENRYK WOJCIECHOWSKI Magazynowanie energii w sprężonym powietrzu Zbiorniki sprężonego powietrza są szeroko stosowane w przemyśle dla zapewnienia stałego źródła powietrza do ...

Magazynowanie w sprężonym powietrzu: Chiny uruchamiają …

W Chinach powstała największa na świecie instalacja magazynowania energii w sprężonym powietrzu. Technologia CAES wykorzystywana jest już od ponad 40 lat. …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Podczas, gdy w 2022 roku w Niemczech chiński producent akumulatorów BYD (23 proc. udziału w niemieckim rynku) wyprzedził dotychczasowego lidera - firmę Sonnen (21 proc. udziału), ostatnie 12 miesięcy to czas ciekawych inwestycji w rozwój technologicznych rozwiązań dla magazynowania energii opatrzonych polskimi markami. Na uwagę zasługuje tu …

Magazynowanie energii w sprężonym powietrzu

Drugi obiekt znajduje się w USA (McIntosh, południowo-zachodnia Alabama), a jego moc wynosi 110MW. Największe korzyści z pracy nad sprężonym powietrzem widać w przypadku elektrowni źródeł odnawialnych, które z racji swojego charakteru, są nieprzewidywalne. Większa stabilność systemów pozwala na zwiększenie zainteresowania ...

4 nowe sposoby magazynowania energii odnawialnej

Dzisiaj do magazynowania energii służą elektrownie szczytowo pompowe – to właśnie w taki sposób jest magazynowe 97% energii w Stanach Zjednoczonych (stan na rok 2014). W tradycyjnej elektrowni szczytowo …

Przydomowe magazyny energii w Polsce [badanie]

Magazyny energii nie cieszą się jeszcze w naszym kraju znaczącą popularnością. Z najnowszego badania serwisu Oferteo.pl wynika, że Polsce tylko 15% posiadaczy instalacji PV korzysta z rozwiązań do …

Efektywne systemy magazynowania energii w sprężonym powietrzu

W artykule omówiono systemy magazynowania energii w sprężonym powietrzu (CAES) w kontekście potrzeby składowania energii elektrycznej w sposób wydajny i ekologiczny, …

Magazynowanie energii dzięki sprężonemu powietrzu? Takie

Dzięki dwóm nowym instalacjom służącym do magazynowania sprężonego powietrza firma Hydrostor zamierza pomieścić nawet 10 gigawatogodzin energii. Nie można …

MAGAZYNOWANIE ENERGII ZA POŚREDNICTWEM …

W artykule przedstawiono obecny stan technologii magazynowania energii w postaci sprężonego powietrza. W oparciu o odpowiednie modele dynamiczne takich instalacji i symulacje procesów ładowania i rozładowania, przedstawiono możliwe do osiągnięcia efektywności magazynowania energii oraz towarzyszące im różnorakie definicje. Pokazano możliwości współpracy …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

W dzisiejszej publikacji skupimy się na prawnych aspektach funkcjonowania magazynów energii w Polsce. W dalszej części wyjaśnimy wybrane przepisy i zagadnienia prawne bezpośrednio związane z magazynami energii w naszym kraju. Całość publikacji oparta będzie o aktualnie obowiązujące przepisy, które wynikają z ustawy z dnia 10 ...

Magazyn energii – jak długo i ile energii może przechować?

elektrownie szczytowo-pompowe – stanowią alternatywę dla magazynowania energii w sprężonym powietrzu, a ich konstrukcja polega na współpracujących ze sobą dwóch zbiornikach wodnych. W okresach niewielkiego zapotrzebowania na prąd woda z dolnego zbiornika jest pompowana do zbiornika górnego. Kiedy zapotrzebowanie energetyczne rośnie, …

Magazyn energii typu CAES dla domów jednorodzinnych! Czy …

Wszystko wskazuje na to, że rynek przydomowych magazynów energii wzbogaci się o nowy system. Technologia CAES (ang. compressed air energy storage) od lat z powodzeniem stosowana jest w wielkoskalowych instalacjach energetycznych. W skrócie – jest to jednocześnie ekologiczny i efektywny sposób magazynowania energii w sprężonym powietrzu. …

Kanada inwestuje w innowacje do magazynowania energii

Kawerny solne znajdujące się pod ziemią są wypełnione sprężonym powietrzem za pomocą energii elektrycznej. W szczelinach ścian jest sól. Technologia firmy Hydrostor usuwa ciepło wytwarzane w procesie sprężania i magazynuje je. Według przedstawicieli firmy zwiększa to wydajność procesu A-CAES w porównaniu z innymi technologiami ...

Technika magazynowania energii w ciekłym powietrzu

Ponadto wskazano na możliwość magazynowania energii, co jest niezwykle ważne w dobie intensywnego rozwoju niekonwencjonalnych źródeł energii elektrycznej (farm …

Systemy magazynowania energii Rynek [2024]: Wgląd w raport

"Przegląd Systemy magazynowania energii branż 2024-2032: Raport zawiera szczegółowe omówienie Systemy magazynowania energii branży i głównych trendów rynkowych. Badanie rynku obejmuje historyczne i prognozowane dane rynkowe, popyt, szczegóły zastosowań, trendy cenowe i udziały spółek z Systemy magazynowania energii wiodących …

Sprężone powietrze – co to, zastosowanie, rola w przemyśle

W produkcji metalurgicznej narzędzia napędzane sprężonym powietrzem są używane do obróbki, szlifowania, wiercenia i innych procesów. Sprężone powietrze jest używane do zasilania siłowników i zaworów w systemach kontroli procesów, co pozwala na precyzyjne sterowanie i automatyzację. 9. Przemysł farmaceutyczny. W przemyśle farmaceutycznym …

Uruchomiono największy na świecie magazyn energii na …

Największy magazyn energii na sprężone powietrze. Największy magazyn energii na sprężone powietrze o mocy 100 MW podłączono do sieci w Zhangjiakou, mieście w prowincji Hebei w północnych Chinach.O sukcesie poinformowała Chińska Akademia Nauk, która twierdzi, że urządzenie jest najbardziej wydajną i zaawansowaną elektrownią tego typu na …

Kolejny krok w stronę rozwoju magazynowania energii w

Podkreślił, że dzięki symbiozie środowiska akademickiego i biznesu może wyrosnąć nowe rozwiązanie i sposób na zabezpieczenie pod kątem magazynowania energii, bazując na naszych naturalnych surowcach dostępnych w kraju oraz rozwijanej technologii. Prorektor zaznaczył, że kształcenie kadr na jest równie ważne co rozwój technologii.

System CAES, czyli magazynowanie energii za pomocą

Naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zbudowali mikroukład magazynowania energii sprężonym powietrzem CAES, oparty na rozprężaczu powietrza z …

Magazynowanie Energii "DIY" Polska

Ogniwa litowe można podzielić na kilka głównych rodzajów w zależności od ich chemicznej konstrukcji i użytych materiałów: 1. Ogniwa litowo-jonowe (Li-ion) to rodzaj baterii chemicznych, w których przenoszenie jonów litu występuje pomiędzy elektrodami anodową i katodową.W trakcie ładowania jony litu przemieszczają się z katody do anody, a w trakcie rozładowywania jony litu ...

Magazynowanie energii

Wydajność procesu magazynowania energii w sprężonym powietrzu jest niska, jednak istnieje kilka rozwiązań, dzięki którym można ją zwiększyć. Zarówno ciepło pochodzące z procesu sprężania, jak i ciepło spalin można wykorzystać, umieszczając w instalacji akumulator ciepła. Energia cieplna może być później użyta do podgrzania powietrza wychodzącego ze zbiornika ...

Boom na magazyny energii? Projektów w całym kraju przybywa w ...

Europejskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (EASE) podaje, że moc nowych instalacji magazynowania energii w ubiegłym roku wyniosła ok. 4,5 GW. W tym roku może to być ok. 6 GW. Najwięcej projektów powstaje w Wielkiej Brytanii, gdzie dominują projekty „przed licznikiem" oraz Niemczech, gdzie większość to magazyny energii „za licznikiem" – …

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii - nowe technologie Autor: prof. dr hab. inż. Jacek Malko, dr inż. Henryk Wojciechowski, Instytut Energoelektryki, Politechnika Wrocławska ("Nowa Energia" - nr 2-3/2015) Motto: Gdy inwestorzy i przedsiębiorstwa energetyczne stawiają …

Magazyny energii w Moim Prądzie potrzebują dodatkowych …

Patrząc w przyszłość, ważne jest także, aby branża wprowadziła wymogi dotyczące recyklingu i utylizacji magazynów energii po zakończeniu okresu eksploatacji, co przyczyni się do ochrony środowiska i redukcji odpadów. Choć wprowadzenie tych wymogów może wiązać się z początkowymi wyzwaniami lub może znajdować się na różnych etapach …

Systemy magazynowania energii w postaci ciekłego powietrza

Systemy magazynowania energii w postaci ciekłego powietrza Rynek 2024 Badania, najnowsze trendy i prognoza wzrostu do 2032 roku