Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Analiza pracy akumulatorów – rewolucja w magazynowaniu energii?

Wyrażenie „game changer" [czyli rewolucyjny element zmieniający zasady gry, w naszym przykładzie w magazynowaniu energii] jest często używane, czasami bardziej w nadziei niż w oczekiwaniu. Akumulatory litowe zdecydowanie zmieniły zasady transformacji energetycznej, ale wymagają inteligentnych technologii i strategii, aby je zoptymalizować – co …

Technologie w energetyce wiatrowej

W 1950 roku inżynier Johannes Juul jako pierwszy skonstruował siłownię wiatrową z generatorem prądu przemiennego. Jego kolejne rozwiązania konstrukcyjne zawarte w elektrowni wiatrowej o mocy 200 kW zbudowanej w 1957 roku na wybrzeżu Gedser w Danii wykorzystywane są do dzisiaj. Turbina Gedsera przez 11 lat pracowała podłączona do sieci.

Innowacje w odnawialnych źródłach energii. Co przyniesie …

Osiągnięcia w dziedzinie energii słonecznej i wiatrowej, choć rewolucyjne, stawiają przed nami wyzwania związane z niestabilnością tych źródeł oraz potrzebą skutecznego gromadzenia energii w okresach obfitości, by móc ją wykorzystać, gdy zasoby naturalne są ograniczone. Magazynowanie energii staje się kluczowym ogniwem w utrzymaniu ciągłości …

Opłacalność magazynów energii w 2022 roku

Dla zobrazowania sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie polski rynek domowych magazynów energii, warto wspomnieć, że według danych zaprezentowanych w raporcie z 2020 roku przez BVES (Bundesverband Energiespeicher Systeme e.V.) na terenie Niemiec funkcjonowało z końcem wspomnianego roku ponad 270 tys. domowych magazynów energii o …

Praca w energetyce wiatrowej: pewna przyszłość

Według opublikowanego w 2020 r. przez Międzynarodową Agencję Energii Odnawialnej (IRENA) dorocznego raportu „Renewable Energy and Jobs", w 2019 roku na świecie 11,5 miliona osób pracowało w sektorze energetyki odnawialnej, z czego 1,17 miliona w energetyce wiatrowej. Blisko połowa tej ostatniej liczby (518 tys.) to miejsca pracy w Chinach. Za nimi plasują się …

Jak systemy magazynowania energii pomogą nam żyć w przyszłości

Magazynowanie energii sprawia, że energia ze źródeł odnawialnych jest niezawodna i dostępna na żądanie. Turbiny wiatrowe nie generują energii, gdy pogoda jest bezwietrzna. Ogniwa …

Zielona energia czy węgiel? Oto co chcą zmienić w energetyce …

Z kolei zaprezentowany w 2023 roku projekt zmian w tej strategii zakłada, że produkcja z OZE będzie pokrywać zapotrzebowanie na energię elektryczną w ok. 47 proc. w 2030 r. oraz ok. 51 proc. w 2040 r. Na koniec tego okresu nadal mają działać elektrownie węglowe – z łącznie ok. 8 proc. udziału w wytwarzaniu. W efekcie tych działań, emisja CO2 z energetyki ma …

Jak magazynować energię z wiatru? | Planergia

Warto dodać w tym miejscu, że w 2030 roku do krajowej sieci zostanie wprowadzone 165 TWh energii, w tym 20 TWh z elektrowni wiatrowych, czyli 12,1 proc. całej produkcji energii. Obecnie wskaźnik wykorzystania mocy jest znacznie niższy od założonego. Dla średniorocznych prędkości wiatru w granicach od 4 m/s do 6 m/s, stopień ...

Zielone miejsca pracy w energetyce wiatrowej

Według najnowszych prognoz Europejskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (EWEA) sektor energetyki wiatrowej stworzy ok. 250 tys. nowych miejsc pracy w Europie w ciągu …

Magazyn energii

W pochmurne dni fotowoltaika działa dużo gorzej - czyli dla niezależności potrzebowałbyś ogromnego magazynu energii. Co jest po prostu nieopłacalne. Sprzedaż energii i rozliczenie jej ze sprzedawcą energii w cyklu rocznym to jedyny sposób na to, by fotowoltaika zarabiała latem na prąd zimą. Magazyn energii - cena

Jak wygląda praca na farmie wiatrowej? Kto może tam pracować?

Branża wiatrowa w Polsce przeżywa prawdziwy renesans. Rozwój tego sektora energetyki sprawia, że pracowników potrzeba więcej niż kiedykolwiek. Jakie wyzwania stoją …

Magazyn energii 10kw: korzyści, koszty i zastosowania

Dzięki magazynowaniu energii, możliwe jest jej wykorzystanie w chwilach, kiedy produkcja energii odnawialnej jest niższa, np. w nocy czy podczas bezwietrznych dni. Magazyn energii 10kw może również wspierać stabilność sieci energetycznej, co jest szczególnie ważne w przypadku rosnącej roli odnawialnych źródeł energii.

Jak magazynować energię z wiatru? | Planergia

Jak uzupełnić moc. Z ekologicznego punktu widzenia istnieją dwie korzystne metody uzupełniania mocy: - Wykorzystywanie efektu wygładzania z prognozowaniem pogody. - Akumulowanie …

Bezpieczeństwo pracy w energetyce – potrzeba nowych przepisów

Według szacunków w fazie inwestycyjnej morskiej energetyki wiatrowej, tj. w ciągu najbliższych kilku lat, pracę w tym sektorze może znaleźć prawie 30 tys. osób. Z kolei w kolejnej dekadzie – gdy turbiny na morzu zaczną produkować energię elektryczną – polski offshore ma potrzebować przynajmniej 70 tys. pracowników. Eksperci z ...

Warto myśleć o pracy w nowej energetyce

Warto myśleć o pracy w nowej energetyce. Transformacja energetyczna zwiększy zapotrzebowanie na dobrze wykwalifikowanych pracowników w tej branży – ocenia …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Na rysunku 8. przedstawiono udział krajów Unii Europejskiej w łącznej mocy instalacji magazynowania energii, która wynosi obecnie ok. 145 GW, jak widać w stosunku do swojego potencjału energetycznego Polska nie wykorzystuje możliwości magazynowania energii w stosunku w jakim to powinno następować, co stanowi duży potencjał do rozwoju branży …

„Nie mam szkoleń czy dostanę pracę w branży"

Możesz być świetnym wspinaczem sportowym robiącym drogę w skale 6.3 OS-em jednak bez potwierdzenia swoich umiejętności w postaci certyfikatu IRATA lub SPRAT nie masz co liczyć na pracę w ...

Rynek pracy w energetyce w 2024

Najwięcej miejsc pracy (około jedną trzecią) zapewnia energetyka słoneczna. Duże zapotrzebowanie dotyczy też specjalistów od obsługi elektrowni wodnych i biopaliw. W …

Raport IRENA: Rekordowy wzrost zatrudnienia w energetyce …

Raport IRENA jasno pokazuje, że rozwój energetyki odnawialnej, w tym w szczególności energetyki wiatrowej, jest kluczowym elementem globalnej transformacji …

Cała prawda o energetyce wiatrowej!

Dostawca energii jest zobowiązany dostarczyć przewidzianą ilość energii, która kupowana jest na wolnym rynku, także po stałej cenie. Powoduje to konieczność ponoszenia ogromnych wydatków, które nie są rekompensowane z własnej produkcji. Według stanu na koniec trzeciego kwartału tego roku właściciel elektrowni wiatrowej ma 6 miliardów szwedzkich koron …

Energetyka wiatrowa w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Komentarza do podsumowania roku 2023 w energetyce wiatrowej udzielił Janusz ... która ma na celu ożywienie europejskiego sektora energii wiatrowej. W ramach tego planu Komisja proponuje 15 konkretnych działań, mających wzmocnić europejski przemysł wiatrowy. Inicjatywy te obejmują zwiększenie wsparcia finansowego poprzez agencje kredytów …

Energetyczny gamechanger, czyli rewolucja w polskiej energetyce…

Konieczne jest obniżanie emisji w każdym sektorze, ale przede wszystkim w energetyce i transporcie. W energetyce kluczowe są inwestycje w skali makro: offshore, energetyka jądrowa i wodór, ale także mikro, czyli rozwój prosumeryzmu, wykorzystanie potencjału dolin wodorowych czy zwielokrotnienie liczby klastrów energetycznych, które ...

Prawo w energetyce w 2023 roku. Podsumowanie …

W związku z coraz ambitniejszymi celami Polski w zakresie udziału OZE w końcowym zużyciu energii brutto, a także rozwojem technologii magazynowania energii pozwalających na rozciągnięcie możliwości …

Najwięksi inwestorzy w energetyce wiatrowej w Polsce

Obecnie, żeby znaleźć się w pierwszej 5. liderów rankingu należało mieć co najmniej 350 MW mocy zainstalowanej, a w 10. – 177 MW (fundusze inwestycyjne Allianz Capital Partners, które zainwestowały również w projekty w budowie, więc ich pozycja wzrośnie). W tym roku dojdzie więc zapewne do kolejnych przetasowań w zestawieniu, podniesione zostaną …

Co warto dziś wiedzieć o rynku pracy w sektorze OZE ...

Sektor zielonej energii rośnie w siłę. A jednocześnie, wraz z przyrostem mocy farm wiatrowych czy fotowoltaicznych, rosną potrzeby kadrowe pracodawców tego sektora, …

Czym są magazyny energii?

Czym one dokładnie są i czy są w stanie sprostać obecnym wymaganiom rynku? Co to jest magazyn energii? Magazynowanie energii elektrycznej to obecnie jedno z najistotniejszych wyzwań, jakie stoją przed światowymi sektorami energetycznymi znajdującymi się na etapie transformacji, która ma na celu osiągnięcie pełnej dekarbonizacji. Magazyny …

Liberalizacja prawa o lądowej energetyce wiatrowej w Niemczech …

Tylko 0,8 procent powierzchni Niemiec zostało wyznaczone do wykorzystania energii wiatrowej, a według rządu federalnego tylko 0,5 procent powierzchni Niemiec było dostępne dla energii wiatrowej w 2022 roku. Jedną z głównych przyczyn są zbyt długie procedury administracyjne, które w wielu przypadkach ciągną się latami (według danych Deutsche …

Technologie magazynowania energii

Według prognoz WWF do roku 2028 ogniwa litowo-jonowe będą stanowić ponad 1,2 TWh na globalnym rynku, w tym: w pojazdach elektrycznych tych ogniw będzie 1 TWh, w elektronice – 0,15 TWh, zaś w stacjonarnym magazynowaniu energii – 0,1 TWh. Oprócz tego warto śledzić postępy w dziedzinie technologii ogniw paliwowych, szczególnie ogniw …

Pierwszy raport o zatrudnieniu w sektorze energetyki

Powstał pierwszy w historii raport o zatrudnieniu w energetyce w ujęciu globalnym. Według zestawienia przygotowanego przez Międzynarodową Agencję Energetyczną (IEA) 50 proc. udziału w całkowitym zatrudnieniu w światowej branży energetycznej ma sektor czystej energii.. Raport „Zatrudnienie w energetyce na świecie", przygotowany w tym roku po …

(PDF) Odnawialne źródła energii w Polsce

This is reflected in the development strategies of leading Polish energy companies (Enea, 2024;Tauron, 2022a). Reports from these companies reveal investment strategies focused on the development ...

Nowe trendy w energetyce wiatrowej

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w zarządzaniu farmami wiatrowymi Polska nie tylko dynamicznie rozwija się w energetyce wiatrowej, ale także wykorzystuje sztuczną inteligencję w zarządzaniu farmami wiatrowymi. Zaawansowane algorytmy analizują dane dotyczące warunków atmosferycznych, obciążeń turbin i zużycia energii, co pozwala na …

Rekordowy przyrost mocy w europejskiej energetyce wiatrowej

Według danych stowarzyszenia, w ubiegłym roku w UE przybyło 14 GW mocy w energetyce wiatrowej na lądzie i 3 GW w morskich farmach i jest to największy roczny przyrost mocy zainstalowanej w historii. Turbiny wiatrowe dostarczyły w 2023 r. 19 proc. energii elektrycznej, wyprodukowanej w UE.

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …

Energetyka — co robić po studiach energetycznych?

Praca — energetyka. Na rynku pracy znajdziemy wiele ofert zatrudnienia w energetyce. W tym zawodzie istnieje deficyt specjalistów, dlatego studenci, którzy zdecydowali się kształcić w branży energetycznej, mogą liczyć na wiele ciekawych ofert pracy. Jako inżynier energetyk musisz posiadać umiejętności i wiedzę, które pracodawca uzna za odpowiednie na …

Wiatr

Jaka jest obecnie moc zainstalowana w energetyce wiatrowej? Według danych Agencji Rynku Energii i stanu na koniec kwietnia 2023, moc zainstalowana w energetyce wiatrowej wynosi 8,63 GW. Rok do roku, w porównaniu z kwietniem 2022 r. w Polsce przybyło około 1,3 GW w energetyce wiatrowej. Za moc w tym segmencie OZE w zdecydowanej …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na magazyny energii

W skali roku dają do systemu średnio zaledwie 1,1 proc. energii elektrycznej, a przez susze — w ostatnich miesiącach zaledwie 0,4 proc. Problem w tym, że po pierwsze, gdy jest za gorąco, to takie magazyny energii mogą nie działać z braku wody, a po drugie, budowa podobnej instalacji może trwać nawet 10 lat.Znalezienie odpowiedniej lokalizacji też nie jest …

Generatory stosowane w zawodowej energetyce wiatrowej

Energia wiatru wykorzystywana była od tysiącleci. Pierwsze wiatraki wybudowano w Persji około 640 roku przed naszą erą. W Europie potwierdzone pojawienie się elektrowni wiatrowych datuje się na rok 1180 w Normandii. Jeśli chodzi o produkcję energii elektrycznej z wiatru, to pierwsze próby podjęto w 1891 roku. Pierwsza eksperymentalna …

REgulACJE PRAwnE DOTyCząCE wyKORzySTAnIA EnERgETyKI wIATROwEJ w …

cji zasilania systematycznie powiększa udział w krajowym zużyciu energii elektrycznej. W 2011 r. udział energii wiatrowej w krajowym zużyciu energii elektrycznej wynosił 1,98%, podczas gdy rok wcześniej było to tylko 0,96%1. Polska nie jest państwem na-leżącym do najbardziej zanieczyszczonych na świecie. Pomimo uzyskania przeciętnego

Systemy SCADA w energetyce wiatrowej

Serwis poświęcony odnawialnym źródłom energii ... Systemy SCADA w energetyce wiatrowej 02.04.2014 Redakcja GLOBEnergia. Podziel się . SCADA to system monitoringu, kontroli i pobierania danych z farm wiatrowych lub pojedynczych elektrowni wiatrowych. Przy dostępie do Internetu możemy z dowolnego miejsca na świecie monitorować …